Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מקרה המוות בארה״ב של הבחור האפרו-אמריקני שנגרם בידי שוטר?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספציפית במקרה הזה, מדובר בשוטר עם רקע בעייתי ותמונות שלו חובש כובע make whites great again. לי יהיה מאוד קשה להשתכנע שאין אלמנט גזעני במקרה הנוכחי על אף הרוח הליברטריאנית השוררת בשרשור זה, אם כי לעתים אני נהנה לאונן מול סרטונים של ג'ורדן פיטרסון as much as the next guy. 

• מצחיק 4
  • מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, nitch כתב:

ספציפית לגבי התפרקות מבנה המשפחה הגרעינית בקרב אפריקאים אמריקאים בארה"ב, ועם הבדלים לעומת אוכלוסיות שחורות אחרות (קריביים, ניגרים, גנאים וכו'), יש פה מעין תנועת מלקחיים.

מצד אחד, יש מחסור בגברים שחורים זמינים בגיל המתאים. אחוזי הכליאה שלהם גבוהים מאוד. זה אומר שנשים מוכנות להתפשר ולעשות ילדים עם גבר שלא נשאר איתן. זה כמובן יוצר נורמה חברתית גם אצל הגברים שלא רואים שום צורך להיקשר ולקחת אחריות אלא פשוט מפיצים את זרעם.

מהצד השני מדינת הרווחה מעודדת את זה בכך שהיא משלמת את החשבון, ובעצם מאפשרת (enables) את המבנה המשפחתי של חד הוריות ומעודדת אותו בכך שהיא מורידה את הלחץ מהגברים.

יש לא מעט מחקרים על מה היעדרות דמות יציבה של אב עושה לילדים, אלו לא דברים טובים.

לגבי קריביים ואפריקאים, אלו אוכלוסיות שרואות עצמן נבדלות מהאפריקאים אמריקאים (צאצאי עבדים על אדמת ארה"ב) ולרוב מתנהלות באופן שונה עם תוצאות מוצלחות בהרבה. יחד עם זאת, עם השנים והדורות החדשים שנולדים בארה"ב, ניתן לראות אימוץ של נורמות פחות חיוביות גם אצלם. בדומה לאתיופים מסויימים בארץ שמאמצים תרבות אפרו-אמריקאית אפילו שחוץ מהצבע אין להם דבר וחצי דבר במשותף איתה, לא רקע הסטורי, לא רקע חברתי ולא רקע גיאוגרפי או גנטי.

הנושא של חינוך מיני לא רלוונטי, אנשים יודעים היום טוב מאוד איך רביה עובדת, מה שמשנה זה האם אכפת להם מהתוצאות.

מי שרוצה לצעוק גזענות, מציע שיעלה מולי בה"פ קודם כדי להבין את הרקע המשפחתי והחברתי שלי ומאין אני שואב את הדעות שלי.

לגבי אתיופים - אני חושב שיש משהו נוסף משותף.  כשעלו ריכזו אותם בשכונות מאוד מסוימות, שעם השנים הפכו לשכונות של עוני, פשע והזנחה. שכונות מצוקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ניקו פ. כתב:

ספציפית במקרה הזה, מדובר בשוטר עם רקע בעייתי ותמונות שלו חובש כובע make whites great again. לי יהיה מאוד קשה להשתכנע שאין אלמנט גזעני במקרה הנוכחי על אף הרוח הליברטריאנית השוררת בשרשור זה, אם כי לעתים אני נהנה לאונן מול סרטונים של ג'ורדן פיטרסון as much as the next guy. 

https://www.washingtonpost.com/technology/2020/05/27/jonathan-riches-make-great-twitter-hat/

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, ניקו פ. כתב:

האמת זה Fake news במיטבו, הבחור עם הכובע הוא טרול אינטרנטי בשם Jonathan Riches. 

עריכה אחרונה על ידי Tair
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, David32 כתב:

מכיוון שאני לא הולך לקרוא ספר שלו בשביל להבין את הטענה, אשמח אם תפרט טיפה.

הטענה היא שיש קשר הדוק בין מדיניות רווחה ועליית כמות המשפחות החד הוריות. זה מוצג באור שלילי? ואיך טוען סואל שאמור להיות?

(מעבר לזה שבמחקר שציטטתי, ובטענה של שלקייס, האבא איננו מפרנס / מפרנס מספיק ולכן האמא נשענת על ביטוח לאומי) 

אני גם יכול לדמיין הרבה מקרים שבהם העובדה שיש מדיניות רווחה נותנת לאישה אופציה לצאת ממערכת יחסים לא רצויה או פוגענית.

