Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש הבדל עצום בין ללכת למוסך אחר (זכותך המלאה וצרכנות נבונה) לבין לטעון לחזירות שזאת בד"כ טענה נטולת כל בסיס זולת תחושה, שברובם המכריע של המקרים תהיה שגויה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותי לטעון את דעותיי.

מאיפה אתה קובע שברוב המקרים היא תהיה שגויה?

הטענה היא מבוססת ובנויה על מחירונים שיש במוסכים בכל חלקי הארץ.

זה שאתה חוזר ואומר שזה לא נכון, זה לא עושה את זה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@roy007 בוא נתחיל ביסוסות

בקשה הגדר "חזירות".

ובבקשה - פרט את מבנה העלויות וההכנסות של מוסך טיפוסי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשה אל תתנשא

דפדף אחורה בהודעות קודמות ותבדוק היטב מה רשמתי כהגדרתי כחזירות.

וכדי לקצר לך, לדרוש 450₪ על בדיקת מחשב מלקוח זו ״חזירות״

ובבקשה, אני לא צריך לפרט עלויות למוסך, זה לא מענייני כלקוח.

אני לא בעל מוסך ואיני יודע כמה העלויות וההכנסות שלהם. .

אני כן יודע לבצע סקר שוק בין מוסכים, ולזהות מחירים מוגזמים, כלשוני ״חזירות״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 36 דקות, roy007 כתב:

שוב, כל אחד רשאי לתמחר את מוצריו כאוות רצונו.

ואף אחד לא יגיד לו מה לעשות בעסק שלו.

אני כלקוח זכותי לבקר את התמחור ולבחור מוסך שייתן הצעות אטרקטיביות יותר.

סבבה, אבל זה לא חזירות. אם אנשים מוכנים לשלם מחיר למרות שיש חלופות זולות יותר, מה הבעיה?

חזירות זה למשל לנצל את הלקוח כי אתה יודע שאין לו ברירה אחרת. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@roy007 האם יש לך מושג מה עלויות הבדיקה במחשב למוסך - מהכשרת הבוחן והשכר שהוא מקבל ועד העלות שהיצרן גובה תמורת הרשיון להשתמש במחשב - ועל כמה פעולות אלה מתחלקים? לי אין מושג, אז אני לא קובע האם המחיר הזה גבוה או מציאותי או אולי זול. 

ובאופן יותר בסיסי: מה, לדעתך, שולי רווח סבירים למוסך, ועל סמך מה אתה קובע אותם? האם יש לך מושג כמה ארנונה משלם המוסך כל חודש, מה עלויות החשמל שהוא צורך או כמה עולה לו תחזוקת הליפט? בעל המוסך מתמחר את השירות שהוא נותן על סמך כל אלה, לא עד סמך תחושת הבטן של רועי.

בוא נשאל אותך שאלה אחרת: חבר הפורום @RK ציין שהוא גובה 500 ש"ח לשעת עבודה. האם זו חזירות או לא? האם יש לך מושג ירוק כמה נשאר בכיס שלו מאותם 500 ש"ח. או רופא השיניים שגובה 10,000 ש"ח תמורת שתל - האם הוא חזיר או לא?

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתם נובחים על העץ הלא נכון. 

קודם כל, אני לא רואה דרך להשוות בין מסעדה לבין מוסך. 

במסעדה אתה קונה מוצר. 

במוסך אתה קונה חלקים ושעות עבודה ולא מוצר כמו החלפת בלמים. 

ביום שבו תבוא למסעדה ותבקש צלחת ספגטי בולונז ויבקשו ממך תשלום עבור כל אחד מהרכיבים בנפרד ואחר כך שעות עבודה לפי שעתון בנפרד אולי יהיה אפשר להשוות. 

מעבר לכך, איך שאני רואה את זה קיים מצב בו חלקי החילוף  נמכרים בהרבה מקרים במחירים אסטרונומיים, לא בהכרח באשמת המוסך. יש הרבה גורמים, בשרשרת האספקה של החלפים למוסך. בנוסף כמובן מוגבלים לחלפים ספציפיים, אשר מונעים חופש בחירה מהלקוח. 

בכל אופן, אני לא רואה שום סיבה שלקוח לא יביא חלפים בעצמו, ישלם מחיר נמוך בהרבה על הטיפול / תיקון והמוסך ירוויח אותו דבר בדיוק על הטיפול. הרווח פשוט יבוא על חשבון גורם אחר באותה שרשרת ולא על חשבון המוסך. 

הפתרון מצד המוסך פשוט מאוד איך שאני רואה את זה. הוא יכול להעלות את מחיר שעת העבודה למספר ריאלי שמשקף את עלות העבודה ואת הרווח הנדרש האמיתיים, מבלי להסתיר חלק מהתקורה במחיר החלק. 

מכאן הוא יכול לתת ללקוח שמחליט לקנות את החלקים במוסך הנחה שמביאה את מחיר העבודה למחיר הישן ולא לשנות את מודל העבודה שלו, או לשנות קצת את מודל העבודה ומעתה לגבות מכולם מחיר ריאלי על העבודה והחלפים. 

