Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

אם קיבלת שניים, אז אתה כנראה יודע שלא משתילים לך שבב.

בטח משתילים. פשוט ביל גייטס הוא לא המתכנת שהוא היה, וצריך לעדכן ולהוציא הרבה תיקוני באגים.

אבל כל עוד אין חלוקה ב-0 או איזה דריסת זיכרון, אז לא שומעים על זה.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, tzahico כתב:

אבל אתה כן יודע שאמרו לך שבמנה השניה נגמר הסיפור - וזה לא קרה, מסיבה זו או אחרת.

אתה כן יודע שדחפו גם חבר'ה מחלימים להתחסן - למרות שכל המחקרים מראים שאין לכך שום צורך ממשי (נהפוך הוא - המחלימים מראים הגנה טובה יותר מהמחוסנים).

ממש לא אמרו שבמנה השנייה נגמר הסיפור. להיפך!

אמרו שנותנים דרכון ירוק לחצי שנה, כי לא יודעים מה יהיה אחר כך.

מחלימים אכן יותר מוגנים, אבל גם החיסוניות שלהם יורדת עם הזמן ויש לא מעט כאלו, שחלו פעמיים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@tzahicoאתה טועה.

מלכתחילה לא היתה ידיעה כמה זמן החיסון יועיל, שכן המחקרים היו לטווח בינוני (חודשים). מסיבה זו התו הירוק המקורי היה לחצי שנה. בהמשך האופטיציות גברה והוא הוארך, אבל אז הגיע הדלתא וטרף את הקלפים, נוצר צורך לחסן במנה שלישית מוקדם מהצפוי (ההערכה המקורית היתה מנה נוספת בחורף, אולי עם התאמת החיסון לזניל חדשים).

לגבי חיסון מחלימים - המדע מראה שהוא משפר חסינות שלהם. הנה תקציר של מחקר שנערך בישראל (במקרה זה - מכבי). אתה כנראה מושפע מהפוסט של אושרת קוטלר, שהדבר היחיד שהוא הראה הוא שהכותבת לא יודעת לקרוא כתבה עיתונאית.

מבחינת תופעות לואי של המנה השלישית - אצלי ואצל הבנים שלי היו פחותות מהמנה השניה. אצל אשתי היו יותר חזקות. סקר של משהב"ר (או כללית - אני קיבלתי אותו דרכם) לא הראה שינוי משמעותי לעומת המנות הראשונה והשניה. סקר של מכבי שפורסם אתמול או שלשום הראה הרבה מאד תופעות לואי קלות משך 24-36 שעות, מדובר בתופעות שכמעטמלא הביאו לפניה לטיפול רפואי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, פינדר כתב:

ממש לא אמרו שבמנה השנייה נגמר הסיפור. להיפך!

אמרו שנותנים דרכון ירוק לחצי שנה, כי לא יודעים מה יהיה אחר כך.

כלומר שגם לאחר החיסון השלישי לא יודעים מה יהיה...

לפני 28 דקות, sperial כתב:

לגבי חיסון מחלימים - המדע מראה שהוא משפר חסינות שלהם. הנה תקציר של מחקר שנערך בישראל (במקרה זה - מכבי). אתה כנראה מושפע מהפוסט של אושרת קוטלר, שהדבר היחיד שהוא הראה הוא שהכותבת לא יודעת לקרוא כתבה עיתונאית.

אושרת קוטלר - היא עוד משדרת?  So 90's....  אני דווקא שמעתי את Fauci בעניין, אבל אני גם אקרא את המחקר עכשיו שצרפת קישור.  תודה.

לפני 28 דקות, sperial כתב:

מבחינת תופעות לואי של המנה השלישית - אצלי ואצל הבנים שלי היו פחותות מהמנה השניה. אצל אשתי היו יותר חזקות. סקר של משהב"ר (או כללית - אני קיבלתי אותו דרכם) לא הראה שינוי משמעותי לעומת המנות הראשונה והשניה. סקר של מכבי שפורסם אתמול או שלשום הראה הרבה מאד תופעות לואי קלות משך 24-36 שעות, מדובר בתופעות שכמעטמלא הביאו לפניה לטיפול רפואי.

כל המשפחה כאן בארה"ב עברה קורונה במרץ 2021.  היינו בספק אם חלינו אז נסענו להיבדק ב CVS ומיד לאחר מכן הלכנו לטפס ברגל על מצפה כאן בניו-ג'רזי (חורף, קר בחוץ והכל ריק).  למחרת בבוקר חזרו התשובות שכולנו חיוביים לקורונה.  לעומת זאת, לאחר החיסון השני אפילו לא יכלתי ללכת מהשירותים לחדר שינה...

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, tzahico כתב:

כלומר שגם לאחר החיסון השלישי לא יודעים מה יהיה...

מתישהו ראית תוכנה עם רק 3 עדכונים?

אני מחכה שיודיעו שצריך להזריק צ'יפ חדש כי לישן יש לימיטציות שפשוט אי-אפשר לפתור בלי חומרה חדשה.