ובכלל, לי נראה שחוסר השכלה וחינוך במיוחד בנושא המיני, וחוסר הנגשה של אמצעי מניעה וחינוך מיני לאוכלוסיות חלשות וגם שאלת ההפלות בארהב, הן כולם מוסיפות תרומה לא קטנה לעיניין כמות המשפחות החד הוריות בכול הגזעים.

מה שניצ'ה אמר, למרות שהטענה שלו היא בעיקר התזמון, הקהילה השחורה התקדמה במהירות עצומה לפני מדינת הרווחה של ג'וסון, ומאז התחילה ההתדרדרות.

אני לא חושב שאפשר לבוא והצביע על גורם אחד ספיציפי ולתלות עליו את הסיבה, ההתדרדרות בארה"ב היא גם בקהילה הלבנה, רק שהיא מבטאת את עצמה באופן שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yorng כתב:

לגבי אתיופים - אני חושב שיש משהו נוסף משותף.  כשעלו ריכזו אותם בשכונות מאוד מסוימות, שעם השנים הפכו לשכונות של עוני, פשע והזנחה. שכונות מצוקה. 

זה ממש לא יחודי לאתיופים. מה שכן משותף (בערך), זה שיש תמריצים יחודיים של מערכת הרווחה לאתיופים שתוקעים אותם שם. אתיופים הם היחידים שממשיכים להיות תחת משרד הקליטה גם אם נולדו בארץ לדוגמה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, David32 כתב:

ובכלל, לי נראה שחוסר השכלה וחינוך במיוחד בנושא המיני, וחוסר הנגשה של אמצעי מניעה וחינוך מיני לאוכלוסיות חלשות וגם שאלת ההפלות בארהב, הן כולם מוסיפות תרומה לא קטנה לעיניין כמות המשפחות החד הוריות בכול הגזעים.

חוסר השכלה בארה"ב? בוא, לאותה אמא ולבת שלה יש את אותו הטלפון כמו לי ולך עם אותו האינטרנט.
להיות עבריין זה מגניב, ובמשפחה חד הורית כשהאמא גם נאלצת לעבוד יותר שעות ואין אבא שיעיף לך כאפה לפנים בגיל 13 כשאתה עושה שטויות הסיכוי להדרדר לעבריינות גבוה משמעותית. זאת סטטיסטיקה מוכחת. 
באשר למדיניות שביקשת לה סימוכין, לא המצאתי את זה אלא שאבתי את זה מכמה נאומים (משני הצדדים אגב) של פוליטיקאים ועיתונאים, עשיתי בדיקה שטחית ברחבי האינטרנט ומצאתי עדויות תומכות, אז מודה - לא חקרתי את הנושא לעומק, אבל כמו שאתה רואה, יש פה אנשים שיש להם מידע דומה.
בעיני, יש קול שפוי היום בארה"ב שאפשר לשמוע מהחברה של TURNING POINT - צ'אלרי קירק, קנדס אוונס, דינש ד'סואזה ואחרים.
אני חוזר לזה שבסופו של דבר, אין בארה"ב בעיית גזענות. יש שם בעיית "אני" מאוד מוגזמת והנה הדוגמא:

ואל תחשבו שזה הקצה הרחוק, האוניברסיטאות שם מתקדמות בצעדי ענק לכיוון הזה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, shellcase כתב:

אני חוזר לזה שבסופו של דבר, אין בארה"ב בעיית גזענות. יש שם בעיית "אני" מאוד מוגזמת והנה הדוגמא:

יש לך מובאות כגון אלו שצירף @sperial? כי במאמר ההוא המסקנה (בגדול) היא ש:

ציטוט

the authors did not make any conclusions regarding racial bias of police officer

קרי, אין מסקנה לגבי גזענות, לא לחיוב אבל גם לא לשלילה.

לא ברור לי איך לנוכח המסקנה הזו אפשר לטעון לכאן או לכאן מבלי לצטט מקורות שווי ערך שתומכים בטענה שלך.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שאין גזענים, טענתי שאין בעיה לאומית של גזענות. לא מבחינה מוסדית ולא מבחינת יחס של האוכלוסיה אם כבר - יש בעיה הפוכה של שחורים שדורשים "safe space" מלבנים בטענות הזויות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, טענה שטעונה הוכחה מדעית.

אין הוכחה אין טענה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, חן ג. כתב:

שוב, טענה שטעונה הוכחה מדעית.

אין הוכחה אין טענה.

למה? יש לזה הוכחה לוגית מאוד ברורה. גזענות = רק אנטישמיות. אם זה לא נגד יהודים, אזי לא גזענות.

סורי, הייתי חייב. אתם יכולים להמשיך.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...