Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בזה.

רמי לוי ושופרסל הן שיאניות הסתרת המחירים מהצרכן

לכלכליסט נודע כי הרשתות נקנסו על הפרת החובה לפרסם את מחירי המוצרים שלהן באופן שקוף לצרכן. כמות ההפרות של הקמעונאים גדלה ביחס ל־2019

https://www.calcalist.co.il/shopping/article/bj0t1108dy

וגם זה.

רשות התחרות פשטה על משרדי שופרסל ושטראוס, בכירים נחקרים

נציגי הרשות ביצעו חיפוש במשרדי החברות בחשד לעבירות על חוק התחרות הכלכלית • בנחקרים: עובדי חברה בכירים, בהם מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן • המסחר במניית שופרסל הופסק.

N12 - רשות התחרות פשטה על משרדי שופרסל ושטראוס (mako.co.il)

• רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אם הם היו עושים את זה על דעת עצמם, זה חשד לעבירות מתחום ההגבלים העסקיים.

אם הם עושים את זה תחת הנחייה של הרשות לתחרות (שלמרות שינוי השם - זה הרשות להגבלים עסקיים), מה נאמר ומה נגיד? מי שאמור לחקור ולאכוף את העבירות הללו מנחה אותם לבצע אותן.

יש מצב כזה, היא פופוליסטית וגם לא כזו חכמה.

טוב, אורנה שלחה את אנשי ההגבלים העסקיים או הרשות לתחרות לשופרסל, אבל לפי הריאיון איתה הם היו אמורים לבדוק למה יש מחירים שונים של אותו מוצר ברשתות שונות או בין סניפים של אותה רשת.

כמובן .. הם עושים את מה שהם יודעים לעשות , פתחו חקירה על תיאום מחירים עם שטראוס,  כאילו מצאו הוכחת לתיאום מחירים גבוהים.

לפני 29 דקות, yor2 כתב:

נ

וגם זה.

רשות התחרות פשטה על משרדי שופרסל ושטראוס, בכירים נחקרים

נציגי הרשות ביצעו חיפוש במשרדי החברות בחשד לעבירות על חוק התחרות הכלכלית • בנחקרים: עובדי חברה בכירים, בהם מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן • המסחר במניית שופרסל הופסק.

N12 - רשות התחרות פשטה על משרדי שופרסל ושטראוס (mako.co.il)

שווה מעקב, ככה זה שמישהו מגלגל כדור בשלג אף אחד לא יודע איך זה יגמר. 

לפני 24 דקות, sperial כתב:

אכן לא נעים,  אני מניח שאפשר לתפור תיק לכל חברה עסקית אם רק יהיה לך אישור לחפור להם בכל המיילים והקלטות של כל הנאמר בפגישות העסקיות הפנימיות והחיצוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב לא נעים? אני לא מרחם אליהם בכלל..

[במיוחד על שופרסל]

יש לי שכן, כאשר הבת שלו עבדה שם 11 שנה. וזה מה שהיא מספרת:

היא הועסקה עם 75% משרה. ו-29 שקל לשעה. ולא הסכימו לעלות לה, לא את השכר, ולא את האחוזים..בנוסף עשו לה שם את המוות עד שפיטרו אותה.

כ-90% מהעובדים בסניפים שלהם, עם אותה משכורת. והם עובדים כמו חמורים, בכל המחלקות.

אני אסביר. לא משנה באיזה מחלקה העובד שייך,  המנהל או הסגן בסניף "מזיזים" אותו ליתר המחלקות כדי להשלים מוצרים במדפים. אחרי חגים או בתקופות קצת חלשות, הרשת מצמצמת בשעות ולפעמים גם בכוח אדם. 

אבל המנהלים הבכירים ביותר, ובמיוחד זה שבראש, רק הוא עצמו בתקופת הקורונה, הרוויח, כולל בונוסים , מעל 10 מיליון שקל.

ובלי קשר לזה, עכשיו הגיע הזמן שייתן גם תשובות.

