Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, EliC25 כתב:

רק שהמקרה שונה. כשבדרך כלל העסק שעובר על תקנה (כשרות, תברואה וכדומה), העבירה היא מול הרשויות, הגוף האחראי. מי שבסוף נפגש פנים אל פנים מול המוסכים זה הלקוח שיכולים להתנכל אליו אם יתלונן 

איפה הזכרתי לקוחות בהודעה? אמרתי פקחים ובשאיפה למה שיש בכשרות. שמשרד התחבורה יתחיל לעשות את תפקידו בנושא וליישם חוקים שלו עם/בלי הערה ממבקר המדינה במקום לחוקק חוקים.

לפני שעתיים, RK כתב:

אם יהיה מפקח, חוק זה חוק, ויעלו מחירים בהתאם. החוק הזה רע, ומהווה התערבות בוטה מדי בחופש העיסוק, בלי כל תכלית ראויה בצדו.

אתה לא יודע בוודאות מה יקרה. יהיה שוק של מוכרי שירותים (מוסכניקים) וקוני שירותים (לקוחות) כמו כל שוק אחר, ויהיה מה שיהיה. ולא רואה כאן "התערבות בוטה מדי בחופש העיסוק, בלי כל תכלית ראויה בצדו". אני רואה כאן הזמנת עבודה על פי מחירון המוסכניק, ולצורך "סיפוק" המוסכניק והלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, alechko01 כתב:

לפי מה שאתה רושם  - מוסכניק שלך הפך להיות "חבר " אבל בכל זאת אתה מביא חלקים שלך למוסך . אז למה אתה מביא חלקים למוסך ?

הגיון אומר שבכל זאת אתה לא מאמין בחבר שלך ובכל זאת יודע שהוא ישכיל לך אבל טיפה פחות.

למה? בגלל שזה חבר הוא בא לקראתך ומרכיב מה שאתה מביא. 
לא היית מבקש מאדם זר כזה דבר, כמו שאתה לא תבוא למסעדה עם אוכל ותבקש שיחממו לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, farkash7 כתב:

עכשיו עזוב נכון לא נכון. חוק טוב או לא טוב.
אתה באמת חושב שזה רעיון חכם להכריח מוסכניק לעבוד בתנאים שלך על רכב שאתה אוהב?

בסוף הכל מתנקז לכאן. האם אתה רוצה להכריח מישהו לעבוד שלא בתנאים שלו על הרכוש שלך, על כל ההשלכות הנובעות מכך. ויש לזה שתי נפקויות - פרקטית, במובן של סיכון לנזק, עבודה לא מספיק יסודית או כל חשש דומה אחר, ועקרונית - מה זה עושה את מי שתומך בזה כאדם.

לפני 5 דקות, mcaspi כתב:

אתה לא יודע בוודאות מה יקרה. יהיה שוק של מוכרי שירותים (מוסכניקים) וקוני שירותים (לקוחות) כמו כל שוק אחר, ויהיה מה שיהיה. ולא רואה כאן "התערבות בוטה מדי בחופש העיסוק, בלי כל תכלית ראויה בצדו". אני רואה כאן הזמנת עבודה על פי מחירון המוסכניק, ולצורך "סיפוק" המוסכניק והלקוח.

אף אחד לא יספוג את הפגיעה ברווחיות הצפויה חוץ מהלקוח. אני מניח שמי שלא מבין זאת, לא היה עצמאי דקה מימיו.

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

למה? בגלל שזה חבר הוא בא לקראתך ומרכיב מה שאתה מביא. 
לא היית מבקש מאדם זר כזה דבר, כמו שאתה לא תבוא למסעדה עם אוכל ותבקש שיחממו לך.

בדיוק. כמו שכשחברים באים אלי לעזרה מקצועית שלי, אני בוחר אם וכמה לגבות מהם, אם בכלל, או עובד בתנאים שלא הייתי מעלה על הדעת מול לקוח מן השורה. זכותי, וזכותו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, RK כתב:

זה בדיוק העניין. לא מבין חוק שמנסה לכפות על בעלי מקצוע להתקשר בעסקאות שהם לא מעוניינים בהן, ולא מבין צרכנים שמוכנים לכפות עסקה על בעל מקצוע. 

אם בעל המוסך קובע את עלות שעת העבודה כרצונו, איך יש כאן כפיה, ואיך לא יהיה מעוניין בה? שיעשה את כל החישובים שלו לרווח חודשי, למשל, שהוא רוצה, ושיפרסם לפי זה את עלות שעת העבודה שלו. בעיה מתמטית עם משתנה אחד, עלות שעת עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר אנשים .

