Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע אופנועים עוקפים מימין בעת פניה ימינה?

Pompon
שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, pooh-bear כתב:

בדיוק מאותה סיבה שכלב ... לעצמו. כי אפשר.

אל תצפה שכולם יתנהגו תמיד בצורה שנראית לך ריאלית: גם כי לא כולם יסכימו שזה ריאלי, וגם כי הרבה אנשים מתנהגים בצורה לא ריאלית, גם אם הם מבינים שזה לא ריאלי.

מצד שני, נסה לדמיין את עצמך בחום הזה, עם מעיל, כפפות וקסדה (וג'ינס, ונעליים), יושב על אופנוע שפולט עליך אוויר חם, ומחכה בסבלנות. נכון עכשיו הרבה יותר קל להבין (בלי להצדיק, רק להבין) למה הם עלולים להיות חסרי סבלנות?

צודק ועדין הרי מדובר בכמה שניות להמתין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 שעות, sperial כתב:

אבל התחושה החיא שנהגי הדו"ג מסוכנים ומסתכנים במיוחד, ואני לא רוצה להיות מעורב בתאונה שתחסל אחד מהם. זה מתחיל בשליח הפיצה בפניה ימינה ומסתיים באופנוע הכבד שמפגין את יכולותיו בעיקול עיוור בכביש עירוני.

כן, איזו אבחנה חדה.

לא חושב שמישהו פה טוען, טען או יטען שדו"ג לא הרבה יותר מסוכן מרכב, גם עם כל המיגון האפשרי. אי אפשר להתווכח עם הססטיסטיקה. למזלך, הסכנה (לפחות הפיזית) היא כמעט תמיד לרוכב עצמו ולא לנהג. גם לא מעט תאונות אופנועים הן עצמיות ולא מערבות שום גורם אחר, אז לטעון שהם אלו שמסכנים אותך, נו, זה פשוט לא כל כך נכון סטטיסטית.

בוא לאיזו שעה למרכז ת"א, ששם הולכי רגל חוצים תמיד באדום (ולאט!) כשלא ברור אם זה מתבצע כמיצג אומנותי או כמחאה אקטיבית על גזילת זכות החציה שלהם ע"י הרמזור, קורקינטים ואופניים נדבקים אליך עד לאפסילון קטן כרצונם, והנהגים פשוט עומדים איפה שבא להם, כי גם ככה אין שום סיכוי למצוא חניה. אבל מה לעשות, אי אפשר להיות לבד בכביש, אז או שמתרגלים, או שנוסעים בתחב"צ (או שנשארים בבית, זו גם אופציה בימים טרופים אלו).

לפני 1 שעה, יבגניפ כתב:

השבטיות.

לא שבטיות.

הטענות (החוזרות ונשנות) שדוקא דו"ג מסכנים את שלומו, שהן גם לא ממש נכונות סטטיסטית, וגם נובעות לא מעט מבורות. שוב, לא מצדיק אף אחד, בטח לא רוכבים שמסכנים את עצמם סתם, פשוט חושב שלפםני שאתה מעלה טענות כל כך חותכות, רצוי שיהיה לך איזשהו ניסיון (אפילו קל) בתחום. מזכיר לך ויכוח מהבוקר על מערכת הבריאות הציבורית בשרשור אחר.

• מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@shellcase יש מספר צמתים בחיפה שקטנוע 125 בחיים לא יפעיל בהם את המערכת.

יצא לי להתקע דקות ארוכות ברמזורים כאלה כשאני כבר מתחיל לטייל על הריבוע ולקפוץ על הקטנוע כדי לנסות לגרום לרמזור להתחלף. הישועה הגיעה כשהגיע רכב..

עם חשמליים זה פחות בעייתי.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרים טלפון למוקד העירוני ותדווח להם, אמורים לבוא ולכייל.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pooh-bear ברור שהדו"ג עצמו אינו מסוכן. לעומת זאת הרוכב...

זה שרוכב הדו"ג מסכן בריאותית בעיקר את עצמו זה מקובל. אבל יש גם השלכות אחרות. לא רוצה שלילת רשיון או PTSD בגלל איזה שליח פיצה. בסופו של דבר הדיון הזה הוא בעיקר על תאונות במהירויות עירוניות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, pooh-bear כתב:

הטענות (החוזרות ונשנות) שדוקא דו"ג מסכנים את שלומו, שהן גם לא ממש נכונות סטטיסטית, וגם נובעות לא מעט מבורות. שוב, לא מצדיק אף אחד, בטח לא רוכבים שמסכנים את עצמם סתם, פשוט חושב שלפםני שאתה מעלה טענות כל כך חותכות, רצוי שיהיה לך איזשהו ניסיון (אפילו קל) בתחום. מזכיר לך ויכוח מהבוקר על מערכת הבריאות הציבורית בשרשור אחר.

