Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 55 דקות, shellcase כתב:

כמו שאותו מוסך יכול להגיד, מי שעובד עם חלקים שלנו מקבל הנחה על השעתון, מי שלא לא.

אאל''ט, המוסך חייב לפרסם שעתון שלו בצורה בולטת ואנשים פשוט לא יכנסו למוסך שדורש מחיר מוגזם.

לפני כשעה, RK כתב:

אני לא מבין במה עדיף להכריח מוסך לעבוד איתך על פני למצוא מוסך שישמח לקבל אותך ככה.

כמו שאמרתי כבר - שינוי נורמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, RK כתב:

אני לא מבין במה עדיף להכריח מוסך לעבוד איתך על פני למצוא מוסך שישמח לקבל אותך ככה

על זה נאמר, עדיף להיות חכם מאשר צודק

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, RK כתב:

כמה שצף קצף.. ועירבוב של מושגים לא קשורים. מטפים וכו' זה עניין בטיחותי (קניית חלפים בזול - לא). תשלום שכר מינימום לא ייחודי למוסכים. לגבי קצב - לא חושב שתתקבל בהבנה כשתגיע למעדניה הקרובה לביתך עם עגל על רצועה ותבקש לשחוט ולפרוס :)

לגבי זכותך לרכוש חלקים היכן שתרצה, היא הייתה תמיד. אף אחד לא לקח אותה ואף אחד לא נתן לך אותה בחוק הזה. מה שעשו זה שהכריחו את המכונאים לעבוד איתך, וזה מה שלא תקין.

אני מניח שדי הבנו את זה שזה מה שתעשה. השאלה היא מה, אתה מאמין, תהיה התוצאה של ההתנהלות הזאת.

למה צריך לפחד מהמוסכניק במקרה שאתה מבקש שיפעל לפי החוק? קודם כל שיפעל לפי החוק, לא צריך להתחנף או להיות חבר שלו או להציע לו שירותים מהעיסוק שלי. אחר כך, אם השירות שלו יהיה טוב, יחזרו אליו כבר. נשמע שאתה די מסתדר עם המוסכניקים, אבל רוב הציבור לא מכיר, ואין לו רצון להכיר מי שמטפל לו ברכב. אני אישית אפילו לא זוכר את השם של הרופא משפחה שלי.

ייתכן שהחוק הספציפי בעייתי מכל מיני בחינות - בטיחותית, או מי ישא באחריות או בעבודה שמשתבשת בעקבות זה, כמו שתיארו בהודעה בשרשור. אבל כל עניין הלעשות אותם מסכנים, אחרי שכולם יודעים וראו בכל תוכנית עד כמה קשה לסמוך על מוסכים..... יש יותר מסכנים. וגם לפני הרגולציה הם לא היו תמימים. לא כולם וכו'...

לפני 4 שעות, amosbmw כתב:

לחלוטין לא הגיוני.

ככל שיש יותר רגולציה בתחום מסויים, הוא הופך ליותר יקר.

אפשר לראות את זה בהמון תחומים.

השוק בדר"כ עובד לטובת הצרכן והאדם הקטן בתחרות, אבל ידוע, ולכן יש רגולציה, שפתיחה מוחלטת היא ממש ממש רעה. מהר מאוד יהיה תיאום מחירים, מונופולים ועוד. כל עוד זה לא הוספת פקידים, אלא הוספת של תקנות שמחייבות תחרבות מוגברת, כמו ייבוא מקביל וכו' זה לטובת הצרכן. יש לזה חסרונות כמו אחריות וכו'.. אבל זו לא הנקודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, מני777 כתב:

למה צריך לפחד מהמוסכניק במקרה שאתה מבקש שיפעל לפי החוק? קודם כל שיפעל לפי החוק, לא צריך להתחנף או להיות חבר שלו או להציע לו שירותים מהעיסוק שלי.

