Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה של נימוס - האם צריך / ראוי להודיע באופן אישי למועמד לעבודה שלא התקבל?

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 18.11.2020 בשעה 13:22, bagira כתב:

מי שהגיש מועמדות , התקבל ופתאום צריך לחשוב על זה, מנופה לטעמי מיידית מקבלה.

תחשוב בבית...

בנוגע לטלפון ולציפיה שהוא מייצר אצלכם והאכזבה... איזה נפש שברירית יש לכם, הדור הצעיר...

מניח שברגע שמישהוא יתבע, תשובה שלילית תצתרך להמסר אישית בהתיצבות בבית המועמד בליווי רופא, פסיכיאטר ונציגות קצין העיר וקצינת נפגעים אזורית...

ולחשוב שבמלחמת העולם ה 2 הודיעו למשפחות שכולות על נפילת אהובם בטלגרמה שהגיע במונית...

לא מסכים, תהליך גיוס זה תהליך שלוקח זמן ולפעמים יש גם כמה ראיונות ומבחן וממש לא בטוח שתתקבל, ולכן במקביל אתה מנסה בכמה חברות שנראות לך מתאימות בתקווה שתתקבל באיזה שהוא מקום, ולפעמים 2 מקומות (ושניהם מצויינים) חוזרים אליך בתשובה חיובית באותו שבוע, זה מקום למחשבה של רגע ולא תשובה אימפולסיבית,

תמיד יש את האופציה לחתום ולהודיע בהמשך אני מבטל את החתימה, לטעמי עדיפה פחות.

בגדול אני (ב"ה) סיימתי תהליך עכשיו של חיפוש עבודה וקבלה למקום אחר ומהרשמים שלי,

יש מקומות גדולים שלא מתייחסים אפילו לשליחת קורות החיים למערכת למשרה ספציפית (שאתה עונה על כל הדרישות) אותם אני נוטה לפסול, מה הבעיה להוציא מייל אוטומטית עם נוסח מסויים אחרי נניח שבועיים...

במקומות שהתקדמתי לראיון טלפוני משם אני מצפה לאחר הראיון מייל לקוני או איזה וואטצאפ של בלה בלה בלה.

מקומות שהגעתי לראיון אחד (או שלושה) אני מצפה לשיחה קצרה של תודה לך על זמנך אבל התקדמנו עם מועמד אחר, זה יותר ממכבד את הזמן והנסיעות שהקדשת להם.

אחד המקומות שעברתי ראיון טלפוני, 2 ראיונות מקצועיים ומבחן לא טרחו לחזור אלי, ששאלתי את המגייסת (שבכלל היא פנתה אלי דרך הLinkedIn) בהודעה מה קורה היא אמרה אה לא אמרו לך התקדמנו בסוף עם מועמד אחד - שוב ממש אבל ממש לא מכובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אני בכלל לא מקבל תשובה, אפילו מחברות גדולות יחסית.

אמרו פה שיש חוק שמחייב מתן תשובה, אבל האם הוא גם מגדיר טווח זמן?

פעם קבלתי מייל אחרי איזה 4 חודשים מחברה גדולה.

אני חושב שזה די מזלזל לא להחזיר תשובה תוך זמן סביר (עד שבועיים כזה), יש ראיונות שהייתי צריך להגיע אליהם במיוחד ולא היו קרובים אליי (לאחד נסעתי כמעט שעתיים לכיוון).

מה עם כל הזמן והכסף שהשקעתי? לא מבקש החזר, אבל מינימום תשובה.

בקשר לשאלה המקורית- מספיק לשלוח מייל גנרי כזה לדעתי.

אם היה מישהו מיוחד או אחד שהיה ממש קרוב להתקבל והגיע לשלבים מתקדמים יחסית (מעבר לראיון ראשון) אפשר להציע גם שיחה.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, llaavvii כתב:

אחד המקומות שעברתי ראיון טלפוני, 2 ראיונות מקצועיים ומבחן לא טרחו לחזור אלי, ששאלתי את המגייסת (שבכלל היא פנתה אלי דרך הLinkedIn) בהודעה מה קורה היא אמרה אה לא אמרו לך התקדמנו בסוף עם מועמד אחד - שוב ממש אבל ממש לא מכובד.

