Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך מסרב לטפל ברכב שלי עם חלפים שהבאתי בעצמי

Broadgibon
שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחוקק החליט שהמצב הזה נוצל לטובת הפקעת מחירי חלפים, ולכן נולד החוק.

עכשיו אני מניח שלא בדקו מה קורה במוסכים קטנים פרטיים או מוסכים בודדים ( שם המצב שונה בהרבה מקרים) אלא לקחו מדגמים ממוסכי רשת. לא צריך אפילו לגשת לשום מקום כדי לבדוק - מחירי הטיפולים ל 3 השנים הראשונות לכל דגמי הרכבים מפורסמים בצורה גלויה באינטרנט.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, Boltik כתב:

כי זה אחד התפקידים של הממשלה - רגולציה, שמטרתה להפוך תחומי חיים מסויימים (בראיה מערכתית)  לאיכותיים יותר, זולים יותר, בטוחים יותר לציבור.

אבל פה שום דבר מזה לא יקרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, RK כתב:

אני מניח שתסכים שלא כל החוקים טובים וצודקים באותה מידה. וזה עוד אחד לרשימה של הבעייתיים.

החוק כבר קיים כמה שנים טובות. ולא ראיתי שהוא יצר  משבר בענף המוסכים.

היקף הבאת חלפים למוסך נמוך מאוד. יש בודדים שמבינים בנושא החלפים,  איכות השמנים ומנצלים את החוק לטובת הטיפול האיכותי במחיר זול יותר.

לא כל כך מהר בעלי הרכבים שלא מבינים שום דבר בכמויות דוחפים לרכב שלהם חלפים ב 1.5₪ באליאקספרס.  כי גם להם אין חשק להתרוצץ בבתי משפט והרכב יקר להם. כמובן, יש יוצאי דופן. אבל גם כאן, אם המכונאי מסביר שהחלק לא מתאים/ מזוייף/ האיכות ירודה, רובם יוותרו ויסמכו על בעל מקצוע.  בודדים בכל זאת יתעקשו להכריח את המוסך להתקין חלק דפוק שיהרוס להם את הרכב.

בגלל אותם הבודדים החוק לא הופך לבעייתי. 

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לשאול שאלה אחרת.
האם החוק הזה הוא הסיבה שמוסכים מקבלים לקוחות עם חלקים? לדעתי לא.
כלומר גם בלי החוק היית יכול לבקש מהמוסך ויש סיכוי שהיית מקבל תשובה חיובית. כמובן שיש גם סיכוי שלא, אבל מוסך כזה כנראה יסרב גם עכשיו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון זה עדיין מתמשך וזה נחמד. אלו שמסכימים עם החוק אני מבין ,אלו כנראה בעלי מוסך או קשורים אני גם מבין אבל אלו שמתנגדים ולא מקבלים חוק הזה אני בכלל לא מבין ,כי עד שעשו מהשהו טוב במדינה אז אלו שצריכים להיות שמחים מתלוננים שוב. נכון חוק לא מושלם אבל בסוף של דבר הוא נותן גמישות ללקוחות, גמישות בבחירת חלפים ולהחליט מה טוב ללקוח ולא רק לבעלי מוסך.

דבר נוסף ,שמתי לב לפי חשבוניות שמפרסמים או מתייעצים איתי בקשר לטיפולים במוסכים מורשים אז מחיר לחלקי חילוף מקוריים לא כזה יקר ויש הבדל קטן מאוד במחיר . אז אם קיים פער במחיר אז הוא לא כזה משמעותי .

אז למה בכל זאת זה טוב,כי כמו שרשמתי מקודם שלפעמים אנשים שמבינים בתחום (בדרך כלל אלו רוצים להביא חלקי חילוף) רוצים חלקים יותר איכותים ממקורים או כמו שאמרו מקודם נושא של השמנים הוא מאוד חשוב לרכב ואני דווקא מאלו שרוכש שמן ELF ,LMאו Castrol ותמיד חלקים או מקוריים או חברות מובילות בתחום חלקי החילוף.

אין לי שום בעיה שבעל המוסך יקח את הפרש שכאלו מפסיד על חלקי חילוף שלוקות מביאים ויוסיף לרווח שלו , מדובר על סכום יחסית זניח כך אין שום בעיה לבעל מוסך לקבל חלקים איכותיים לעבודה , לפעמים מצב הוא הפוך לקוח בא מוכן עם כל חלקי חילוף סופר איכותים שמתאימים לרכבו ודבר יכול לחסוך המון זמן גם למוסך וזמן זה כסף.

