Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רינגים או גומיות שסתומים?

elisb
שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים , מדובר במנוע 1.6thp 156hp של פיגו

הסימפטומים הם: שמן שרוף על המצתים

עשן לבן מפקק מילוי שמן כשאני פותח אותו והמנוע מונע

ריח מסריח מאוד וחזק מאוד של שמן שרוף  בנסיעה במיוחד בכביש מהיר

ריח חזק מאוד בהנעה קרה 

הנעה קרה תמיד קשה כאילו יש שמן בתא שריפה

בעמידה ממושכת במקום ואז תחילת נסיעה יוצא עשן של שמן שרוף

כל זה ב1000 קמ האחרונים ואכילה של יותר מליטר שמן

חשוב מאוד לציין ! לא מרגיש נפילה של כח

אני משתדל לטפל ברכב לבד לכן רציתי לדעת אם קנייה של שעון בדיקת קומפרסיה ללא קומפרסור תעזור למצוא את האשם?

תודה רבה לכל העוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הנקודה,שאם ברצונך להמשיך להחזיק ברכב,הייתי ממליץ לך להתחיל לחפש מוסך מקצועי מתמחה לרכב שלך ושניים כאלו שמומלצים כאן ומכירים אותו כמו כפות ידיהם באיזור המרכז: גבע בת"א /אורן שירותי רכב בחולון) ואם באזור אכן-ציין מהיכן אתה בארץ כדי לקבל המלצה.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו לא הנקודה לזה מר קולאוטי, מה גם ש50% מההמלצה שלך תגרור החלפה של חצי אוטו.

בדיקת קומפרסיה אפשר לעשות עם שעון בלבד, כדאי מאד לנתק את ההזרקה במהלך הבדיקה (פשוט להוציא קונקטורים מהמזרקים - אם זה לא אפשרי, תנתק את צינור הדלק מהמסילה ושים איזה כלי (תזהר, זה ישפריץ חזק).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shellcase כתב:

לא, זו לא הנקודה לזה מר קולאוטי, מה גם ש50% מההמלצה שלך תגרור החלפה של חצי אוטו.
בדיקת קומפרסיה אפשר לעשות עם שעון בלבד, כדאי מאד לנתק את ההזרקה במהלך הבדיקה (פשוט להוציא קונקטורים מהמזרקים - אם זה לא אפשרי, תנתק את צינור הדלק מהמסילה ושים איזה כלי (תזהר, זה ישפריץ חזק).

למה תגרור החלפת חצי אוטו ? אם מדובר בגומיות שסתומים אז מה עדיף- שיגיע לטסט ויכשל על עשן יתר+יקנה גלון שמן כל חודש ולא יטפל /יזניח את הבעיה..

אני לא יודע כמה פותח הנושא יודע להתעסק עם תיקונים יותר מורכבים מהחלפת שמן ומסננים שחלק לא קטן מחברי הפורום יעשו כאן DIY ולרכב הזה מה לעשות יש  לא מעט מחלות ילדות ומגיע המצב בו דווקא מוסך מקצועי,שיעזר בציוד אבחון  ובנסיונו העשיר לא ינחש,יאמר ללקוח את האמת ומכאן הכדור בידיו של הלקוח-האם להשקיע או לא.

