Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכרז רכב של משרד הביטחון כך זה עובד (ספויילר - לא זכיתי).

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעל המחירון אין סיבה לקנות, שום רכב (סטנדרטי).

הקטע במכרזים האלה אמור להיות, שאת קונה עם הנחה עצומה, ובתמורה להנחה יש הימור - אתה יכול לקבל רכב טוב, ויכול לקבל נבלה שצריך לשפוך טון כסף כדי להחיות אותה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל המחירון המשוקלל כן? זה אומר הורדה על יד ראשונה של משרד הביטחון כן?

ממה שראיתי זה אומר סדר גודל של 40% הורדה  על המחירון של רכב זהה פרטי, ויותר מכך על רכב מסחרי.

כשאני אומר שרכבים שם נמכרו במחירון הכוונה כ-40% פחות מרכב זהה פרטי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחה עצומה?

רכב ממוצע נמכר ב-10% מתחת למחירון ולעיתים 20%.

באם כך, שיעור ההנחה הריאלי הוא נמוך הרבה יותר ולא בטוח שמשקף את הסיכון (אא"כ יש לך מידע פנים...).

אלא מה - הריגוש שבהימור משבש לא אחת את השיפוט הראציונאלי וגורר התנהלות שאינה בהכרח הגיונית. 

(מזכיר לי את ימי החוברות של "המכרז של המדינה" שכל עם ישראל ואשתו נטרפו רק בשבי ללקנות מקרר "בהנחה" של אחוז או שניים...).

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף כבר מונית או רכב ממורה נהיגה, שלפחות אתה יכול לבדוק אותו כמו שצריך וגם לקבל הפחתה נאותה?

לך תדע אם מס'' סוחרים לא מתאגדים ביניהם, מתאמים מחירים ובקיצור יד רוחצת יד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, yuval1111 כתב:

רכב ממוצע נמכר ב-10% מתחת למחירון ולעיתים 20%.

תלוי איזה רכב.
יש רכבים שנסחרים במחירון, יש כאלה שבהרבה מעל (היה שם למשל לנדקרוזר).
בכל מקרה זה כנראה לא מעניין את הסוחר. הוא קונה את הרכב ב40% פחות נניח (שזה המשוקלל ברכב פרטי ככלל אצבע) ואז מגלגל אותו ללקוח הפרטי ב10-20% פחות. רווח נטו.
כשמתעסקים במספרים גדולים אז לא אכפת לו ליפול עם רכב מדי פעם, מה גם שהוא איש מקצוע, הוא מסתכל על הרכב, מסתכל על ההסטוריית טיפולים ותאונות ואולי מקבל טיפ, הוא לא לוקח סיכון כזה גדול והוא קונה את הרכב כדי למכור אותו לא לנסוע בו.

לבנאדם פרטי כנראה יש פחות מה לחפש שם. אני דוגמא מצויינת לכך. מבחינתי נתתי הצעה שמשקללת את הסיכון ולא הייתי קרוב. הצעתי כ-24K שקלים, הזוכה הציע מחירון משוקלל (34666)...
עזוב מחירון, תסתכל על הלוח כמה מבקשים על קיה סיד דיזל עם 113K ק"מ כולל כאלה שהן יוצאות ליסינג, תעשה 10-20% הנחה, מבחינת הסוחר הוא עדיין בComfort Zone. מבחינת הלקוח הפרטי יותר מדי סיכון.

בנאור מה בדיוק אתה יכול לבדוק ברכב שהוא מונית לשעבר/מורה נהיגה לשעבר שאתה לא יכול ברכבים האלה? חוץ מלהניע את הרכב, להקשיב לו ולחשוב שאתה מבין משהו אתה לא יכול לבדוק כלום.
תיקח אותו לבדיקה הוא יקבל 100 ריג'קטים, אתה תגיד כסת"ח ותקנה או שתיבהל. לא חושב שזה עדיף משעותית.
מה גם ששם הרכבים מטופלים לפי הספר. עמוס הזכיר BMW ישנה שהייתה שם, חבר שלי הסתכל על ספר הטיפולים שלה, ארוך כאורך הגלות...

בסוף הכל עניין של מחיר, ובגלל זה המסקנה שלי היא שלי ולכם אין מה לחפש שם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yuval1111 כתב:

(מזכיר לי את ימי החוברות של "המכרז של המדינה" שכל עם ישראל ואשתו נטרפו רק בשבי ללקנות מקרר "בהנחה" של אחוז או שניים...).

זה מזכיר לי שהיה את האירוע בגני התערוכה, איפה שהיית צריך להידחף עם מיליון אנשים בערך, כדי לקנות טלוויזיה במחיר שיכולת לקבל בחנות רגילה ממוכר שעושה את עצמו "מתקשר למנהל".

לפני 13 דקות, Benor כתב:

לא עדיף כבר מונית או רכב ממורה נהיגה, שלפחות אתה יכול לבדוק אותו כמו שצריך וגם לקבל הפחתה נאותה?

האמת לא יודע להגיד לך. משחק פה הריגוש של ההימור כנראה.

פלוס מונית צריך "לאזרח" אחרי זה, ולשלם את ההפרש במס, אבל אותו דבר גם רכב ממשרד הבטחון, לפי מה שידוע לי.

רכב ממורה לנהיגה לא צריך שום שינוי ברישוי למיטב ידיעתי (הם קונים במחיר רגיל), רק לפרק את הדוושות הכפולות, אם המורה לא פירק אותן קודם.