אני אסתדר בלי שום קשר לחוק מטפל שנים לבד ואמשיך כך , אותי מעניין איך הצליחו להעביר חוק כזה אם אין לזה שום גיבוי משפטי הרי בטוח היה כזה ויכוח/דיון גם לפני קבלת החלטה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, RK כתב:

אף אחד לא יספוג את הפגיעה ברווחיות הצפויה חוץ מהלקוח. אני מניח שמי שלא מבין זאת, לא היה עצמאי דקה מימיו.

לא תהיה פגיעה ברווחיות בחישוב של רווח על פי שעת עבודה. לא סיפור מסובך. לדוגמה: היום עלות שעת עבודה של מוסך היא 300 ש"ח כדי שבעל המוסך יהיה מבסוט מהרווח, ויש לו בודדים שמביאים חלקים. אז כדי לקזז את ההפסד עליהם, ההפסד מחולק בין כל הלקוחות, ולכן עלות שעת העבודה שלו תהיה גבוהה קצת יותר. ככל שיגיעו יותר "מביאי חלקים", עלות שעת העבודה תעלה.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, farkash7 כתב:

נגיד למסעדה, אתה בא עם פסטה בריליה, שמנת ופטריות טריות בשקית ומבקש שיכינו לך אלפרדו? לא, כי מסעדה לא מרוויחה על תשלום לפי שעה ל"שירותי בישול".

דוגמה מצויינת!
מסעדה לא מוכרת רק שירותי בישול, אלא, קודם כל, שירות מלצרות ללקוח, מקום ישיבה נעים וכדומה.
מי שמוכר שירותי בישול הם קייטרינג והמחירים שם די דומים למחירים של חומרי גלם.

המוסך לא צריך להיות מסעדה, הוא צריך להיות קייטרינג, רק לדעת לאתר תקלות ולתקן אותן.

לפני 40 דקות, RK כתב:

הכוונה מן הסתם לא אליך באופן אישי, אלא על התפיסה אותה אתה מייצג. בעיני היא לא מביאה לשום דבר חיובי. תעמוד על זכותך לפי החוק? שעתון העבודה יעלה, שכרך יצא בהפסדך. זה עד כדי כך פשוט.

קיבלתי, תודה.
המוסך צריך להתפרנס וזכותו לעלות מחיר שעתון. בסופו של דבר, ההכנסה של המוסך תגיע לאותה רמה כמו במודל מבוסס עמלות על חלפים והלקוחות ישלמו אותם סכומים בחשבונית.
היתרון (עבור הלקוחות) בשיטה השקופה שיש גבול עד כמה ניתן לעלות מחיר לשעה. למוסך יהיה קשה מאוד להסביר ולנמק למה הוא צריך לקבל לשעת עבודה יותר מעו''ד או רופא וככה יסגרו המוסכים שיודעים רק למכור שמן וחלפים ביוקר. בנוסף, מחירון שעה גבוה יהפוך את המקצוע ליותר אטרקטיבי ויגרום ליותר אנשים ללמוד ולהיכנס לתחום. כנ''ל, זה ייצר תחרות בתחום ויפלוט אותם אנשים שלא באמת יודעים לתקן דברים ומעדיפים להתעסק רק החלפת שמנים, כי זה פשוט, מהר ומשתלם.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Boltik כתב:

בנוסף, מחירון שעה גבוה יהפוך את המקצוע ליותר אטרקטיבי ויגרום ליותר אנשים ללמוד ולהיכנס לתחום. כנ''ל, זה ייצר תחרות בתחום ויפלוט אותם אנשים שלא באמת יודעים לתקן דברים ומעדיפים להתעסק רק החלפת שמנים, כי זה פשוט, מהר ומשתלם.

ואתה חושב שלקוחות מן השורה ישמחו לעמוד בתעריפי מוסכים מתמחים? כולם מחפשים את הזול ביותר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקם ירוויחו, חלקם יפסידו.
מבחינת המוסך אין שום הבדל בהוצאות בין שני המודלים. כלומר על מנת לשמור על הרווחים של המוסך, החשבונית הממוצעת תשאר זהה. ההבדל היחיד יהיה בחלוקת הסכום בחשבונית בין הסעיפים חלקים-עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, גור אדם כתב:

האם עשית סקר מחירים בין מוסכי יבואן שונים?

אישית, בפוקוס - מוסך יבואן, טיפול 15 ראשון עלה 600 ש"ח וזאת אחרי שעשיתי סקר בין שני מוסכי יבואן. לא רואה מקום יותר מדי לחסוך בו.

בקיה נירו - מוסך יבואן, טיפול 15 ראשון עלה כ-700 ש"ח.

לפחות אצלי, בסופו של דבר חסכון של הבאת חלפים וכו' לא יביא להפרש כזה גדול ששווה ויכוח על נושא האחריות בהמשך.

