Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, korola כתב:

יאללה תביא לי חיסון , יש לי 2 ילדים , אחת בגיל 4.5 והשני בגיל 11. 

אתה באמת חושב שאני לא מחסן אותם למרות שמראים לי שהחיסון לא מסוכן ? 

חוץ מזה חפש קצת יותר בפרסומים .. כל מה שאומרים זה שהסיכון מהחיסון קטן פי 4 (או פי 10 תלוי את מי אתה שואל)  מהמחלה עצמה. 

שגם היא בתורה לא כל כך מסוכנת לילדים. 

אם החיסון מסוכן רק פי 4 פחות מהמחלה עצמה , אז ברמת המאקרו אין הבדל בין חיסון כל הילדים הוא הדבקה טבעית של רבע מהם.

כמות הילדים שיפגעו תהיה זהה. 

אבל אם יחסנו את כולם , אז אפשר יהיה לתבוע את המדינה על הפגיעה מהחיסון , אבל אם לא יחסנו וילדים יפגעו מהמחלה , אז  ההורים אשמים. 

https://www.ynet.co.il/news/article/hy00ji00vbf

הכותרת מבלבלת קצת ,  אבל לדעתי תמצא עיניין בכתבה לגבי עוד תופעות לוואי של החיסון 

image.thumb.png.3d483b2e842387a20d400336732eb229.png

אבל אף אחד לא מדבר עלייך

יש הורים מטומטמים שיכולים לחסן ומתנגדים לזה

אל תקח לי דוגמא אנשים שלא יכולים להתחסן. יש מאות אלפים שיכולים ובוחרים שלא להתחסן

אני מדבר עליהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מסיבות הדבקה" - כפי שלפני עשורים היו הורים שעשו כאשר היה בשכונה ילד שחלה באבעבועות רוח. 

אז נתחיל בכך שאבעבועות רוח אינה בדיוק מחלה חסרת סיבוכים. אבל לקורונה הרבה סיבוכים. נתחיל ב-PIMS הנדיר אבל מסכן חיים, ועד ל-Long-Covid שרק אתמול משרד הבריאות פרסם סקר שבו נמצאה התסמונת ב-2-5% מהילדים, לפי חתך הגילים. מי שמנוי על הטלגרם של משרד הבריאות קיבל אותו, מי שלא - הנה הידיעה מ-YNET.

@Transporter המדינה היחידה בעולם שאישרה חיסון ילדים צעירים היא צ'ילה, שאישרה לפני מספר ימים חיסון ילדים מגיל 3 ומעלה בחיסון Sinopharm, שאינו מאושר באירופה, ארה"ב וגם בישראל. אנחנו ממתינים לתוצאות המחקרים של פייזר ומודרנה, והצפי הוא שחיסון ילדים בגיל 5-12 יאושר בתוך 1-2 חודשים. אבל קודם כל היצרנים צריכים להגיש את הררי המסמכים הרלוונטיים והרשויות צריכות ללמוד אותם ולקבל החלטות. בעניין הזה ד"ר אלרעי-פרייס ציינה כי גם הפעם - כמו לגבי החיסון השלישי - יתכן שמשרד הבריאות הישראלי יקבל החלטה עצמאית ולא ימתין ל-FDA (ואני מוסיף - ל-EMA, רשות התרופות האירופית, שפחות מוכרת לציבור).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחילק, מישהו באמת יודע מה תהיה ההשפעה של החיסון על ילדים לטווח הארוך? אף אחד. נדע עוד כמה שנים.

הדרך הנכונה לשכנע להתחסן היא במידע והסברים. כשמפחידים בלי הפסקה ומתייחסים לציבור כמטומטם זה עושה רק נזק. ולראיה - שלילת תו ירוק מצעירים לפני הזמן בלי שום נתונים ובלי מחקר ספציפי על רמת הנוגדנים בקבוצות גיל אלו הביאה לעצירת ההתחסנות של קבוצה זו בבוסטר. בראבו משרד הבריאות.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעון שלך דומה לאחד טיעונים של מתנגדי החיסונים במבוגרים - שואלים שאלות על השפעות ארוכות טווח של החיסון בשעה שאנשים סובלים ומתים מהנגיף מול העיניים.

באותה מידה אינך יודע מה ההשפעה ארוכת הטווח של הזיהום בנגיף. למשל ה-SSPE, דלקת המוח הנגרמת על ידי נגיף החצבת, מופיעה עשורים אחרי המחלה החריפה, וכך גם השלבקת החוגרת שהיא ביטוי מאוחר של זיהום בנגיף אבעבועות רוח. אבל בינתיים נגיף הקורונה מוכר לנו פחות משנתיים, ובתקופה זו אנחנו לומדים עליו עוד מיום ליום. לגבי הילדים - מתברר כי הזנים החדשים (אלפא, וכעת דלתא) מדביקים ילדים הרבה יותר מהזן המקורי, גם הידיעה הזו טרם חלחלה לציבור.