כמובן אלו שלא מוכנים לקבל את חוק אז סיבה היא יחידה - כל המוסך הזה בנוי על רווח לא הוגן,הוא גם יגנוב בחלקים וגם בעבודה ( מקום של חזירות)

במקרה הזה אני מסכים - עדיף להתרחק ממקום כזה . להתלונן על מוסך הזה ? זה כבר החלטה של לקוח .

אבל אם באת למוסך שכן עובד לפי חוק,הבאת להם חלקים איכותיים עם קבלה שרכשת בצורה נורמלית מספק מורשה או מקום מסודר אז אין שום סיבה שיסרבו ולא יקבלו אותי . יותר מזה ,

כל הדוגמאות של מסעדות לא רלוונטי כאן ,כי מוסך זה לא חנות ולא יבואן חלקי חילוף,הרי גם הם רוכשים מאותם מקומות שאנו רוכשים עם הנחה מסויימת אבל פער הוא זניח בין אם אתה רוכש חלקים או בעל המוסך.

שוב לא מדבר על רכישת חלקים מחול או עלי.

שוב חוק זה חוק וכולם צריך להתיישר לפי חוק הזה, אחרת אנו נהפוך לאנרכיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, RK כתב:

אני מניח שתסכים שלא כל החוקים טובים וצודקים באותה מידה. וזה עוד אחד לרשימה של הבעייתיים.

לא יודע אם בעייתי או צודק, אבל בסופו של דבר זה חוק שלא הכי רלוונטי, כי בתכלס, ההיגיון יגיד לך שלא כדאי גם לטפל באותו מוסך אם המוסך לא מעוניין לטפל מהצד שלו, כי היחס שלו יבוא בהתאם, והרוב לא יעשו משהו בנדון, כי חבל על הזמן.

ועכשיו למקרה אישי, לא אציין יצרן \ יבואן \ את המוסך יבואן, אבל הייתי מטפל באותו מוסך את אחד הרכבים, הם משתמשים בשמן מקורי של היצרן שעומד בתקן, אבל הוא חצי סינטטי (יש גם גרסא של סינטטי מלא שלא נמכר בארץ למיטב ידיעתי), אני מעדיף להשתמש בסינטטי מלא (העדפה אישית) , אז הבאתי לו לטיפול אחרי שמן סינטטי מלא שעומד בתקן (וגם בין היתר אותו שמן מומלץ בספר הרכב ). הבעלים של המוסך לא הסכים למה שהבאתי (עם קבלה, ומנוקדת חלוקה של היבואן שמן בארץ, ככה שלא זיוף או משהו), מה שכן, מיד הוא הציע לי לקנות דרכו במחיר יותר גבוה.
בתכלס הייתי יכול לעשות משהו בנידון בגלל החוק, אבל עם כזה יחס, למה שארצה לטפל אצלו? , הלכתי למוסך יבואן אחר שהסכים והוא הפסיד לקוח, כזה פשוט. 

מה שאני מנסה להגיד, שרגולציה היא קובעת, אם זה תקנים לרפידות בלם, או לדברים בטחותיים אחרים, החוק הזה פחות מהותי, מכיוון שבסופו של דבר, אם ניתן ליבא באופן מסחרי \ אישי חלפים לא איכותיים שמסכני חיים, זה הבעיה, ושאף אחד לא ירצה לטפל במקום שנותן לו יחס עוין (לפחות ההיגיון ככה אומר).

עריכה אחרונה על ידי ae1924
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, alechko01 כתב:

הדיון זה עדיין מתמשך וזה נחמד. אלו שמסכימים עם החוק אני מבין ,אלו כנראה בעלי מוסך או קשורים אני גם מבין אבל אלו שמתנגדים ולא מקבלים חוק הזה אני בכלל לא מבין ,כי עד שעשו מהשהו טוב במדינה אז אלו שצריכים להיות שמחים מתלוננים שוב. נכון חוק לא מושלם אבל בסוף של דבר הוא נותן גמישות ללקוחות, גמישות בבחירת חלפים ולהחליט מה טוב ללקוח ולא רק לבעלי מוסך.