אני מבין את מה שאתה אומר ומרגיש, אבל מצד שני צריך להבין איך העולם הזה של הגיוסים עובד היום, כמו סרט נע. הוא מבוסס על חיפוש, מיון וסינון אוטומטיים, ככלי הראשוני. רב המגייסים לא מבינים כמעט כלום בתחום אליו הם מגייסים, הם מפעילי אלגוריתמים, כמו במרכז תמיכה בהודו, וזו גם רמת היחס שאתה מקבל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן הדגשתי, היא פנתה אלי, ראיון טלפוני, ראיון טכני עם מנהל הפיתוח ור"צ פיתוח, מבחן ועוד ראיון עם הGL שגייס, ואחרי כל זה לא טרחו לחזור אלי,

אם זאת נהייתה הנורמה זה עצוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, llaavvii כתב:
לפני 2 דקות, llaavvii כתב:

ולכן הדגשתי, היא פנתה אלי, ראיון טלפוני, ראיון טכני עם מנהל הפיתוח ור"צ פיתוח, מבחן ועוד ראיון עם הGL שגייס, ואחרי כל זה לא טרחו לחזור אלי,

אם זאת נהייתה הנורמה זה עצוב...

אין ספק שראוי והייתי מצפה שמישהו מהחברה היה חוזר אליך. אבל המגייסת... היא בוט לכל דבר ועניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה צריך להחזיר תמיד. משני הכיוונים.
כמו שחברה מצפה שאני אחזור אליה עם תשובה שלילית במידה ובחרתי ללכת על חברה אחרת, כך ראוי שחברה תחזור למועמד שנדחה, ולא משנה באיזה שלב.

זה לא דורש הרבה, אימייל לאקוני בהחלט מספיק.

אפשר גם להשקיע ולתאר את הסיבות. והן יכולות להיות אבסולוטיות (המועמד לא מתאים), או יחסיות (היה מועמד טוב יותר), אבל זו לא חובה, גם כי זה דורש השקעה (בסופו של דבר לא המועמד ולא החברה חייבים דבר זה לזה אם החליטו לא להמשיך), ולפעמים גם לא רוצים להסגיר את הסיבה האמיתית לדחיה. ושוב, זה נכון לשני הכיוונים (המועמד לא רוצה לשרוף גשרים, המגייס לא רוצה להשפיל מועמד שממש לא מתאים....).

כל עוד הכל נעשה ממקום של כבוד לאדם שמולך אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזכיר שאת הדיון פתחנו בשאלה איך להחזיר תשובה ולא האם להחזיר תשובה.

לצערי אני יכול לראות איך זה מתפספס בחברה גדולה מהמראיין שלא טרח לידע את HR ועד HR שלא אכפת להם ברגע שמשהוא לא התקבל.

הבעיה היא שבגלל הניסיון הרע שלך בראיון העבודה עם החברהאתה לא תמליץ לאף חבר (שאולי היה מתאים יותר לתפקיד) ללכת ולהתראיין, ובגלל מקרים כאלו חברות גדולות מפסידות עובדים טובים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחצי שנה אחרונה שהתראיינתי למספר משרות החוויה שלי הייתה ממש גרועה.

הייתה מראיינת שבסוף הראיון אמרה לי התקבלת! אתה עובר לשלב הבא שזהו שלב בו בוחנים אותך במשרד שלנו במבחן פסיכוטכני. אני כבר שולחת לך תאריכים תבחר אחד מהם .לא שלחה כלום. כעבור שבוע מתקשר אומר לה מה קורה ?אמרה לי כן שכחתי..וכמובן לא שלחה. מקרה דומה קרה לי עם עוד חברה שהודיעו לי שהתקבלתי ואז אמרו שבגלל הקורונה החליטו לא לאייש את המשרה. זה פשוט לא נורמלי..

או שהייתי בראיון של שעה! חפירות מכל כיוון אפשרי כולל דברים שלא קשורים בכלל לתפקיד כמו מה אני עושה בשעות הפנאי וכד'. ולבסוף המראיינת אמרה: יש לך את הנסיון הנכון למשרה הזו.

אחרי שבועיים! אני שולח מייל לחברה ורושם להם נסעתי חצי שעה , התראיינתי שעה, השקעתי בכם זמן ומאמץ ,לא מהכבוד שלכם להחזיר תשובה - לפחות במייל שלוקח דקה לכתוב? תתביישו.

כמובן שאחרי חצי שעה קיבלתי מייל בחזרה שמצאו מועמד מתאים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.11.2020 בשעה 13:28, bagira כתב:

סבבה.

