Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, Transporter כתב:

הם לא שמים לב שנעלמים להם אנשים מהקבוצות ?

זה לא מדליק להם נורה?

באים אליהם מטומטמים חדשים.

אגב בערוצי טלוויזיה רוסיים משדרים פרסומת עם אותיות אדומות על רקע שחור, וקול מאיים ששואל "כמה עוד צריכים למות בשביל שתתחסן?".

לדעתי צריך לעשות פרסום כזה גם בארץ.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, snoop90 כתב:

כי זאת הצגה של התופעות הכי קיצוניות.

אבל תרחישי הקיצון הן מה שמעניין.
הרי אם הייתי מסתכל על סטטיסטיקה כללית נטו הייתי אומר לעצמי "תשמע אתה צעיר ובריא, הסיכוי שלך לחטוף מחלה קשה הוא מאוד מאוד נמוך, אל תתחסן", אבל אני לא מתחסן כי הסיכוי שלי למחלה קשה הוא נמוך, אני מתחסן כי אם כן אחלה במחלה קשה יש לי סיכוי טוב למות.

יש לך ביטוח מקיף לרכב? אם כן למה עשית אותו? הרי הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה שתצדיק כלכלית שימוש בביטוח הזה הוא נמוך מאוד, לא חבל על הכסף?
יש לך ביטוח חיים? אם כן למה עשית אותו? הסיכוי שלך לחלות במחלה קשה לא עלינו שתהפוך אותך לסיעודי/תצריך ממך להשקיע משאבים כלכליים עצומים הוא אפסי.

אם אין לך את שני אלה אז לרוב האנשים המבוגרים שיש להם גם ילד או שניים יש את שני אלה. למה הם משלמים בכל שנה אלפי שקלים? בדיוק בגלל תרחישי הקיצון.

חיסון הוא בדיוק זה - תעודת ביטוח. כמו תעודת ביטוח הכיסוי שלו אף פעם לא יהיה מושלם, אבל הוא יתן לך יתרון גדול במקרה שכן תגיע לתרחיש קיצון.
ההבדל היחיד בינו לבין ביטוח שהוא לא עולה לך כסף (כלומר הוא עולה לך, אבל כחלק מהמיסים שאתה משלם).

כשהמשמעות של תרחיש קיצון הוא מוות הערך שלו פתאום משתנה. אני יכול להמציא משתנה מקרי שימחיש לך את זה, כלומר אתה תצא ברווח אם תתחסן למרות שהסיכון שלך לחלות במחלה קשה הוא מאוד נמוך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, farkash7 כתב:

אבל תרחישי הקיצון הן מה שמעניין.

זה מאוד מעניין, הבעיה היא שמציגים אותם כאילו שהם לא מקרי קיצון, אלה המקרה הממוצע.

לפני 29 דקות, farkash7 כתב:

הרי אם הייתי מסתכל על סטטיסטיקה כללית נטו הייתי אומר לעצמי "תשמע אתה צעיר ובריא, הסיכוי שלך לחטוף מחלה קשה הוא מאוד מאוד נמוך, אל תתחסן",

אולי לא, לך תדע? אולי היית רואה את הסטטיסטיקה הכללית ואומר - וואלה אני מעדיף להתחסן גם 20 חיסונים כל חודש. אבל לא מציגים אותה.

שים לב שגם אתה אומר "סיכוי נמוך מאוד מאוד מאוד" ו"סיכוי גבוהה" אבל אין מספרים. וכשיש מספרים הם לא מקושרים לקונטקסט מסויים או קונטקסט מספיק רחב.

