Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משיכה נוספת של הבנק מחשבון העו"ש שלי - וזיכוי לאחר תלונתי

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברצוני להתייעץ עמכם לגבי המקרה שקרה לי בשבוע שעבר - האם יש כאן בעיה או שזה הליך תקין?

לפני כחודשיים (למען הדיוק 10/03/21) נתתי צ"ק ע"ס 2000 ש"ח למוסד מסודר (בי"ס של הילדים) ואכן הוא נפדה כמה ימים לאחר מכן - בתאריך 18.03.21.

הצ'ק היה למוטב בלבד וכתוב ל:שם המוסד אליו שילמתי.

עד כאן הכל טוב ויפה.

שבוע שעבר בתאריך 3/5/21 אני מקבל הודעת SMS בבוקר על משיכה של 2000 ש"ח מיומן חובה ל... (ואין המשך בטקסט) פשוט ממש כך: הועבר 2000 ש"ח ל, מיומן חובה.

נכנסתי מייד לחשבון הבנק באינטרנט ואני רואה שרשום שם משיכה בעבור צ'ק שמספרו XXXXX . מבדיקה קצרה אני מגלה שמדובר באותו צ'ק שהוזכר לעיל.

התקשרתי מייד לב"ס והמזכיר שהנהלת חשבונות אמר לי שמבחינתו הכל בסדר ואין לו מושג במה מדובר.

השארתי הודעת פניה באתר של הבנק שם ביקשתי לדעת מדוע גבו שוב פעם את הצ'ק?

למחרת בבוקר אני מקבל הודעת SMS אודות זיכוי ציומן חובה של 2000 ש"ח לחשבוני. (אין לי מושג מה זה יומן חובה).

לאחר כמה שעות אני מקבל תשובה בכתב במערכת הפניות שהכל בסדר, הצ'ק הופקד בטעות לחשבון שגוי והם חייבו והחזירו לי. בברכה...בנק לאומי.

אגב, ללא הודעת ה SMS אינני יודע מתי הייתי מגלה זאת (רק כאשר הייתי נכנס מיוזמתי לחשבון הבנק)

תגובתי לא איחרה לבוא,

אני לא אתחיל לפרט את כל השיח בכתב שיש לי מולם - טענתי בגדול שהם לא היו צריכים לגבות מחשבוני 2000 ואז לזכות אותי אלא קודם לזכות אותי ואז שוב לגבות מחשבוני (מה היה אם הצ'ק היה על 20000 ש"ח???)

טענת המנהל מחלקה - שהצ'ק נגבה בטעות לחשבון אחר של המוסד אליו שילמתי ואז הם גבו ממני וזיכו אותי. לא היה כאן שום פעולה בעייתית ולא נגרם לי נזק.

טענתי: באיזה אישור נכנסו לי לחשבו הפרטי ולקחו לי סכום ללא ידיעתי מראש ואישור שלי? ובנוסף - אם הצ'ק הופקד למקום לא נכון שיקחו משם את הסכום. מה זה שייך אליי ????

מה אתם אומרים?

ת'כלס, קיבלתי את הכסף חזרה והכל בסדר ואני יכול להמשיך הלאה. אבל האם זה לא קצת מוזר?

עריכה אחרונה על ידי rafi_vk
התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה תקלה, הם תיקנו אותה ברגע שהסבת את תשומת לבם, המשיכה הנוספת לא גרמה לך למשיכת יתר, חזרת צ'ק או כל דבר אחר. 

מה הבעיה? טעויות קורות. 

• רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מעניין לדעת מה היה קורה אם הייתי ב 0 ש"ח יתרת עו"ש והצ'ק היה לא על 2000 ש"ח - בוא נאמר 15000 או 20000 או כל סכום אחר. האם למשך יומיים היית מקבל להיות במינוס? רק ליומיים?

ברור שאצלי זה היה 2000 בלבד וגם לא הייתי ביתרת חובה במשך היומיים הללו - אבל נראה שיש כאן מנגנון מוזר - למה מושכים שוב מבעל הצ'ק כסף שכבר נמשך?

לא נגרם לי נזק של עמלות מינוס, או ריביות וכ' וכו'

אלא יש כאן קלות ראש במשיכת כסף שלא שייך לבנק.

