Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ילדים שמקבלים הורמונים לשינוי מין. חסר אחריות? מטורף? משוגע? הזוי?

TsachiE
הודעת שירות מאת ההנהלה,

בגלל הרגישות של נושא זה, הופעלה דרישה לאישור הודעות חדשות. ניתן לפרסם, אבל עשוי לקחת זמן עד שהן יופיעו. אין צורך לשלוח שוב. כל ההודעות נבדקות ואם שלכם לא אושרה, כנראה שלא עמדה בדרישות. לשאלות, ניתן לפנות למשתמש @פבל בהודעה פרטית.

שימו לב! השרשור הזה בן 1134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השלב הראשון הוא להבין את הצד שעליו מדברים.

אני אישית לא מצליח להבין את זה, אולי כי אני מסתכל על עצמי בתור עצמי בלי קשר למיני/מגדרי. בכול אופן, לעומת היכולת שלי לדמיין הבנה של מה זה הומוסקסואליות, אין לי את היכולת להבין או לדמיין מה זה אומר לא להרגיש שהגוף שלי הוא מהמין שמתאים לי.

לכן אני מעדיף להשאיר את הדעות בנושא לאלה שמבינים ובעלי המקצוע.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 12 דקות, David32 כתב:

לכן אני מעדיף להשאיר את הדעות בנושא לאלה שמבינים ובעלי המקצוע.

ההורים של הילדים הללו לא אנשי מקצוע ובטח לא אובייקטיבים. חמור מאוד שלהם ההחלטה על לתת טיפול לשינוי מין לילדיהם, וזו בדיוק הטענה שלי. תודה שחיזקת אותה( מבלי שהתכוונת).

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא מאוד מורכב ולא חושב שיש תשובה שנכוהנ תמיד כי כל אדם הוא מכלול שלם.

מכיר 3 שנמצאים בתהליך שינוי מין (שתי בנות בנות 16 ו 17 ובן שעכשין בן 19). הבן התחיל טיפול הורמונלי בגיל 16 אחרי ניסיון התאבדות וסבל נוראי בבית הספר ובסביבה. אחרי מעבר בית ספר מצבו השתפר פלאין בזכות זה שהגיע למקום שקיבל אותו כמו שהוא בלי לשפוט את הבחירה שלו ועדיין הוא התבייש לצאת מהבית, נעדר הרבה ולבסוף נשר מבית הספר כשחלק לא קטן מהכיתה נשאר איתו בקשר דרך ווצאפ. 

שתי הבנות עדיין לא מקבלות טיפול הורמונלי אבל מתלבשות, מסתפרות ומתנהגות כבנים וגם אימצו שמות של בנים.

כשרואים מקרוב מה המחיר של השינוי ברור שזו לא גחמה אלא בחירה קשה מאוד ואני ממש לא מקנא המי שמרגיש כל כך רע עד שהוא מוכן לעבור את המסע הזה כדי לסיים אותו יותר קרוב למה שהוא מרגיש שהוא (יותר קרוב כי לא הפכים לאישה במלוא המשמעות של זה מבחנה ביולוגית וגם לא לגבר).

גיל 8 זה באמת מוקדם מאוד לדבר כזה אבל באמצע גיל ההתבגרות לדעתי זה גיל שאפשר להתייחס לזה ברצינות ומשם כל מקרה לגופו.

היה מקרה בארהב שתינוק במהלך הברית עבר תאונה שגרמה לו לאבד את איבר מינו. ההורים בהתייעצות עם רופאים גידלו אותו כבת לאחר ניתוח שינוי מין בגיל הינקות אבל כעל שהתבגר הוא ראה שהוא מרגיש בן ומתפתח אחרת מהבנות האחרות. זה הסתיים בניתוחי שחזור ושינוי מגדר בגיל ההתבגרות שהפכו אותו להיות שלם עם עצמו.  עכשיו גם פה יש מקרה מובהק של ילדה שהפכה לילד כי הרי הוא לא ידע שנולד זכר וכאל אני בטוח שהרוב המכריע דל המתנגדים יתמוך בשחזור שנעשה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1
  • מעניין 4

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום בעיה עם להט"ב ושלל ההגדרות המיניות שכל בנאדם ממציא לעצמו, זכותם.

אציין שיש לי קרובת משפחה לסבית וראו כבר מגיל קטן שלשם היא הולכת.

יכול להיות שהיא לא הייתה מודעת למיניות שלה בכלל בגילים קטנים ורק אחרי כמה זמן הגיעה למסקנה הזאת ויכול להיות שכבר אז ידעה לזהות שמשהו אצלה קצת אחרת.