• מצחיק 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, tzahico כתב:

כלומר שגם לאחר החיסון השלישי לא יודעים מה יהיה..

לא יודעים. ככה זה כשנלחמים במגיפה מגורם לא מוכר.

אני אישית מעדיף לקבל חיסון כל חצי שנה מאשר להסתכן עם המחלה עצמה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

עדיין לא הבנתי מה מקור ההתנגדות העזה לחיסון שלישי.

אם קיבלת שניים, אז אתה כנראה יודע שלא משתילים לך שבב.

אני יודע שזה לא כיף גדול. 24 שעות של אקמול ושכיבה במיטה, במקרה שלי.

אבל הצד השני הוא פשוט הימור, על איפה תיפול בסטטיסטיקה, כשכל המספרים מראים בבירור על יתרון גדול למי שקיבל את הבוסטר.

קודם כול, שמח שלא הפכת אותי ישר למתנגד חיסונים "חסר כול השכלה" (לא זוכר מה עוד).

דווקא לא היו לי תופעות לוואי (בשני היה רק תחושה לא נעימה בכתף כשניסיתי לישון עליה... יש לי יותר תופעות לוואי מלאכול חריף).

ההתנגדות היא שסתם דוחפים אותו. זה לא חיסון מעודכן, זה סתם אותה מנה עוד פעם. לי. בקבוצת ה 30-39, כשאין שום ביסוס מדעי על זה, גם לא ביסוס סטטיסטי שאני צריך את זה. ונכון, ספציפית זה לא תקף לגבי ככה או ככה (בין אם בגלל מגורים בחול או כי עוד לא עברו שישה חודשים מהחיסון השני שלי - זה לא משנה בכלל).

אז אתה אומר "אבל ל 60+ זה סטטיסטית עוזר". מעולה. אני רק בעד, אם הייתי בן 60+ הייתי הולך ומתחסן. אבל אני לא. יש לי עוד קצת.

למה אני צריך לרוץ ולהתחסן במנה שלישית? ל 60+ ירדה החסינות וזה מוכח מדעית? תוריד להם את התו הירוק. אבל למה אתה מוריד לי?

למה מבצע החיסונים שהתחיל לאוכלוסיות בעלות מערכת חיסונית מוחלשת הפך להיות לכוווווווווללללללללללםםםםםםםםםםםםםם? למה? באמת אבל למה?

ולפני שספריאל פה קופץ לספר שבחול - בחול רק מדברים על אולי באמת להציע מנת דחף לאוכלוסיה עם מערכת חיסונית חלשה. יעני זקנים וכול מיני חולים.

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

אני אישית מעדיף לקבל חיסון כל חצי שנה מאשר להסתכן עם המחלה עצמה.

אין בעיה עם זה. אני גם חושב שמי שכול הזמן עובד עם אנשים, מי שעובד/חי עם אוכלוסיות בסיכון - שילך לקבל חיסון שלישי. לא רואה סיבה למה לא.

אבל סתם מישהו? הוא בסדר.

עכשיו עוד חצי שנה יגידו שצריך רביעי, שוב הסטטיסטיקה תראה שרק בני 60+ צריכים, ושוב כולם יצתרכו ללכת לקבל מנה רביעית למרות שבשבילם שום דבר לא השתנה.

אולי בסוף 60+ צריכים לקבל חיסון כול חצי שנה, ו 30-59 כול שנה? למה אני צריך להזריק אקסטרא? כי בנט החליט ללכת על הפתרון הכי קל?

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, David32 כתב:

בקבוצת ה 30-39, כשאין שום ביסוס מדעי על זה, גם לא ביסוס סטטיסטי שאני צריך את זה

לא יודע על סמך מה אתה כותב את זה.

הסיכון בגילך קטן יותר משל בני 60, אבל הוא קיים.

וגם אם לא מתים ולא מאושפזים, אלא סתם חווים תופעות מאוד לא נעימות, כמו ירידה ביכולת הקוגניטיבית, זה חבל.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לא ברור. מחקר ישראלי הראה קשר מובהק בין התחסנות לירידת העומס הנגיפי, עליה בעומס הנגיפי עפ ההתרחקות מהחיסון וירידה חדה עם החיסון השלישי.

מחקר בריטי לא מצא קשר כזה לגבי זן הדלתא, אבל לא לגמרי ברור לי לוח הזמנים של התחלואה יחסית לחיסונים

שים לב ,  ברור לי לחלוטין שהחיסון מוריד את העומס הנגיפי.

החיסון מחזק את התגובה של הגוף , התגובה מהירה יותר ולכן מונעת מהנגיף להתרבות ולהגיע לעומס גבוה. 

אבל .. המחקר בדק תפוחים לתפוחים.

כלומר קבוצה זהה של  אנשים , אותו גיל, אותו מין , אותו בעיות והראה ירידה בעומס הנגיפי .

אני העלתי השערה של .. בן 60 מחוסן  3 מנות מול צעיר לא מחוסן ..   