אז לי ולך אין בעיה של מינוס - כל הכבוד.

טעויות קורות. נכון, מעניין שהטעות היא לרעתי.... :-) 

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rafi_vk כתב:

טעויות קורות. נכון, מעניין שהטעות היא לרעתי.... :-) 

בעל החשבון שהסכום הופקד אצלו בטעות, ספג טעות לטובתו. 

אז הכל תלוי באיזה צד של התמונה אתה.

קרה. קורה. יקרה. טעות. תוקן. לא נגרם נזק. סע ברכה וסע לשלום.

יש גם טעויות יותר מוזרות.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rafi_vk כתב:

סתם מעניין לדעת מה היה קורה אם הייתי ב 0 ש"ח יתרת עו"ש והצ'ק היה לא על 2000 ש"ח - בוא נאמר 15000 או 20000 או כל סכום אחר. האם למשך יומיים היית מקבל להיות במינוס? רק ליומיים?

לא קיבלת בחזרה את הכסף ב"יום ערך" של המשיכה? אם כן זה לא תקין. אם יום הערך הוא יום המשיכה אז הם תיקנו רטרואקטיבית ואם היית במינוס אז לא הייתה על זה השפעה עליך.

לכל פעולה בבנק יש "יום ביצוע" שזה התאריך שבו התבצעה הפעולה לבין "יום ערך" שזה התאריך לפיו הבנק מחשב את היתרות, הריביות ושאר הדברים. במיוחד בצ׳קים אבל גם בפעולות אחרות, יכול להיות הבדל של יום עד שבוע בין התאריכים.

תקלות קורות גם בבנקים, פה זה לא נראה כמו שיטת מצליח, ובכל זאת זו בדיוק הסיבה למה צריך לעקוב אחרי חשבון העו״ש בדקדקנות ויותר מזה בתנועות כרטיסי האשראי.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום ערך המשיכה - 3.5.21

יום ערך הזיכוי בחזרה - 5.5.21

יומיים הפרש 

אני לא מתכוון להילחם - פשוט רציתי לקבל חוו"ד שלכם.

האמת שגם אין על מה להילחם - לא נגרם לי נזק.

אני חושב שצריך לשים לב לחשבון ולוודא מעת לעת שהכל בסדר !

בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, rafi_vk כתב:

אם הצ'ק הופקד למקום לא נכון שיקחו משם את הסכום

זה לא עובד ככה, בנק לא יכול לעשות התחשבנויות כאלה כאילו זה אתה והחברים שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, rafi_vk כתב:

טענתי: באיזה אישור נכנסו לי לחשבו הפרטי ולקחו לי סכום ללא ידיעתי מראש ואישור שלי? ובנוסף - אם הצ'ק הופקד למקום לא נכון שיקחו משם את הסכום. מה זה שייך אליי ????

אני חושב שאתה לא מבין מה זה בנק.

בנק זה מוסד שמנהל את הכסף שלך. אין לך שם כספת קטנה, עם השם שלך, והכסף שלך יושב בה. יש רק רישום שמגיע לך ככה וככה. למעשה, אם כל האנשים יבואו מחר ויירצו את הכסף שרשום שיש להם בבנק, הבנק פושט רגל, כי לא כל הכסף אצלו וברשותו. הבנק לוקח את הכסף מכל הגורמים, שם בערימה, ומשקיע אותו כטוב בעיניו.

עד כאן שיעור ״מה זה בנק״ בראשי תיבות.

בטעות, כנראה של מחשב, בוצעה גבייה שגויה מהחשבון שלך. לא ברור ממי, לא ברור לאן, טעות טעינו טועים טעויות.

במקרה נפל עליך.

טוב ששמת לב!

אם היה נגרם לך נזק מכך, היו מפצים אותך.

רק לפני כמה ימים בנק שכח לקנות מניות בהנפקה (עובד שכח להעביר את הפקודה), והחברה שהיתה אמורה לקבל אותם, ניזוקה. אז הבנק ספג את הנזק וקנה את המניות לבסוף, במחיר גבוה יותר.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני, אני רק שאלה...