כי זה טבע האדם. כשבנאדם מוכנס בכוח לסיטואציה מסויימת הוא לא יתנהל באותו אופן כמו שהוא מתנהל בסיטואציה אליה הוא נכנס ברצון. או שהוא יעבוד במינימום מאמץ הכרחי, כמו שאומרים ברוסית "на отъебись", או שהוא ממש יחפף. אני לא הייתי רוצה את זה ברכב שלי. מה שאתה בעצם שואל למה עדיף לבוא בטוב מאשר ברע. עד השרשור הזה הנחתי שהתשובה די ברורה, מסתבר שלא כ"כ. אני לא מבין מה ההגיון לעבוד עם מי שלא רוצה לעבוד איתי, אבל הנה, בולטיק פה, למשל, כנראה נולד בלה מאנצ'ה ונושא בדגל בשביל כל מדוכאי המוסכים. כנראה הוא לא לבד, הוא לא היחיד ברוח הזאת לפחות בשרשור הזה, עד כמה שהוא מהווה אינדיקציה לכלל. 

• אהבתי 1

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אני לא מבין מה ההיגיון להכריח מישהו לתת לך שירות שהוא לא מעוניין לתת. אז יופי שהחוק אולי מחייב אותו אבל למה שתרצה להפקיד את הרכב שלך אצל מכונאי ממורמר? מכונאות זה מקצוע שבו קל מאד להפוך עבודה סטנדרטית לסאגה של כמה ימים בלי רכב והרבה כסף.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אנחנו פשוט רואים את המציאות ולא רוצים לנהל את חיינו תוך כדי מלחמות. בהתחשב בכך שיש, כעניין שבעובדה, בעלי מקצוע אחרים שישמחו לעבוד בתנאים יותר נוחים לנו, אנחנו לא מוצאים לנכון להתעקש לחנך או ללמד את אלה שפחות טובים, אלא מוותרים על שירותיהם מראש.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיטימי או לא, זו תהיה המציאות. כשחברה שלך ואתה הולכים בקניון, היא מחזיקה את התיק פראדה שלה בגאווה על היד, כשהיא תבקש ממך להחזיק אותו רגע, אתה תשלוף שקית מהכיס כאילו אתה מרים אחרי הכלב של השכנים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי בענין היא שנכון שיש חוק אבל אם בעל המקצוע מתנגד לכך עדיף להמנע מכיוון שההשחלה בו תבוא

אם בהעלאת מחיר העבודה

או בהמצאה ונפוח תקלות 

או פעם הבאה שתיזדקק לשירותיו

עדיף לתאם מראש ולקבל הסכמה ואם מקבלים סירוב פשוט לפנות למישהו שיסכים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 18 דקות, Boltik כתב:

כלומר אתם רואים בזכותו של בעל מקצוע לתת שירות פחות טוב/לרמות/לחבל ברכב ללקוח שלא חייך לו/לא החמיא לו/לא ירד לו, כמשהו לגיטימי?

זה לא לגיטימי, אבל למה להכניס ראש בריא למיטה חולה? 

מה שכן, אני רואה בזכותו של בעל מקצוע לסרב לקבל עבודה מלקוחות מסויימים משהו לגיטימי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא, אני לא חושב שזה לגיטימי להכריח עם חוקים בעל מקצוע לספק שירותים שהוא לא מעוניין להציע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Boltik כתב:

כלומר אתם רואים בזכותו של בעל מקצוע לתת שירות פחות טוב/לרמות/לחבל ברכב ללקוח שלא חייך לו/לא החמיא לו/לא ירד לו, כמשהו לגיטימי?

@SlowRide
דיברתי על זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה לא לגיטימי.
למה נראה לך שמישהו מהמגיבים כאן חושב ככה? אנחנו לא חיות ולא מוסכניקים.

הבעיה היא - שזה משהו שעלול לקרות.
ואז אתה יכול לבחור - להסתכן שזה יקרה כי אתה אקטיביסט גיבור שהולך לבצע שינוי בענף הרכב על אפם ועל חמתם.
או... ללכת למכונאי תותח שלא מחפש את השקל וחצי של החלפים והראש שלו לא קטן וסגור.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...