כשאני עושה ביטוח רכב, אני מסתכל על הטרנטה שלי ומוותר על המקיף כי אני מבין שאף אחד לא יגנוב אותה. גם פה יש הבדל ענק - לא מפעילים עליך לחץ והפחדות סטייל "אותיות שחורות על רקע כחול". שכל יום נגנבים 10% מרכבים שסוג טרנטה"

אם הייתי איש שיווק, הייתי כישלון, כי לא רק שהייתי מספר את האמת, אלא הכל אמת.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו להגיד "אין מספרים"

הנה מספרים. וזה לא של משרד הבריאות.

https://www.gov.il/BlobFolder/reports/vaccine-efficacy-safety-follow-up-committee/he/files_publications_corona_booster-27082021.pdf

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריפרפתי, לא התעמקתי, בכל מקום מצויין כי מדובר על גילאי 60+. האם זה בהכרח תקף על גילאי 20-30?

האם יתכן כי קצב ירידת נוגדנים אצל 60+ מהיר יותר מקצב ירידת נוגדנים בגילאים אחרים?

לפני שעה, Transporter כתב:

האינטרס שלהם מה?

להגיד לאנשים להתחסן - זה אחראי.

אני גיבור מקלדת. במציאות, אם תשאל אותי - אני אגיד "לך להתחסן, 3 פעמים עכשיו, אל תשאל שאלות, העובדות בשטח".

כשזה מגיע אליי אישית - אז אני שואל שאלות, מחפש בציציות, בודק מספרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, snoop90 כתב:

להגיד לאנשים להתחסן - זה אחראי.

אני גיבור מקלדת. במציאות, אם תשאל אותי - אני אגיד "לך להתחסן, 3 פעמים עכשיו, אל תשאל שאלות, העובדות בשטח".

בדיוק כמו אלה שלא יודעים לקרוא ומתראיינים לחדשות "לא התחסנתי כי FDA לא אישרו"

הוא אפילו לא יודע מה זה FDA אבל אמרו לו להגיד ככה

מעניין אותי אם כשאתה מחפש בציציות אתה מסתכל על המספרים הכי פשוטים כמו אלה שכתבתי למעלה

לא צריך להיות רופא או מתמטיקאי כדי להבין מה ההבדל בין מחוסן ללא מחוסן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pl7410 מודה לך שאתה מצטט חלק מהמשפט. זה בסדר. הוצאת נתונים מההקשר זה חלק בלתי נפרד מהתקופה הזו.

אני אפנה אליך את השאלה - האם מחקר שנעשה בקרב אוכלוסיה 60+ רלוונטי לשאר האוכלוסיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, snoop90 כתב:

@pl7410 מודה לך שאתה מצטט חלק מהמשפט. זה בסדר. הוצאת נתונים מההקשר זה חלק בלתי נפרד מהתקופה הזו.

אני אפנה אליך את השאלה - האם מחקר שנעשה בקרב אוכלוסיה 60+ רלוונטי לשאר האוכלוסיה?

כמובן שרלוונטי, האחוזים יהיו קצת שונים, אבל המגמה אותה מגמה.

מכיוון שלוקח זמן לעשות מחקר, לוודא את התוצאות, לשלוח לביקורת עמיתים ואז להצליח להגיע לפרסום, אז יש לנו פה רק את בני ה 60+. אני מניח שמחקר דומה בנוגע לשאר הגילאים יקח עוד כחודש-חודש וחצי לפרסם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים לגבי דעיכת החסינות בכל קבוצות הגיל חד משמעיים.

אני מעלה כאן את השקופית זו פעם שלישית בשבועיים האחרונים:

image.thumb.png.8ac0588431cdfd3d6537a75ff96e7a98.png

קבוצת העמדות משמאל מציגות את גילאי 16-39 (טוב, לא בדיוק 20-40, אבל מספיק קרוב). מובהק כמה ככל שהחיסון יותר טרי (העמודות הימניות בקבוצה) מספר המאומתים, ל-1000 נפש, הולך ופוחת. מספר העמודות קטן מזה של בני40-59 ומזה של בני 60 ומעלה בגלל תאריכי החיסון, שהחל בצעירים יותר מאוחר.