איך זה, שתמיד אבל תמיד, הטעויות של הבנק הן לעולם לא לטובת הלקוח? ואני לא מדבר על סיפור של פעם ב- 50 שנים, בארה"ב, שם לקוח קיבל לעו"ש שלו מיליוני דולרים עקב טעות הקלדה, ממש לא.
אני מדבר על טעויות קטנות יותר, כולל שקלים בודדים.
איך זה, שזה תמיד לרעת הלקוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה יש מישהו שקיבל 2000 ש"ח לחשבון שלו, שאחרי יומיים נעלמו כי היו שייכים לביה"ס. (או שממש ספציפית במקרה הזה זה היה לחשבון אחר של ביה"ס?)

בכל מקרה, זאת טעות שהיא כביכול "לטובת" הלקוח. לא שזה באמת טובתו כי הכסף נלקח יומיים לאחר מכן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ירחמיאל כתב:

ואני, אני רק שאלה...

איך זה, שתמיד אבל תמיד, הטעויות של הבנק הן לעולם לא לטובת הלקוח? ואני לא מדבר על סיפור של פעם ב- 50 שנים, בארה"ב, שם לקוח קיבל לעו"ש שלו מיליוני דולרים עקב טעות הקלדה, ממש לא.

הטעויות קורות לשני הצדדים.  (כל עוד לא מדובר על מעילה כמו אצל אתי אלון )

כמו במקרה הנ"ל זיכוי משהו אחר בכסף. 

רק כאשר זה לטובת הלקוח , הלקוח לרוב ישתוק , ויקווה שלא יגלו את זה או אפילו יבזבז את הכסף ,

כאשר זה לרעת הלקוח , הוא מיד יצעק חמס , ויספר לכל הסביבה שלו כמה הבנק ה"רע" ניסה לגנוב לו את הכסף 

זה קורה , גם בחברות , גם בבבנקים. סהכ מי שעובד שם אלו אנשים 

ואנשים טועים. 

חברה / בנק הגון (רוב המקרים ) יתקן את הבעיה מייד. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ירחמיאל כתב:

ואני, אני רק שאלה...

איך לזה תמיד לרעה, אם מישהו קיבל אחר מפות״ש אלפיים ש״ח, ככה סתם בכיף?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במידה ונכנס לחשבונו של לקוח סכום כסף שלא שייך לו זה לא לטובת הלקוח

בשום אופן, כי זה לא שלו וגם כי ביום הביר יאלץ להחזיר וגם אם בחר לא לדווח המצפון

יעיק.

לפני כשנתיים הפקדתי צ'ק של מעסיק סך 540 שח לחשבון המשותף. בבדיקת העו''ש

נוכחתי לדעת שנכנס 5400 שח (פי 10!!) ניסיתי דרך הישיר לדווח לא ניתן. ניגשתי פיזית

לבנק (א') וזה אומר להגיע ולהמתין בתור כמובן, ניפנפו אותי לבנק ב'. הגעתי לבנק ב' בכלל לא הבינו

מה אני רוצה, פניסי למעסיק וגם הוא לא הצליח להבין ולסייע. שוב חזרתי לבנק א יחד עם אבא שלי

שהוא מוכר מאד ולתדהמתי נפלנו על פקיד משקיען (ראוי להערכה) שעשה שיחת ועידה משולשת עם

בנק ב' ועם המעסיק אחרי כ 20 דקות של ברורים נפתרה הבעיה ויתרת הכסף הגיעה ליעדה.

לי אישית (ואני מאמין שרב האנשים גם) מאד מפריע שכסף שלא שייך לי נכנס לי לחשבון.

כפי שציינו יפה מעלי, ישנן טעויות, היו ויהיו, ואם זה לקבל כסף לחשבון או הפוך זה היינו הך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הסיפור יותר טוב,
הופקד לחשבון 5000 שקל מהבנק.
פונים לבנק אומרים כסף לא שלנו רבים מגיעים למנהל אומר לנו האפלקציה לא טועה הכל בסדר.

שנה אחרי הבנק לקח ללא הודעה את הסכום מהחשבון בנק (5000) שקל.

לא יכול לתאר את ההכנסת יד לחשבון בצורה הזו בשום צורה חוץ מגניבה..
מזכיר שחלפה שנה או יותר

עריכה אחרונה על ידי r.e.g.e.v
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...