Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מתדלקים בכל פעם "פול טנק"?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע איזו התנהלות כללית זו למלא דלק בשלבים. זה בהחלט לא חוסך כסף.

אפשר למלא 100 ש"ח כל שבוע, או 20 ש"ח ארבע פעמים בשבוע, או 250 ש"ח בשבועיים

זה לא ישנה אף פעם את ההוצאה החודשית הקבועה. 

נסיעה עם רכב זה כורח קבוע שנעשה בשגרה, אין משמעות אם יש כסף מזומן בכיס, או אין.

אתם מזכירים לי כשהיינו ילדים היינו עושים מגבית לדלק - מקווה שעברתם את הגיל הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, המחליף כתב:

בחדשיים האחרונים נסעתי 5K בלי עין הרע, וכמעט שלא הרגשתי הוצאות הדלק עקב התדלוק במזומן מזדמן.

אפשר הסבר למשפט הזה? נסעת 5K ק"מ, הוצאת X כסף על דלק. מה משנה אופן הוצאת הכסף למצבך הכלכלי?

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לזה שום הסבר, זה פסיכולוכי בלבד. 

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, לפני 30 שנה היו הרבה לקוחות שהיו מגעים כל יום או יומיים לתדלק ב 10 או 20 שקל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, RK כתב:

אפשר הסבר למשפט הזה? נסעת 5K ק"מ, הוצאת X כסף על דלק. מה משנה אופן הוצאת הכסף למצבך הכלכלי?

לפי מה שנשמע הוא לא מנהל מעקב על ההתנהלות הכלכלית שלו אלא עובד לפי התחושה...

במצב כזה, לרגש יש המון משקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, המחליף כתב:

אצלי זה הפוך, דלק על הדרך ולא נסיעה מיותרת לכספומט למשוך כסף (כי אשראי אני מרגיש ומעדיף לא להשתמש)

בחדשיים האחרונים נסעתי 5K בלי עין הרע, וכמעט שלא הרגשתי הוצאות הדלק עקב התדלוק במזומן מזדמן.

מוזר מאד. היתרה בחשבון הבנק בסוף החודש זהה בין אם אתה משלם בכרטיס האשראי ובין אם במזומן. כמובן בהנחה שהמזומן מגיע באמצעות הכספומט*. ודרך אגב - לכרטיס האשראי יש יתרון, אתה רואה כמה ומתי הוצאת על כל קניה. במזומן אין לך מעקב כזה.

לגבי איפוס מונה הנסיעות בתדלוק - גם אני עושה זאת ואפילו מחשב את הצריכה, אבל נגמלתי מהמנהג של רישום בפנקס או בגליון אלקטרוני.

*אני מדבר על מי שמנהל את חשבונותיו כחוק. לא מזמן היה לנו דיון על ההנחה בתשלום תמורת הדלק במזומן - צויין שיש ענפים שבהם הנהגים מעדיפים לשלם במזומן כי יש להם הכנסות "בשחור". אני לא רוצה להתייחס אליהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Buki כתב:

אין לזה שום הסבר, זה פסיכולוכי בלבד. 

שדרך אגב,  לא הייתי ממעיט בערך של זה, שכן, אנחנו יצורים שמאוד בנויים להסתמך על התחושות שלנו, לא פחות מאשר על השכל. 

אם לבנאדם זה נוח לשלם ב-100 שקל כול פעם במקום למלא פול טנק(שכן מבחינה כספית זה לא משנה כלום), אז לא רואה סיבה למה שלא ימשיך לעשות זאת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, davemustaine87 כתב:

אז לא רואה סיבה למה שלא ימשיך לעשות זאת. 

מישהו פה אומר לא לעשות את זה?

כל אחד שיעשה מה שנוח לו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Buki כתב:

מישהו פה אומר לא לעשות את זה?

יש פה מלאי של השוואת רציוניליות למה מטופש לעשות את זה, שזה במילים אחרות, שכנוע ללמה לא לעשות את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מהות הדיון, לתת השוואות רציואנאליות. אתה לא מצופה שירשמו "יופי, אתה כל יום ממלא ב 20 שקל וככה חוסך כסף בסוף החודש כי לא ממלא ב 200 פעם בשבועיים, 20 זה פחות מ 200 [emoji16]" 

לא הבנתי למה לא בסדר לרשום את זה...

בראיה גלובאלית יותר זה מייצר עבודה מיותרת למתדלקים, מגדיל עומס בתחנות דלק וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבנאדם עובד במקצוע כמו מלצר, מקבל משכורת, וטיפים במזומן? ומתדלק רק מהטיפים? 

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה ממש לא אותה השלכה על מצבו הכלכלי. במקרה הזה הוא אכן לא מרגיש את זה כי זה למעשה כסף שחור שעובר הלבנה וכך ההכנסה וההוצאה הופכות לשקופות. אם הכסף לבן, אין לזה שום השלכה על כלום, בהנחה שמזניחים את הטרחה שבכניסות המרובות יותר לתחנת הדלק שלי, אישית, זה די מפריע. הלוואי שהיו לי עוד 10 או 20 ליטר במיכל.

• אהבתי 2

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד מתדלק מלא, בשני הרכבים שלי. 

בדרכ מגיע לחצי מיכל,מתדלק מלא.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, RK כתב:

הלוואי שהיו לי עוד 10 או 20 ליטר במיכל

אני גם הייתי מייחל לדבר כזה בארונה.

בקליאו היה מיכל דלק די גדול (53 או 55 ליטרים) והוא היה מספיק ל-800-900 ק"מ של נהיגה שרובה מחוץ לעיר (מן הסתם לא הייתי מרוקן את המיכל לגמרי, אלא מתדלק באיזור 1/4 מיכל).

בארונה יש מיכל של 40 ליטרים, 3/4 מיכל יכול להספיק ל-500 ק"מ בערך, של נהיגה שרובה מחוץ לעיר.

הייתי בהחלט מברך על עוד 10 ליטרים במיכל כדי להיכנס לתדלוקים בתדירות יותר נמוכה.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר הדוק בין צריכת הדלק של הרכב לגודל המיכל שהעניקו לו. 

אצלי יש מיכל 80 ליטר וטווח הנסיעה הרבה פחות משלך.

בנושא אלה שממלאים מעט, אני יכול להבין את החיסכון כהמחשה של העלות של נסיעות מיותרות וצימצומן.

מי שיש לו רכב, יכול לנסוע כל יום למאפיה לקנות לחמניות טריות, ולקפוץ לחברים בצד השני של העיר. בתחב"צ לא היה חולם לעשות את זה.

כשממלאים בסכום קטן רואים את העלות של נסיעות כאלה.

עלה לי רעיון ליצרני הרכב: במקום תצוגה של ליטרים הסקאלה תהיה במטבע.

הנהג יזין בתחילת החודש את מחיר הדלק (או אוטומטית מהאינטרנט) ומיכל דלק מלא יוצג בסקאלה כ300 ש"ח למשל. כל נסיעה המלאי בקופה יירד..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איך לא מרגישים שימוש באשראי.

יש היום אפליקיציות למעקב אחרי כל ההוצאות האשראי.

במהלך כל החודש ובסופו אני יודע כמה הוצאתי ועל מה.

אז בדלק אני לא עושה חשבון כי אין ברירה אלא לתדלק, אבל אם יצא שבחודש כלשהו יצא שנסעתי הרבה ופתאום ההוצאות על הדלק מכבידות - אני חוסך במקום אחר.

ואת כל התשלומים שלי אני עושה באשראי. לא סובל מזומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...