ההבדל בין קרובת המשפחה לנושא הדיון, הוא שהיא לא עשתה שום דבר לגופה ולא ביצעה שום מהלך בלתי הפיך.

לתת לילד את היכולת לקבל הורמונים כשברור לכולם שאין לו באמת מושג מה ההשלכות של זה, זה חוסר אחריות במקרה הטוב וטמטום מוחלט במקרה הרע.

אולי היום הילדים יודעים יותר, תיקון - הם יודעים יותר. אבל זה עדיין לא מספיק בכדי לקבל החלטה כזאת.

כי זה גם לא עניין של ידע, אלא של חשיבה מושכלת ונכונה. לדעת להכיר בדברים הטובים והרעים, בהשלכות ובמשקל שלהן.

אני בספק אם ילד יכול לחשוב ככה.

אני מודה שאני מופתע כל פעם מחדש למצוא איזה ילד שמדבר על המיניות שלו ומגדיר אותה בצורה כלכך מפורטת והייתי שמח להבין איך זה קורה, כי כשאני הייתי ילד הדבר היחיד שידעתי זה שלאונן עושה נעים בבולבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שארשום את דעתי, חשוב לי להדגיש כי אני רואה את עצמי כליברל (אמיתי, לא הליברלים של היום). אני מאמין הדוק בזה שלכל אחד יש זכות על גופו וחייו וזכותו של כל אדם בוגר לחיות את חייו כפי שהוא מוצא אותם לנכון מבלי שהמדינה או כל אחד אחר יתערב, יפגע או יציק לו, גבר או אישה. כמובן כל עוד אין פגיעה בגופו או רכושו של אדם אחר.

אבל, אני מרגיש שקיים מין טרלול כזה באוויר לאחרונה. פתאום מיניות הפך להיות משהו "נזיל" למשל. האם זאת הגדרה ביולוגית-אמפירית? כמובן שלא, זאת הגדרה המגיעה ממדעי הרוח, היא זמנית ותלוית חברה ותרבות ותשתנה בעתיד, אבל היום זה המיין סטרים וחסר לך שאתה יוצא נגדה, אתה ישר מתויק כ"חשוך". 

ההגדרות של המיניות הנזילה, לדעתי, הם תוצאה של חיים נוחים בעשורים האחרונים. לאנשים יש משמעותית פחות דאגות ולכן אפשר להתעסק בהגדרות שונות. כל אחד פתאום מנסה להגדיר את עצמו במקום פשוט לחיות את חייו. כל אחד גם מנסה להיות מיוחד היום. מה יותר מיוחד מנטיה מינית מגניבה שאין אותה לאף אחד? לכן חלק מהאנשים הולכים לקיצוניות שלא בהכרח מסתדרת עם נטיה אמיתית שיש להם אלא יותר עם הרצון להיות מיוחדים.

אני מוכן לקבל, גם אם אני לא ממש מצליח להבין, שיש אנשים שמרגישים שהם לא גבר ולא אישה, או שהם גם וגם. אבל מאיפה צצו להם 70 ומשהו מגדרים? האם זה לא הופך את כל הנושא למגוחך ופוגע באנשים שבאמת צריכים עזרה?

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • אהבתי 8
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Max_igo כתב:

האם זאת הגדרה ביולוגית-אמפירית? כמובן שלא, זאת הגדרה המגיעה ממדעי הרוח,

אני לא ביולוג, אבל עד כמה שאני יודע רוב הביולוגים כיום לא מסכימים עם מה שכתבת.

אני לא מתכוון להיכנס לויכוח על זה, כי אין לי מספיק ידע בנושא.

הנה כתבה ממגזין נייצ'ר שנחשב לרציני:

https://www.nature.com/articles/d41586-018-07238-8

image.png.814d0ac915d3f76e63100f3c2d6e6344.png

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^דומה גם לתזונה. אנחנו חיים בתקופה ובמיקום גיאוגרפי שלאנשים יש מספיק מזל כדי לבחור מה לאכול וההגדרות מתחילות להשתגע. פגשתי מישהי שמגדירה את עצמה כfruitarian. בת 20. הVirtue Signaling שהילדה הזאת מקרינה כלפי כל מי שאוכל בשר/מוצרים מן החי, פשוט מגוחך. 

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד יש לדברים הללו סוף טוב, ואין גם "דרך נכונה" להתמודד איתם צריך ללכת בין הטיפות ולקוות לטוב. אני מצרף פה שני סרטונים. אחד קטע מהסדרה הטרמפיסטים שיש בו ראיון עם נטע חדיד טרנסג'נדר מישוב דתי "הארד קור" בגוש עציון. השני סרטון ארוך שהוא למעשה הקלטה של ערב שנעשה באותו ישוב אחרי הסוף הטראגי של הסיפור.