מוניות זה לרוב דגמים ספציפיים, אבל לא חושב שיש עם זה בעיה, בחלק מהמקרים זה אפילו עדיף (אוקטביה TDI מול אוקטביה בנזין מליסינג). יש גם כאלה שלא יותר מדי שונים מגירסה ה"אזרחית" (למשל מונית קורולה או קאמרי הייבריד).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום אין יותר מצב של מידע פנימי או הדלפות לגבי מצב רכב במכרז כי מה שעובדי המגרש יודעים זה מה שמתפרסם בגלוי. הם לא מכירים את הרכב מעבר למה שכתוב בהיסטוריית טיפולים ומצב הבדיקה. יש להם רק יותר זמן להסתכל עליו. הבדיקה למכירה מתבצעת ע"י הגוף שהחזיק את הרכב ואז הרכב מגיע למגרש ומוגש למכרז. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 15.1.2021 בשעה 10:22, amosbmw כתב:

נראה לי שהאלפא הייתה העיסקה הטובה היחידה בכל המכרז הזה.

במסגרת פיילוט חיים שכאלה הצצתי על ג'וליות ביד 2.
במפתיע או לא חברה וותיקה הופיע שם. רק 128K שקלים.

"יד 01 שמורה במצב חדש חונה רק בחניה מקורה נסעה רק 40 אלף קמ שמורה ומטופלת נהגת יחידה"

image.png.4faed223b42d7fc601b2e953d4608da6.png

• מבאס 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקופה מסויימת ראיתי מקרוב איך מתנהל מכרז למכירת רכבים שנתפסו ע"י נושים כגון בנקים. לא היה כמעט מידע על הרכב למעט רשיון רכב ודו"ח שמאי שמציין ק"מ מכות חיצוניות וזהו בערך. היה אפשר לראות את הרכב נעול כולו גם המכסה מנוע. מידע פנים לא היה. אני ידעתי הכי הרבה והדבר היחיד שידעתי שאחרים לא ידעו זה איפה ההצעות אוחזות. רוב הזוכים היו סוחרים ובד"כ במחירים קרובים למחירי השוק. המסקנה שלי הייתה שכדי להרוויח הסוחרים חייבים לרמות את הקונה במידה זאת או אחרת.

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר הוצאת רכב ממכרז, יש איפשהו רישום, נגיד ברישיון רכב,

או שאין שום אזכור לרכב ממכרז?

ואיך ניתן לבדוק, נגיד בקניה אצל סוחר שלא מדובר ברכב ממכרז?

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Yaroki כתב:

לאחר הוצאת רכב ממכרז, יש איפשהו רישום, נגיד ברישיון רכב,

או שאין שום אזכור לרכב ממכרז?

ואיך ניתן לבדוק, נגיד בקניה אצל סוחר שלא מדובר ברכב ממכרז?

רק אם יש לך גישה לרשימת הבעלי רכב או לפרקי הזמן שהיו בבעלות אדם מסויים. 

לדוגמא, אם רכב מוגדר "אובדן להלכה", לרוב אחד הבעלים תיהיה חברת ביטוח גדולה ואז הבעלים יכולים להיות חברת חלקי חילוף או "איש קש: שיש לו נגישות לתיקוני רכב אשר רכשו את הרכב האובדן להלכה לצורך החזרתו לכביש, יחד עם זאת לרוב מדובר בהליך קצר יחסית מרגע התאונה (כלומר, תאונה בינואר, חברת ביטוח רשומה כבעלים, לאחר מכן "צץ" אדם או חברה שכבר רוצה למכור את הרכב במרץ לערך, מספיק חשוד :) )

לגבי רכבים ממכרזים/ כונס נכסים,לרוב אין לדעת מלבד בדיקות בהיסטוריותה כונס, כלומר אם הברשותי S500 חדשה והיא רושמה עלי, נכנסתי לחובות, הרכב עובר לחזקת הכונס, אבל לא נרשם עליו ואז הרכב מוצע למכירה ואתה רוכש אותו אז אתה "רוכש" את הS500 ממני ולא מהכונס, למרות שהכסף הולך לכונס. על מנת לא לאבד יד, יחד אם זאת מאוד חשוב לראות משך בעלות לרכב, קרי. אם הבעלות קצרה מידי על הרכב הדבר צריך להדליק נורא אדומה ולא סיפורים "שומע קיבלתי רכב מעבודה אז אני לא צריך את הרכב הזה כבר", לבצע בדיקה בגוגל לראות אם האדם סוחר או מתעסק ברכבים משוקמים וכמובן בדיקות ברשתות החבריות... לרוב הרבה מהם משאירים עקבות. בהצלחה

במקרה של הגוליה, הבעלים הינו פרטי ומשרד הבטחון משמש רק כפלפורמה למכירת הרכב ולא הבעלים של הרכב. כמו כן מנגד לנד קרוזר אשר שימשה את המשטרה, אז יופיע לך שהבעלים המשטרת ישראל או מנהל הרכב הממשלתי לדוגמא.

עריכה אחרונה על ידי ac cobra
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2021 בשעה 18:04, farkash7 כתב:

"יד 01 שמורה במצב חדש חונה רק בחניה מקורה נסעה רק 40 אלף קמ שמורה ומטופלת נהגת יחידה"

על זה נאמר...

פה חשדתי - אסי כהן וגורי אלפי במערכון חייזרים

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...