Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

כשיש לי בעיה ברכב אני סומך על המוסכניק שלי.

כשאני עולה עם הילדים למטוס, אני לא מבקש מהטייס שיפרט לי את תוכנית הטיסה שלו.

כשהבת שלי הייתה צריכה ניתוח, קיבלתי חוות דעת משני רופאים והלכנו לניתוח.

עוד רגע תגיד שאתה לא מבקש את הקוד מקור של כל תוכנה שאתה מוריד לנייד/מחשב כדי לחפש באגים או רוגלות.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

עוד רגע תגיד שאתה לא מבקש את הקוד מקור של כל תוכנה שאתה מוריד לנייד/מחשב כדי לחפש באגים או רוגלות.

אבל אתה יודע שיש אנשים שעושים את זה. אתה יודע.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך גלובס.

"בישראל יש יותר ציוד אקמו ממדינות כמו בריטניה": אז למה יש משבר?

בימים האחרונים נשמעות התרעות של בתי החולים על מחסור חמור במכשירי אקמו, עקב התגברות גל הקורונה. זאת, למרות שמספר החולים הקשים נמוך לעומת שיא הגל הקודם ולמרות שבחודשים האחרונים הוכפל מספר מכונות האקמו בישראל, מ-40 ל-80.

למעשה, ביחס לעולם מצבנו טוב, מסביר ד"ר יגאל כסיף, מנהל שירות האקמו בבית החולים שיבא וראש החברה הישראלית לאקמו. "אצלנו יש כ-10 מכשירים למיליון תושבים, בהשוואה ל-3 למיליון בלבד במדינות כמו בריטניה", הוא מסביר. "בשלב הזה אנחנו מצליחים לתת מענה מלא למטופלים, אבל ככל שהגל הנוכחי גובר אנחנו מתקרבים לקצה". הלחץ כמובן מורגש יותר בבתי החולים בפריפריה שסובלים באופן קבוע ממחסור במשאבים.

האם בתי החולים יכולים למנוע טיפול מחולים שלא חוסנו?

"אין שום שיקול כזה", אומר ד"ר כסיף. "בתי החולים נותנים מענה לכל חולה במצוקה. כדי למנוע טיפול מחולה נדרשת חוות דעת מקצועית של שלושה מנהלי טיפול נמרץ, וזה לא קורה". למרות זאת, הדבר החשוב ביותר כדי למנוע את התגברות הגל, הוא להמשיך לעודד התחסנות ככל האפשר. זה מה שיגן גם על מי שמתחסן באופן אישי, גם על הציבור כולו וכמובן על מערכת הבריאות.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001385338

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

אבל בנושא מאד מורכב שכולל ידע ברפואה, חיסונים, אפידמיולוגיה, סטטיסטיקה ועוד, פתאום כולם נהיים מומחים. וכל אחד דורש שישכנעו אותו באופן אישי ויתנו לו את הנתונים הספציפיים שהוא החליט שהם חשובים.

זהו שהם לא דורשים שישכנעו אותם כי כל ההסברים מונחים להם מול הפנים !!!!!!!!
הם אומרים "אין לי מספיק מידע"
מי אתה שיהיה לך מידע ??? למדת רפואה? אתה מבין משהו מהחיים שלך ? אתה פאקינג האמנת לתיוג בווייז שכתוב בו "מתקן כליאה למתנגדי חיסונים", מי יקח אותך ברצינות?

תרוצו כמה עשרות עמודים אחורה ותראו מה כתבתי

מדובר באנשים מהשכבות הכי נמוכות של האוכלוסיה, הסיכוי שתמצאו שם איזה טייקוני נדלן, יזמי על, אנשים שהגיעו לאנשהו בחיים ועשו הון- סיכוי קלוש

אני שומע \ רואה \ מכיר אנשים כאלה, כולם בלי לפגוע בהם- אנשים טמבלים שמתרגשים שסוף סוף פעם בחיים מישהו באמת רודף אחריהם כדי שיעשו מעשה.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Transporter כתב:

מדובר באנשים מהשכבות הכי נמוכות של האוכלוסיה

מהיכרות אישית של כמה, מה שכתבת כאן אלו שטויות. 

יש אנשים כאלו שהם משכילים ולמדו באוניברסיטאות המובילות בארץ ועובדים בחברות הכי נחשבות. ולא מעט.

בכלל באוכלוסיה בארץ יש 10% של לא מחוסנים. מתוכם רק 10% (1% מתוך הסך הכל) הם גרעין אידיאולוגי קשה. 

כלומר 90%/10%

וה-10% מתחלקים ל-9% ועוד 1%.

הבעיה שהמדינה במקום להשקיע בלשכנע את 9% הלא מחוסנים שהם לא אידיאולוגים באמצעים הנכונים בחרה בהתנהלות שגורמת ליותר ויותר מהם להצטרף ל-1% האידיאולוגי ובנוסף מעבירה אנשים מה-90% של המחוסנים ל-10% של הלא מחוסנים. זה מה שקורה בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר הנטייה לטבעונות בשילוב התנגדות לתרופות סנטטיות דווקא גוברת עם ההשכלה והכסף. אין קורלציה לאינטליגנציה. מסכן סטיב ג'ובס , חשב שבלי תרופות יצליח לנצח את הסרטן.

