Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט DIY שעשיתי - בניית אח/Fire pit בחצר

Tair
שימו לב! השרשור הזה בן 1374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, shellcase כתב:

קאררה, אשמח לשמוע ממך על הקטע הזה של הקומיוניטיס הסגורים וכל המגבלות - אני רואה שזה מאד נפוץ בארה"ב, מה היתרון? קהילה? ביטחון? סתם מרגיש כאילו אתה צריך להתחשב מאד בכולם ובכל מיני חוקים (ובטח לשלם קצת כדי שהשכונה תראה יפה), ולא יכול לעשות בשטח שלך את מה שאתה רוצה.
לא אומר שזה בהרכח רע, סתם מנסה להבין את היתרונות.

בשמחה. נתחיל ביתרונות של community:

1. בד״כ יש בריכה, וחד״כ וגם כמו חדר ישיבות שנבנו ומתוחזקים על ידי חברת הניהול של הקהילה. כל דיירי הקהילה רשאים להשתמש בשירותי הבריכה, החד״כ וחדר הישיבה בצורה חופשית. אצלנו בקהילה יש גם פארק משחקים לילדים.

2. יש מדרכות! כן זה נשמע מצחיק אבל בהרבה מקומות בארה״ב יש מעט עד אפס מדרכות ברחובות, אתה יוצא מהבית ויש רק כביש, אז בקהילה יש מדרכות מתוחזקות שאתה יכול להסתובב עם הכלב או התינוק בעגלה בשכונה בצורה נוחה ומסודרת.

3. השכונה מתוחזקת ומפוקחות. על ידי חברת הניהול של הקהילה - כל הגינון באזורים הציבוריים נעשה בזמן ולא פשוט גודל בצורה פרועה.

4. בחגים בד״כ חברת הניהול דואגת לתאורה חגיגית, במיוחד בכריסמס.

5. יש פיקוח: השכן שלך החליט שהוא קונה סירה, וטריילר, ושם ספה ב driveway  ופתאום הבית שלו נראה כמו בית מה-hood אז הוא לרוב יקבל אזהרה ואח״כ דו״ח. השכן החליט שהוא לא רוצה לקצץ את הדשא ושהדשא יגיע עד הירח - דו״ח. היתרון של הפיקוח הוא שהוא שומר על אחידות בנראות של השכונה.

6. יש לשכונה מראה אחיד, הבתים נראים באותו סגנון.

7. יש שכונות שהם gated שאי אפשר להכנס לשכונה ללא אישור שאתה דייר או אישור מאחד הדיירים, שלנו לא כזאת. זה מסייע במניעת פריצות.

החסרונות:

1. זה עולה כסף, העלות השנתית שלנו היא בערך 3200 דולר בשנה.

2. חברות הניהול מטבעם בזבזניות והרבה כסף יכול להיות לא מנוהל כמו שצריך.

3. יש חוסר בחופש לעשות מה שבא לך. אם אתה רוצה להקים shed להערכתי במידה ואין מים או חשמל בתוכו כל עוד הקרקע שלך אתה פשוט מקים shed. בקהילה אתה צריך לבקש אישור על כל דבר. האישור כמובן עולה גם כסף. רוצה לעשות בריכה בגינה, להחליף את אחד העצים בכניסה לבית, סתם לשים חיפוי אבן על הרצפה בכניסה - חייב אישור מחברת הניהול.

אני בטוח שיש עוד יתרונות וחסרונות אבל זה פחות או יותר החלקים הגדולים.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלצל אחת לאחת כמו חיים בקאנטון שוויצרי, רק שאתה משלם עליו. 😜

הגאונות האמריקנית של הפיכת גישות שלטוניות ל... מוצר בתשלום.

מעניין!

זה בעצם בדיוק כמו תשלום לרשות מקומית, רק שאת הרשות המקומית התושבים ״יצרו״ מעצמם מבלי שמישהו הנחית אותה מלמעלה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, hans כתב:

מעניין!

זה בעצם בדיוק כמו תשלום לרשות מקומית, רק שאת הרשות המקומית התושבים ״יצרו״ מעצמם מבלי שמישהו הנחית אותה מלמעלה.