דרך אגב, יש המתיחסים לטכנולוגית ה-mRNA כמשהו חדש לגמרי. הטכנולוגיה אינה חדשה - מה שחדש הוא השימוש הנרחב בה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת החיסון היא למנוע סיבוכים. בין אם זה חצבת , שעלת או קורונה. אני מחוסן בשלישית אבל לתת לילדים שלי אני מסרב. השלמתי עם העובדה שכנראה אחלה וגם הם. 

נדירים סיבוכים בילדים קטנים ובריאים עם קורונה .  אמתין 5 שנים למחקר ארוך , כמו בשאר החיסונים "הישנים" ואז אתן. 

להבדיל מביבי , אני מאמין שהקורונה תשאר איתנו גם עוד 5 שנים. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא הבנתי את זה... 

להזריק לילדים חיסון אנשים מפחדים, אבל שידבקו באופן טבעי מקורונה, זה בסדר... באמת שלא מובן לי.

במקרה הטוב-לא יהיה הבדל. במקרה הרע -יהיה יותר סיכוי לתופעות לואי, סיבוכים וכו'. 

הרי אתה בעצמך אומר(ובצדק, צריך להיות מאוד נאיבי בשביל לחשוב אחרת) שמתישהו הם ידבקו, אז מה הקטע? עוד שנה-שנתיים זה מה שישנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פריג'י כתב:

דחילק, מישהו באמת יודע מה תהיה ההשפעה של החיסון על ילדים לטווח הארוך? אף אחד. נדע עוד כמה שנים.

הדרך הנכונה לשכנע להתחסן היא במידע והסברים. כשמפחידים בלי הפסקה ומתייחסים לציבור כמטומטם זה עושה רק נזק. ולראיה - שלילת תו ירוק מצעירים לפני הזמן בלי שום נתונים ובלי מחקר ספציפי על רמת הנוגדנים בקבוצות גיל אלו הביאה לעצירת ההתחסנות של קבוצה זו בבוסטר. בראבו משרד הבריאות.

אף אחד גם לא יודע מה תהיה ההשפעה של בני 20+

זה אומר שאתה מוכן לחכות 5-10 שנים לבדוק אם החיסון תקין ואז להתחיל לחסן ?

ניסו יפה מאוד להסביר, להראות גרפים, לתת מידע, לראיין מדענים מהעולם, להראות מה קורה למי שלא מתחסן, לתת את כל הכלים שצריך

יש אנשים חסרי השכלה מינימלית שרואים את כל הדברים האלה ובסוף אומרים שהמידע הזה שיקרי והמדינה ממציא הנתונים ומחביאה את המתים מהחיסון

לא תשכנע אותם

למה? כי הם מטומטמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 דקות, Transporter כתב:

יש אנשים חסרי השכלה מינימלית

אם זו היתה האוכלוסיה היחידה של מתנגדי חיסונים/תומכי קונספירציות, אז הייתי אומר שיהיה.

הבעייה שגם אנשים בעלי הרבה מעל להשכלה מינימלית (כולל רופאים) חברים בקבוצה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים משכילים גם בקרב מאמיני תיאוריית העולם השטוח. 

רמת ההשכלה לא משנה כאן, כי מדובר בבעיה בפסיכולוגית (חוסר אמון קיצוני בסמכות, צורך נואש להיות במוקד העניינים וכו').

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מה?

אז יש כמה טיפשים שמחפשים במה

אתה לא רואה את יורם לץ?

תעבור על כל מה שהוא כותב תראה כמה חצאי אמת יש

הוא מסלף את המציאות כדי לשכנע אנשים

זה לא "תומך קונספירציות"

הוא משנה את המציאות כמו שנוח לו כדי שיאמינו לו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, save כתב:

אמתין 5 שנים למחקר ארוך , כמו בשאר החיסונים "הישנים" ואז אתן. 

אל תשכח לשלוח הודעה לנגיף הקורונה, שאתה כרגע ממתין, אז שימתין גם הוא ולא ידביק את הילדים שלך בזמן הזה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמערכת החיסון שלא תדליק להם MIS-A .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, save כתב:

מטרת החיסון היא למנוע סיבוכים. בין אם זה חצבת , שעלת או קורונה. אני מחוסן בשלישית אבל לתת לילדים שלי אני מסרב. השלמתי עם העובדה שכנראה אחלה וגם הם. 

נדירים סיבוכים בילדים קטנים ובריאים עם קורונה .  אמתין 5 שנים למחקר ארוך , כמו בשאר החיסונים "הישנים" ואז אתן. 

להבדיל מביבי , אני מאמין שהקורונה תשאר איתנו גם עוד 5 שנים. 

5 שנים זה ממש מעט  בשביל תופעות לוואי

התופעות הבאמת קשות ומסוכנות מתגלות אחרי 10 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 זה מקדם בטיחות מספיק מבחינתי. זה גם הזמן שלקח למשרד הבריאות לגלות את הבעיות של Sci-B-vac

הכל פה זה ניהול סיכונים. ב 5 שנים יעשו מספיק מחקרי עומק ורוחב.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...