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות שיצא משהו מעניין עם השרשור הזה, איזה טיפים אתם יכולים לתת לגבי חסכון בקניות.

אני אתחיל בכך, לא משנה מה אני אכנס לפחות לבדוק באתר https://www.pricez.co.il 

באתר עצמו יש אפשרות לבחור בקטגורייה "מציאות", אם יש משהו רלוונטי לדוגמה: שימורים, יבשים עם תוקף ארוך סביר שאני אלך לקנות אותו  

יש מבצעים טובים לפעמים ששווה לחפש אחר המוצרים הללו. 

יש לפעמים מחירים כי הסחורה עומדת להיגמר אז בכלל שווה לחפש אחריהם במידה וזה רלוונטי.

בנוסף אם יוצא לי להיות במקרה\בטעות בשופרסל, אני אבדוק את הסטנד של המוצרים בהנחה. לרוב אין שם מוצרים טובים אבל לפעמים יש מציאות. מה גם אני אבדוק בפרייסז. 

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שחלק גדול מהחיסכון יהיה בהכנת רשימה מסודרת לקניות טלא להגיע רעבים לסופר.

אישתי המון פעמים הולכת למכולת חוזרת עם קבלות של 750 שקל ובמקרר לא נוסף ולא פרור אחד. אני כל פעם משתגע מה אפשר לקנות ב750 ואין שום דבר מעניין לאכול.

ואז אתה מגלה שהרשימה מורכבת מבקבוקי שתייה עבור אורחים , עוגיות, חטיפים, 3 סוגי לחם שונים שנזרקים אחרי יומיים, 700 מעדנים ומלא שטויות אחרות.

אם היא הייתה עושה רכש חכם, כמה פירות, ירקות, מוצרי בשר וחלב היה אפשר לרכוש

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI
  • אהבתי 1

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנחנו הגענו למסקנה שהכל יקר, אז לפחות צריך לקנות את הכי טוב שאפשר שנכנס בתקציב.

הגדרנו תקציב של 2000 שקל בחודש.

מזמינים משופרסל אונליין רק מוצרים ארוזים ובעיקר במבצעים כמו נייר טואלט, מים מינרלים, סבונים, אבקת כביסה, חיתולים וסימילק, חלב, שמנת וכאלה. יוצא בערך 300 שקל בשבוע.

בשר וירקות קונים ב200 שקל בשבוע בקצביה ובחנות ירקות. זה לא הכי זול אבל הסחורה איכותית וטריה ומצדיקה את המחיר. זה גם חוסך מלא זמן כי זה בדרך מהעבודה, ולא צריך לנסוע לאף מקום.

למכולות ומעדניות כאלה שמוכרים לך מוצרים שיש בסופר ב300% אנחנו לא נכנסים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, korola כתב:

טוב, אורנה שלחה את אנשי ההגבלים העסקיים או הרשות לתחרות לשופרסל, אבל לפי הריאיון איתה הם היו אמורים לבדוק למה יש מחירים שונים של אותו מוצר ברשתות שונות או בין סניפים של אותה רשת.

כמובן .. הם עושים את מה שהם יודעים לעשות , פתחו חקירה על תיאום מחירים עם שטראוס,  כאילו מצאו הוכחת לתיאום מחירים גבוהים.

זה לא קשור, זו חקירה שהתחילה מסיבה אחרת בכלל עוד לפני שברבאבא פתחה את פיה.

לפני 14 שעות, korola כתב:

אכן לא נעים,  אני מניח שאפשר לתפור תיק לכל חברה עסקית אם רק יהיה לך אישור לחפור להם בכל המיילים והקלטות של כל הנאמר בפגישות העסקיות הפנימיות והחיצוניות. 

על פניו זה לא נראה כמו משהו שניסו להסתיר במיילים פנימיים, אלא שהם השתמשו בראיונות בתקשורת והודעות לתקשורת כאמצעי לתיאום מחירים ותאריכים להעלאת מחירים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

זה לא קשור, זו חקירה שהתחילה מסיבה אחרת בכלל עוד לפני שברבאבא פתחה את פיה.

image.png.c13c7f2928a41cc1c22b3638e7a2b657.png

אתה בטוח?  כי רשות התחרות לא ממש בטוחה בזה..

