Jump to content

Yaroki

 • הודעות

  660
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Ramle
 • Skype
  murikj

צפיות אחרונות בפרופיל

1,996 צפו בפרופיל

הנקודות של Yaroki

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

18

מוניטין

 1. Интересная тема ... אופס, סליחה.. נסחפתי בשרשור העליה הזה. בתור תושב אתר הקרוונים בכפר דניאל לתקופה של 5-6 שנים בשנות ה90, יש עוד התייחסות מעניינת ובעלת גוון מפלה שלא הוזכרה בשרשור. אתר הקרוונים, ובו כ100 משפחות עולים, מוקם בצמוד לצומת כבישים שאיחדה שני מושבים, כפר דניאל וגמזו. מושב חילוני ודתי בהתאמה. כמו שצויין בפוסטים קודמים עניין תחבורה הציבורית הלא קיימת, אז בשנות ה90 זה היה זוועתי ממש, שני אוטובוסים ביום..חחח לשלושה מושבים. בקיצור, תושבי האתר נדרשו להפעיל את דמיונם בדרכם לעבודה וממנה. מיותר לציין כי תושבי המושבים היו לרוב בעלי רכב, ומבחינתם העדר תחב''צ לא היווה בעיה ממשית. אך בקרב העולים באתר הקרוונים למעטים היו מכוניות. לכן רוב העולים בקרוונים היו תופסים טרמפים בצומת ההוא, המשותף לשני המושבים. וכאן הקטע המעניין. הרוב המוחלט של תושבי המושב החילוני, היו מתעלמים לאורך השנים מכל טופסי הטרמפים (חוץ מטרמפים לבחורות צעירות) מאתר הקרוונים. מנגד, הרוב המוחלט של תושבי המושב הדתי עצרו בקביעות לטופסי הטרמפים, לאורך השנים. לאור הדוגמה הזו, חייב לציין שיחסה של הציונית הדתית לעולים היה ברוב המוחלט של מקרים חם ואוהד. כנראה מתוך תחושת ערבות וציונות.
 2. אפרופו לוי יצחק, בשקט בשקט, המחירון הפך לחינמי. משום מה לא ראיתי התייחסות בפורום. אולי פספסתי?
 3. לאחר הוצאת רכב ממכרז, יש איפשהו רישום, נגיד ברישיון רכב, או שאין שום אזכור לרכב ממכרז? ואיך ניתן לבדוק, נגיד בקניה אצל סוחר שלא מדובר ברכב ממכרז?
 4. לפי מה שביררתי לאחרונה עם מוסך המתמחה בצרפתיות, החלפת מצמדים כולל מוח (מחליפים יחד) בסביבות 10K. מדובר ברנו קליאו אסטייט דיזל. לאחר 100.000 ק''מ צריך להיות מוכן לספוג החלפת מצמדים. משום מה בVAG המצמדים עולים הרבה פחות.
 5. אחד המצחיקים, אכיפה בררנית. אני יש לי דוגמה ל'דיווח בררני', מה'נפילה' ברמלה אתמול. הכתבים בארוץ 13 דיווחו על נפילה ברמלה, שם פרצה שריפה. מקום הנפילה 350 מטר בקו אווירי מהבית שלי. במציאות, מישהו (סביר להניח ערבים) הצית ערימה של צינורות פלסטיק ששימרו אתר בניה צמוד. עולה בי תהייה, כמה מהדיווחים בתקשורת שלנו נכונים. כי אתמול, כל המדווחים (ערוץ 13) דברו כ''כ בלהיטות על משהו שהוא לא נכון.
 6. ProCC , ראשית לא הייתי פותח בהסתייגות ש''אני לא ערס למרות שרכשתי ב.מ.וו'''. מי שלא מצליח לצאת מתבנית חשיבה שב.מ.וו זה רק לערסים... שיהיה בריא. קנית מכונית שתמיד רצית, סוג של חלום.. איזה כיף לך, שמח עבורך. תהנה, תן בראש, סע בדרכים טובות.
 7. היי, אבקש לשנות את הכינוי ל- Yaroki. תודה.
