Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכרז רכב של משרד הביטחון כך זה עובד (ספויילר - לא זכיתי).

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה לשים לב להודעות בעיתונות ולהכנס מדי פעם לאתר ולבדוק ברשימת המכרזים, יש אופציה לחפש מכרזים שיפתחו בעתיד הקרוב (10 ימים אם אינני טועה).

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמועות מספרות שיש סוחרים שמצליחים להוציא מידע מקדים על הרכב וככה ללקט את הרכבים שבמצב הכי טיב ביחס לאחרים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה נכון. נשמע לי כמו משהו שהיה נכון ללפני 20 שנה.
תכלס נתנו שם מידע כפי שציינתי (תיעוד טיפולים ותאונות אם היו), ונראה גם שמישהו ביצע בדיקה לרכבים לפני ואם היה משהו שצריך לציין ציינו, למשל כמו הפריוס עם הסוללה החלשה שציינתי, או רכבים אחרים שצויין לגביהם שמשהו לא עובד או שתא הנוסעים מוזנח.

גם אם זה נכון עדיין המחירים ששולמו שם לא נמוכים. אני מניח שמה שקורה עם רוב הרכבים שם זה שהם מגיעים לסוחרים תמורת המחירון המשוקלל פלוס מינוס שזה אומר הפחתה של סדר גודל של 40%, אלה מפרסמים אותם בלי ציון היד הראשונה, אם מישהו שואל אז במקרה הטוב אומרים לו שזה רכב יוצא ליסינג ומפחיתים לו, במקרה הרע אומרים לו שהיד הראשונה פרטית, ובמקרה הממש רע גם משחקים עם הק"מ בנוסף אחרת אני לא יכול להסביר את חלק מהמחירים ששולמו שם (כל מיני קורולות עם כמעט 200K ק"מ ששולמו עליהם מחירים גבוהים לטעמי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, חשבתי שכל מה שלא "רכב חום", בא מחברות ליסינג, וחוזר אליהן.

לא ידעתי שצבא עדיין קונה רכבים "לבנים". בטח שלא אלפא ג׳וליה.

למי שלא זוכר, רכב חום זה רכבים שמיועדים לשימוש "גס" בשטח ו/או מיתקונים למיניהם, צבועים בד"כ בצבע חום, יש להם מספר רישוי שחור, ובד"כ מנוצלים עד שמתחילים להתפרק, ואז יושבים בימ"ח ולאט לאט מפרקים אותם לחלקים עד שלא נשאר מה לפרק. זה בד"כ רכבים ממשאית ריאו, דרך האמר, פורד F350 ונ"נ, ועד טויוטה היילקס או ג׳יפ של מפקד יחידה.

רכבים לבנים זה בד"כ פרייבט/מסחרית/טנדר 4*2 סטנדרטיים, משמשים בתור רכב יחידה, בד"כ בצבע לבן, ויש להם מספר צהוב, והם נמכרים במכרז של משהב"ט אחרי שירות של 4-5-6 שנים בד"כ.

נראה לי גם ניידות מ"צ נופלות תחת ההגדרה של רכב לבן. חבר נכה צה"ל קנה פעם דייהטסו אפלאוז עם חלונות פלקסיגלאס ממוגנים, שהייתה ניידת מ"צ נראה לי. חיצונית ופנימית הרכב נראה גמור, אבל נסע ממש יפה.

ד"א, אני הבנתי שיש גם מכרזים של משטרה, ששם מוכרים ניידות לשעבר ורכבים מוחרמים, מישהו יודע איך זה עובד ואיך ניגשים לכזה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע מוקדם לסוחרים היה בעבר. (תופעה ידועה) היו אני נוטה להאמין זה נעלם. (יותר קשה מבעבר בגלל הגבלות ופיקוח)

ניסיתי כמה פעמים להיכנס למכרזים שונים, תמיד נרתעתי בדקה האחרונה. יש לי ידיד משפחה ממש ילד (סיים צבא לא מזמן)

עם ראש לעסקים מפותח והרבה אומץ. הוא קונה רכבים במכרזים, משדרג אותם, ומוכר הלאה. (בחור אמיץ)

האם אנסה שוב בעתיד, לא נראה לי.  מעדיף רכב יד שנייה שאני יודע בוודאות מה מצבו, אפילו לשלם מעל מחירון לרכב ממש שמור.

