Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלון: מהי צורת הנהיגה שלכם ומדוע?

green
שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוהג סופר סבתא

מותר 55 מינימום?

אסע 60

טור 2 עד 2.5

לא יודע מה זה קיק דאון.

נמאס לי לתת גז ולהתקע ברמזור הבא.

נוסע ככה ומתזמן את כל הרמזורים בירוק בדרך הקבועה שלי 

מאוד מקפיד על הימין. כל מי שרוצה יסע לו ויעקוף אותי.

למה אני עושה את זה?

1-דלק

2- תזמון רמזורים

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בסוג המוזיקה שאני שומע באותו רגע.

לרוב נע בין "נראה אדיש אבל מודע לסביבה ויודע מראש מה הולך להיות" לבין "שקוע ביקום משל עצמו ב2 בלילה באמצע שום מקום עם פלייליסט Dream Theater בספוטיפיי".

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתדל לנהוג רגוע, תמיד, גם אם זה מהר גם אם לאט. רכב חזק מאוד אין סיבה להעלות סלד מעבר  ל2000 בתוך העיר. גם בשביל לעקוף גם בשביל לנסוע במהירות רגילה. מדי פעם מעביר מצב לספורט פלוס - אוהב את הcrackles and pops. כמו גם לא להשאיר את המנוע רק על סלד נמוך. מאזן.  מחוץ לעיר אם יש צפיפות תנועה - רגוע 100-120. אם כביש ריק - לא משנה כמה. 

וכמובן אסור לפספס מקומות מסוימים ועיקולים מסוימים / כיכרות מסוימות בדרך הביתה, קצת להחליק - תענוג צרוף. 

כעיקרון כמו שציינתי בפוסט אחר - נהיגה אגרסיבית (האצה מהירה מדי ובלימות חדות מדי) לא תביא לכלום. 

אפשר לנהוג מאוד מאוד (מאוד) מהר - רגוע. בלי לאמץ את הרכב יותר מדי. (שיוט ב-180 יושב על 2500 סל״ד לצורך העניין. או כך שמעתי מחברים עם אותו רכב באוטובן לא בארץ ולא אני כי זה לא חוקי). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני באלטו, אני נוהג על 90-95 מקסימום, כדי להנות מצריכת הדלק הטובה וכי במהירות גבוהה יותר זה כבר לא נעים. 

כשאני בטויוטה אני נוהג על 110, 120 , תלוי מתי ואיפה.

אני תמיד שואף לזרום ולהשתלב עם הכביש והנהגים האחרים, ושונא שנהגים אחרים מהססים, מאיטים סתם או לא יודעים להתשלב.

הדבר שהכי מעצבן אותי זה נהגים שלא מרוכזים בכביש ובדרך, ושרואים את זה על הנהיגה שלהם. 

• רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי ברכב. ברכב שנותן אני לוקח...

ברכב שלא אני משכנע אותו שכן... תלוי בזמנים ובלחץ.

לרוב זה רווח של כמה דקות. לפעמים דקות אלו חשובות מאד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עירוני? כי רגוע שבעולם. לך תדע מי יקפוץ לכביש

בין עירוני? הפעם האחרונה שעשיתי על הכביש משהו שהצטערתי עליו היה לפני כמעט 20 שנה (במזל אני חי בשביל לכתוב) כך שאני לא אעשה משהו שאצטער עליו או שיש לו פוטנציאל נפיץ, מעבר לזה כל מה שיקדם אותי מהר יותר ליעדי + מהנה אותי + אין לי סבלנות + לא איכפת לי מצריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Smiro כתב:

משתדל לנהוג רגוע, תמיד, גם אם זה מהר גם אם לאט. רכב חזק מאוד אין סיבה להעלות סלד מעבר  ל2000 בתוך העיר. גם בשביל לעקוף גם בשביל לנסוע במהירות רגילה. מדי פעם מעביר מצב לספורט פלוס - אוהב את הcrackles and pops. כמו גם לא להשאיר את המנוע רק על סלד נמוך. מאזן.  מחוץ לעיר אם יש צפיפות תנועה - רגוע 100-120. אם כביש ריק - לא משנה כמה. 

וכמובן אסור לפספס מקומות מסוימים ועיקולים מסוימים / כיכרות מסוימות בדרך הביתה, קצת להחליק - תענוג צרוף. 

כעיקרון כמו שציינתי בפוסט אחר - נהיגה אגרסיבית (האצה מהירה מדי ובלימות חדות מדי) לא תביא לכלום. 

אפשר לנהוג מאוד מאוד (מאוד) מהר - רגוע. בלי לאמץ את הרכב יותר מדי. (שיוט ב-180 יושב על 2500 סל״ד לצורך העניין. או כך שמעתי מחברים עם אותו רכב באוטובן לא בארץ ולא אני כי זה לא חוקי). 

להחליק בכיכרות נכנס תחת-נהיגה בקלות ראש.

שכחת לכסת"ח את עצמך גם שם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי לרוב הנסיעה מאוד רגועה וזאת בעיקר בכדי לצרוך פחות דלק ולשמור על הרכב. 

לפני כשנה וחצי רכשתי מאזדה 6 2.5 (מאז החלפתי ל-3 וכיום שוב ב- 6 2.5), מאז אני מנסה לשבור שיא תצרוכת דלק. 

