Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב בקולומביה (דיון על יוקר המחיה ומחירי הרכב הגבוהים בישראל)

Dushane
שימו לב! השרשור הזה בן 1196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פוסט שנתקלתי בו בפשפשוק רכב:

משתף אתכם בתיסכול שיש להרבה ישראלים כשהם מבינים כמה דופקים אותם בישראל. רכב שעולה בארץ כ-160,000 שקל, עלה לי 86,000 שקל בקולומביה. הדגם המפואר, שנת 2018 עם 22,000 ק"מ. אני לא חושב שיש מדינה בעולם שמשלמים בה כל כך הרבה מיסים על רכב כמו אצלנו! 😡

הפוסט הזה גרם לי להיות מתוסכל. 

למה אני צריך להסתפק במאזדה ישנה במקום אאודי כזאת רק בגלל שאני גר בישראל? 

אני חושב שביכולתנו לשנות את המצב 

1B67AABE-D859-4D0E-AFDC-74D17EDEF9A4.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Dushane כתב:

משתף אתכם בתיסכול שיש להרבה ישראלים כשהם מבינים כמה דופקים אותם בישראל

מבינים כמה דופקים אותם? אז למה מכירות הרכב שוברות שיא כל שנה? (השנה ירידה בגל הקורונה)

אם אתה מתוסכל מזה שדופקים אותך והרכב יקר יקר, אל תקנה. אבל אם אתה קונה, אל תקטר!

זה שרכבים פה יקרים, אתה לא מחדש כלום. הרכבים היו יקרים וימשיכו להיות יקרים כי זו המסחטת מיסים הכי טובה שיש. 

תתפלא: היחידים שאני מאשים אותם זה הלקוחות. הם ממשיכים לקנות... 

מה השכר ההמוצע בקולומביה? 

https://colombiareports.com/colombias-average-salary-lower-than-global-average/

Colombia, with an average monthly salary of $692 (47% of the worldwide average) ranked 54 out of 72 countries on the global pay scale, one position higher than Ukraine ($686) and one position lower than Bulgaria ($750).

עוד מקור:

The average salary in Bogota, Colombia as of 2020is is COP 1200000, which is approximately USD 330. This figure is very low in comparison with the highest average salary worldwide (USD 5,975 in Luxembourg).

Even though the average and minimum salaries of Bogotá, Colombia are low; the cost of living is very convenient. Thus, it serves as an excellent alternative for your budget.

ועוד אחד:

A person working in Colombia typically earns around 4,690,000 COP per month. Salaries range from 1,190,000 COP (lowest average) to 20,900,000 COP (highest average, actual maximum salary is higher). This is the average monthly salary including housing, transport, and other benefits.

1190000 פסו קולמביאני זה 1089.71 ש"ח. https://www.hamara.co.il/currency-exchange/cop-ils/

ככה שבגדול אחינו, השכר הממוצע בישראל הוא 10,501 ש"ח, דהיינו בכדי לקנות רכב ב-160K אתה צריך לשלם 15.23 משכורות

בקולומביה השכר הממוצע נניח הוא 2200 ש"ח (הלכתי על המקור הגבוה), ככה שבכדי לקנות רכב ב-86K הוא צריך לשלם 39.09 משכורות.

נניח והמקורות האלו מוטעים והשכר הממוצע בקולומביה הוא 5000 ש"ח, אז עדיין הוא צריך לשלם 17.2 משכורות

כמובן שנכנסים פרמטרים של יוקר מיחיה וכ"ו אבל אל תשכח את רמת הבטחון הגבוהה שיש בקולומביה, התשתיות המפותחות והרפואה המתקדמת.

אה וד"ש לאסקובר (גם הכדורגלן אם אתה מכיר את הסיפור מ-94, וגם הסוחר)

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לבדוק כמה עולים חלק מהרכבים שנמכרים בארץ באירופה.

רמז: ההפרש לא כאלו גדולים כמו שעושים מהם בחלק לא קטן מהמקרים.

וחשוב לבדוק את אותן רמות גימור ואותו שילוב מנוע וגיר שנמכר בארץ.

זה לא חכמה להשוות איביזה 1.0 ידנית אטמוספרית מרמת גימור בסיסית לאיביזה 1.0 מרמת גימור ביניים\גבוהה עם מנוע 1.0TSI ו-DSG.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה הזאת קיימת בזכות המיסים האלה...

אז לצערי לא, זה לא אפשרי להפחית את המס, וגם אם שרת התחבורה תצא בהצהרה שכן לקראת הבחירות , וחלילה גם תיישם , אנחנו נשלם את זה במקום אחר.

עדיף שמשהו שיש לו יכולת ישלם את זה ברכב, מאשר שמעמד הביניים וזה שתחתיו ישלם את ההפרשים.

עריכה אחרונה על ידי קילומטראווירי
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את פשר פתיחת שרשור. איזה כיף לחיות בקולומביה ולנסוע על אודי חדשה בשילוב נוף עברייני שרק מחכה שתפתח דלת כדי לדקור אותך ולקחת ממך את המפתחות של אודי הזו.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• אהבתי 2

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו כבר לא מעט שירשורים כאלה.

למה קונים?

כי בפועל די קל לקנות רכב חדש, מקדמה נמוכה, החזר נמוך, בסוף תקופה אפשר להתחדש לרכב חדש אחר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק נתקלתי אתמול בפוסט הנ"ל בקבוצה המהוללת "פשפשוק - רכב",

אי אפשר להשוות בין קולומביה לישראל, אי אפשר אפילו להתחיל להשוות.

