Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה של נימוס - האם צריך / ראוי להודיע באופן אישי למועמד לעבודה שלא התקבל?

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, Metronome כתב:

השאלה היא האם להודיע אישית בשיחה או מספיק דוא״ל.

לי לא אכפת.

למרות שבחיי המקצועיים, לפני איזה 10 שנים, היה מעסיק אחד שדאג להתקשר ולהגיד שלא התקבלתי, וגם דאג להסביר למה. 

ואני מאוד מעריך אותו על כך.

אני לא זוכר את שם החברה (משהו שנותן שירותי IT באזוה"ת קיסריה), אבל אני מקווה בשבילם שהם חיים ומשגשגים.

כבר יותר מאוחר, בתור מראיין, יצא לי להגיד למועמד כבר בראיון עצמו שהוא לא מתאים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, sperial כתב:

עכשיו, שאל אל השאלה מצידך כמראיין, או מצד המעסיק שמשלם את שכרך: האם אתם מוכנים להקדיש את משאביכם לטובת מועמד שדחיתם? אני לא מדבר על מועמד עם פוטנציאל לאיוש תפקיד אצלכם בעתיד הנראה לעין, כזה שהשקעה בו עשויה להניב פירות בעתיד, אלא השקעה במועמד שאינו מתאים לארגון.

בהחלט כן. להשקיע רבע שער נוספת בתהליך של הרבה שעות שהשקעתי זה זניח. מה גם שהשיחה מן הסתם תבוצע בזמן מת שנוח לי לעשות אותה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט! אישי = בן אדם. לא מייל SMS וכו' ובטח לא לתת למישהו להתייבש לייד הטלפון.

אני בד"כ לא מודיע בעצמי, הבחורה בכ"א שמתאמת את הראיונות נותנת גם את התשובה השלילית. היא גם לא אומרת למי ששואל - אתה לא מספיק טוב עבורנו אלא מרככת (הרבה יותר קל לחשוב שהיית השני הכי טוב מאשר שנכשלת...).  

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, nath כתב:

מותר לשאול לאיזה תחום אתה/ם מגייס/ים ? 

אני מגייס ללאו טק.

זה יכול להיות עובדי ייצור (מסגרים, חרטים, אנשי CNC, מנהל עבודה וכו), אנשי משד/לוגיסטיקה (רכש, מחסנאים, הנה"ח, שיווק וכו) ואנשי הנדסה (מכונות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו אין מקום לשאלה

ראיינתי - עד 72 שעות צריך למלא משוב שמסביר למה הוא לא התקבל
לאחר מכן משאבי אנוש ייצרו איתו קשר כדי לבשר לו. ואם ירצה פידבק יקבל אותו

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, nath כתב:

מותר לשאול לאיזה תחום אתה/ם מגייס/ים ? 

אני ספציפית מחפש מפתח embedded, מאוד מעדיף ניסיון קודם ב-networking וקרנל, אבל לא חייב. יש אצלינו עוד משרות פתוחות בתחומים אחרים, אם זה מעניין אותך אני אשמח לשמוע בפרטי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להודיע למועמד שלא התקבל זה ללא ספק הדבר הנכון לעשות.

לצערי (ולצער כולנו), זה פחות ופחות נפוץ.

איזה ממורמר צריך לתבוע על החרדות שנגרמו לו עקב אי ההודעה בשביל שזה יהפך לסטנדרט שחייבים להודיע.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנהייתה מוסכמה כזאת שדחייה זה אימייל וקבלה זה טלפון. לאחרונה אני שם לב שגם מתקשרים להודיע על דחייה, אפילו בחברות הענק...

בתכלס אני מעדיף אימייל בכל מצב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, bagira כתב:

איזה ממורמר צריך לתבוע על החרדות שנגרמו לו עקב אי ההודעה בשביל שזה יהפך לסטנדרט שחייבים להודיע.

כבר קרה,

קיים חוק הודעת מעסיק בגין אי קבלת העובד לאחר ראיון.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי - לא כיף לקבל טלפון של דחייה. עצם זה שמתקשרים מהחברה גורם לחשוב שמתקדמים בתהליך, וזה לא נעים בכלל לשמוע את ההפך. אם רוצים לעשות את זה יותר אישי, מייל (אישי, לא אוטומטי) מהמגייס (או זה שראיין) הוא לטעמי הכי נכון.

אגב, הגדילה לעשות חברה שהתראיינתי אליה, שחלק מהתהליך היה מבחן בית גדול (ובראיון עצמו ה-COO היה חתיכת בן זונה, בקטע רע), לשלוח לי קופון לפיצה האט בסוף התהליך. נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, R2B כתב:

עצם השאלה מראה על חוסר כבוד לאחר, ...
אדם ששואל שאלה כזו אסור לו לראיין אנשים ... אולי אפילו לשלוח אותו להרצאה של יחסי אנוש בסיסים. 

גיסנו, מה נסגר? 

בנאדם בא להתייעץ. הוא לא אומר מה הוא עושה. רק שואל שאלה. אפשר לענות מה אתה מרגיש וחושב שנכון, או לעבור הלאה. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Blaz00r כתב:

מנסיון אישי - לא כיף לקבל טלפון של דחייה. עצם זה שמתקשרים מהחברה גורם לחשוב שמתקדמים בתהליך, וזה לא נעים בכלל לשמוע את ההפך. אם רוצים לעשות את זה יותר אישי, מייל (אישי, לא אוטומטי) מהמגייס (או זה שראיין) הוא לטעמי הכי נכון.

לא הבנתי... שיחת טלפון זה לא טוב ולא מספיק אישי ויותר אישי זה מייל? 🤷‍♂️

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...