Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מקרה המוות בארה״ב של הבחור האפרו-אמריקני שנגרם בידי שוטר?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

מה הקשר לתיק ההרשעות שלו?! שוטר ישב 8 דקות על צוואר של אדם כפות באזיקים! שוטר שחיף לוזר שהרגיש גבר - גבר. בכלא הוא יהיה נערת ליווי של כל הקומה.

לדעתי הולך להיות פיצוץ גרעיני בארצות הברית אלימות של שוטרים + קורונה + משבר כלכלי חמור מאוד. רחובות הולכים לעלות באש.

כבר הספיקו לשרוף שם תחנת משטרה.

37AA0FD9-15A8-439F-8FFB-21D4F7FD9504.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רק אחזור על מה שאמרתי בעבר:

ארה"ב היא מדינה עם תעשיית בתי כלא משגשגת, עם לוביסטים תומכים מול השלטונות.

היא המדינה עם מספר האסירים הגבוה ביותר בעולם, גם אבסולוטית וגם יחסית. וגם אני מניח שהסינים משקרים, ויש להם יותר אסירים ממה שהם מדווחים - זה עדיין שם את ארה"ב במקום גרוע.

סקרים ומחקרים מלמדים פעם אחר פעם על סגרגציה בפועל באזורים שונים באמריקה.

זה בכלל לא מעניין מה הרקע הפרטני בסיפור הזה.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, מיכה שטיינמן כתב:

אני שוב שואל: איך אתה יודע? אתה יודע מה היה לפני? ומה היה אחרי?
אני לא מצדיק אלימות משטרתית כמובן, אבל בהחלט קח בחשבון שהנ"ל לא היה אחד מ- ל"ו, כן? גם יכול להיות.
מצד שני - יכול להיות שהוא היה יו"ר אגודת אל סם בשכונה שלו...
שים לרגע בצד את השנאה או רתיעה שלך מהמשטרה המקומית שלנו כאן. אל תשליך את הרגשות שלך למה שקורה שם.

שוב פעם זו לא הנקודה בכלל. 

כן התפרע. כן עבריין. סבבה. תפסתם אותו, כבלתם אותו באזיקים והשכבתם אותו על הקרקע. לשבת על הצוואר שלו 8 דקות?! 

השוטר הזה לא יגיע כנראה למשפט סביר ירצחו אותו לפני או שהוא יתאבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

המשטרה בארה"ב, כמו רוב האזרחים שלה, מונעת ע"י פחד תמידי. על הפחד הזה (פיזי, כלכלי וכו') בנויה כל החברה המודרנית שלהם, וזה משהו שניכר מאד כשגרים באירופה ונוסעים לשם לתקופות ארוכות בענייני עבודה/לימודים (כלומר לא כתיירים). קצרה היריעה מלהסביר כאן, אבל זה הבסיס האידאולוגי למקרה הנ"ל ולאלו שבאו קודם - לירות 800 כדורים בגלל חשד שלמישהו יש אקדח בכיס, לשבת לו על הצוואר בגלל חשד שהוא ימשיך להתנגד, וכו'.

לא משהו חדש, ולצערי גם לא משהו שהולך להשתנות בתקופה הקרובה. עוד אחד מהצדדים הפחות זוהרים של "המדינה הכי חופשית בעולם":

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתנו? השוטר אידיוט.

אבל, אני לא גר בארה"ב, אני גר בישראל.

ובישראל יש אופנה כזאת של כל מיני מטומטמים שמעלים סרטונים של שוטרים שעוצרים אנשים שסירבו להזדהות או להיות מעוכבים לתחנת המשטרה ומתנגדים בכוח למעצר ואז נהיית אופנה של:

אוי לא. היא בסך הכל עברה את הכביש באור אדום ועוצרים אותה.

אז לא גברת. לא עוצרים אותך כי עברת באור אדום. 

על מעבר באור אדום מקבלים דו"ח. אבל את לא מוכנה לתת את הפרטים שלך. ואת לא מוכנה לבוא לתחנת משטרה שיזהו אותך. אז מה את רוצה שיעשו? 

אני לא מבין את המשפטים הטיפשיים של "שיקול דעת". אם זה ככה - אז בואו כולנו נסרב להזדהות על עבירות שאינן חבות במעצר.

יש איזו אחת שהסרטון שלה רץ הרשת לאחרונה ששני שוטרים עוצרים אותה והחברה שלה צועקת שהשוטר יושב לה עם הז*ן על התחת ושהיא עברה הטרדות מיניות. 

תוך כדי שהבחורה מסרבת לשתף פעולה.

מזל שיש עכשיו BODY CAM לשוטרים ואפשר לראות את הפרצוף האמיתי שלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, halperin96 כתב:

לא מכיר את המצב בארה"ב, יש לזה ביסוס או שאלו נטיות גזעניות בלבד של אותם השוטרים?

אלימות משטרתית ויד קלה על הנשק חוצה גזעים ותרבויות בארה"ב. היו לא מעט מקרים הזויים של רצח ברוטאלי של לבנים על לא עוול בכפם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב? למה אנשים באמת חושבים שמשהו מיוחד קורה בארה"ב? למה פה אין דברים דומים? במדינות אחרות? גזענות יש בכל מקום. 