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

על פניו זה לא נראה כמו משהו שניסו להסתיר במיילים פנימיים, אלא שהם השתמשו בראיונות בתקשורת והודעות לתקשורת כאמצעי לתיאום מחירים ותאריכים להעלאת מחירים.

ברור,  הכי בריא זה לתאם מחירים בשיתוף התקשורת.

ככה זה הכי בריא, אין עקבות ואין הוכחות סמויות.. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, korola כתב:

image.png.c13c7f2928a41cc1c22b3638e7a2b657.png

אתה בטוח?  כי רשות התחרות לא ממש בטוחה בזה..

דיי בטוח, אולי ישיר למהדרין יהפוך לאיזה ספיח בפרשה, אבל זה לא העניין של החקירה.

כרגע הכותרת של החקירה היא האם הבכירים השתמשו בראיונות בתקשורת כדי לסמן אחד לשני על עליית מחירים, של איזה מוצרים, בכמה העלייה, ומתי.

כלומר שבמקום שהם ישאלו בשיחת טלפון "אני רוצה להעלות ביום ראשון את הקורנפלקס ב-5%", הם עשו את זה בתקשורת ולא בפנייה ישירה אחד לשני.

עכשיו אם אתה מבין שזו הכותרת, איך זה מתקשר לישיר למהדרין?

לפני 17 דקות, korola כתב:

ברור,  הכי בריא זה לתאם מחירים בשיתוף התקשורת.

ככה זה הכי בריא, אין עקבות ואין הוכחות סמויות.. 

לא בטוח, נראה שזה הפך מהר מאוד לחקירה, ואז מהר מאוד לחקירה גלויה כבר.

אם זה היה באופן סמוי אין לי ספק שזה היה לוקח לרשות לתחרות הרבה יותר זמן לפתוח בחקירה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון להגיד זה שהרשויות בארץ כל הזמן עובדות על תיקים וכל הזמן יש להם תיקים תפורים על אנשים מסויימים או חברות מסוימות.
אז אני מסכים איתך,  ברשות התחרות היה כנראה תיק שהיה כתוב עליו תחרות ברשת המזון.

הם לא היו עושים איתו כלום וכלום.. אבל שהשרה ביקשה אז התחיל מרוץ שדים.

ראש צוות אחד שם צעק "תביאו לי את כל מה שיש לכם על שופרסל"  והשאר היסטוריה.

אני בטוח שהנושא של מהדרין ישיר יעלם בקרוב,   אבל הוא היה הטריגר להתחיל את הבלאגן.

ודרך אגב, גם בדיון בכנסת אחד מחברי הכנסת העלה את הנושא של מועדון חבר,  הוא נתן את הדוגמא של חנות נייק. 

2 עומדים בקופה באותה חנות וקונים את אותה נעל ומשלמים מחירים שונים. 

אבל כמובן שזה לא פופוליסטי ולכן לא התפתח דיון בנושא. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון להגיד זה שהרשויות בארץ כל הזמן עובדות על תיקים וכל הזמן יש להם תיקים תפורים על אנשים מסויימים או חברות מסוימות.
אז אני מסכים איתך,  ברשות התחרות היה כנראה תיק שהיה כתוב עליו תחרות ברשת המזון.

הם לא היו עושים איתו כלום וכלום.. אבל שהשרה ביקשה אז התחיל מרוץ שדים.

קל לי להאמין שברבאבא חיה באשליה שהיא יכולה לפתוח תיקי חקירה לפי רצונה.

קשה לי להאמין שלאשליה הזו יש אחיזה במציאות.

ראש צוות אחד שם צעק "תביאו לי את כל מה שיש לכם על שופרסל"  והשאר היסטוריה.