את זה המחקר לא בדק . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נושא הכפייה על אנשים להתחסן בחיסון הזה במתודולוגיה ניסיונית מונעת על ידי הפחדה, היסטריה, והגבלות ספק חוקתיות בשם "מצב החירום", עם מרכאות וגם בלי מרכאות - עושה למשרד הבריאות יותר נזק מתועלת. 

לא מכריחים פה להתחסן מפוליו ולא מטטנוס קיבינימט. אז מקורונה?

משרד הבריאות צריך להתרחק מההמלצות להגבלת האוכלוסיה כמו מאש. זה לא מקומו! המקום הזה שמור לרשויות חירום שיכילו גם את ההסתכלות הכלכלית וההסתכלות המשפטית יחד עם הבריאותית, והם שיחליטו על ההמלצה שתעבור לממשלה. וכן, אם ההחלטה היא שצריך להקים עוד 3 בתי חולים במקום לעשות סגרים וזה ייקח 10 שנים, אז זה מה שיהיה.

המצב החולני שישב ביבי עם ברסי ובנשבת ומוציאים רשימת הגבלות לפני ישיבת קבינט והתייעצות עם יועמ"ש הוא תקלה, וממשלת השינוי במקום לתקן על ידי החזרת רשות החירום לפעולה והחזרת אנשי משרד הבריאות למקומם הם ממשיכים באותה הפחדה חסרת פשר.

אגב אני מזכיר שהייתי מהראשונים להתחסן והחלטתי ללכת בשבוע הבא לעשות בדיקת נוגדנים ואם המצב ייראה גבולי ומטה אעשה גם חיסון שלישי.

יש פורום מומחים שנקרא מועצת החירום הלאומית למשבר הקורונה. תראו מי רשימת החברים בה. זה לא גוף קיקיוני, וזה לא קבוצת היפסטרים עם תואר. הגישה שלהם יותר מאוזנת וגם אם אני חושב שהם מקלים מדי בחלק מהדברים לפחות ניכר שמבחינתם שמירה על זכויות אזרח וציביון דמוקרטי חשובים לא פחות מהבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף ששכחתי - התחסנתי בחיסון מודרנה, שהוא עדיין חיסון עם אישור חירום.  עד שהחיסון שלהם לא מקבל אישור FDA מלא - אין לי בכלל מה לחשוב על המנה השלישית.

אם וכאשר הם יקבלו את האישור המיוחל - אז אעשה את החשבון שלי, האם כדאי או לא.

My body, my choice.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

לא יודע על סמך מה אתה כותב את זה.

הסיכון בגילך קטן יותר משל בני 60, אבל הוא קיים.

וגם אם לא מתים ולא מאושפזים, אלא סתם חווים תופעות מאוד לא נעימות, כמו ירידה ביכולת הקוגניטיבית, זה חבל.

על סמך מה אתה כותב את זה?

רק 32% התחסנו (בשלישי כמובן) בקבוצת ה 30-39 ורק 25% ב 20-29. 

אתה כבר עם מסקנות לגבי היעילות של השלישי בקרב 20-39 בזמן שהניסוי עוד מתרחש?

image.png.28061ed3ea9f1fbdd5cf1195a53bf3d9.png

זה מה שאמור לשכנע אותי שהשלישי נחוץ (0.3 = 2 אנשים)?

לגבי לונג קוביד וכול השיט הזה. יש סטטיסטיקה על כזה למחוסני 2 מנות לעומת 3? אני חושב שלא יכול להיות כי התחילו רק לא מזמן לחסן את הקבוצות המדוברות.

ולגבי השתתפות בניסוי, יש להשתתף בניסוי כשאין חיסון בכלל, ויש להשתתף בניסוי כשאתה כבר מחוסן ב 2 מנות. דברים שונים.

צחי, הפלות זה סבבה נכון? 😉

Her body Her choice.

(אגב הזרקות של מודרנה זה עם יותר חומר אז אולי לא צריך שלישי)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק למען הסר ספק , אין לי בעיה היום עם חיסון צהבת ב sciBvac .  הסיבה שהחזירו אותו לשימוש רק ב 2017 היא שרק בשנה זו עבר את שלב 3 של הניסויים וקיבל אישור ה FDA . תחילת השימוש בארץ 2011. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

לגבי לונג קוביד וכול השיט הזה. יש סטטיסטיקה על כזה למחוסני 2 מנות לעומת 3? אני חושב שלא יכול להיות כי התחילו רק לא מזמן לחסן את הקבוצות המדוברות

אז קח את הזמן וחכה לסטטיסטיקה. רק אל תשכח שהוירוס לא מחכה.

לפני 21 דקות, פריג'י כתב:

זה לא גוף קיקיוני,

זה דווקא כן גוף קיקיוני.

אנשים שטעו לאורך כל הדרך ומעולם לא עצרו לעשות חשבון נפש, להודות בטעויות שלהם ולחשב מסלול מחדש.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...