אני לא חושב שזאת "התנהגות בוגדנית שלכן הוא צריך לעוף מיידית" אלא פשוט שהוא לא רציני בחיפוש העבודה *אצלי*.

אין לי זמן לבזבז על כאלה.

הזוי.

לך מותר לראיין כמה אנשים במקביל אבל למועמד לא מותר להתראיין בכמה מקומות עבודה במקביל? 

וכן כמו שאתה משווה יכולות של מועמדים, מועמדים רוצים להשוות תנאים במקומות עבודה שונים.

@netanel1014 כל מה שאתה אומר זה סימפטום.

מעסיקים לרוב פשוט לא מעריכים את הזמן של העובדים.

זמן-דלק-עצבים-חנייה וזמן של ראיון פשוט לא מתומחרים. ואפילו בסוף התהליך לא תמיד שולחים לך תשובה או שהם נזכרים להגיד שהתקבלת/לא התקבלת אחרי כמה חודשים (וכבר קרה לי חצי שנה..) 

אני חושב שצריכה להיות נורמה מסוימת בתהליך הגיוס שלא מטרטרים את המועמדים סתם. למשל ראיון טלפוני לפני ראיון פרונטלי זה אחלה דרך  - והיום ריאיון בZOOM אפילו עוד יותר.

כבר נתקלתי במספר מקומות שמסרבים לציין ציפיות שכר בטלפון או כל מיני שטיקים מפגרים כאלה ואחרים. כמובן שאין שום טעם להגיע לריאיון במצב כזה..

אני חושב שאחד המקומות שבהם דרוש disruption רציני זה התמיינות למקומות עבודה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.12.2020 בשעה 23:24, pooh-bear כתב:

מי שלא עבר בשלב הראיון כנראה הבין את זה, אף אחד מהם לא ביקש פידבק. לעומתם, שניים שנכשלו בשלב התרגיל חזרו לבקש פידבק. ישבתי עם כל אחד מהם 20-30 דקות לעבור על הקוד שלהם ולהסביר להם מה לא אהבתי בו. בסה"כ השיחות היו מעט מתוחות אבל שניהם קיבלו את זה יחסית בהבנה, אני חושב שזה בגלל שהיה משהו קונקרטי לדבר עליו (קוד) ואפשר היה ממש להראות להם מה היו הציפיות ולמה הם לא עמדו בהן.

בתור חבוב שעובד בתעשייה, תודה שאתה עושה את זה. זה לא מובן מאליו. הסיבות מדוע אתה עושה את זה אמנם חשובות אבל עבור המרואיין שלא התקבל זה פחות קריטי. לקבל פידבק רלוונטי (בהנחה והוא כזה) יכול להועיל, אפילו להועיל פלוס פלוס. 

אמנם לפעמים סיבת הדחייה יכולה להיות יותר ערטילאית ולפעמים קשה לשים את האצבע עליה, דווקא כאשר מדובר בקוד/משימת בית/תרגיל בראיון זה יכול לשפר את הסיכויים של המועמד בפעם הרבה באופן משמעותי.

בתאריך 19.12.2020 בשעה 23:24, pooh-bear כתב:

אז מה עושים עם מישהו כזה? הולכים על גישת "כל האמת בפרצוף" (כאילו, לא בצורה מעליבה, אבל כן לעבור על הרבה נושאים)? או נותנים לו נקודה או שתיים בשביל ההרגשה הטובה?

תלוי במרואיין. אם הוא מוכן לקבל ביקורת או לא. האופציה שדויד נתן היא גם אחלה.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זה היה קצת Much ado about nothing (מעט כצפוי).

המרואיין הופתע מהקונספט של מפגש אמיתי בשביל פידבק, נראה לי שהוא העריך את זה. בסה"כ כשעוברים על קוד ונותנים דוגמאות, קשה מאוד לבוא בטענות שהפסילה היא לא מסיבות מקצועיות. לא השוויתי את זה לדוגמא טובה אחרת שיש לי כי זה מישהו שעבד איתו באותו מקום (שנסגר לאחרונה) ולא הייתי בטוח עד כמה הם אמורים לדעת אחד על השני.

חילקתי לו את זה לשלושה נושאים עיקריים, אז אמנם היו כמה דוגמאות לכל נושא אבל בסה"כ ניסיתי להסוות את העובדה שזה היה... פשוט לא טוב. אין באמת דרך אחרת להגיד את זה.

אני לפחות יצאתי בהרגשה שניסיתי לעשות משהו חיובי. גם זה משהו.

• אהבתי 8

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...