Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה של נימוס - האם צריך / ראוי להודיע באופן אישי למועמד לעבודה שלא התקבל?

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו בכותרת.

ראיינתם מישהו לתפקיד מסויים, הבן אדם השקיע זמן בראיון/ות, אולי אפילו עשה איזשהו תרגיל בית, אבל לא היה מה שאתם מחפשים.

האם צריך / ראוי / מועיל להשקיע באותו מועמד 10 דקות של שיחת טלפון להגיד לו שהוא לא ממשיך בתהליך? אולי אפילו לנסות להסביר למה? או שמספיק אימייל מסודר?

קחו בחשבון מחסור כרוני בזמן ואת הבעייתיות לדבר עם מישהו שמחפש באופן דיסקרטי ועדיין עובד במקום אחר, צורך לקבוע זמן נוח לשיחה וכו'.

איך הייתם מגיבים לשיחה כזו כמחפשי עבודה? מעריכים את השקעת הזמן של המראיין או מקללים אותו?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום

בפירוש כן. הבנאדם השקיע, גם אם חצי שעה לראיון ראשון, מגיעה לו תשובה. מייל עם 2-3 שורות זה מספיק טוב.

מאמין שאם מועמד עבר תהליך יותר מורכב וארוך ובסוף נדחה, זה עשוי לייצר תגובה שלא נעים להתמודד איתה - ובכ"ז לא הייתי משאיר אותו באוויר. לא מכובד. 

אני עונה גם לקו"חים שנשלחים אליי מבלי שהם עשו צעד נוסף מעבר. "תודה, לא מחפש כרגע בתפקיד זה, בהצלחה".

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נימוס בסיסי  עצם השאלה מוזרה.

כדי לדעת איך להתנהל שים עצמך תמיד במקום של אותו אחד.

האם תרצה לקבל הודעה שלא התקבלת - כן ובהקדם האפשרי כי המועמד יושב בבית וקוסס את ציפורניו.

האם תרצה לקבל הסבר למה לא התקבלת - סביר שכן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בהחלט להשקיע את הכמה שניות להודיע וגם לענות על שאלות שלו. בצד השני עומד בן אדם אז למה לא להסביר לו למה לא התאים?

שנית, החוק מחייב למסור הודעה אם מקום העבודה הוא בעל יותר מ 25 עובדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיחה, אימייל, sms, מברק, יונת דואר, פתק בתוך בקבוק - הכל עדיף על ghosting.

אני הייתי מעדיף לקבל תשובה שלילית, מאשר לא לקבל תשובה כלל

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני בנים שלי חיפשו עבודה בשנה האחרונה, אחד בתעשיה המסורתית ואחד בהייטק. היו מקומות שהשהו את התשובה בכמה ימים (איני יודע אם בגלל תחרות בין המועמדים או בגלל תהליכים בחברה), אבל אף מקום לא השאיר אותם לגמרי באויר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם השאלה מראה על חוסר כבוד לאחר, אף אדם לא היה מעוניין להשאר באויר ללא תשובה ברורה בנושא חשוב שכזה.
אדם ששואל שאלה כזו אסור לו לראיין אנשים לפני שיבין שהוא מתעסק עם אנשים שבטח יש להם משפחה ומשכנתא שתלויים בהם. אולי אפילו לשלוח אותו להרצאה של יחסי אנוש בסיסים. אנשים הם לא מספרים ותקופת העבדות נגמרה מזמן. יש לכבד ולא לנפנף אנשים.
חבל שיש עדיין אנשים שלא הפנימו זאת

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה חברים פספסו את השאלה של פות״ש.

השאלה היא האם להודיע אישית בשיחה או מספיק דוא״ל.

לדעתי, ככל שהממיין דרש פעולה מעבר לראיונות ראוי שיקדיש גם את הזמן להסבר טלפוני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Metronome כתב:

כמה חברים פספסו את השאלה של פות״ש.

תודה, מפליא כמה אנשים פשוט לא טורחים לקרוא. זה קורה, ד"א, גם בשאלה שאנחנו נותנים למועמדים אחרי הראיון - זה מפתיע כל פעם מחדש שאנשים לא מסוגלים / טורחים לקרוא הוראות (בסה"כ עמוד אחד) ולבדוק שהתשובה שלהם בכלל עונה על כל הדרישות. נו שוין. ברשותכם, אני אוותר על הרצאת יחסי האנוש בסיסיים.