דבר נוסף ,שמתי לב לפי חשבוניות שמפרסמים או מתייעצים איתי בקשר לטיפולים במוסכים מורשים אז מחיר לחלקי חילוף מקוריים לא כזה יקר ויש הבדל קטן מאוד במחיר . אז אם קיים פער במחיר אז הוא לא כזה משמעותי .

אז למה בכל זאת זה טוב,כי כמו שרשמתי מקודם שלפעמים אנשים שמבינים בתחום (בדרך כלל אלו רוצים להביא חלקי חילוף) רוצים חלקים יותר איכותים ממקורים או כמו שאמרו מקודם נושא של השמנים הוא מאוד חשוב לרכב ואני דווקא מאלו שרוכש שמן ELF ,LMאו Castrol ותמיד חלקים או מקוריים או חברות מובילות בתחום חלקי החילוף.

אין לי שום בעיה שבעל המוסך יקח את הפרש שכאלו מפסיד על חלקי חילוף שלוקות מביאים ויוסיף לרווח שלו , מדובר על סכום יחסית זניח כך אין שום בעיה לבעל מוסך לקבל חלקים איכותיים לעבודה , לפעמים מצב הוא הפוך לקוח בא מוכן עם כל חלקי חילוף סופר איכותים שמתאימים לרכבו ודבר יכול לחסוך המון זמן גם למוסך וזמן זה כסף.

כמובן אלו שלא מוכנים לקבל את חוק אז סיבה היא יחידה - כל המוסך הזה בנוי על רווח לא הוגן,הוא גם יגנוב בחלקים וגם בעבודה ( מקום של חזירות)

במקרה הזה אני מסכים - עדיף להתרחק ממקום כזה . להתלונן על מוסך הזה ? זה כבר החלטה של לקוח .

אבל אם באת למוסך שכן עובד לפי חוק,הבאת להם חלקים איכותיים עם קבלה שרכשת בצורה נורמלית מספק מורשה או מקום מסודר אז אין שום סיבה שיסרבו ולא יקבלו אותי . יותר מזה ,

כל הדוגמאות של מסעדות לא רלוונטי כאן ,כי מוסך זה לא חנות ולא יבואן חלקי חילוף,הרי גם הם רוכשים מאותם מקומות שאנו רוכשים עם הנחה מסויימת אבל פער הוא זניח בין אם אתה רוכש חלקים או בעל המוסך.

שוב לא מדבר על רכישת חלקים מחול או עלי.

שוב חוק זה חוק וכולם צריך להתיישר לפי חוק הזה, אחרת אנו נהפוך לאנרכיה. 

כתבת הרבה וסתרת את עצמך בכמה וכמה מקומות. מתנגדים לחוק הזה לא כי אנחנו בעלי מוסכים (אני לפחות לא), אלא כי הוא מטומטם ולא באמת מביא לשום שינוי. הרי כתבת לבד - המוסכים שהתנגדו לזה קודם, יתנגדו לזה גם עכשיו. יעילות אין פה, כי להתלונן על מוסך ולטפל בו על אפו ועל חמתו זה special kind of stupid. מוסכים שפונים לחובבי רכב שמבינים, ברוב המקרים זרמו גם לפני כן על הבאת חלקים מבחוץ, ובמקרים רבים זה היה חוסך להם כאב ראש של הזמנת חלקים/מתכלים שהם לא מחזיקים במלאי.

לגבי הטענה שלך שאין לך בעיה שהמוסך "ישלים" את ההפרש לכיסו באמצעות מחיר העבודה, זאת עוד סתירה. כי אם הרציונל מאחורי החוק כלכלי, אז מה אכפת ללקוח הקצה מאיפה הוא מקבל את השטרונגול, משורת החלק או משורת העבודה.

לגבי הטענה על רווח לא הוגן - שוב, לפי מה קבעת שהוא לא הוגן? ראית את ספרי המוסך? ניסית לנהל מוסך פעם?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, alechko01 כתב:

שוב חוק זה חוק וכולם צריך להתיישר לפי חוק הזה, אחרת אנו נהפוך לאנרכיה

החוק לא ירד מהשמיים, קבעו אותו אנשים כמוך וכמוני וקורה שאנשים טועים. 