האמת שלא עשיתי סקר שוק בין מוסכי היבואן כי הנחתי שאקבל את אותו המחיר על חלפים + עבודה.

טיפול ראשון אמור לעלות סדר גודל של 600-800 ש"ח, ושילמת מחיר סביר בהחלט.

כשאותי ניסו לגנוב ב1400 ש"ח אמרתי להם יפה לא תודה והלכתי לטפל במוסך מורשה על חלפים מקוריים שהוא סיפק, כי באמת שאין לי עניין למנוע מאנשים פרנסה אבל יש גבול לחזירות.

אגב, כמו שכבר ציינתי בהודעות קודמות, אני מחכה ליום שינסו להתנער מאחריות כי לא טיפלתי במורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Boltik כתב:

מי שמוכר שירותי בישול הם קייטרינג והמחירים שם די דומים למחירים של חומרי גלם

אתה מדבר על קייטרינג שמוכר לך גסטרונומים עם אוכל.
קודם כל גם הם גובים פי כמה מעלות חומרי הגלם זה דבר אחד.
לא יודע איזה קייטרינג גובה קרוב למחיר חומרי הגלם? באיזה פלאנטה? אולי קייטרינגים לקהל החרדי של בורקס תפוח אדמה ועוף מכובס.

בכל מקרה זה לא משנה. מוסכים בנו את המודל שלהם לפי מודל של מסעדה לא של קייטרניג שמוכר גסטרונומים של עוף ובורקס תפוח אדמה לקהל החרדי.
הם לא רוצים לשנות את המודל שלהם לפי הרצונות שלך. טוב להם עם המודל שלהם.
אתה עכשיו מכריח אותם להתחיל לנסח במחירון כל מני תעריפי "דמי חליצה", כי הרי לשנות את השעתון זה לא מספיק... (כמו שאתם אומרים וטועים).
הרי לקוח שלא מביא חלקים הם לא רוצים לחייב 2X לשעת עבודה לפי המחירון החדש, מספיק להם X לפי המודל הישן.
אם הם יחייבו אותך אחרת מאחרים אתה תתחיל להתלונן שמרמים אותך, לכן הם צריכים לשנות את כל שיטת התמחור שלהם ולהתחיל להוסיף כל מני תעריפים כמו "פתיחת פילטר שמן", "ליקוק פלאגים" או כל שקר אחר.
אין להם זמן לשטויות האלה הם רוצים לעבוד. מספיק לנהל עסק במדינה הזו זה סיוט מהשטן.

רד מהם. תן להם לעבוד כמו שהם רוצים. יש מספיק מוסכים שזורמים על הלקוחות שלהם.
מחר בבוקר תבוא בטענות למסעדות בלי שירות TA שהן מכריחות אותך לשבת ולשלם ותחוקק חוק שהן מחוייבות למכור לך "שירותי הסעדה", TA.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, BeBest כתב:

האמת שלא עשיתי סקר שוק בין מוסכי היבואן כי הנחתי שאקבל את אותו המחיר על חלפים + עבודה.

טיפול ראשון אמור לעלות סדר גודל של 600-800 ש"ח, ושילמת מחיר סביר בהחלט.

כשאותי ניסו לגנוב ב1400 ש"ח אמרתי להם יפה לא תודה והלכתי לטפל במוסך מורשה על חלפים מקוריים שהוא סיפק, כי באמת שאין לי עניין למנוע מאנשים פרנסה אבל יש גבול לחזירות.

אגב, כמו שכבר ציינתי בהודעות קודמות, אני מחכה ליום שינסו להתנער מאחריות כי לא טיפלתי במורשה יבואן.

זאת הבעיה,לצערי  אצלנו במוסכים אין גבול לחזירות וכדי איכשהו ניסו לעצור את הזה על ידי חוק של חלקי חילוף .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חזירות? לפי מה אתה קובע כמה הוא צריך להרוויח? לפי מה אתה יודע כמה הוא מרוויח? כמה אתה היית גובה לו היית במקומו? כמה אתה משתכר בעבודתך? אם מעל מינימום - למה? 

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@farkash7

למה שארד? אני מעוניין שהשינוי יקרה, גם אם יש כאלו שיפגעו מזה.

פעם היינו משלמים על סלולר סכומים מטורפים, הסתבר שאפשר לתת אותו שרות בעשירית מחיר ועדיין החברות נשארו רווחיות, יותר רזות, עם פחות שומן עודף, אבל הלקוחות הרוויחו מהשינוי בגדול.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מעביר הקבלה בין תעשיה של מספר מצומצם של חברות ענק לבין ענף של עצמאים שברובם המכריע עובדים מאד קשה למחייתם ונאבקים ברגולציה מטורפת גם ככה והמוני הגבלות, ולא כיסים עמוקים כמו חברות הסלולר. 

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...