ההקלטה היא של שעה וחצי, קצת מייגעת ממליץ מאד להקשיב לסיפור מדקה 14:35 ולפרופסור שמדבר מ1:12:00 זה אמנם ערב של ישוב דתי שמרן, אבל יש הרבה דברים שיאירו את העיניים גם למי שפחות מכיר את הקטע הלהטב"י ובטח למי שמסתייג ולא מבין.

ההקלטה של הערב:

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Potato כתב:

קשה להשוות.

ההשפעה על החיים שלך היא מינורית,איפה זה היה פוגש אותי?בצבא במקלחות.

לעומת התמודדות יומיומית עם שינויים הורמונליים.

חייב להגיד שבאופן אישי לא פגע בי בכלל בשום דרך או שום צורה לא להיות נימול. יתרה מכך, היו לי חברים שונים במהלך החיים שעלו לארץ בזמנים שונים- לא הטריד אף אחד מעולם שהיינו עם העורלה. גם עם נשים לא הייתה בעיה. כן הייתה בעיה עם זה שאני רוסי אבל זה הגיע מאנשים שבכלל לא ידעו שלא עברתי ברית.

בוא נגיד שלאנשים יותר קשה עם זה שאני אתאיסט מאשר מצב הזין שלי.

אני במקצוע שלי עובד עם ילדים צעירים (גילאים 6-12) ואני יכול להעיד שבהחלט ילדים יודעים טוב טוב מה הם רוצים. כמובן תמיד יש קיצוניים שעושים דברים, בוא נגיד, משונים אבל הרוב מבין טוב ומבין היטב השלכות. יש אנשים שגם בגיל 30 לא יודעים מה המיניות שלהם ויש כאלו שמגיל 4 כבר יודעים מה הם מעדיפים. אני מסכים שילד עד גיל 12-13 לא אמור לקבל תרופות שכאלו אבל כן אחרי הגיל הזה, במידה וזה משהו ש"הולך" איתו לאורך תקופה, לאחר שכבר תקופה ארוכה קוראים לו לפי המין אותו הוא רוצה (או היא רוצה, הבנתם) ובכלל לאחר שאותו ילד חי כפי שהוא מרגיש שייך אליו מבחינת מגדר.  לדעתי העונש הכי גדול שאדם יכול להרגיש זה לחיות בגוף בו אתה לא מרגיש שייך, לחיות בגוף בו אתה מרגיש בכלא קבוע. לכן, אם ילד רוצה להיות ילדה אז שיהיה ילדה ואחרי תקופה שגם יתחיל טיפול תרופתי (כמובן לאחר בדיקה גם עם פסיכולוג ורופא, שהכל יהיה במינון מתון, תחת מעקב ולאחר שכולם ווידאו שזה אכן מה שהילד רוצה וצריך)

• אהבתי 3
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, yotams4 כתב:

^דומה גם לתזונה. אנחנו חיים בתקופה ובמיקום גיאוגרפי שלאנשים יש מספיק מזל כדי לבחור מה לאכול וההגדרות מתחילות להשתגע. פגשתי מישהי שמגדירה את עצמה כfruitarian. בת 20. הVirtue Signaling שהילדה הזאת מקרינה כלפי כל מי שאוכל בשר/מוצרים מן החי, פשוט מגוחך. 

מכיר בעצמי כאלה. אנשים שבטוחים שמצאו את האמת הקדושה ומספרים לכולם כמה הם טועים וכמה כולם צריכים לכבד ולקבל את השגעון שלהם ללא אפשרות למתוח ביקורת או לשאול שאלות, בין אם זה מיניות, אמונה או אוכל.

גילוי נאות, אני צמחוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הרוב, סחתיין!!! על תרבות הדיון, הבעת דעה בצורה מכובדת, שאפו.

**זוהי דעתי בלבד**

בלי קשר לשמרנות, אני בצד שחושב שהדיון מין/מגדר הוא טרנד שיחלוף בעוד 10-20 שנה.

נכון, מין כבר אינו גזרת גורל וניתן לשנות את מה שרוצים מתי שרוצים.

אני אקביל את העניין לצריכת נוגדי דיכאון מסוגי SxRI למיניהם. לפני 20 שנה זה היה רק ל"לא יציבים נפשית" והיום זה פחות או יותר כמו טיקטק. (מחקרים מציגים תמונה של פי בערך 1000 צריכה לעומת סוף שנות ה90).

היום רוב ההגדרות המנטליות הן נורא נזילות כי אנחנו כאילו חיים בעידן של מודעות.

בפועל זה לא נכון כי המספרים אינם משקרים.