לא תהיה שום אנרכיה אם מוסכים יסרבו להרכיב חלקים שלקוח מביא להם כמו שלא היתה לפני זה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ae1924 כתב:

לא יודע אם בעייתי או צודק, אבל בסופו של דבר זה חוק שלא הכי רלוונטי, כי בתכלס, ההיגיון יגיד לך שלא כדאי גם לטפל באותו מוסך אם המוסך לא מעוניין לטפל מהצד שלו, כי היחס שלו יבוא בהתאם, והרוב לא יעשו משהו בנדון, כי חבל על הזמן.

בדיוק, זה מה שאמרנו מהתחלה. החוק מיותר ולא תורם שום דבר.
נתתי לחוק קרדיט אחד, שהוא אולי העלה את המודעות לאופציה הזו.
אני לא בעל מוסך ולא שותף במוסך. כותב את מה שאני כותב נטו מהגיון, וגם לי היה נסיון רע עם מוסכים בהבאת חלק, אבל פשוט מוצאים מוסך אחר. מי המשועמם שיתחיל לריב עם בעל מקצוע שלא רוצה לעשות עבודה?
למשל כשאבא שלי ניגש למוסך כלשהו להחליף מאוורר של רדיאטור לאחר ששם לב לרעשים חריגים ממנו, וקיבל הצעת מחיר מהחלל החיצון במוסך רשת של היבואן.
מצאתי לו את החלק המקורי בהרבה יותר זול. אותו מוסך אמר לו "אין בעיה, אני יעלה לך את מחיר שעות העבודה" ככה בלי להתבייש, אז זה סוף העולם? לא.

טלפון למוסך אחר קרוב, מוסך רשת של היבואן, הסבר של המצב וקבלת תשובה חיובית לביצוע העבודה עם התניה של חתימה על מסמך שכתוב בו @*#E*@#@#.
ביצעו את העבודה. קיבלו תשלום. כולם מרוצים.
את מי בדיוק החוק הזה מעניין?

איך כתב מישהו קודם? יש פה מונופול, אז זהו שלא. אין פה מונופול, יש המון מוסכים שיסמכו לקבל עבודה שמוסך אחד לא רוצה לקבל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, RK כתב:

כתבת הרבה וסתרת את עצמך בכמה וכמה מקומות. מתנגדים לחוק הזה לא כי אנחנו בעלי מוסכים (אני לפחות לא), אלא כי הוא מטומטם ולא באמת מביא לשום שינוי. הרי כתבת לבד - המוסכים שהתנגדו לזה קודם, יתנגדו לזה גם עכשיו. יעילות אין פה, כי להתלונן על מוסך ולטפל בו על אפו ועל חמתו זה special kind of stupid. מוסכים שפונים לחובבי רכב שמבינים, ברוב המקרים זרמו גם לפני כן על הבאת חלקים מבחוץ, ובמקרים רבים זה היה חוסך להם כאב ראש של הזמנת חלקים/מתכלים שהם לא מחזיקים במלאי.

לגבי הטענה שלך שאין לך בעיה שהמוסך "ישלים" את ההפרש לכיסו באמצעות מחיר העבודה, זאת עוד סתירה. כי אם הרציונל מאחורי החוק כלכלי, אז מה אכפת ללקוח הקצה מאיפה הוא מקבל את השטרונגול, משורת החלק או משורת העבודה.

לגבי הטענה על רווח לא הוגן - שוב, לפי מה קבעת שהוא לא הוגן? ראית את ספרי המוסך? ניסית לנהל מוסך פעם?

מוסך לא נהלתי  אבל אני אחת מאלו שמטפל ברכבים שלו מעל 30 שנים אז קצת מבין בתחום ומחירי של חלקי חילוף ועבודה , לעשות אלי קופה או שכמו שרשמת "שטרונגול" יהיה קשה מאוד. אני מחפש מספר חלקי חילוף שלא קל להשיג אז מחפש גם בחנויות וגם מוסכים שואל דרך אגב כמה ולמה ,ויש לא מעט חזירים בתחום. זה מה יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני החוק לא העזתי להביא בלמים ( רפידות וצלחות ) למוסך מורשה יבואן. 

וכמובן הייתי צריך לחלק טיפול בו מחליפים בלמים לשתי כניסות למוסכים ( הרכב שלי עובר 3-4 טיפולים בשנה ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...