Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט DIY שעשיתי - בניית אח/Fire pit בחצר

Tair
שימו לב! השרשור הזה בן 1367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, Liviur כתב:

גם אצלינו יש עיירה לא רחוקה (שדי ידועה בקרב הישראלים) - בשם טנפליי - הבתים עולים 100-200 אלף יותר משלי לבית מקביל - מדרכות - אין :)

בעיירה שלנו יש.

יש הרי ברוב האתרים - גם ציון על היכולת הליכה ברגל בשכונה. אסור להתעלם (אם יש ילדים קטנים) , וגם על זה פסלנו בתים ועיירות. (וגם על כבישים ראשיים , רכבות קרובות , נהרות עם איזורי הצפה ... יש מליון דברים).

מה שכן - סורי - בית ב430 אלף לא מקביל לבית באיזור של 700 אלף. יש עוד כמה פרטים קטנים מן הסתם - כי אחרת אף אחד לא היה גר באיזור הזה

לוקיישן (קרוב מאוד למרכז העיר ולאיפה שיש בילויים, מסעדות), בתי ספר - למרות שהבתי ספר שלנו גם מעולים ובכלל אין לנו ילדים כרגע אז זה בכלל לא רלוונטי בחמש שש שנים הקרובות.

אבל הרוב יותר חרא. לגור באזור שאין בו מדרכות, עכברים בגודל של כלב קטן ובתים ישנים - לא תודה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, קאררה כתב:

מה מצב הנחשים אצלך ?

אצלנו יש כמות לא רעה של נחשים, כמות מאוד גבוהה של תנינים. באגם בתמונה שצילמתי יש תמיד תנין או שתיים. לפעמים הם גם יושבים על הדשא שלי ומשתזפים. פעם אחת כמעט דרכתי על תנין צעיר. 

פעם אחת בשנתיים ראיתי נחש באזור המיוער.

בעיקר מלא ארנבים, סנאים, deer, מדי פעם שועלים, היה פעמיים שדוב נצפה באזור.

יצא לי להיות בפלורידה שנה שעברה, בוקה רטון, הזוי כמות הלטאות הענקיות שפשוט שורצות בכל מקום..

לפני 52 דקות, shellcase כתב:

איזה מקום מוזר להגר אליו Tair.

(ואני כותב את זה בתור שונא ערים וחובב כפר, אבל צריך איזה wallmart חצי שעה מהבית, לא?)

לגמרי, בחיים לא הייתי מגיע לפה בעצמי, אבל אשתי ישראלית אמריקאית ילידת האזור, וכל המשפחה שלה גרה פה, וכשהחלטנו לרדת מישראל לא חשבנו פעמיים איפה נתמקם, לפחות כרגע, עם ילדון בן שנה ווחצי משפחה שיכולה לעזור ולתמוך זה מקום אידיאלי בשבילנו, בהמשך אני מאמין שנעבור לאזור קצת יותר מיושב.

וולמרט יש 35 דקות מהבית, אבל אנחנו ממיילא לא הולכים לשם, אם כבר אז טארגט, וממילא בתקופה הזאת מזמינים הכל באינטרנט, ככה שאין צורך ללכת פיסית לשום מקום..

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני כשעה, Tair כתב:

יש מיחזור שאוסף פעם בשבוע מהבית, אבל זה פחיות/בקבוקי/קרטונים, אף אחד לא ימחזר פה עצים וענפים, אני כולי מוקף בחוות ושדות תירס, אני אפילו לא גר בעיירה, ה"עיירה" הכי קרובה אלי זה 10 דקות נסיעה ויש ש/ם אוכלוסיה של כ2000 איש.

לפני כשעה, shellcase כתב:

איזה מקום מוזר להגר אליו Tair.

(ואני כותב את זה בתור שונא ערים וחובב כפר, אבל צריך איזה wallmart חצי שעה מהבית, לא?)