מעבר לכך,אני בטוח שכמנהל פורום ידוע לך,שחלק מהבעיות לא ניתן לאבחן דרך מסך ומקלדת /התכתבות בפורום ודווקא כאן,אם נזרוק ניחושים באוויר,אנחנו עלולים להפחיד את פותח הנושא ואולי הבעיה פשוטה יותר ובדיוק לשם כך קיימים בעלי מקצוע שאין זו בושה לפנות אליהם ליעוץ.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@colauti 9
למה יחליף חצי אוטו? טיפלת פעם אצל אלה שאתה ממליץ עליהם?
המשך השורה הראשונה שלך לא ברור, מה הקשר של הדברים? היכן זה נכתב או הומלץ? אתה היחיד שבכלל חשב על האופציה ההזויה של להתפלל לאללה שהמנוע יתקן את עצמו.
פות"ש כתב שהוא מעדיף לטפל לבד ושאל שאלה שמראה שהוא מבין מה צריך לבדוק כדי להתקדם, אתה סתם שלפת תשובה גנרית, ששלחה אותו למוסך(הוא לא שאל אגב שום דבר על 'האם עליי ללכת למוסך') ועכשיו אתה מצדיק את עצמך בזה ש'אולי הוא לא יודע מה עושים', מה אתה עו"ד? אתה מרגיש צורך לכתוב כסת"ח? מי בכלל ניסה לאבחן בעיה? ומחלות ילדות? יש למנוע הזה בדיוק 2 בעיות ידועות, האחת קשורה לשרשרת הטיימינג והמותחן והשניה להצטברות פיח על השסתומים (ותכלס האחת גוררת את השניה).
בקיצור - זה לא שרשור שלאדם שלא פתח מנוע בחייו או שהחזיק ברכב עם מנוע זהה ונתקל בבעיות זהות יש מה לחפש בו, לא מבין מה באת לשלוח אותו כאן למוסך, בשביל זה הוא לא צריך את הפורום.
מוזמן להמשיך איתי את הדיון הזה בה"פ - חבל להסיט אותו מהנושא.

@tribel
תוכל לפרט? 
הכוונה שהשימון של הטורבינה מגיע לסעפת היניקה?

אם זו הכוונה אז לפרק סעפת יניקה ולחפש סימני שמן יכול לשלול\לאשר את הנ"ל, לא?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, shellcase כתב:

@colauti 9
המשך השורה הראשונה שלך לא ברור, מה הקשר של הדברים? היכן זה נכתב או הומלץ? אתה היחיד שבכלל חשב על האופציה ההזויה של להתפלל לאללה שהמנוע יתקן את עצמו

הכוונה היתה שצריך לטפל ביסודיות -לא משנה מה התקלה ואין טעם למשוך את המצב כפי שהוא (בצריכת השמן הזו כנראה יצטרך לקנות גלון שמן כל חודש במקרה הטוב או שיכשל בטסט אם הוא קרוב במקרה הרע)

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shellcase כתב:

@colauti 9
למה יחליף חצי אוטו? טיפלת פעם אצל אלה שאתה ממליץ עליהם?
המשך השורה הראשונה שלך לא ברור, מה הקשר של הדברים? היכן זה נכתב או הומלץ? אתה היחיד שבכלל חשב על האופציה ההזויה של להתפלל לאללה שהמנוע יתקן את עצמו.
פות"ש כתב שהוא מעדיף לטפל לבד ושאל שאלה שמראה שהוא מבין מה צריך לבדוק כדי להתקדם, אתה סתם שלפת תשובה גנרית, ששלחה אותו למוסך(הוא לא שאל אגב שום דבר על 'האם עליי ללכת למוסך') ועכשיו אתה מצדיק את עצמך בזה ש'אולי הוא לא יודע מה עושים', מה אתה עו"ד? אתה מרגיש צורך לכתוב כסת"ח? מי בכלל ניסה לאבחן בעיה? ומחלות ילדות? יש למנוע הזה בדיוק 2 בעיות ידועות, האחת קשורה לשרשרת הטיימינג והמותחן והשניה להצטברות פיח על השסתומים (ותכלס האחת גוררת את השניה).
בקיצור - זה לא שרשור שלאדם שלא פתח מנוע בחייו או שהחזיק ברכב עם מנוע זהה ונתקל בבעיות זהות יש מה לחפש בו, לא מבין מה באת לשלוח אותו כאן למוסך, בשביל זה הוא לא צריך את הפורום.
מוזמן להמשיך איתי את הדיון הזה בה"פ - חבל להסיט אותו מהנושא.

@tribel
תוכל לפרט? 
הכוונה שהשימון של הטורבינה מגיע לסעפת היניקה?