אם אתה בודק מי מחברי המחקר הרי שהם מייצגים 6 מוסדות מחקר, וגם את משרד הבריאות.

לגבי הבוסטר - יש לך נתונים יומיומיים ב,דאשבורד הקורונה" של משרד הבריאות

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותכפיל את זה למאות אלפי אנשים. הרי יכלו לכתוב 4000 ו-1500 למיליון או 400 ו-150 ל-100000 (בהתאמה) - זה היה מרשים אותך יותר?

לפי הטבלאות של משרד הבריאות בקבוצת הגיל 16-39 יש 3121000 נפשות, בהן 822000 לא מחוסנים ו-2,299,000 מחוסנים (2 מנות)  (צריך לסכם ולחסר את הנתונים, אבל אלה המספרים). אז פתאום אתה צריך להכפיל את המספרים בכמה מאות או אלפים.  צריך להוסיף - אלה המספרים נכון להיום. כמובן שמשרד הבריאות חישב אותם לפי מה שהיה בכל תקופה, והמספרים האלה משתנים כי אנשים נוספים לקבוצה (מגיעים לגיל), נגרעים מהקבוצה (עוברים לקבוצה הבאה או הולכים לעולמם) ועוברים מקבוצת הלא מחוסנים לקבוצת המחוסנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

ותכפיל את זה למאות אלפי אנשים. הרי יכלו לכתוב 4000 ו-1500 למיליון או 400 ו-150 ל-100000 (בהתאמה) - זה היה מרשים אותך יותר?

לא. זה לא היה משנה כלום. כי הייתי אומר את אותה הטענה בדיוק -

שהסתברות לחלות בשיא היתה 0.4% ובשפל 0.15%, על זה אנחנו דנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במספר הנדבקים על פני 3 שבועות בלבד (11-31.7.21). בתקופה זו התחלואה היתה הרבה יותר נמוכה מאשר היום (החלה ב-700 מאומתים והסתימה ב-2300 מאומתים ביום, בכל האוכלוסיה). כמובן שהחשיפה לנגיף לא החלה ב-11.7.21 ולא הסתימה ב-31.7.21, היא נמשכת ותמשך. שוב, אילו לקחו תקופה יותר ארוכה, או, אפילו, תקופה שמשכה דומה אבל בתקופה עם תחלואה יותר גבוהה המספרים היו יות רמרשימים אותך. כיוון שמדובר כאן יותר ביחס בין המספרים הרי שהמספרים האבסולוטיים צריכים להטריד אותך פחות, והיו מספיק חולים כדי לקבל משמעות סטטיסטית - אתה רואה כמה ה-error bars לא חופפים (חוץ משתי העמודות האחרונות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, snoop90 כתב:

בסוף כולנו פה טוחנים מילים סתם.

כשיש לי בעיה ברכב אני סומך על המוסכניק שלי.

כשאני עולה עם הילדים למטוס, אני לא מבקש מהטייס שיפרט לי את תוכנית הטיסה שלו.

כשהבת שלי הייתה צריכה ניתוח, קיבלתי חוות דעת משני רופאים והלכנו לניתוח.

אבל בנושא מאד מורכב שכולל ידע ברפואה, חיסונים, אפידמיולוגיה, סטטיסטיקה ועוד, פתאום כולם נהיים מומחים. וכל אחד דורש שישכנעו אותו באופן אישי ויתנו לו את הנתונים הספציפיים שהוא החליט שהם חשובים.

בסוף מבחינתי, כשאני רואה הסכמה של הרוב הגדול של הרופאים, החוקרים, מומחים לבריאות הציבור, אני רואה שהמחקרים הרציניים עוברים ביקורת קפדנית על ידי אנשי מקצוע, אז אני הולך איתם.

האם יש סיכוי שהם טועים? יש.

אבל לאורך כל ההיסטוריה של הרפואה המודרנית, תמיד משתלם להמר על הקונצנזוס של אנשי המקצוע.

• רעיון טוב! 4

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...