Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 25 דקות, save כתב:

זה גם הזמן שלקח למשרד הבריאות לגלות את הבעיות של Sci-B-vac

אתה שוב חוזר על זה, למרות שלא היו בעיות עם חיסון הסיביוואק.

הבעיה היחידה שהיתה, היא חשש לסדק בבקבוקון הזכוכית, במספר אצוות, עקב בעיה במכונה שמדביקה תוויות.

האצוות האלו נאספו ובדיעבד, לא נתגלו בהם סדקים.

תחליט איך שתרצה לגבי חיסון הקורונה, אבל לפחות תבסס את ההחלטה שלך על עובדות ולא על הפחדות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, save כתב:

5 זה מקדם בטיחות מספיק מבחינתי. זה גם הזמן שלקח למשרד הבריאות לגלות את הבעיות של Sci-B-vac

הכל פה זה ניהול סיכונים. ב 5 שנים יעשו מספיק מחקרי עומק ורוחב.

רק בשביל אחרים שאולי קוראים את זה וחושבים שיש באמת איזשהי בעיה בחיסון הזה - אז לא, סתם עוד תאוריית קונספירציה שהוגברה בעקבות פגם באריזת החיסון, לא בעיה בחיסון עצמו.

הודעת משרד הבריאות הבהירה כי מדובר בכשל טכני נקודתי: "במהלך בקרת איכות של תהליך התיווי (הדבקת תוויות על הבקבוקונים) התגלתה בעיה של חוסר סנכרון בקצב הזנת הבקבוקונים והתוויות למכונה. כתוצאה מכך הייתה דחיסה של הבקבוקונים, שהעלתה חשש להיווצרות סדקים. כאמצעי זהירות הוחלט על החזרה מן השוק."

לפי ממצאי התחקיר של משרד הבריאות, שהתפרסם ב-3.2.16, הוחזרו כ-237,000 בקבוקונים שמתוכם נמצאו רק 40 פגומים. מתוך ה-40, התגלו 14 שהוחזרו מהשוק (אם כי לא ניתן לדעת אם נסדקו עקב התקלה, או במהלך המשלוח שלהם חזרה למפעל). השאר נמצאו פגומים לפני יציאתם מהמפעל. מאחר שנהלי העבודה של הגורמים הרפואיים המחסנים, בכללם אחיות טיפת חלב, מחייב אותם בבדיקת הבקבוקון לפני שאיבת החיסון, ניתן להניח שאם אכן היו בקבוקונים סדוקים שהגיעו לשוק, הם היו מתגלים כבר בשלב זה ולא היה נעשה בהם שימוש. יתר על כן, לא נמצאו שום ראיות לשימוש בפועל בחיסונים שהיו בבקבוקונים הסדוקים.

בשנת 2017 חזר החיסון לשימוש בישראל בקופות החולים ובמרפאות המטיילים.

מאוד מומלץ לקרוא (כמובן, אם אתה אנטי ואקסר אתה לא תאמין למילה ממה שכתוב, אבל...)

https://www.midaat.org.il/midaat/press/scibvac-qa/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

הטעון שלך דומה לאחד טיעונים של מתנגדי החיסונים במבוגרים - שואלים שאלות על השפעות ארוכות טווח של החיסון בשעה שאנשים סובלים ומתים מהנגיף מול העיניים.

באותה מידה אינך יודע מה ההשפעה ארוכת הטווח של הזיהום בנגיף. למשל ה-SSPE, דלקת המוח הנגרמת על ידי נגיף החצבת, מופיעה עשורים אחרי המחלה החריפה, וכך גם השלבקת החוגרת שהיא ביטוי מאוחר של זיהום בנגיף אבעבועות רוח. אבל בינתיים נגיף הקורונה מוכר לנו פחות משנתיים, ובתקופה זו אנחנו לומדים עליו עוד מיום ליום. לגבי הילדים - מתברר כי הזנים החדשים (אלפא, וכעת דלתא) מדביקים ילדים הרבה יותר מהזן המקורי, גם הידיעה הזו טרם חלחלה לציבור.

דרך אגב, יש המתיחסים לטכנולוגית ה-mRNA כמשהו חדש לגמרי. הטכנולוגיה אינה חדשה - מה שחדש הוא השימוש הנרחב בה.

מתי הפכתי למתנגד חיסונים? אלו בידיוק הטיעונים שאני רוצה לשמוע ממשרד הבריאות, הם עדיפים פי מיליון על "שומע? התו הירוק שלך? זה שבתוקף? זרוק אותו לזבל החלטנו שאתה צריך לקחת מנה שלישית של חיסון פייזר".

תבינו, זה עושה נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שאתה מתנגד חיסונים. טענתי שהטיעון שלך לגבי ילדים דומה לטיעון שלהם.

מכל מקום, כפי שכתבתי בדמצבר 2020 לגבי החיסון למבוגרים - בוא נמתין לתוצאות המחקרים ואז נדון שוב בסוגיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial    

אתה שם לב שמבחינה סטטיסטית אדם מעל גיל 60 מחוסן ב 3 מנות יש לו סיכוי זהה לצעיר לא מחוסן להגיע למצב קשה ולתפוס מיטה בבית החולים?
אז למה לאדם בן 60 פלוס מחוסן  מותר לשבת במסעדה סגורה או בבית מלון או בחדר כושר ולצעיר בן 25 לא מחוסן אסור?
הם בדיוק באותו רמת סיכון להם ולסביבה ?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אותו הסיכוי גם להדביק אחרים? 