אין כזה דבר באמריקה, או בעולם בכלל להערכתי שאתה לא משלם. אתה תמיד משלם בדרך אחת או אחרת.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בקאנטון שוויצרי לא משלמים מיסים?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלמים מיסים לקנטון  ולמדינה (מיסים שנתיים), ולרוב זה יוצא יותר זול מאשר המיסים בארץ.

קאררה אני גר במקום שנחשב Denkmalschutz, כל דבר שאני רוצה לשנות מחוץ לבית (את הבית קניתי), אני חייב להגיש בקשה לעיריה (כל בקשה ומילוי הבקשה עולה כסף), לדוגמא הינו צריכים לצבוע מחדש את החזית ורצינו צבע אחר, הינו צריכים לשלוח בקשה לעיריה, העיריה יצרה קשר עם בעל המקצוע לגבי הצבע, האם הוא רעיל איזה סוג ועוד.

לבנות ביתן מעץ לכלי עבודה מותר עד גודל מסויים, מעל חייבים להגיש בקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, renaultfreek כתב:

משלמים מיסים לקנטון  ולמדינה (מיסים שנתיים), ולרוב זה יוצא יותר זול מאשר המיסים בארץ.

קאררה אני גר במקום שנחשב Denkmalschutz, כל דבר שאני רוצה לשנות מחוץ לבית (את הבית קניתי), אני חייב להגיש בקשה לעיריה (כל בקשה ומילוי הבקשה עולה כסף), לדוגמא הינו צריכים לצבוע מחדש את החזית ורצינו צבע אחר, הינו צריכים לשלוח בקשה לעיריה, העיריה יצרה קשר עם בעל המקצוע לגבי הצבע, האם הוא רעיל איזה סוג ועוד.

לבנות ביתן מעץ לכלי עבודה מותר עד גודל מסויים, מעל חייבים להגיש בקשה.

גם אנחנו לא יכולים להחליף את צבע הבית שלנו ללא אישור חברת הניהול. אסור לבית שלנו גם להיות באותו צבע של הבית של השכנים הצמודים אלינו.

צביעת בית פה היא גם ככה עבודה יקרה יחסית (להערכתי בית בגודל שלנו יכול להיות סביב ה-5000 דולר+). 

הבית+ הקרקע היא בבעלותי ובבעלות אשתי, אך אנחנו מחוייבים לחוקי הקהילה. פות״ש הוא כנראה הבעלים של הקרקע, הבית ואין לו קהילה שמכתיבה לו מה לעשות. מבחינתו הוא יכול לתת לדשא לצמוח עד הירח, יש לזה יתרונות וחסרונות. אם תשאלו אותי ברוב הימים הייתי מעדיף לחיות במקום כזה. יש ימים שאני מסתובב עם אשתי והכלבה לטיול ופוגש שכן נחמד ומתחיל איתו שיחה ודיי שמח על זה שיש לי שכנים איכותיים עם אחוות קהילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Fazer כתב:

מדהים ומעורר קנאה לראות את המרחבים שיש לכם שם.

אחרי דיון כל כך ארוך, מישהו יכול להסביר להדיוט כמוני מה זה ה fire pit הזה? תחליף למנגל? תחליף לחבית עם המדורה של ההומלסים כדי לשבת בחוץ בחורף ולהתחמם? דרך לעשות מדורה כדי לצלות מרשמלו בלי להרוס את הדשא המטופח? למה זה משמש?

נראה לי אחרי הקורונה אני טס לארה"ב ועושה road trip בין כל חברי הפורום... 🤣🤣

לפחות באיזור שלי, רוב האנשים פשוט שמים חבית ממתכת בחצר, השימוש העיקרי הוא שריפת עצים/ענפים/קרטונים, אני גר ב"כפר", אתה אחראי לתחזוקה של השטח שלך, אם תגזום, תקצץ, לאן תזרוק? 

אז החלטנו לעשות משהו יותר נחמד, שיהיה אפשר גם לשבת עם המשפחה, לצלות מרשמלו או נקניקיה.

עריכה אחרונה על ידי Tair
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Tair כתב:

אם תגזום, תקצץ, לאן תזרוק? 

אין לכם recycling center? שמטפל גם בזבל אורגני? גם אני גר ״בכפר״ ... כנראה פחות כפר ממך מן הסתם אבל עדיין עיירה של בתים פרטיים של 11 אלף איש.

לפני 2 שעות, hans כתב:

tell me about it :)

לגבי closed communities  - ההתערבות בחיים הפרטיים מבחינתי על גבול הלא מקובל.

