Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע אופנועים עוקפים מימין בעת פניה ימינה?

Pompon
שימו לב! השרשור הזה בן 1319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן שאני לא מבין למה רוכבי אופנוע מתנהגים בצורה מסויימת. 

אחת התופעות היא כאשר אני פונה ימינה וצריך לתת זכות קדימה או שיש עצור, הם פשוט מחליטים לעקוף מימין... אני לא כלכך מבין מה עובר להם בראש ולמה הם לא מסוגלים לחכות עוד כמה שניות ומעדיפים לסכן את החיים שלהם, זה נורמאלי? 

לכאורה יש פה 2 עבירות תנועה, אחת עקיפה מימין והשניה עקיפה באמצע צומת. 

מה דעתכם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיוק מאותה סיבה שכלב ... לעצמו. כי אפשר.

אל תצפה שכולם יתנהגו תמיד בצורה שנראית לך ריאלית: גם כי לא כולם יסכימו שזה ריאלי, וגם כי הרבה אנשים מתנהגים בצורה לא ריאלית, גם אם הם מבינים שזה לא ריאלי.

מצד שני, נסה לדמיין את עצמך בחום הזה, עם מעיל, כפפות וקסדה (וג'ינס, ונעליים), יושב על אופנוע שפולט עליך אוויר חם, ומחכה בסבלנות. נכון עכשיו הרבה יותר קל להבין (בלי להצדיק, רק להבין) למה הם עלולים להיות חסרי סבלנות?

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאופנוענים יש איזה טענה שהמתנה בצומת לפני קו הארבעה-גלגלי יותר בטוחה. אני לא משוכנע שזה נכון.

לגבי עקיפה מימין - טמטום מוחלט, אבל זה חוסך איזה שניה או שתיים.

עריכה - רציתי לכתוב את המשפט הראשון של הדוב. למרטת החום אני לא מבין את העקיפה מימין, שכל כך מסוכנת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קשור בחוסר תרבות ומשמעת של אזרחי מדינת ישראל - "עם סגולה"
(הולכי רגל, רוכבי אופניים/קורקינט, רוכבי אופנועים ונהגי רכבים).

הלוואי ואלו היו בעיות ההתנהגותיות היחידות של המשתמשים בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם יצא לי להאט לפני כניסה למפרץ חניה לימיני (שאני מאותת אליו כמובן) וקולט אופנוע חותך אותי מהימין.

אלמלא ערנות ובדיקה של המראות דרך קבע, הייתי כבר מעיף כמה כאלה.

כנ"ל בהאטה לפני מעבר חציה של 2 נתיבים - לא פעם בלמתי לעוברי דרך ואופנוע עקף במהירות וחצה את מעבר החציה

בתוך הערים בדר"כ מדובר בילדים שמזלזלים ולא ברוכבי אופנוע מנוסים.

חציית הקו ברמזור עד כדי התקרבות למרכז הצומת כפי שאוקטביה ציין בהחלט קורה לעיתים קרובות

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקפים כי אפשר, וכי במיוחד למי שעובד במשלוחים רכב אחד זה שלוש שניות, אבל 20 רכבים זה כבר דקה שלמה שנחסכת...

ולגבי עצירה מעבר לקו העצירה - זה חד משמעית הרבה יותר בטיחותי.

יש מספיק נהגים שלא ישימו לב אם אתה לצידם או טיפה לפניהם, או נהגי משאית שפיזית לא יכולים לראות מטר קדימה, וברגע שאתה מתקדם קדימה אתה מגדיל את הסיכויים שיראו אותך.

ומספיק שזה יהיה נהג אחד מ 1000 שלא שם לב אליך כדי שזה יגמר ברע, אז לפתח הרגל של לעמוד 2 מטר לפני הרכבים יכול להציל אותך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי גם מקרים של עקיפה מימין על ידי דו"ג כבדים. השיא היה בחזרה מעקיפה כאשר האופנוע הגיח במהירות גבוהה מאד בעיקול ימינה (לא צומת) ועקף מימין את הרכב שאני עקפתי, כך שמבחינתי היה נסתר. הארוע כה טראומטי עד שאני זוכר אותו אחרי 30 שנה. אבל ארועים דומים אינם נדירים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, pooh-bear כתב:

מצד שני, נסה לדמיין את עצמך בחום הזה, עם מעיל, כפפות וקסדה (וג'ינס, ונעליים), יושב על אופנוע שפולט עליך אוויר חם, ומחכה בסבלנות. נכון עכשיו הרבה יותר קל להבין (בלי להצדיק, רק להבין) למה הם עלולים להיות חסרי סבלנות?

אני רואה לא מעט רוכבים - בעיקר על קטנועים אבל לא רק - שמוותרים על המעיל והכפפות ואפילו על הנעליים. לפני כמה ימים ראיתי רוכב אופנוע (אופנוע אמיתי...) שנועל כפכפי אצבע (!)

• מבאס 2

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל השליחים הכפכפים הם חלק מציוד החובה, וטכניקת הרכיבה מחייבת שפשוף שלהם עם האספלט.

• מצחיק 2
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקיפה של רכב שעומד  בצומת היא בטיחותית יותר מאשר לחכות מאחוריו לדעתי.

כמה פעמים קרה לך שעצרת בצומת/רמזור ומישהו כמעט/לא כמעט נכנס בך מאחורה.? לאופנוען זו יכולה להיות תאונה קטלנית.

בנוסף

שדה הראיה באופנוע הוא משמעותית יותר רחב מאשר הרכב, לכן הוא יכול להרשות לעצמו יותר. 

לגבי עמידה ברמזור

הרבה יותר בטיחותי לעמוד אחרי הקו מהסיבה שהזכרתי למעלה

בנוסף, בהרבה רמזורים יש חיישני משקל שלא מזהים אופנועים לכן הם נעצרים אחרי הקו בשביל לתת לרכב שבא אחריהם להפעיל את החיישן 

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי במנהג הזה אלא בישראל. בכל מדינה אחרת בה נהגתי האופנוענים עומדים בתור כמו כל רכב אחר. 

עם זאת, יש מדינות בהן השתחלות מותרת בתנאים מסויימים. לא בישראל. ואני גם לא מכיר היתר לעבור קו עצירה או לעמוד על מעבר חציה, כמנהג האופנוענים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

לא נתקלתי במנהג הזה אלא בישראל. בכל מדינה אחרת בה נהגתי האופנוענים עומדים בתור כמו כל רכב אחר. 

תן קפיצה לאיטליה ודעתך תשתנה.

וכן, יותר בטוח לעמוד הרחק מרכבים אחרים.

רוכב על דו"ג צריך לבודד את עצמו כמה שיותר משאר התנועה וזה גם ברור לך (ולאחרים) למה, אבל יש לכמה חברי פורום לא מעט סלידה מרוכבי אופנועים ולכן כל פעולה שכזו מייד גוררת תגובות שליליות גם אם אין לפעולה כזו שום השפעה על נהגי הרכב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ולאחרים סלידה ממי שמצפצף על כל חוק וכל נורמת בטיחות. עמידה בשטח צומת או על מעבר חציה פוגעת בבטיחות. חצייה רכובה עח מעברי חציה, מדרכות ושבילי הולכי רגל פוגעים בבטיחות. אבל, היי, הם חוסכים כמה שניות מזמנו היקר של השךיח.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...