ילדים עדיין יתאבדו באותם מספרים (ואפילו יותר) כי אנחנו נותנים להם להיות יותר מודעים.

אני מאמין בידע, אבל מאמין שיש להתרכז במה שחשוב באמת! ולא בטפל.

ילד שחושב שהוא ילדה זה טפל.

עד גיל 18-25, הזהות המינית היא טפלה.

אני רוב חיי הייתי שמן, תאמינו לי שעדיף להיות עם זהות מינית שגויה ולא ילד שמן בשכונה/בי"ס/סביבה שאני חייתי בה.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

אני לא ביולוג, אבל עד כמה שאני יודע רוב הביולוגים כיום לא מסכימים עם מה שכתבת.

אני לא מתכוון להיכנס לויכוח על זה, כי אין לי מספיק ידע בנושא.

הנה כתבה ממגזין נייצ'ר שנחשב לרציני:

https://www.nature.com/articles/d41586-018-07238-8

image.png.814d0ac915d3f76e63100f3c2d6e6344.png

הביולוגים (מה זה? ) לא מסכימים עם המאמר הזה, שהבאת.

אבל בו נתחיל, זה מאמר דעה, יענו, פרשנות. משהו שמישהו חושב. זה לא מחקר, זה לא נתון לביקורת עמיתים. דעה.

דעה כ"כ מבוססת, שהכותב אפילו לא מעוניין לחתום בשמו עליה.

אם תבדוק את התיוג בתחתית המאמר, הוא מתוייג תחת Politics.

זה לא מאמר מדעי.

זה מאמר אידיאולוגי.

הנה עוד מאמר דעה בעניין. במקרה הזה, ע"י אחד העורכים, שהוא גם דוקטור לביולוגיה (התמחות באבולוציה) וגם חותם בשמו.

https://quillette.com/2020/06/07/jk-rowling-is-right-sex-is-real-and-it-is-not-a-spectrum/

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, מה רע בשביט? כתב:

אני רוב חיי הייתי שמן, תאמינו לי שעדיף להיות עם זהות מינית שגויה ולא ילד שמן בשכונה/בי"ס/סביבה שאני חייתי בה.

גם אני הייתי ילד שמן ומאוד סבלתי מהתנכלויות של ילדים אחרים בגלל זה (עכשיו אני fit fat, "שמן בכושר", ועדיין סובל מדימוי של הסביבה בתור מבוגר, אבל זה נושא לדיון אחר).

אבל - בתור גבר סטרייט, ומרגיש בנוח עם המין והנטייה המינית שלי, אין לי מושג איך מרגיש מישהו עם זהות מינית שגויה, או נטייה מינית שונה.

אז אי אפשר לדעת אם להיות שמן זה יותר גרוע, ואני לא חושב שלהיות שמן זה יותר גרוע מלחיות עם זהות מינית שגויה.

שמן יכול לרזות. דימוי מיני שגוי זה הרבה יותר פרובלמטי לדעתי.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Max_igo כתב:

הדוק

*אדוק

יצאתי מטומטם 🙃

אולי זה שרשמתי את התגובה לפני הקפה של הבוקר יתקבל כתירוץ.

רק אומר שביוון העתיקה כל גבר שהיה שווה משהו, החזיק בנער למטרות שעשועים. האם כל הגברים היוונים בעלי מעמד וסטטוס היו הומואים? כנראה שלא. זה מראה שנטיה מינית היא לא רק משהו שנולדים איתו אלא גם תלוית תרבות וחברה במקרים מסוימים.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות ולא בציניות אבל מישהו יכול להסביר לי איך אתם מקבלים אדם עם נטייה מינית לX ולא אכפת לכם מהו הX הזה..?

ואם זה לא היה בן אדם? אז מה תגידו שרק לבני אדם יש בחירה? או מישהו בגיל ההסכמה? כי לפי דברכם ילדים יודעים מה הם רוצים הרבה לפני גיל 16-18.. 

או שזה הכל בשם החוק הנעלה שמה שמותר במדינה זה בסדר..? או שהכל בשם המקובל בחברה..? כי לפי מה שאני מבין אם תגיעו למקום שבו מקובל בחברה דבר אשר סותר לחלוטין את הנורמות שאתם רגילים אליהן אתם עדיין תיהיו בסדר עם זה כי זו הנורמה באותו המקום?

ואם לא אז איפה עובר הקו האדום שלכם?

ולא, באופן אישי אין לי בעיה עם להטבי"ם למינהם כל עוד הם שומרים את זה לעצמם ומבינים שזו סטייה לכל דבר ועניין ואני לא צריך לכבד את הסטיות שלהם או להיות חשוף אליהן בפומבי.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...