Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה של נימוס - האם צריך / ראוי להודיע באופן אישי למועמד לעבודה שלא התקבל?

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1213 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למען האמת גייסתי (ולפעמים עדיין מגייס) עשרות אנשים לאחת מחברות ההיטק הגדולות במשק ואף פעם לא התקשרתי לתת פידבק.

על משרה אני מראיין בממוצע בין 10 ל 20 איש ולהתחיל להתקשר לכל אחד בשביל להסביר במה הוא פישל זה נראה לי יותר מידי.

תשובה תמיד מחזירים אבל לא נראה לי שהמרואיין מצפה לקבל גם ניתוח של הראיון.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי, אין תשובה חד משמעית לשאלת פות״ש.

לפי החוק חייבים לתת תשובה, אבל גם אם זה לא היה החוק זה נימוס בסיסי.

לעצם השאלה: למעומדים שאתה תוהה מה סיגלית חשבה כשהיא הפנתה אותם לראיון, אני נותן לסיגלית ליצור קשר עם המועמד.

בקיצוניות השנייה יש מועמדים שהיית מקבל ללא ספק אם לא היה בא איזה כוכב שיש לו עדיפות. במקרה כזה שיחת טלפון שחייבים שתסתיים ברוח טובה, אולי עוד זמן מסויים תתפנה משרה דומה או הכוכב ישקע, ואז יש מועמד טוב שחבל לבזבז.

באמצע יש... אמצע.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, bagira כתב:

לא הבנתי... שיחת טלפון זה לא טוב ולא מספיק אישי ויותר אישי זה מייל? 🤷‍♂️

לא. הוא טוען שכאשר מתקשרים אליו בין אם מדובר בדחייה או בקבלה זה מצייר בפניו תמונה שהתהליך מתקדם.  ואז שנמסרת תשובה שלילית - גודל האכזבה כגודל הציפייה. 

ולכן היה מעדיף לקבל תשובה שלילית בהודעת טקסט ולא בשיחת טלפון .

ולעניינו, מעדיף שישלחו לי מייל או הודעת טקסט.   

אע"פ שאם לא חוזרים אליי עד שבוע לאחר הראיון,  אני כבר מניח שהתשובה היא לא.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי... שיחת טלפון זה לא טוב ולא מספיק אישי ויותר אישי זה מייל? [emoji2369]
ממש לא, אבל עצם זה שאני יודע שאני בתהליך בחברה כלשהי, ורגיל שכשממשיכים בתהליך מתקשרים, וכשלא אז שולחים מייל, ברגע שאני רואה שמתקשרים מאותה חברה, אני ישר חושב שאלו בשורות טובות, ואז מתבדה (וזו חתיכת באסה). מה שנקרא הניתוח הצליח החולה מת.

אבל זה רק אני.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום 

לי יש בעיה  הפוכה , אני מתקשר לאנשים שהתקבלו והם אומרים שהם צריכים לחשוב . אני אומר תחשבו ותחזירו תשובה . הם לא מחזירים .

למי שלא מתאים אני אומר במקום , למי שיש התלבטות לגביו אני מעלה למי שמעלי להתיעצות . במידה ולא מתאים אני מודיע טלפונית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bagira כתב:

ואללה?!

זאת הפתעה.

טוב לדעת.

אל תדאג. רק לארגונים עם מעל 25 עובדים. הקטנים יותר יכולים להמשיך להשתין על המועמדים.

לפני 1 דקה, הרקוליטו כתב:

שלום 

לי יש בעיה  הפוכה , אני מתקשר לאנשים שהתקבלו והם אומרים שהם צריכים לחשוב . אני אומר תחשבו ותחזירו תשובה . הם לא מחזירים .

למי שלא מתאים אני אומר במקום , למי שיש התלבטות לגביו אני מעלה למי שמעלי להתיעצות . במידה ולא מתאים אני מודיע טלפונית .