קודם כל - יש את אוסף החוקים המגוכך שכל דבר חיצוני חייב באישור של וועדה (ברמת האיזה תיבת דואר יש לך וגובה הדשא ועד סוג הגדר , צבע הבית וכו) אבל זה הולך הרבה מעבר.

זה גם קובע לך בחלקן דברים כמו כמה חיות בית יש לך (יש אחת לידי - שבגלל שהיו לי 3 כלבים קטנים לדוגמא - הייתי no go בשבילם - עד 2 כלבים או 2 חתולים...)

עכשיו זה מתחלק - יש closed communities שזה שכונות סגורות ומגודרות - ויש דברים יותר פתוחים שהם רק עם HOA - שזה Homeowners association - אבל העיקרון דומה.

המחירים השנתיים משתנים - זה יכול להתחיל מכמה מאות דולרים ולהיגמר גם במעל אלף דולר לחודש (באיזור שלי).

לרוב יש כאמור הטבות (בריכה , מגרשי גולף , שירותים יחודיים וכו) - אבל זו גם יכולה להיות הצקה בלתי נגמרת ועלות לא טריוויאלית.

באיזור שלי - זה לא יתרון. למעשה בתים באחת הערים ששקלנו באיזור של הHOA עולים סביב ה100K פחות מהבתים שלא בHOA - באותה עיר - עם אותם בתי ספר ומערכת חינוך וכו.

צריך להבין מאוד את האינטריגות המקומיות כדי להבין אם זה מתאים לכם.

לנו - זה לא - ואחרי שנכנסנו לפרטים הקטנים - חוץ מאיזור אחד שהיה סביר בהתנהלות - השאר נפסלו על זה - למרות שהיו בתים מהממים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Liviur כתב:

אין לכם recycling center? שמטפל גם בזבל אורגני? גם אני גר ״בכפר״ ... כנראה פחות כפר ממך מן הסתם אבל עדיין עיירה של בתים פרטיים של 11 אלף איש.

tell me about it :)

לגבי closed communities  - ההתערבות בחיים הפרטיים מבחינתי על גבול הלא מקובל.

קודם כל - יש את אוסף החוקים המגוכך שכל דבר חיצוני חייב באישור של וועדה (ברמת האיזה תיבת דואר יש לך וגובה הדשא ועד סוג הגדר , צבע הבית וכו) אבל זה הולך הרבה מעבר.

זה גם קובע לך בחלקן דברים כמו כמה חיות בית יש לך (יש אחת לידי - שבגלל שהיו לי 3 כלבים קטנים לדוגמא - הייתי no go בשבילם - עד 2 כלבים או 2 חתולים...)

עכשיו זה מתחלק - יש closed communities שזה שכונות סגורות ומגודרות - ויש דברים יותר פתוחים שהם רק עם HOA - שזה Homeowners association - אבל העיקרון דומה.

המחירים השנתיים משתנים - זה יכול להתחיל מכמה מאות דולרים ולהיגמר גם במעל אלף דולר לחודש (באיזור שלי).

לרוב יש כאמור הטבות (בריכה , מגרשי גולף , שירותים יחודיים וכו) - אבל זו גם יכולה להיות הצקה בלתי נגמרת ועלות לא טריוויאלית.

באיזור שלי - זה לא יתרון. למעשה בתים באחת הערים ששקלנו באיזור של הHOA עולים סביב ה100K פחות מהבתים שלא בHOA - באותה עיר - עם אותם בתי ספר ומערכת חינוך וכו.

צריך להבין מאוד את האינטריגות המקומיות כדי להבין אם זה מתאים לכם.

לנו - זה לא - ואחרי שנכנסנו לפרטים הקטנים - חוץ מאיזור אחד שהיה סביר בהתנהלות - השאר נפסלו על זה - למרות שהיו בתים מהממים.

איפה שאני גר אין בתים נורמליים ברחובות נורמליים ללא HOA. ז״א אם אני רוצה לגור באיזור הכי נחשק בסביבה - South Tampa הבתים עולים 700,000 דולר לבתים מיושנים, רחובות ללא מדרכות וחולדות בגודל של חתולים מתרוצצים ברחוב. גם מיסי הארנונה גבוהים מאוד בגלל האזור הנחשק.