(חיצונית/פנימית לא פחות חשוב עבורי מאשר מנוע/שלדה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, vadim6385 כתב:

לא ידעתי שצבא עדיין קונה רכבים "לבנים". בטח שלא אלפא ג׳וליה.

מדובר על רכבים ששימשו את אגף השיקום לפחות חלקם.

עדיין אני לא מבין למה הצבא צריך לרכוש אלפא ג׳וליה או BMW 330e. מה רע במאזדה 6? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא ג'וליה המעניינת שבתמונה נמכרה במחיר גבוה. 

מחירון בסיס 131k מחירון משוקלל 91k  נמכרה ב 107700 שקל. 

הרכב שימש רכב נכה (יש לו תג נכה לפי משרד התחבורה) וכנראה שלא עבר התעללות. 

אם נרכש ע"י אדם פרטי אז קיבל רכב טוב (כנראה) במחיר סביר. 

אם נקנה ע"י סוחר, קשה לי להאמין שיצליח להרויח כאן כסף. לא חושב שמי שקונה רכב כזה לא יודע לעשות את הבדיקות הנכונות כדי לדעת את עברו של הרכב ומחירו האמיתי. 

בקורולה הרבה יותר קל לסוחרים להסתיר נתונים (ביקוש גדול, קונים שלא תמיד מבינים ברכב). 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הלכתי לסיור מתוך סקרנות כלשהי. ברור שרכבי היוקרה החדשים יחסית משמשים נכים ולא את הצבא או משרד הבטחון. אין לי מושג על פי מה נבחרים דגמי הרכב אבל אולי הנכה יכול בעצמו לבחור רכב יקר תמורת תוספת תשלום כלשהי?

אני התענייתי ברכב אחד, BMW E46 323i מודל 2000. צוין במסמכי המכרז מנוע אוכל שמן ותושבת גיר שבורה. היא הייתה יד רביעית ועל רישיון הרכב הופיע שם של אדם פרטי, והרבה יותר מוזר לי איך רכב כזה מגיע למכרז.
מנוע אוכל שמן יכול להיות שסתום PCV תקול שזה שטויות אבל יכול להיות גם מנוע גמור. שקלתי לקנות אותה ב5000 שח, כי ככה יכולתי לצאת בלי נזק גם עם המנוע גמור. כל בעיה מכאנית אני יכול לתקן לבד, לכן עיקר מה שרציתי לראות הוא את מצב הבודי שהיה לא רע בכלל, וסלון העור היה במצב ממש מפתיע לטובה. מערכת הבלימה, עד כמה שהצלחתי לראות, היתה משודרגת. לא ראיתי איזה מתלים יש לרכב.

בסוף לא הגשתי הצעה, כי הבנתי שאני לא אהיה מסוגל להשאיר את הפנסים הסיניים מקדימה ומאחור, את החישוקים הסיניים, ואת המראות הסינים. אף אחד מהם לא בעיה ממש אבל יחד עם סט צמיגים זה כבר המון כסף בשביל רכב שאני לא באמת צריך אותו. 

סתם רציתי שעשוע לשעות הפנאי.

תודה לfarkash7 על פרסום תוצאות המכרז. ראיתי שהרכב נמכר בסופו של דבר ב15555 ש"ח! מחיר בלתי הגיוני בעליל בהתחשב בכך שלא היה ניתן להניע, לסרוק תקלות או לראות את תחתית הרכב לפני הקנייה.

היו במגרש עוד כמה רכבים מעניינים אבל שלא עמדו למכירה.

נראה לי שהאלפא הייתה העיסקה הטובה היחידה בכל המכרז הזה.

PXL_20210106_101001356.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקר כלי הרכב נמכרו לסוחרים. יש שם כמה שמככבים. גם האלפא הלכה לסוחר.

מי שחושב שאין מידע מוקדם, והכל מתנהל בשקיפות מלאה - אני מקנא בו. 

• מבאס 3
  • מעניין 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר פה משהו שדי הדהים אותי.

היה פעם (מניח שגם היום קיים) איזה מחסני רכב של הוצאה לפועל בפתח תקווה ואשדוד והלכתי עם חבר, יצר סקרנות והוא ביקש שאסתכל על רכבים

הרכבים היו סגורים, מכסה מנוע סגור, רשום שנה של רכב, קילומטרז ואם יש או אין מפתח, מעבר לזה, כלום.