נשמע (ונראה) כמו משהו שתפור עליי. 

מיעוט שכנים, מרחק משירותים עירוניים מעולם לא שיחק אצלי גם ככה, בונה shop מאחוריי הבית וגם עובד בו - הייתי יוצא מהבית אחת לעשור. 

• מצחיק 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, קאררה כתב:

אני בטוח שיש עוד יתרונות וחסרונות אבל זה פחות או יותר החלקים הגדולים.

שכחת לציין שמותר לירות שם בשחורים מבלי להיכנס לכלא, פיצ'ר נדיר בימינו.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Trayvon_Martin

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Derish כתב:

איך זה קשור ללחיות בקהילה ?

יש לנו שחורים בשכונה, יחסית עמידים מאוד ואף אחד לא יורה בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די קאררה, אל תפריע לליברלים לבנים להצהיר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, קאררה כתב:

תופעות מעניינות קורות כששמים אנשים מאחורי גדר ובתוך 'ממלכה' משלהם. אם בקיבוץ או מושב ישראלי זה מסתכם בלנסוע בלי חגורה או להרכיב את הילד על הברכיים, אז ב'קהילה' אמריקנית ההשלכות עלולות להיות חמורות יותר, במיוחד אם אתה נקלע לשם כמבקר ולא כתושב המקום. אין פה שום ביקורת כלפיך, אני פשוט מעלה לדיון היבט פחות סימפטי של השיטה הזאת שמטבע הדברים לא מרבים לדבר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Derish כתב:

תופעות מעניינות קורות כששמים אנשים מאחורי גדר ובתוך 'ממלכה' משלהם. אם בקיבוץ או מושב ישראלי זה מסתכם בלנסוע בלי חגורה או להרכיב את הילד על הברכיים, אז ב'קהילה' אמריקנית ההשלכות עלולות להיות חמורות יותר, במיוחד אם אתה נקלע לשם כמבקר ולא כתושב המקום. אין פה שום ביקורת כלפיך, אני פשוט מעלה לדיון היבט פחות סימפטי של השיטה הזאת שמטבע הדברים לא מרבים לדבר עליו.

אין דברים כאלה אצלנו בהקשר של לירות בשחורים. זה לא המערב הפרוע פה ולא תראה פה אנשים מסתובבים עם אקדח גלוי או יורים סתם באנשים. הפוסט שלך בהקשר הזה היה סתם מיותר והסיט את הדיון למקום אחר לגמרי.

בהקשר של לנסוע בלי חגורה - גם פה יש דברים כאלה. בעיקר ילדים בגילאי 12 שנוסעים בעגלות גולף בתוך השכונה. בעיני זה סופר מסוכן, אבל זאת בעיה של ההורים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Derish כתב:

הסתקרנתי וקראתי.

מקרה קלאסי של הגנה עצמית בסגנון אמריקני שהתשקורת הצליחה להפוך לנראטיב גזעני. הפוך על הפוך. חולניות ליברלית במיטבה.

האמת נמצאת במיליון ואחת פרטים קטנים ומשעממים, אבל למי איכפת, העיקר הנראטיב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ויקיפדיה לא מספרת את כל הסיפור. נכון שהנער כנראה התנהג באופן לא הכי מתורבת, אבל עצם העובדה ש'משמר השכונה' מסתובב חמוש בזמנו החופשי ומרגיש שהוא רשאי לתחקר מישהו סתם כי הוא לא בא לו טוב בעין זו בעיה. אני בספק אם הסיטואציה הייתה מתפתחת באותו אופן אם הנער היה לבן, ובטוח שאלמלא היה מדובר ב'קומיוניטי' התנהלות היורה הייתה מתקבלת עם הרבה פחות הבנה בביהמ"ש.