לשם המחשה, הבית שלנו נבנה עבורנו ב-2017 בעלות של כ-376,000 וכיום שווה 430,000 הקהילה שלנו היא בערך 40 דק׳ נסיעה צפונה (בפלורידה 40 דק׳ נסיעה זה ״בקטנה״) והיא נקייה, יפה, מטופחת ועם מדרכות. אין כזה דבר חולדות שמתרוצצות ברחובות שלנו.

כל השיקול הזה של קהילות מאוד מבוסס אזור, אני מניח שיש סטייטים ועיירות שאין בהם שום היגיון ללכת על קהילה, באזור שאני גר בו בפלורידה אין שום היגיון לצערי להיות בשכונה שהיא לא קהילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונא זה חתיכת דיון מעניין - אשמח לשמוע (סתם כי אני תכנן הגירה בעתיד הרחוק - אם כי קנדה יותר מושכת אותי מארה"ב) - אני שמחוץ למרכזי הערים הגדולות גם החיים בבניינים הם קצת בסגנון הזה, שיש קומפלקסים עם פסיליטיז (בריכה\חד"כ וכו'), קוראים לזה Conduminium? והבניינים לרוב לא רבי קומות. חושב על זה רק כי מרגיש לי יותר קל לשכור דירה מבית כמהגר 'טרי' מבחינת כאב ראש נלווה, ולגור במרתף של מישהו - לא תודה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שיש 2 דברים שונים:

Condominium שזה בקצרה ״קונדו״ 

ויש Apartments שזה דירות.

בניו יורק יש גם CoOp שזה גם הגדרה שונה לדירה.

אצלנו בפלורידה Apartments זה דירות שנבנו על ידי חברה (או נקנו מאחת) שמנוהלות על ידי חברת ניהול אחת שמשכירה לך את הדירה. אתה לא יכול לקנות את הדירה.

Condo אתה יכול לקנות, אתה בעל הדירה אבל מוגבל לחוקי הCondo (מאוד דומה ל HOA).

אם היתה לי בחירה מחדש בין ארה״ב לקנדה, נראה לי הייתי בוחר בקנדה. אחרי שאני חי פה שלוש שנים אני מודה שקצת חרא פה, בעיקר בגלל מערכת הרפואה המושחתת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Liviur כתב:

יש מיחזור שאוסף פעם בשבוע מהבית, אבל זה פחיות/בקבוקי/קרטונים, אף אחד לא ימחזר פה עצים וענפים, אני כולי מוקף בחוות ושדות תירס, אני אפילו לא גר בעיירה, ה"עיירה" הכי קרובה אלי זה 10 דקות נסיעה ויש ש/ם אוכלוסיה של כ2000 איש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Tair כתב:

יש מיחזור שאוסף פעם בשבוע מהבית, אבל זה פחיות/בקבוקי/קרטונים, אף אחד לא ימחזר פה עצים וענפים, אני כולי מוקף בחוות ושדות תירס, אני אפילו לא גר בעיירה, ה"עיירה" הכי קרובה אלי זה 10 דקות נסיעה ויש ש/ם אוכלוסיה של כ2000 איש.

מה מצב הנחשים אצלך ?

אצלנו יש כמות לא רעה של נחשים, כמות מאוד גבוהה של תנינים. באגם בתמונה שצילמתי יש תמיד תנין או שתיים. לפעמים הם גם יושבים על הדשא שלי ומשתזפים. פעם אחת כמעט דרכתי על תנין צעיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מקום מוזר להגר אליו Tair.

(ואני כותב את זה בתור שונא ערים וחובב כפר, אבל צריך איזה wallmart חצי שעה מהבית, לא?)

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, קאררה כתב:

איפה שאני גר אין בתים נורמליים ברחובות נורמליים ללא HOA. ז״א אם אני רוצה לגור באיזור הכי נחשק בסביבה - South Tampa הבתים עולים 700,000 דולר לבתים מיושנים, רחובות ללא מדרכות וחולדות בגודל של חתולים מתרוצצים ברחוב. גם מיסי הארנונה גבוהים מאוד בגלל האזור הנחשק.

לשם המחשה, הבית שלנו נבנה עבורנו ב-2017 בעלות של כ-376,000 וכיום שווה 430,000 הקהילה שלנו היא בערך 40 דק׳ נסיעה צפונה (בפלורידה 40 דק׳ נסיעה זה ״בקטנה״) והיא נקייה, יפה, מטופחת ועם מדרכות. אין כזה דבר חולדות שמתרוצצות ברחובות שלנו.