לנושא, גם האינסטינקט שלי אומר שלהתקשר למועמד ולתת לו משוב תהיה האפשרות העדיפה, כי ככה גם המועמד עצמו ישתפר לראיון הבא שלו ואולי הוא גם יכתוב באיזה מקום שכמה כיף לו שהוא התראיין במקום שממש טורח להסביר לו למה הוא לא התקבל ונותן לו טיפים להמשך הדרך ואיזו תועלת מופלאה הוא הפיק מהתהליך. אבל מכיוון שלא כולנו בובספוג (חלקנו אולי יותר פלנקטון, או מר קראב, או אפילו סקווידוויד רחמנא ליצלן), הנה כמה סיבות קצת פחות טריוויאליות למה לא לעשות את זה, בשביל הדיון:

א. כי יש מועמדים שנפסלים על רקע של אופי ולא על רקע מקצועי. למשל, מישהו שבטוח שהוא תמיד צודק. איזו תועלת תצמח מלתת משוב למועמד כזה? אפילו במקרים פשוטים יותר, נניח מישהו מבולגן נורא, או מישהו שלא עונה לעניין, או פשוט מישהו שלא מפסיק לדבר.

ב. כי יש מועמדים שהיו כמעט בסדר, אבל היה מישהו אחר טוב יותר באותו זמן. מה אפשר להגיד להם? שהינו מקבלים אותם אם היינו נואשים יותר? שאם היה להם גם ניסיון ב-X ולא רק ב-Y הם היו מתקבלים? מה הם יעשו עם זה?

ג. כי יש (לא מעט) אנשים שפשוט לא יקשיבו, ובמקרה הרע גם יגיעו למקום של אפליה: לא קיבלתם אותי כי אני מזרחי / רוסי / אישה / ערבי / דתי / חילוני / כי הכל אצליכם מראש רק פרוטקציות והבאתם את החבר של ההוא מהצבא.

ד. כי כל עוד המועמד לא עובד אצלי, הוא לא ממש רואה בי מקור לסמכות, וגם אם הוא מבין שהפסילה היא על רקע מקצועי, יכול להיות שהוא פשוט לא יסכים עם המשוב שהוא יקבל.

בקיצור, השאלה אם אתם באופן אישי הייתם בכלל מוכנים לקבל פידבק מקצועי על בסיס הכרות מאוד קצרה של ראיון עבודה - לא תמיד זה מספיק בשביל שתהיה יכולת טובה מספיק להעריך אנשים.

יש כאן בכלל מישהו שעובד ככה? שממש מתקשר למועמד שקיבל תשובה שלילית ונותן לו משוב מפורט (אם המועמד מעוניין בזה, כמובן)?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

או שמספיק אימייל מסודר?

מקללים אותו?

בחצי שנה האחרונה עברתי המון ראיונות עבודה, 

בחברות קטנות וגם בחברות גדולות.

פחות משפיל לקבל טלפון מאשר מייל.

תמיד קיללתי.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Mr.Hybrid כתב:

תמיד קיללתי.

אז אני שואל (לגמרי ברצינות) - למה שאני אתקשר אליך? אם אף אחד לא מפיק תועלת מהתהליך (אני מניח ש"קיללתי" == "לא עניין אותי לשמוע מה יש לך להגיד" ולא ליטרלי, אחרת בכלל), לא חבל על הזמן של שנינו?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי באתי, נסעתי, חניתי (לפעמים בתשלום),

ישבתי, סיפרתי על עצמי, הצגתי תעודות, התעניינתי, הקשבתי, למדתי, והלכתי עם תקווה לעתיד טוב. 

ואתה רוצה למסור לי "לא" במייל?

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא ממש באת (כי קורונה), דיברנו בזום.

ב. קצת קשה לראות את זה, אבל גם הצד השני משקיע זמן ומאמץ בתהליך.

ג. והכי חשוב: כי לפעמים אין לי משוב רלוונטי לתת לך. נניח (סתם דוגמה, לא קשורה אליך בכלל), שאתה פשוט בן אדם מבולגן, ואני מחפש מישהו מסודר יותר. אם אני אגיד לך את זה, אתה תרצה להשתנות? בכלל תוכל להשתנות? מה משוב כזה ייתן לך?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...