זה לא העניין, וזה לא כ"כ קשור לדיון על מערכת הבריאות. 

שוב, בדיונים כללים על תרבות הנהיגה בישראל אין קבוצה של *נהגים* שחשוב לה לעסוק באופולוגקטיה. מקסימום תמצא מישהו כמו חן ג שיסביר שזו לא בעיה כי ככה.

אבל כשהדיון הוא פרטני על אופונוענים אז תמיד יש. וגם אצל רוכבי אופניים וקורקינטים יש.

וזה מה שאני לא מבין.

הרוב נוהגים חרא.

וקטנועים ואופנועים משווקים ומפורסמים ומוצגים גם כאן כמשהו שמאפשר לחסוך פקקים. כלומר על החרא הרגיל מתווספות גם אינספור פעולות לא חוקיות או אפורות.

אז על מה יש להתווכח?

סטטיסטיקה? כן, לסטטיסטיקה לא תככנס השריטה שהשאיר איזה רוכב על הרכב קודם שלי (וברח), או רוכב על במוו כבדה שפגע לי במראה כדי להיות ראשון ברמזור (לפחות הוא עצר לבד שאין נזק והתנצל), או הרוכב שראיתי הרגע עובר את הרחוב מתחת לבית שלי נגד כיוון התנועה (תופעה מאוד נפוצה בצפון הישן, בטח בשעות המתות. בכל זאת, צריך לחסוך פקקים, לא?). זה הכל דברים קטנים, שביחד מייצרים מכלול של חרא. ובדיוק כמו שלא כל פעם שמישהו לא עוצר בעצור זה מסתיים במוות - אותו הדבר כאן. וזה עדיין חרא.

אתה צודק, אני לא יודע איך זה להיות רוכב. אני כן יודע שזו לא חובה או גזרה על אף אחד. וזה בדיוק כמו עם רוכבי אופניים ששואלים אותי איך אני מעז לבקר את ההחלטה שלהם לדהור על מדרכות, אם אני לא רוכב בעצמי. ובכן התשובה היא די פשוטה: אני מעדיף הליכה ברגל, אוטובוס ורכב כשאני חייב. זה עדיף, בעייני, על עיגול של כל פינה אפשרית תוך סיפורים אינסופיים כמה אני מסכן.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ש @dj_dani הקדים אותי.

אבל למרות זאת אני אכתוב זאת גם:

רוכב דו"ג ממוצע מרוכז בכביש פי עשרות מונים מנהג רכב ממוצע. נהגים עסוקים בטלפון, בעיתון, בחלומות, בילדים ובכל מני דברים יצירתיים אחרים. רוכב דו"ג נמצא עם שתי ידיים על הכידון ושתי עיניים על הכביש. 

מה שרואים מכאן לא רואים משם. קילשאה אבל נכונה.

רוכב על בסיס יומי כבר 20 שנה, ובו בזמן גם נוהג על בסיס יומי כבר 20 שנה. האמת? כשאני ברכב הרוכבים נראים לי מתאבדים, כשאני על הדו"ג זה פתאום מסתדר לי ומובן לי ונראה הרבה פחות מסוכן. 

יש נהגים חארות על כל סוגי הרכב. גם על דו"ג. אבל אין רוכבי דו"ג שנמצאים על הכביש והראש שלהם במקום אחר, בשונה מאחוז נכבד מאוד מנהגי רכב.

קשה להסביר את זה בפורום הזה, ניכר כי יש פה קהילה לא קטנה של שונאי דו"ג. אולי זה מקינאה, אולי זה מצדקנות יתר, אולי זה בגלל מרמור מהאישה בבית... לא יודע. אבל חבל לקרוא דיעות של אנשים שבנושאים אחרים נשמעים הגיוניים, ליברלים ופתוחים אבל בנושא הזה הם באים עם דעות מוצקות שלא מוצדקות.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ניקו פ. כתב:

גם אני! אם יש למי מכם תשובה כי אין מצב שאין לזה רציונל, זה מאוד נפוץ בתל אביב.

תמיד בכביש דו נתיבי (נניח דרך נמיר) כשרוכב דו-גלגלי נעמד ראשון ברמזור זה באמצע, בין שני הנתיבים והרכבים הראשונים ברמזור (קדימה, אבל בקו אוויר ביניהם). זה ממש לא נחמד. 

זה בדיוק בהמשך להיגיון של לעקוף את הרכבים ולהעמד בראש הטור ברמזור- בתור רוכב דו"ג אתה מנסה להרחיק את עצמך מסכנה פוטנציאלית. אם תעמוד באמצע הנתיב יש סיכוי שהרכב שמאחוריך יתחיל לנסוע ויפגע בך, אם תעמוד בין הנתיבים הסיכון הזה יורד. that being said, לעמוד על מעבר החציה זאת חוצפה ולא תקין בכלל.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
טעות כתיב
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, אורח לרגע כתב:

כשאני ברכב הרוכבים נראים לי מתאבדים

לפני 6 דקות, אורח לרגע כתב:

שונאי דו"ג. אולי זה מקינאה, אולי זה מצדקנות יתר, אולי זה בגלל מרמור מהאישה בבית...