התנגדות לחיסונים אינה תולדה של אוכלוסיות חלשות כלכלית.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Transporter כתב:

תרוצו כמה עשרות עמודים אחורה ותראו מה כתבתי

המון ירידות על פרופסורים שונים לרפואה שלא מבינים כלום בעינך?

האנשים שממליצים להתחסן זה אותם האנשים שסיפרת כמה שהם לא מבינים כלום רק לפני כמה חודשים, אתה יודע.

מי אתה שיהיה לך מידע ??? למדת רפואה?

צחקתי קצת. שאלתי אותך את השאלה הזו כמה פעמים בשרשור הזה. אפשר לחפש. 

כמובן, השאלה הראשונה לא רלוונטית. הזכות לשאול שאלות היא בסיסית.

מדובר באנשים מהשכבות הכי נמוכות של האוכלוסיה, הסיכוי שתמצאו שם איזה טייקוני נדלן, יזמי על,

אני מכיר כמה אנשים שבחרו לא להתסחן שהשכר שלהם מאפשר להם להיות שכנים שלך במגדל. 

(אגב הופתעתי לאחרונה שוב כמה המחירים לדירות הקטנות בשכונה שלך נמוכים יחסית. הצפון הישן יותר יקר. מה זה?!)

...

כמובן, אני לא מציע לא להתחסן. אני רק אוהב מאוד את הגישה.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

אגב הופתעתי לאחרונה שוב כמה המחירים לדירות הקטנות בשכונה שלך נמוכים יחסית. הצפון הישן יותר יקר. מה זה?!

באת להדליק אותו?
רק שלא יהפוך לנו למתנגד חיסונים הומאופת.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי קצת לדבר עם לא מתחסנים.

אנשי ה"רק ספוטניק" (תוצרי התעמולה במדיה הרוסית) נעלמו לחלוטין. כבר חודשים שלא שמעתי את התירוץ זה

לעומת זאת מתנגדים מכל מיני תירוצים - ותחושתי היא שאלה תירוצים שמכסים על פחד שלא בהכרח מוסבר - ממשיכים להכריז "לא תכניסו לי את הרעל הזה\ביג פארמה\לא ישחקו לי ב-DNA" ודומיהם. לדבר אתם? עדיף לדבר לקירות. הם לא מוכנים לשמוע שום הסבר רציונלי.

ויש אלה שהם חידה בעיני - כשאני מסביר להם שאפשר להתחסן בלי תור בקומה שמעל או מתחת עונים לי - אני מחכה לבעלי\אשתי, כי בלעדי הם לא יתחסנו. נראה לי שאלה וריאנט יותר אלגנטי של הקבוצה הקודמת, אבל אולי פה ושם יש אמיתיים.

ופה ושם יש גם אנשים עם חשש ממשי, למשל בגלל איזו מחלה קודמת. אלה פתוחים להסבר, וגם ייגשו להתחסן אחרי שיוסבר להם מדוע החיסון חשוב מתאים להם.

ודרך אגב - לפני כשבועיים הוחל במבצע חיסונים נגד שפעת. אנשים לגמרי לא מודעים לכך ומופתעים כשאני מדריך אותם בעניין. כשלון של ההסברה, וברור למה - קשה מאד להתחרות ברעש של הקורונה. אולי אחרי החג יחול שיפור. אשרי המאמין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, snoop90 כתב:

לא. זה לא היה משנה כלום. כי הייתי אומר את אותה הטענה בדיוק -

שהסתברות לחלות בשיא היתה 0.4% ובשפל 0.15%, על זה אנחנו דנים?

לא רק זה, 

1. קח בחשבון שזה מספרים בזמן נתון ל-20 יום. זה לא מספרים של העבר לעומת מספרים של היום. זאת אומרת שזה מתחשב במספרים שיש היום. כמה מחוסני 2 מנות בני 60+ יש שהתחסנו לפני חודשיים? 5 אחוז מכלל בני ה-60 + המחוסנים? 

להתייחס במידה שווה לעוצמת המדגם הזה, לעומת מדגם גבוה ממנו פי 10 בערך, לעניות דעתי, זה מטומטמם. 

2. במחקרים מהסוג הזה, שלא מתשמשים באותם אנשים בקבוצות השונות, צריכים להשתמש גם בקבוצת פלסבו על מנת לנטרל הטיות הנובעות מהתנהגות אנושית. זאת אומרת האם אלו שהתחסנו לפני חודשיים הם זהירים יותר לעומת אלו שהתחסנו לפני 6 חודשים? או שיכול להיות גם ההפך? יכול להיות גם שבכלל לא. אבל אלו עניינים שלא בדקו או שבדקו אבל לא רוצים להציג כי זה דופק להם את הדאטה. 