העובדה שנותנים להסתכל במנוע, דף טיפולים מלא, דוח על תאונות, מדהים בעיני רמת השקיפות הזו, משהו שלא מתאים לישראל.

יש אתר של רכבים באירופה, מכירה פומבית ולא זוכר את שם האתר.

הרכב מצולם מכל זווית ואם יש שריטה או מכה אז שמים סרגל לקנה מידה.

יש דו"ח מפורט על הרכב לרמת דקות גבוהה, אפילו תאריך של הצמיגים ותיאור של תאונות ותקלות שיש ברכב.

בנוגע למכירה הפומבית שסיפרת עליה, אין שום מצב בעולם שסוחרים לא מקבלים מידע מקדים ויתרה מכך, מוכן גם להתערב שסוחרים מקבלים גישה לתוך הרכב.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין אני מעדיף רכב שאני יכול לשמוע אותו נוסע ,נכנס לבדיקה אצל בודק מטעמי. גם אם זה מסוחר.
למשש טורבו כבר לא עושה לי את זה.

אני גם מנחש, ממכרזים קודמים, שהפריוס נשארה יתומה או נמכרה בחצי מערכה. תקלת מצבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שאלה של מחיר, נתתי הצעה שהייתי שלם איתה, גם אחרי שגיליתי שהגיר ברכב הוא כפול מצמדים דרעאק החלטתי שההצעה בסדר. מצד שני היא הייתה רחוקה מאוד מההצעה הזוכה, מה שמלמד שלא הייתי בכיוון.

גם כמות המידע שניתן שם הפתיעה, בטח ביחס לסיפורים על מכרזי כונס נכסים שנחשפתי אליהם. למשל כמו שאמרתי ברכב שלי צויין "לאחר תאונה", וניתן לי טופס של התיקון. אם לא היו נותנים כזו כמות מידע לא הייתי מציע.
לא מעט פעמים אנשים קונים רכב עם פחות מידע כי הקונה הסתיר/שיקר, אז הבדיקה של הרכב יוצאת בסדר כי הבוחן פיספס, או שהוא מכיר את הקונה. רמאויות תמיד יש, פה לפחות לא מרמים אותך.

מצד שני המחירים שבהם נמכרו הרכבים גבוהים מאוד לדעתי (הכל יחסי כן?), מחירון משוקלל זה לא מילה גסה למה שקרה שם.

כפי שרשמתי, כנראה שלאחר מכן הרכבים האלה נמכרים תוך כדי הסתרה של מידע במקרה הטוב או רמאות במקרה הרע.
כנראה גם שכשאתה סוחר אתה מתבסס על חוק המספרים הגדולים. קנית 10 רכבים, גם אם שניים לא משהו ולא הרווחת עליהם כלום ועל השאר הרווחת קצת-הרבה עדיין עשית כסף.

אני לא יודע אם הם מקבלים מידע נוסף או לא. גם אם יש להם אנשי קשר בכל מני מוסכי רשת והם מוציאים להם מידע על הרכבים אני לא רואה כמה זה עוזר, המידע הזה חולק בחינם לכל דורש שם כולל מידע על תאונות אם היו או על תקלות רציניות ולא רציניות ברכבים אם היו. אתה מוזמנים לעבור על חוברת המכרז באתר ולראות מה נרשם על כל רכב.
שוב בגלל הקורונה היו רק יומיים שבהם איפשרו לאנשים להגיע ולראות את הרכבים, ולא ראיתי אף אחד מקבל מפתחות או מניע רכב... ובכל זאת אנשים שם ישבו ומילאו את הטופס במשך לא מעט זמן, כלומר הציעו על לא מעט רכבים.

בסדר אולי אני תמים כמו שאומר דיסקו.

*סיפור קטן כדי להמחיש כמה לא היינו בכיוון (די דומה לסיפור של עמוס על הBMW).
היה שם טנדר קטן של סקודה מ1995 נדמה לי. יד 6. לא ברור לי מה הוא עשה שם ואת מי הוא שימש.
האמת שהוא היה יפה, נראה שמישהו דאג לצבוע אותו כי הצבע הלבן היה מבריק.
חבר שלי שאל "כמה היית מציע עליו", עניתי לו 200 שקל. הוא שם 200 שקל בשביל הספורט.
הרכב נמכר בכמעט 6000 שקלים... לך תבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...