Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מתדלקים בכל פעם "פול טנק"?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, eladts כתב:

חבל שלא סיפרת את זה לפני שנה, אולי היו מגלים שאדי דלק מרפאים קורונה ולא היה צריך את כל הסגרים.

אין לזה שום קשר לקורונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, amosbmw כתב:

יש קשר הדוק בין צריכת הדלק של הרכב לגודל המיכל שהעניקו לו. 

כן ולא. כן כי נכון שלמכוניות גדולות עם מנועים גדולים יש מכילים גדולים ולא כי לרוב נפח המיכל הוא אותו נפח בכל ליין בגרסאות של אותו דגם, כך שגם גרסת 1.4 חסכונית מקבלת את אותו המיכל כמו גרסת 2.5 ליטר הבכירה (לדוגמא). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על אותו בודי של רכב עם אותו משקל פחות או יותר, והמנועים מאותה תקופת תיכנון בערך, צריכת הדלק בדגם עם המנוע הגדול לא תהיה גדולה משמעותית מבדגם עם המנוע קטן. תלוי בתוואי הנסיעה.

הטעות הזו נפוצה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amosbmw כתב:

יש קשר הדוק בין צריכת הדלק של הרכב לגודל המיכל שהעניקו לו. 

נראה לי שזה יותר רצון להוריד משקל כדי לעמוד בתקנות זיהום אוויר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתדלק תמיד מלא

אף אחד לא לקח בחשבון שנסיעה לתחנה גורמת לבזבוז של ליטר או שניים?

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • רעיון טוב! 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, המחליף כתב:

אצלי זה הפוך, דלק על הדרך ולא נסיעה מיותרת לכספומט למשוך כסף (כי אשראי אני מרגיש ומעדיף לא להשתמש)

בחדשיים האחרונים נסעתי 5K בלי עין הרע, וכמעט שלא הרגשתי הוצאות הדלק עקב התדלוק במזומן מזדמן.

אם לשלם חשבון גדול של כרטיס אשראי פעם בחודש זה בעייתי עבורך, למה שלא תוציא כרטיס חיוב מיידי (debit card)? זה עובד כמו כרטיס אשראי, רק שכל פעם שאתה משלם הכסף יורד מיד מחשבון הבנק. כך תחסוך נסיעות לכספומט ותדלוקים מיותרים אבל עדיין תשלם על ההוצאות שלך בהדרגה במשך החודש.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתדלק תמיד מיכל מלא, תמיד באשראי, תמיד בשירות עצמי.  

באלטו ממלא כשהמיכל לקראת סוף הקוביה השלישית, לעיתים רחוקות בתחילת הקוביה השנייה, תמיד ממלא על הדרך (באחת משתי תחנות קבועות). מעטות הפעמים ש"אני קופץ רגע למלא דלק". 

את הקורולה יוצא לי פחות לתדלק, כי היא בשימושה של זוגתי. אני ממלא בד"כ בנסיעות סופי שבוע, כשהמיכל סביב הרבע, או לפני נסיעה ארוכה במיוחד ורוצים להתחיל בפול טנק. (למשל עכשיו, כשאנחנו בעיצומו של סופ"ש טיולים ארוך).

מתדלק עד שהמשאבה קופצת, מצדי שייצא 231 שקלים ו67 וחצי אגורות.

כשהייתי צעיר היו כמה מקרים שמלאתי "רק ב100 שקל", אם זה היה לפני ירידת החיוב באשראי, בתקופות שהייתי סטודנט תפרן. 

כשהייתי ממש צעיר, בן 18 עם חצי שנה רשיון, הייתה פעם שמילאתי ב20 שקלים, שהספיקו ל5 ליטר~ אם אני זוכר נכון 😆

עוד אנקדוטה- לפני כשנה, בשיא סגר הקורונה, הדלק צנח למחיר 4.79 ש"ח לליטר. רצה המקרה ומילאתי באלטו מיכל יום- יומיים לפני, ובגלל שעבדתי אז רק 4 ימים שבוע, כמעט ולא היו נסיעות פנאי, ובשילוב עם צריכת הדלק של האלטו, יצא שבכל החודש הזה (כעבור חודש המחיר עלה) לא מילאתי דלק כלל. 😆

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ו ה

בתאריך 31.3.2021 בשעה 19:55, Adani כתב:

יש לי תחנה שאני אוהב לתדלק שם, אז אם אני קצת קצר בדלק ואני לא באיזור אני ממלא סביבות 10 ליטר ואז נוסע לפייבוריט שלי כשנוח לי.

גם אני לא אוהב להגיע לנורה, אבל לא כי בגלל עניין מכני, פשוט מעדיף לתדלק קצת לפני בשביל ראש שקט.

פחות מפריע לי עניין הבדיקה של הצריכה כי הנתון שמראה המחשב מאוד מדוייק, אבל אני כן בודק לרוב.

מעדיף אשראי בתדלוק עצמי כי זה יותר מהיר ונוח.

מסכים. זו דרך טובה להימנע מתחנות דלק שמוהלים בהן דלק.

גם אני מתדלק את רוב הדלק בתחנה שאני סומך עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים בשירשור, סה"כ רואים שהרוב המוחלט פה מתדלקים" פול" שזה הדבר ההגיוני והנכון לעשות.

ואם הפורם מייצג איכשהו את כלל האוכלוסיה, בהחלט ניכר שינוי לעומת מה שהיה לפני 30 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 3.4.2021 בשעה 16:12, Buki כתב:

תודה לכל המגיבים בשירשור, סה"כ רואים שהרוב המוחלט פה מתדלקים" פול" שזה הדבר ההגיוני והנכון לעשות.

ואם הפורם מייצג איכשהו את כלל האוכלוסיה, בהחלט ניכר שינוי לעומת מה שהיה לפני 30 שנה. 

גם אנשים שכן מתדלקים כיום במזומן זה רק כדי "להלבין" את המזומנים שהם מקבלים מעבודה בשחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית כן כי זה פשוט יותר נוח מאשר להיתעסק במזומן..
וזה לא קשור לערך לכסף כי אני כן עוקב אחרי ההוצאות שלי.. הנסיעות שלי עירוניות לרוב אז יוצא שאני מוציא 400-500 שקל על דלק בחודש 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...