גם אצלינו יש עיירה לא רחוקה (שדי ידועה בקרב הישראלים) - בשם טנפליי - הבתים עולים 100-200 אלף יותר משלי לבית מקביל - מדרכות - אין :)

בעיירה שלנו יש.

יש הרי ברוב האתרים - גם ציון על היכולת הליכה ברגל בשכונה. אסור להתעלם (אם יש ילדים קטנים) , וגם על זה פסלנו בתים ועיירות. (וגם על כבישים ראשיים , רכבות קרובות , נהרות עם איזורי הצפה ... יש מליון דברים).

מה שכן - סורי - בית ב430 אלף לא מקביל לבית באיזור של 700 אלף. יש עוד כמה פרטים קטנים מן הסתם - כי אחרת אף אחד לא היה גר באיזור הזה :)

בדיוק כמו שלא רחוק ממני יש עיירה בשם אלפיין - אין מדרכות , אין אפילו בתי ספר בעיירה - ועדיין כל בית שם זה מליונים (זו אחת העיירות הכי יקרות בארה״ב). כי יש כמה בונוסים אחרים. 

לפני 1 דקה, קאררה כתב:

בניו יורק יש גם CoOp שזה גם הגדרה שונה לדירה.

זה בכלל בלגאן עם כל האותיות הקטנות של הבעלות וכו.

לפני 6 דקות, shellcase כתב:

חושב על זה רק כי מרגיש לי יותר קל לשכור דירה מבית כמהגר 'טרי' מבחינת כאב ראש נלווה, ולגור במרתף של מישהו - לא תודה.

לדירה (במיוחד כישראלי שרגיל לדברים פשוטים יותר - כהתנהלות והוצאות) יש יתרונות - אבל זה תלוי מאוד באיפה אתה עובר לגור.

הטיפ הכי טוב שיש לי בנושא - זה דירה / בית ראשונים - למצא עם סוכן נדל״ן מקומי.

אחד שמכיר את השטח טוב מאוד ומבין את הפלוסים והמינוסים ויכול להסביר לך עלויות ״תפעול״ אמיתיות.

לפני 2 דקות, Tair כתב:

ש מיחזור שאוסף פעם בשבוע מהבית, אבל זה פחיות/בקבוקי/קרטונים, אף אחד לא ימחזר פה עצים וענפים, אני כולי מוקף בחוות ושדות תירס, אני אפילו לא גר בעיירה, ה"עיירה" הכי קרובה אלי זה 10 דקות נסיעה ויש ש/ם אוכלוסיה של כ2000 איש.

כן - זה הרבה יותר ״בכפר״ ממני.

אצלינו יש מרכז מחזור - שאליו אתה יכול להביא הכל - מתכת , שמן , פלסטיק , ענפים וכו - של העיירה.

ברור שאוספים את הרוב מהמדרכה לפי לו״ז מאורגן - אבל במיוחד גזם וכאלו - הרבה פעמים עושים מעבר לתדירות איסוף (שהיא לרוב בעונת השלכת בלבד)

לפני 2 דקות, קאררה כתב:

אצלנו יש כמות לא רעה של נחשים, כמות מאוד גבוהה של תנינים. באגם בתמונה שצילמתי יש תמיד תנין או שתיים. לפעמים הם גם יושבים על הדשא שלי ומשתזפים. פעם אחת כמעט דרכתי על תנין צעיר. 

אני לא אשכח שהייתי אצל דודים שלי (סטמפורד - צפונית לאורלנדו) - ופתאום אנחנו שומעים את הכלב משתולל בנביחות בחוץ - היה עסוק בלעשות פוזות על תנין לא קטן...

זה כמעט יומיומי באיזורים מסוימים בפלורידה.

למזלינו אצלינו זה בקטנה - deers , possoms , racoons , וכמובן כל הקטנים squirls , chipmunks , שועלים קטנים וכו.

היחידים שמציקים זה מדי פעם כל מני תנים שנדיר אבל מבקרים.

מדי פעם אבל יש איזה דוב או 2 רצים בעיירה :) מגיע עם תמונות מהקבוצת פייסבוק המקומית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...