והנה דוגמה "קטנה" מדרום אפריקה:

בכל העולם יש גזענות. ארה"ב היא לא יוצאת מין הכלל, היא פשוט הדוגמה הכי חשופה תקשורתית וקרובה לנו מבחינה תרבותית. אבל הכל אותה חרה. בני אדם גזענים מטבעם, גם אלו שטוענים שלו.

בכולנו יש קצת גזענות. זה בדם שלנו. זה עוד הולך אחורה לתקופה שנדדנו בשבטים, היינו חייב להיות קצת גזענים כי זה מה ששמר על השבט שלנו מ"להתערבב" עם שבטים אחרים שמטרותיהם לא תמיד היו ידידותיות.

יחד עם זאת, אני מסכים גם עם דריש, שהעובדה שכל אזרח שני שם יש נשק מוריד  את סף הסבלנות של השוטרים והחשדנות שלהם. תוסיף את זה שיש יותר פשיעה בקהילה האפרו אמריקנית, אז השוטרים חשדנים יותר כלפיהם, ואז האפרו אמרריקנים בתורם חשדנים יותר כלפי השוטרים , וזה מעגל קסמים כזה שמזין זה את זה. 

העבר הרגיש של עבדות בארה"ב כמובן לא מוסיף לעניין.

לגבי המקרה הספציפי הזה - השוטר צריך למסור את התג, ואם הייתה כאן כוונה ברורה להרוג ולא טעות במזיד , גם מאסר עולם .

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
  • משעמם 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ארבעת השוטרים פוטרו.

לא שזה משנה משהו כבר אחרי שגל אלימות התחיל במיניאפוליס.

חברי הפורום שחיים באמריקה, אני מאוד רוצה לקרוא את ה-Input שלכם על כל הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפוט של רובם שווה לאינפוט של מי שגר בטימבקטו. אמריקה, מורכבת מ-50 מדינות שונות ומגוונות מאוד. בכל אחת מהן יש שוני רב, ולכן זה לחלוטין לא משקף כלום.

לא שזה לא נחמד לקרוא, אבל זה מה שזה.

זו הריגה מזעזעת, עוד אחת מני רבות בעולם ובארה"ב בפרט. 

מה עוד יש להוסיף חוץ מחבל?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שחי בארה"ב, החדשות האלה הן בסך הכל עוד ידיעה, מני רבות כמותה, כמו שניקו אמר, זה רחוק ממני, זה כמו ידיעה על עציר שנהרג בטורקיה או עירק, עד כמה זה משפיע עלייך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שזה מזעזע וזה רצח לכל דבר ועניין. לא סתם רצח, בעינויים.

באמת כאב לי לראות את זה ואני לא אדם רגיש, מקווה שהשוטר הזה לא יצא מזה בזול.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפתח הוא מספר ההרוגים בידי שוטרים וגם החלוקה שלהם לפי גזעים.

השחורים מהוים בערך 10% מאוכלוסית ארה"ב, אבל כשליש ממספר ההרוגים בידי שוטרים. 

בארה"ב, בגלל המבנה המבוזר של המשטרה, יש מחסור במידע על הפעלת כוח על ידי שוטרים.

אני רוצה להניח את זה - מאמר מ-Nature על הנושא.

דרך אגב, לא מצאתי מידע מעודכן על הבעיה המקבילה בישראל.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השחורים גם מבצעים מחצית מהרציחות ומיוצגים יתרה בשאר הפשעים, כך שהיתקלות יתר שלהם עם השיטור מובנת. הבעיה היא שיטור אלים ובעיות חברה מבניות ולא גזענות כלפי שחורים ספיציפית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Tair כתב:

בתור מישהו שחי בארה"ב, החדשות האלה הן בסך הכל עוד ידיעה, מני רבות כמותה, כמו שניקו אמר, זה רחוק ממני, זה כמו ידיעה על עציר שנהרג בטורקיה או עירק, עד כמה זה משפיע עלייך?

ביום רגיל, יתכן שזה משפט נכון. ברגע שיש לך 40 מיליון מובטלים - התמונה טיפה משתנה.

הלילה התחילו כבר פרעות בלוס-אנג'לס, וסביר להניח שבמהלך הסוף שבוע יפרצו פרעות במוקדים נוספים.

אני מודאג בעיקר לגבי רובעים עם נוכחות יהודית חזקה כמו ברוקלין, אבל גם במקרה שלי - אני גר בעיירה בניו-ג'רזי עם איכות חיים טובה (רכבת 40 דקות למנהטן, פארקים, בתי-כנסת) שגובלת בעיירה אחרת שבה בכל יום ניתן לצלם סצנות ששמות את The Wire בכיס הקטן. כל מה שמפריד בין העיירות זה נהר ומספר גשרים.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, khalil כתב:

השחורים גם מבצעים מחצית מהרציחות ומיוצגים יתרה בשאר הפשעים, כך שהיתקלות יתר שלהם עם השיטור מובנת. הבעיה היא שיטור אלים ובעיות חברה מבניות ולא גזענות כלפי שחורים ספיציפית. 

לא טענתי שהכל גזענות, אבל יש פרשות דומות בתדירות של מספר פעמים בשנה.

אחד הדברים המעניינים באותו מאמר בנייצ'ר הוא שבארה"ב אין חקירות  ואפילו רישומים מסודרים של ארועים אלימים בהם מעורבים שוטרים. עד כמה שני יודע אצלנו יש חקירות כאלה, בודאי במצבים של הפעלת נשק. פשר להתווכח על טיב החקירות, אבל ל על עצם קיומן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...