אני האדם האחרון שיצדד בנראטיב של BLM, אבל שים את עצמך רגע בסיטואציה דומה. אתה מבקר קרוב משפחה, משתעמם בבית ויוצא לטייל בחוץ או סתם יושב ליד איזו חנות. מישהו בא אליך ומתחיל לשאול שאלות - מתוקף איזו סמכות בדיוק? ואז הוא אולי שולף אקדח, או שאתה פשוט רואה שיש לו כזה על המותן... האם משהו מזה נראה לך נורמלי? לא פלא שהסיטואציה הסלימה באופן טראגי, ושוב, כשמדובר בנער שחור שלא גר ב'קומיוניטי' אלא רק בא לבקר - הוא הפך לחשוד ברגע שעבר את השער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, קאררה כתב:

יש לנו שחורים בשכונה, יחסית עמידים מאוד ואף אחד לא יורה בהם.

שחורים עמידים כתוצאה של מאות שנות עבדות ודיכוי.

פחות אמידים מאותה סיבה.

• רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מינוס האקדח, זה מאוד מקובל בישובים קטנים ומושבים. מי שנראה לא קשור או עובר במבט בוחן מדי לאט באוטו שלו, נעצר לשאלה שתיים מתעניינות.

קהילתיות לא נגמרת בהכנת עוגה להיא שהרגע ילדה, אלא גם שמירה על בטחון התושבים. 

אף אחד לא יעצור אותו באזיקים, אף אחד לא יאיים ולא ייתן מכות. אבל כשאתה מראה עירנות, הפאק-אפס מצטמצמים.

כבר היה אחד שחשב שיבוא לפה לשכור בית ויהיה אבו עלי. לקח בערך יומיים עד שהוא הוטס החוצה כולל ביטול החוזה שלו.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו ... לא צריך להיתמם - זה לא רק שאלות של ״משמר השכונה״.

גם באיזור שלי - יש בעיירה שלי 2 אחוז שחורים ו4 אחוז הספנים (השאר מתחלק בין לבנים ואסייתים למיניהם - הודים , יפנים וקוראנים בעיקר) ורואים את זה.

חברה של אשתי - כשעברו לפה והם זוג מעורב - היא קיבלה בוקר טוב מהשכנים , ואת בעלה כשהוא ירד מהאוטובוס והלך הביתה מצאו לנכון לשאול אם הוא נאבד ומה הוא עושה שם...

אין לנו שום קומיוניטי סגור או משמר שכונה כן ?

ודווקא כל המאורעות של BLM בעיקבות פלויד יצרו שיח הרבה יותר פתוח מקומי והשפיעו גם על המודעות של זה , על צעדת 4th of july ועוד.

(ד״א - זה מבחינתי החיסרון הכי גדול של העיירה שבה אני גר לעומת הקודמת שכללה אוכלוסיה הרבה יותר מעורבת. בעיקר כי הילדים לא רואים / נפגשים / מכירים תרבות שהיא חלק גדול מארה״ב)

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Derish כתב:

אבל עצם העובדה ש'משמר השכונה' מסתובב חמוש בזמנו החופשי ומרגיש שהוא רשאי לתחקר מישהו סתם כי הוא לא בא לו טוב בעין זו בעיה.

פה אני מסכים איתך. אבל זאת בעיה אמריקנית כללית, לא מוגבלת ספציפית לפלורידה ולא קשורה באופן ישיר לגזענות.

לענייננו, הצעיר שנורה שבר ליורה את האף באגרוף, כך שיש תרומה מכל הצדדים לטרגדיה למרות שהתשקורת מנסה לצייר את הסיפור בצבעים חד צדדיים של טרף שחורים אה-לה דג'נגו.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

האלגוריתמים של גוגל כנראה קלטו שכתבתי פה על קהילות משוערות (gated communities 😅) ולכן הקפיצו לי סרטון מעניין ביוטיוב:

אני לא ממליץ לצפות בסרטונים האחרים בערוץ, כי תכנון עירוני זה נושא כואב בישראל. חבל להתבאס סתם.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...