לדעתי החיסון השלישי מועיל, במיוחד לקבוצת הגיל 60+. רואים את זה יפה בכמות המתים. 

פשוט אני חושב שהסיבה לזה היא פשוט זן הדלתא. מדביק מהר יותר, ולכן יש צורך בהגנה החיסונית שהמנה השלישית מספקת(נוגדנים, תאי T, לא יודע מה עוד).

ולא הסיפור סבתא של ירידת נוגדנים כשזה לדעתי גם אם קיים, בטל בשישים. וזה סתם מנגנון לחץ והפחדה שיגרום לאנשים ללכת להתחסן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתשובה למשפט האחרון שלך ממש לא ברורה - כיוון שדעיכת הנוגדנים והופעת זן הדלתא התרחשו פחות או יותר במקביל. יש נתונים שתומכים בכל אחד מהמנגנונים. הנתונים מישראל שמראים ירידה הדרגתית במוגנות ככל שמתרחקים מהחיסון השני תומכים בדעיכת החיסוניות, הנתונים מ-UCSD הבאתי אתמול תומכים בהשפעת הופעת הדלתא.

כאשר קוראים את המצגת של משרד הבריאות לפני קבלת ההחלטה על מתן החיסון השלישי מתברר כי ההחלטה התבססה על הדינמיקה של המגיפה בארץ  ועל ממצאים בקבוצה קטנה של מקבלי מנה שלישית (רובם ככולם כאלה ששתי מנות לא סיפקו להם חסינות מספקת) - כאשר מה שצויין הוא שהמנה השלישית מעלה עת כמות הנוגדנים ואת מגוון הנוגדנים וכן כי בחלק ממחוסני 2 מנות ומחלימים התגובה החיסונית לזיהום בנגיף עלולה להיות איטית. ההחלטה לא להמתין לחיסון מותאם לזן הדלתא נבעה מכך שחיסון כזה צפוי רק בעוד מספר חודשים, ויתכן שעד שיגיע זן הדלתא כבר יוחלף בזן אחר.

המטרה של החיסון השלישי כוללת מספר יעדים - גם הפחתת מספר חולים קשים, אבל גם הפחתת פגיעה בשגרת החיים, הפחתת מספר נפגעי long covid וגם צמצום שרשרות ההדבקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

מדובר באנשים מהשכבות הכי נמוכות של האוכלוסיה, הסיכוי שתמצאו שם איזה טייקוני נדלן, יזמי על, אנשים שהגיעו לאנשהו בחיים ועשו הון- סיכוי קלוש

מכיר כמה כאלה.

אחד מהנדס תוכנה סיניור, אחד אח מוסמך (אל תשאלו אותי איך נותנים לו להגיע לעבודה בכלל), אחד עם תואר שני בכלכלה ומשכורת 30 אש"ח.

התנגדות לחיסונים זה לא פונקציה של כמה כסף יש לך או למה הגעת בחיים. בן אדם יכול להיות פרופסור לפיזיקה תיאורטית ועדיין להיות תמים וליפול לשטיפת מוח בפייסוש.

לדעתי המשותף בין כל המתנגדי חיסונים זה פחד מזריקות.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

(אגב הופתעתי לאחרונה שוב כמה המחירים לדירות הקטנות בשכונה שלך נמוכים יחסית. הצפון הישן יותר יקר. מה זה?!)

כמה עולה? יש חניה שתכיל את העונדה? יש בסביבה חנויות מכולת שמוכרות בירה 3 ב10? ניתן לבשל במטבח %מה שעניים אוכלים%? יש אוטובוס לביטוח לאומי ולשכת אבטלה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

מון ירידות על פרופסורים שונים לרפואה שלא מבינים כלום בעינך?

האנשים שממליצים להתחסן זה אותם האנשים שסיפרת כמה שהם לא מבינים כלום רק לפני כמה חודשים, אתה יודע.

אני לא  רואה פרופסורים מתראיינים בטלוויזיה ואומרים לא להתחסן

ואני לא מכיר פרופסורים כאלה

האנשים שאני נתקל בהם הם בדיוק מה שתיארתי

לא אתפלא אם יש פרופסורים שמחפשים במה  אז מפיצים פייק ניוז כדי לקבל רייטינג. כולנו מכירים אחד כזה

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

צחקתי קצת. שאלתי אותך את השאלה הזו כמה פעמים בשרשור הזה. אפשר לחפש. 

כמובן, השאלה הראשונה לא רלוונטית. הזכות לשאול שאלות היא בסיסית.

תראה לי מתי כתבתי שאני לא מתחסן או לא שם מסכה או לא לוקח תרופה או טיפול רפואי "בגלל שלא נתנו לי את כל המידע" ?

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אני מכיר כמה אנשים שבחרו לא להתסחן שהשכר שלהם מאפשר להם להיות שכנים שלך במגדל. 

...

אתה מוזמן לבוא לגור פה

תתחיל בדירות הישנות והלא משופצות ביו 1 ו 2 שעולות 4.5 מליון ל 90 מטר

אחר כך תתקדם  לבניין שלי

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...