אצטט את עצמי מאתמול משיחה עם מכרים על הפוסט הנ"ל:
"בטח אין על קולומביה באמאשלי, אין כמו לנסוע באאודי שקנית בזול ולהיחטף באמצע הרחוב על ידי כנופיות חמושות תמורת כופר, אין כמו לעשות סמים כל היום יחד עם כל השכונה כי כולכם הדרדרתם לסמים כי אין אופציה אחרת בחיים. אבל וואלה אין על קולומביה, ישראל חרא של מדינה."

אם כבר, כן הרכבים בישראל יקרים, אבל גם במערב אירופה יש מדינות עם עלות רכבים ומיסוי דומה לישראל.

אולי הבעיה היא לא בהכרח במיסוי בישראל אלא בתמורה שמקבלים למיסוי אבל זה כבר דיון פוליטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה מנחם אותך אבל בסינגפור רכב כזה היה עולה מעל ל250 אלף ש"ח.
אותי זה מנחם לדעת שלפחות הסיכוי שישדדו אותי ברחוב נמוך מאפס... סוג של נחמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, MarcNL כתב:

אם כבר, כן הרכבים בישראל יקרים, אבל גם במערב אירופה יש מדינות עם עלות רכבים ומיסוי דומה לישראל.

בדיוק מה שאני אומר כל פעם לאנשים!

הסתכלתי בשביל הקטע על המחיר של הרכב שיש לי (סיאט ארונה ברמת גימור FR) באנגליה, הרכב עולה שם כ-100 אלף ש"ח. בארץ כ-120 אלף ש"ח.

נכון שזה יותר יקר, אבל זה לא פי 2 ולא פי 2.5. יותר כמו 20%.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorshtאמת, רק לעוד השוואה עבורך, הרכב שלך עולה בצרפת עם שער היורו הנוכחי כ 98 אש"ח אבל בהולנד עם מיסוי גבוה יותר מצרפת הרכב עולה 121 אש"ח.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, 98civic כתב:

לא הבנתי את פשר פתיחת שרשור. איזה כיף לחיות בקולומביה ולנסוע על אודי חדשה בשילוב נוף עברייני שרק מחכה שתפתח דלת כדי לדקור אותך ולקחת ממך את המפתחות של אודי הזו.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

כי פה לא דוקרים ולא גונבים רכבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות,

מתי ישראל הייתה כמעט בידיים של ברון סמים? וכן, יש ארגוני פשיעה בארץ שיש להם בסיס פעילות די רחב אבל בוא נהיה מציאותיים, אברג'יל לא אסקובר.

מתי אזרחים ופוליטיקאים נחטפו ונרצחו על בסיס שבועי בישראל? 

עוד משהו, דווקא בדרום אמריקה, לא הייתי ממהר לנסוע ברכב מנקר עיניים (ביחס לסביבה, כן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, MarcNL כתב:

אי אפשר להשוות,

מתי ישראל הייתה כמעט בידיים של ברון סמים? וכן, יש ארגוני פשיעה בארץ שיש להם בסיס פעילות די רחב אבל בוא נהיה מציאותיים, אברג'יל לא אסקובר.

מתי אזרחים ופוליטיקאים נחטפו ונרצחו על בסיס שבועי בישראל? 

עוד משהו, דווקא בדרום אמריקה, לא הייתי ממהר לנסוע ברכב מנקר עיניים (ביחס לסביבה, כן).

חבר מהצבא סיפר שהיה בדרום אמריקה לפני הרבה זמן,

בוא נגיד ככה, לא סימפטי במיוחד גם בלי רכב מנקר עיניים.

אתה יכול להיכנס לחניון, יגיע מישהו ויגיד לך שתשלם לו כדי שישמור על הרכב שלך.

אחרת, יש סיכוי טוב שלא תמצא את הרכב\לא תמצא אותו באותו מצב שהשארת אותו כשתחזור אליו.

ולא, למקרה ומישהו תוהה, זה לא תשלום על החניה או משהו.

ושיש מקומות שמפחיד להסתובב בהם אחרי 5-6 בערב.

לא שבארץ בכל מקום סימפטי להסתובב בשעות הערב והלילה, אבל לא ברמה הזו.

באופן כללי, לא חסרים כל מיני סיפורים הזויים על דרום אמריקה.

אני חושב שיותר הגיוני להשוות אותנו למדינה מערבית באירופה, עם הכנסה ממוצעת דומה (למרות שאני לא אוהב את הממוצע ומעדיף את החציון, הממוצע מושפע יותר מדי מאלו שמרוויחים הרבה).

ולהלן, ביחס למדינות טובות (לדעתי) באירופה, הפרשי המחירים ממש לא כמו שמציגים אותם.

הרבה פעמים אנשים מסתכלים על דגמים שלא נמכרים בכלל בארץ כמו שכבר אמרתי.

למשל סיאט איביזה בסיסית באנגליה נמכרת תמורת 16,445 פאונדים, שהם 73,001₪ (נכון לעכשיו).

הדגם הזה לא נמכר בכלל בארץ, עם מנוע 1.0 אטמוספרי.

רמת הגימור הבסיסית באנגליה מעט שונה מרמת הגימור הבסיסית בארץ, אך כדי לקבל את הדגם הדומה, עם מנוע 1.0TSI של 95 כ"ס, תשלמו באנגליה כבר 16,895 פאונד שהם 74,999₪.

דגם דומה נמכר בארץ תמורת 79,900₪ (לפני אגרת רישוי כמובן).

אנחנו מדברים על הפרש של פחות מ-5000₪.

כאשר הדגם האנגלי נמכר למשל עם ג'אנט 15 ומערכת full link ובארץ הדגם הבסיסי עם טאסות, אך בארץ מקבלים 4 חלונות חשמליים (באנגליה רק 2), פנסי ערפל קדמיים ובקרת שיוט, מה שלא מקבלים באנגליה.

בשאר הדברים נראה שהדגמים זהים או מאוד דומים.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...