סך הכל הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי. אבל אם מישהו מהצד מסתכל עלי ואומר ״אתה נראה לי מתאבד״, אז אני יכול להסביר למה לו למה אני חושב שאני לא, ולא להגיד לו ״אתה בטח חושב ככה כי רבת עם אשתך ואתה hater״

אתה כאילו מבין איך אופנוענים נראים מהצד אבל לא מבין למה זה מעצבן אחרים. לא שם לב לסתירה?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שם לב לסתירה אבל היא הרבה יותר קטנה מאיך שאתה מציג אותה.

ולא, אני לא מבין למה מתעצבנים ושונאים את הרוכבים. אני הרבה יותר יכול להבין למה לשנוא את אלה שמתעסקים בטלפון בנהיגה, או חותכים בלי לאותת, או מתאפרים ומתגלחים בנהיגה, או חונים כמו בני *ונות... להמשיך או ש הנקודה הובנה?

אז יש הרבה רוכבים שמתנהגים בכביש כמו בני *ונות, נכון. אבל הם פוגעים בעיקר בעצמם. כל שאר הבני *ונות למניהם מסכנים את שאר משתמשי הדרך. 

אז לדעתי אם למישהו יש כמות שנאה ותסכול שהוא מחפש על מי להוציא אותה- יש הרבה בתור שהם לפני הרוכבים. הרבה מאוד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, ניקו פ. כתב:

גם אני! אם יש למי מכם תשובה כי אין מצב שאין לזה רציונל, זה מאוד נפוץ בתל אביב.

תמיד בכביש דו נתיבי (נניח דרך נמיר) כשרוכב דו-גלגלי נעמד ראשון ברמזור זה באמצע, בין שני הנתיבים והרכבים הראשונים ברמזור (קדימה, אבל בקו אוויר ביניהם). זה ממש לא נחמד. 

ענו לך אבל אני קצת ארחיב.

הסכנה לרוכבים מפגיעות זנב היא סכנה רצינית ולכן אני תמיד אעדיף לעצור צמוד לאחד מצדי הנתיב (צמוד לשוליים או בין הנתיבים). גם כשאני מגיע לצומת עם שני נתיבים ואחד מהם פנוי לגמרי, אני לא עוצר באמצע הנתיב אלא בצד, משום שזה מקטין מאוד את הסכנה מנהג עיוור שיקטוף אותי מאחור.

בנוסף, משום שהחתך של האופנוע הוא קטן ובהרבה מאוד מקרים, נהגים לא שמים לב אליהם, רוכב הגיוני וסביר ינקוט בפעולות על מנת להגביר את הנראות שלו. זה כולל עמידה מעט לפני הנהגים בקו הראשון (ולפעמים גם מבט לעבר הנהגים, על מנת לברר את מצבם וליצור קשר עין שמעורר תשומת לב) וזה כולל דברים נוספים כמו נסיעה תוך התמקמות באיזורים שהם מחוץ לבלינדספוט (ככל שניתן, אני אבדוק אם אני רואה את הראש של הנהג במראת הצד שלו), בחירת ציוד רכיבה בהיר/צבעוני (עד זרחני) ועוד.

כל זה, כמובן, מעיד רק על רוכבים הגיוניים וסבירים. הרבה רוכבים הם לא כאלה, כמו שהרבה נהגים הם לא כאלה. כרוכב, הסיטואציות הכי מפחידות שלי הן בעיקר מול רוכבים אחרים...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרצאה נהדרת של אחד ממדריכי הרכיבה הדגולים בארצנו (אלי פאנגס) והשאלה העיקרית שלו שם היא "איך זה שכל מי שמהיר ממך הוא מטורף וכל מי שאיטי ממך הוא אדיוט" 

איך זה שאני, או אתה, "פיצחנו" מהי המהירות האופטימלית לנהיגה בכביש.

וזה נכון לגבי מה ש @אורח לרגע מתאר. 

לפעמים נראה לנו שהאופנוען המהיר הוא מטורף ופזיז, תהיו בטוחים שהוא בקסדה חושב שאתם אדיוטיום שמתעכבים. אין נכון ולא נכון, שוב כמו שכתבתי בתגובה הקודמת שלי, מי שבן זו** יישאר כזה, אבל שאר הנורמליים... זה שהם שונים ממכם לא עושה אותכם מפצחי השיטה.

תנו כבוד בכביש :) 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...