אני בטוח שהנושא של מהדרין ישיר יעלם בקרוב,   אבל הוא היה הטריגר להתחיל את הבלאגן.

זה לא היה הטריגר.

הטריגר היה הראיונות שהם נתנו בתקשורת, ובהם הצהרות שהם יעלו מחירים, ושל מה. ובכמה.

זה כמעט צועק "תיאום מחירים".

עכשיו נשאר לחבר בין זה ובין הוכחה ברמה פלילית.

ודרך אגב, גם בדיון בכנסת אחד מחברי הכנסת העלה את הנושא של מועדון חבר,  הוא נתן את הדוגמא של חנות נייק. 

2 עומדים בקופה באותה חנות וקונים את אותה נעל ומשלמים מחירים שונים. 

אבל כמובן שזה לא פופוליסטי ולכן לא התפתח דיון בנושא. 

במועדון חבר אתה מקבל את ההנחה בזמן הטעינה, לא בזמן התשלום.

בקופה הקופאי מעביר לשניהם את הנעליים ב-299.90, בכרטיס של החבר פשוט הטענת ב-210, ואז הופיע לך שיש לך 300. הקופאי העביר 299.90 וירד לך מהכרטיס 299.90.

אז לא, הם לא עומדים בקופה באותה חנות ומשלמים מחירים שונים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שיש חוק שנקרא "חוק שקיפות המחירים" או משהו דומה ששם הרשתות מחויבות לפרסם את המחירים שלהם באתר. ככה שהם לא חייבים לתאם שום דבר אלא להיכנס לאתר של החברה המתחרה...

בנוסף אם תנובה עושה מבצעים על מוצר שלהם היא עושה את זה לכל הסניפים (בגלל זה אם בעיר אחת יש מבצע על מוצר גם אם תלך לרשת אחרת סמוכה יהיה גם שם את אותו מבצע)

אבל הגיונית אין סיבה שיהיו מחירים שונים. הסחורה היא אותה סחורה, השכירות היא אותה שכירות, הנהג שמביא את הסחורה לסניף 1 הוא מביא אותה גם לסניף 2. למה שיהיה מחיר שונה?

לפני 3 שעות, Opel Astra GSI כתב:

אני חושב שחלק גדול מהחיסכון יהיה בהכנת רשימה מסודרת לקניות טלא להגיע רעבים לסופר.

אישתי המון פעמים הולכת למכולת חוזרת עם קבלות של 750 שקל ובמקרר לא נוסף ולא פרור אחד. אני כל פעם משתגע מה אפשר לקנות ב750 ואין שום דבר מעניין לאכול.

ואז אתה מגלה שהרשימה מורכבת מבקבוקי שתייה עבור אורחים , עוגיות, חטיפים, 3 סוגי לחם שונים שנזרקים אחרי יומיים, 700 מעדנים ומלא שטויות אחרות.

אם היא הייתה עושה רכש חכם, כמה פירות, ירקות, מוצרי בשר וחלב היה אפשר לרכוש

וואלה גם אישתי ככה

אני בד"כ עושה קניות ומסיים אותה עם 350-600 (תלוי אם יש מטרנה וטיטולים ומבצעים) אישתי 700 שקל בקל  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, עדי-אל כתב:

אני הבנתי שיש חוק שנקרא "חוק שקיפות המחירים" או משהו דומה ששם הרשתות מחויבות לפרסם את המחירים שלהם באתר. ככה שהם לא חייבים לתאם שום דבר אלא להיכנס לאתר של החברה המתחרה...

זה נכון לשינויי מחירים שכבר קרו.

תיאום מחירים מתייחס לשינויי מחירים מתוכננים.

הרי לצורך העניין אם שופרסל הייתה מעלה את מחיר הקורנפלקס תלמה ב-50%, אבל ויקטורי לא, היית הולך לקנות בויקטורי נכון?

אז הם מתכננים ככה ששניהם יעלו מחיר ביחד, באותו אחוז עלייה, ככה ששניהם לא יפסידו לקוחות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...