 8. היי טימור, אני עובד בתחום שיקום נפש. ולפעמים זה קצת מסובך... אנסה להסביר. הזכרת שלקרוב משפחתך יש אבחנה כפולה ושיש לו אחוזי נכות. לפיכך ניתן לבחור דרך איזה גורם הוא יקבל שירותים, משרד הרווחה או משרד הבריאות. זאת במידה והוא לא קיבל שום שירות מגורם כלשהו (בטל''א לא נחשב). הכוונה היא איזה שירות נכון יותר שיקבל, בכיוון של הבעיה ההתפתחותית או הנפשית. במילים אחרות דרך משרד הרווחה או משרד הבריאות. אני הייתי בחור ללכת לכיוון שיתן כמה שיותר תמיכות לו ולמי שמלוה אותו, המשפחה. ניתן לפנות ישירות לעו''ס ברווחה להתייעצות, אבל.. לקחת את דבריה עם קורטוב של חשד, שכן אנשים עם אבחנות כפולות לרוב נחשבים למורכבים ולא כל הגופים ששים לטפל בהם, ראה עומס במערכת הרווחה. לכן כדי להתייעץ עם גורם בלתי תלוי או עם מספר גורמים מוטים וליצור תמונה של מה טוב עבור קרוב המשפחה. לפי ידיעתי גורמים אלה הם - הרווחה בעיר, הפסיכיאטר המטפל, עו''ס קופ''ח, עו''ס בטל''א, עו''ס פרטי, עו''ס של אחת העמותות לתמיכה במשפחות מתמודדים - 'עצמה' פורום ארצי למשפחות מתמודדי נפש , מרכז יה''ל, מרכז מילם. כולם עוזרים למשפחות מתמודדים. קרוב לוודאי שיש גופים דומים בתחום העיכוב ההתפתחותי אבל אני לא מכיר. כמו שכתב מלכישוע באתר כל זכות יש הרבה מידע חיוני. עוד משוב לציין כי אם האדם נכנס למצוקה, שכן אין מי שתומך בו אפ נפאר בגפו, ניתן לפנות בשני אפיקים דחופים - 1. פקידת סעד ברווחה בעיר. 2. לשכת הפסיכיאטר המחוזי. רק להבהיר, לא כל מי שיש לו אחוזי נכות ומקבל, גמלה מטופל או מלווה על ידי גוף כלשהו. יכול להיות שאדם קיבל נכות וקצבה ולא צורך שום שירות, לא מהרווחה, לא ממשרד הבריאות וכו'.. גם אם הוא נמצא במעקב פסיכיאטרי בקופ''ח או בתחנה לבריאות הנפש של משרד הבריאות.
 9. ארשה לעצמי להתעלק על השרשר, Freak_Miky מקווה שתסלח לי 🙂. מחפש מאוורר תקרה לסלן עם עצמת אור גדולה. כאמור המחירים במחסני תאורה בשמיים. אודה להמלצות כגון החנות הצמודה למ.תאורה בקיבוץ גלויות.
 10. לפני שנתיים הבליחה בלוח 2T ונטו דיזל יד ראשונה שנת 98 ידנית יד 1. המוכר דרש סכום סביר, היה חסר לאוטו טסט או שנים. מסכים עם הגדרת 'סליפר לייט'.🙂
 11. מי אמר בוראט ולא קיבל.. מנוע AFN, 1.9 כ''ס 110. מנוע שלא ראה מוסך בחייו, עם כל החווא ושווא ומעשים טובים שעבר. נמסר לטריידאין אוטודיל לפני 4 שנים תמורת ג'טה דיזל אוטומט 🤮. הסוכן יצאה לעשות עליה סיבוב, חזר כולו מתלהב ''מה זה האוטו הזה''. מנועים כאלה יש גם בסיאט איביזה מאותן שנים, 97-8 שנמכרו בארץ. וגם באודי A4, עם אותו קוד מנוע , אך בעלי הספק שונה של 115 כ''ס. עכשיו, כשהבן שלי לומד לראשיון נהיגה, אני מצטער שלא היה לי את השכל לשמור את האוטו, על אף היותו ישן, רועש ומתפרק. אוטו שהשאיר לי חיוך. כיום אין כ''כ חלופות לדיזל ידני זריז.
 12. מה עם תשלום המכס? זה אוטו שנת 2019, תבדוק שמדובר במחיר סופי.
 13. נהגת הפרייבט עונה לערך אימבציל בויקיפדיה. אין מילה אחרת. ההדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שיכול להסביר את התנהלותה של הנהגת, זה נהיגת "אני ואפסי עוד" שאופיינית מאוד בארץ, גם בקטה של חציית\גניבת רמזור אדום.
 14. מזל שגילית את הנזילה בזמן. אחרת ההשלכות היו לא נעימות. ד''א, איך גילת את הנזילה, במהלך הטסט?
×
×
 • תוכן חדש...