אם זו הכוונה אז לפרק סעפת יניקה ולחפש סימני שמן יכול לשלול\לאשר את הנ"ל, לא?

לפני שעתיים, tribel כתב:

כן לגבי השימון של הטורבינה.

שמן בסעפת זה לא מדד בגלל ה PCV.

ואפשר לחסוך הרבה עבודה עם בדיקת דליפה.

לא פעם ראשונה ולא שנייה שפותח מנוע , לא הגעתי לכאן כדי שיגידו לי ללכת לגבע - מכיר את גבע ועזרו לי מעט עם שאלות פשוט לא מעוניין לשגע אנשים אני אוהב להסתדר לבד.

קניתי את האוטו הזה כי אני אוהב את זה וזה ההובי שלי , בכל מקרה לענייננו:

הטורבו עבר שיפוץ במוסך מורשה כמה חודשים לפני שהרכב הגיע אלי , וברכב הזה הסעפת יניקה תמיד מלאה בשמן בגלל הPCV ככה שזה פחות רלוונטי לגבי גילוי מקור הבעיה.

חשוב לציין שהרכב נוסע מאוד חזק לא מרגיש שום איבוד כוח וזה מה שמשגע אותי

אדאג להשיג שעון קומפרסיה לבצע את הבדיקה - העניין הוא שאני לא בטוח שהבדיקה הזו תעוור לי לגלות האם זה מהרינגים או מגומיות שסתומים כי הלחץ יכול לברוח משניהם , אולי בריחה גדולה תהיה דווקא מרינגים ובריחה לא כ"כ גדולה מגומיות שסתומים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ לא בורח מגומיות שסתומים בוודאי לא ברמה של עשן מהפקק.

שעון קומפרסיה לא מדד לבדיקת תצרוכת שמן ממקור מסוים- אינו הכלי הרלוונטי כלל במקרה הזה.

פנה לבעל מקצוע שמכיר את הרכב וידע לבצע בדיקות רציניות יותר.

ברכבך יש מחלה במכסה השסתומים אשר מותקן בו שסתום PCV כאשר הוא כשל יש יניקת שמן מוגברת אל סעפת היניקה.

גומיות שסתומים ברכבך הן נקודת תורפה.

נפילות לחץ בצילינדרים ע"י בדיקת ליקייג' תוכל תוכל לתת אינדיקציה למצב הצילינדרים בתנאי שיודעים בוודאות להיכן בורח הלחץ ומשם להסיק מסקנות (אם לכיוון העוקעה או דרך השסתומים).

ההמלצה שלי עבורך היא שתיקח את הרכב למוסך מומחה מומלץ, אומנם בוודאי שהבדיקות יעלו כסף אך עדיף לשלם ולקבל תשובה וודאית מאשר לנסות לחסוך בבדיקות ולטעות בעבודה ובחלקים והבעיה תעמוד בעינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אחרי ביקור אצל גבע מעדכן אתכם שהוא אומר שהרינגים במנועים האילה טובים ויש מחלה במנועים האילה בגומיות שסתומים , ולגבי הריח הוא מאמין שיש נזילה אחרת.

אחרי שהגעתי הביתה הרמתי את האוטו וראיתי שיש נזילה מהחלק האחורי של המנוע וגם מהחלק הקדמי כאשר מהחלק האחורי יורד ממש טיפות - חיישן VVT שהאורינג שלו כנראה לא אוטם כמו שצריך למרות שהוא רק בן חודש וחצי - מחלה של הרכב.

הנזילה מקדימה מגיעה מבית מסנן פילטר גם כן מחלה של הרכב.

חלקים וכלים מיוחדים הוזמנו , אשתדל להעלות תמונות שהכל יגיע :D

מאוד רוצה לציין לשבח את רונן שהציג ידע ברמה גבוה ומחיר שהפתיע אותי לטובה עבור העבודה (למרות שבכל זאת אבצע אותה לבד)

ממליץ בחום על המוסך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...