מי שצריך לחשוב לא מתאים כי מי שלא בא ברצון ימשיך לפזול למקומות אחרים. לא רוצה להשקיע בהכשרה וכל בלבול המוח בקליטת אדם חדש ועד שהוא מתחיל להצדיק את העלות שלו הוא ילך.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שהגיש מועמדות , התקבל ופתאום צריך לחשוב על זה, מנופה לטעמי מיידית מקבלה.

תחשוב בבית...

בנוגע לטלפון ולציפיה שהוא מייצר אצלכם והאכזבה... איזה נפש שברירית יש לכם, הדור הצעיר...

מניח שברגע שמישהוא יתבע, תשובה שלילית תצתרך להמסר אישית בהתיצבות בבית המועמד בליווי רופא, פסיכיאטר ונציגות קצין העיר וקצינת נפגעים אזורית...

ולחשוב שבמלחמת העולם ה 2 הודיעו למשפחות שכולות על נפילת אהובם בטלגרמה שהגיע במונית...

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, bagira כתב:

מי שהגיש מועמדות , התקבל ופתאום צריך לחשוב על זה, מנופה לטעמי מיידית מקבלה.

זה אמנם לא קשור בשיט לנושא הדיון, אבל אתה יודע, אנשים שמחפשים עבודה לא שומרים על אקסקלוסיביות למקום אחד. סביר שמועמד מתראיין בכמה מקומות במקביל (בטח בהתחשב בזמן שתהליך כזה לוקח) וגם אם אתה מאוד רוצה אותו הוא יגיד לך "לא". אפילו יותר מסביר שדווקא אלו שאתה רוצה, גם אחרים ירצו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה.

אני לא חושב שזאת "התנהגות בוגדנית שלכן הוא צריך לעוף מיידית" אלא פשוט שהוא לא רציני בחיפוש העבודה *אצלי*.

אין לי זמן לבזבז על כאלה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועמד יכול בהחלט להתלבט בנין 2-3 הצעות עבודה, בהחלט יתכן מצב שאתה, כמעסיק, הוא זה שצריך לחזר אחר המועמד, במיוחד אם מדובר במועמד שנראה טוב לא רק לך אלא גם למתחרים על שירותיו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, bagira כתב:

סבבה.

אני לא חושב שזאת "התנהגות בוגדנית שלכן הוא צריך לעוף מיידית" אלא פשוט שהוא לא רציני בחיפוש העבודה *אצלי*.

בגדול, כשאתה מגיש קו"ח למקום מסויים אתה לא יודע בוודאות מה עושים שם ולא נתקלת עדיין בנפשות הפועלות. יכול מאוד להיות שכשתבין יותר לעומק (בטח כשתקבל הצעה) תצטרך לחשוב אם זה מתאים לך, בטח ובטח אם יש לך עוד הצעה-שתיים-שלוש במקביל. ממה שאני מכיר שבוע להתלבטות נחשב מקובל לגמרי.

בוא לפחות נסכים שאנחנו לא פונים לאותו קהל יעד של מועמדים (או לפחות, אני מקווה בשבילך שאנחנו לא).

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו כשאני גייסתי העברתי סוג של סיכום על כל מועמד ל-HR, הם אלו שהתקשרו למועמדים ונתנו להם את ה"לא" ביחד עם הסיכום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bagira כתב:

בנוגע לטלפון ולציפיה שהוא מייצר אצלכם והאכזבה... איזה נפש שברירית יש לכם, הדור הצעיר...

מניח שברגע שמישהוא יתבע, תשובה שלילית תצתרך להמסר אישית בהתיצבות בבית המועמד בליווי רופא, פסיכיאטר ונציגות קצין העיר וקצינת נפגעים אזורית...

ולחשוב שבמלחמת העולם ה 2 הודיעו למשפחות שכולות על נפילת אהובם בטלגרמה שהגיע במונית...

מה קשור מחט לתחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...