סטטיסטית, בן 60+ מחוסן  ב 3 מנות מדבק כמו צעיר בן 25 לא מחוסן כלל?

תראה לי תוצאה כזאת של מחקר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פחות חשוב מה הסיכון שלו להדבק ולהפיץ את המחלה. כאן כנראה הצעיר בסיכון גבוה בכמה סדרי גודל. העניין הוא שאיני ידע להבחין כמה מהסיכון נובע מכך שאינו מחוסן וכמה בשל ריבוי אינטראקציות חברתיות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא רואה שום תמריץ למחוסן 3 מנות לרוץ להיבדק אחרי מגע עם חולה מאומת.

משרד הבריאות שלח לי SMS , לפי הנתונים שלנו היית במגע עם חולה מאומת , אתה פטור מבידוד אבל מומלץ שתיגש לבדיקה .

כן , בטח... אני פטור מבידוד , אז מה הם רוצים ממני, שאלך לבדיקה?  במקרה הטוב זה רק חצי שעה לבזבז מהחיים שלי , במקרה הרע זה יכול להיות גם 3 שעות.

ואז אם במקרה יתגלה שאני מאומת אז זה אומר 10 ימים בידוד... 

אז תסביר לי איך אפשר להאמין לנתונים של המאומתים שמחוסנים ב -3 מנות ?
יתכן שיש הדבקה הרבה יותר גדולה ממה שמדווח,  ויכול להיות שמחוסנים 3 מנות נדבקים ומדביקים ואף אחד לא יודע.

המחקרים מראים באופן וודאי שכושר ההדבקה הינו ביחס ישר לעומס הנגיפים והוא ביחס ישר לקושי של המחלה. 

לכן אני מניח שצעיר ללא תסמינים לא מחוסן  מדבק באותו יחס כמו בן 60 מחוסן שחוטף את המחלה קל.. אין שום סיבה שזה לא יהיה המצב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור. מחקר ישראלי הראה קשר מובהק בין התחסנות לירידת העומס הנגיפי, עליה בעומס הנגיפי עפ ההתרחקות מהחיסון וירידה חדה עם החיסון השלישי.

מחקר בריטי לא מצא קשר כזה לגבי זן הדלתא, אבל לא לגמרי ברור לי לוח הזמנים של התחלואה יחסית לחיסונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא רואה שום תמריץ למחוסן 2 מנות לרוץ להתחסן במנה השלישית.

לרוץ ל 2? כן ברור. לשלישית - לא.

זה שגונבים חזרה את התו הירוק כדי להכריח אנשים להתחסן פעם שלישית זה נורא. נורא.

כול הזיוני שכל פה, כול פעם שאיזה מישהו רשם שתוצאה נמוכה בבדיקת נוגדנים לא אומרת שרמת החיסון לא טובה - כול זה הלך לפח.

איך אתה אומר קורולה? רצו למנוע את קריסת מערכת הבריאות? בינתיים הכול בסדר. גם ככה כמעט 50% מהמאומתים הם מתחת לגיל 19...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמריץ צריך להיות בריאותי, ונמצא בגרפים הבאים:

כלל המאומתים וחולים קשים. העקומות שמצאתי לכלל האוכלוסיה, מספרים מוחלטים (בפילוח לםי גיםמיש רק נתונים מנורמלים).

SmartSelect_20210914-165330_Google.jpg

SmartSelect_20210914-165249_Google.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, David32 כתב:

רצו למנוע את קריסת מערכת הבריאות? בינתיים הכול בסדר. גם ככה כמעט 50% מהמאומתים הם מתחת לגיל 19...

"הכל בסדר " כי יש כמעט 3 מיליון יותר מבוגרים ( בסיכון יותר גבוה לחלות קשה מאשר בני 19- ), שהתחסנו בפעם השלישית .

התמריץ צריך להיות ההבנה שהחיסונים 1+2 אחרי חצי שנה לא מגינים מספיק טוב. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו איך לחץ כלכלי עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, David32 כתב:

אישית אני לא רואה שום תמריץ למחוסן 2 מנות לרוץ להתחסן במנה השלישית.

עדיין לא הבנתי מה מקור ההתנגדות העזה לחיסון שלישי.

אם קיבלת שניים, אז אתה כנראה יודע שלא משתילים לך שבב.

אני יודע שזה לא כיף גדול. 24 שעות של אקמול ושכיבה במיטה, במקרה שלי.

אבל הצד השני הוא פשוט הימור, על איפה תיפול בסטטיסטיקה, כשכל המספרים מראים בבירור על יתרון גדול למי שקיבל את הבוסטר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

אם קיבלת שניים, אז אתה כנראה יודע שלא משתילים לך שבב.

אבל אתה כן יודע שאמרו לך שבמנה השניה נגמר הסיפור - וזה לא קרה, מסיבה זו או אחרת.

אתה כן יודע שדחפו גם חבר'ה מחלימים להתחסן - למרות שכל המחקרים מראים שאין לכך שום צורך ממשי (נהפוך הוא - המחלימים מראים הגנה טובה יותר מהמחוסנים).

ואתה גם כן יודע שלאחר המנה השניה קיבלת תסמינים ל-24-48 שעות שהחברות תרופות דאגו טוב טוב להשתיק (במקרה שלי בתור מחלים מקורונה, החיסון השני שם אותי על הרצפה פשוטו כמשמעו).

אז מדוע שאני אסמוך על פוליטקאים וחברות חיסונים בעניין המנה השלישית?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...