בצורה זו השוואת המחירים גם קלה יותר ושקופה יותר ללקוח. 

אני חושב שיש בחוק בעיות אחרות שמטילות על המוסך לעיתים אחריות לא הוגנת, אבל בעיית המחיר היא פשוטה מאוד לסידור וממש לא נקודת הכשל בחוק הזה. 

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אכפת לי כמה ארנונה המוסך משלם?

ומה השכר של העובדים שלו.

או כמה עולה לו להשתמש במחשב..

אבל כשיש מוסכים שמציעים בדיקה ללא עלות (וישנם כאלה ולא מעט) ומוסכים אחרים על אותה בדיקה לוקחים מחיר כזה אז זו חזירות בעיניי.

וכל ההסברים שלך לגבי ההוצאות של המוסך לא ישכנעו אותי שזה מוצדק.

אל תחפש אותי בלומר לך כמה מרוויח מוסך או מה ההוצאות שלו.

זה לא מעניין אותי כשאני בא אליו.

הסנגוריה הזו שאתה מבצע לא ברורה.

אם חבר הפורום RK גובה 500₪ על שעת עבודה שיהיה לבריאות. יכול להיות שלשירות שהוא נותן יש הצדקה לסכום הזה.

וגם אם לא זכותו לבקש כמה שהוא מוצא לנכון.

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער - אתה רואה את העולם במבט צר מאוד, ולא כך הוא פועל.

תבין - המוסך לא ישלם ארנונה, המוסך לא ישלם לעובדים, המוסך לא ישלם תמורת הזכות להשתמש במחשב של היצרן. המוסך ייסגר ולא יתקן את הרכב של רועי. ואז יהיה מוסך אחד פחות בתחרות - והמתחרה יוכל להעלות מחירים. אז רועי יצטרך להחליט בין שתי ברירות - לשלם יותר או להשבית את הרכב.

עסק צריך להתקיים ולהיות רווחי. מבחינתך מבנה ההוצאות שלו שקוף, אבל הוא מתמודד אתו יום יום. זה נכון למכולת השכונתית, לספרית שצובעת את השיער של אשתך, לרשת שופרסל וגם למוסך. עסק שלא מרוויח נסגר ומפסיק לתת שירות. ועסק רואה משהו כללי - את סך ההוצאות וסך ההכנסות שלו. לא פעולה בודדת.

אם יש מוסך שמציע בדיקה ללא עלות אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהוא ירוויח באיזו פינה אחרת, שאולי אתה לא רואה. בדיוק כמו שרמי לוי מציע עוף בשקל, מפתה אותך להכנס לחנות שלו ומוכר לך מוצרים אחרים ביוקר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • משעמם 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנותק מהמציאות.

מניין ההוצאות של מוסך לא מעניין אותי.

מבנה ההוצאות שלו לא מעניין אותי.

הדבר היחיד שמעניין אותי זה טיב השירות שלו והמחיר הסופי.

ולפני שתקפוץ ותגיד שאלו שלא לוקחים כסף על בדיקה הם לא נותנים שירות טוב, אז תעצור כאן.

אני מכיר אישית שני מוסכים (שדי מומלצים כאן) שלא רק שמציעים בדיקת מחשב ללא עלות, אלא גם יסכימו לבצע בדיקת קניה ללא עלות.

וכן הם מרוויחים.

וכן הם שירותיים

וכן הם מקצועיים

עריכה אחרונה על ידי roy007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

המוסך ייסגר ולא יתקן את הרכב של רועי. ואז יהיה מוסך אחד פחות בתחרות - והמתחרה יוכל להעלות מחירים.

ואז יקום מתחרה שמוכן להיכנס לשוק ולתחרות והמחירים יתאזנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, ספר לי במה אתה עוסק? זה חשוב, כי כנראה שעם דוקמה שקרובה לליבך יהיה יותר קל להסביר לך.

בולטיק - גם למתחרה יהיו הוצאות. הוא יוכל להתחרות, אבל אם הוא יקום באותו מקום תחת אותם תנאים הוא לא יוכל להיות יותר זול באופן משמעותי באופן כללי. זה לא אומר שלא יתן שירותים מסויימים יותר בזול, אבל אחרים יהיו יותר יקרים. או שיצמצם בהוצאות - נניח יחזיק פחות מכונאים, ואלה יהיו בעלי הכשרה פחות טובה, אז השירות שתקבל יהיה יותר איטי ופחות איכותי. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

אם לפני 15 שנה רשתות הסלולר בישראל היו בין הטובות בעולם כיום הן בין המפגרות.

הן מספיק טובות לשימושים שלי מבחינת כיסוי, שיחות וחיבור לרשת. האמת אני גם לא מבין במה הן כ''כ מפגרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

רועי, ספר לי במה אתה עוסק? זה חשוב, כי כנראה שעם דוקמה שקרובה לליבך יהיה יותר קל להביר לך.

מה זה עניינך במה אני אני עוסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...