מאחר ודור ה- SkyActiv של מאזדה שהוא יותר חסכוני בדלק ממאזדה שלפני כן, אני מנסה להשיג תוצאות טובות יותר.

לבינתיים את התוצאה הכי טובה הצלחתי להשיג לפני כ-8 חודשים בכביש מהיר וזאת נסיעה עם קרוז קונטרול: 

y4ii4jn3jkmg.jpg

עריכה אחרונה על ידי shlomi6280
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלי זה תלוי, לפעמים בכביש פתוח אחרי הרבה זמן שלא לחצתי אני אוהב לתת לחיצה בשרנית כדי לרענן קצת את ההנאה. אבל בדרך כלל נוסע רגוע מאוד, 90 בבינעירוני בצד ימין ובעיר בהתאם לדרך.

ברכב של חמותי אני סוחט את הדוושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, halperin96 כתב:

להחליק בכיכרות נכנס תחת-נהיגה בקלות ראש.

שכחת לכסת"ח את עצמך גם שם.

הכיסתוח זה היה בהומור. כתיבה ע"ג שורות פורום ללא עדות ממשית של וידאו וכן הלאה, איננה משמשת הודאה ולא קבילה בבית משפט. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו ששנאתי בעבר כשהייתי נוהג על ידני, והיום ממשיך גם כשאני על אוטומט, זה לעמוד ברמזורים. 

לכן תמיד מנסה לתזמן רמזורים(מוריד רגל מהגז כשאני רואה רמזור שאני לא אצליח לעבור אותו) 

ובאופן כללי, לרוב אוהב לנסוע בימין, בקרת שיוט על 100-105(כביש של 90), יש כול כך הרבה מטומטמים בכביש שנצמדים, מהבהבים, חותכים, משחקים בפלאפון, ככה שמעדיף לנהוג קצת יותר לאט בימין, ופחות לפגוש אותם. 

בשבתות או בקורונות למינהם, כשהכבישים פתוחים יותר, אני כבר נוהג במוד מהיר יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שסגנון הנהיגה שלי לא מעורר עניין. למרות שיש מדבקה עם מספר טלפון על הפגוש האחורי של הרכב שלי - אף אחד לא התקשר למספר המופיע בו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

בנורמל, נוהג כמו סבתא, גם ביום יום כשאין קורונה בסביבה, אין איפה להרביץ ובטח שלא במרכז.
במצב לא נורמלי(קרי: קורונה), אני מפחד על הרישיון, הרכב מאיץ למהירויות של הופעה אצל רפי רשף בכלום זמן.
בכביש 6, אני נוהג דיי רגוע שזה אומר בקרת שיוט על בין 120 ל 1...
יש חריגים כאשר מישהו מהבהב לי לעוף מהשמאלי(כאשר יצאתי לעקיפה של רכב אחר) ואז, כמו ילד קטן, אני מאיץ עד שהבחור המהבהב מתייאש וזה בדר"כ קורה במהירות גבוהה מאוד (ילד קטן, כבר אמרתי?), גם המבט שעל פני הנהג שרכב 7 מקומות מאיץ כמו בהמה על סטרואידים, פרייסלס[emoji4].

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, eladns כתב:

אני נוהג סופר סבתא

מותר 55 מינימום?

אסע 60

טור 2 עד 2.5

לא יודע מה זה קיק דאון.

נמאס לי לתת גז ולהתקע ברמזור הבא.

נוסע ככה ומתזמן את כל הרמזורים בירוק בדרך הקבועה שלי 

מאוד מקפיד על הימין. כל מי שרוצה יסע לו ויעקוף אותי.

למה אני עושה את זה?

1-דלק

2- תזמון רמזורים

לא בכל רכב הsweet spot נמצא ב2000-2500 סל"ד.
גם אני חשבתי כמוך, נסעתי תמיד 90 קמ"ש ב2500 סל"ד. פעם אחת יצאתי לעקיפה, עליתי ל110 קמ"ש ב3000 סל"ד ושכחתי לחזור ל90 קמ"ש. גיליתי שהרכב חסכוני יותר ב110 קמ"ש מאשר ב90. הבדל משמעותי של 9.5 ק"מ לליטר לעומת 8.5.

סגנון נהיגה שלי מאד טכני. משתדל לשמור תמיד על מהירות קבועה כשהכביש פתוח, בעזרת עקיפות מתוכננות ושמירה על הימין, עם כמה שפחות בלימות והאצות. 
בתוך העיר נוסע בזהירות יתר, אבל לא כמו זקן, כי רוב הזקנים שראיתי פה לא שמים לב לכל הקורקינטים והאופניים שמתפרצים לכביש וכמעט אף פעם לא עוצרים במעבר חציה להולכי רגל.
בפעמים הנדירות שיוצא לי לנהוג לבד בלילה כשאין הרבה אנשים בחוץ והכביש רטוב, אני עושה קצת שטויות בכיכרות ובפניות פרסה.  

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכי רגוע, אבל מאוד זהיר. תמיד שומר מרחק, תמיד תמיד מאותת לפני פניה או מעבר בין נתיבים, מסתכל במראה פעמיים לפני מעבר בין נתיבים. מה שכן יש לי נטייה לעלות למהירות המירבית שאני יכול בהתאם לתוואי הדרך. אני מאלה שבלי סיבה טובה מאיצים ואז בולמים ברמזור. אין לי הסבר למה אני עושה את זה, סתם חוסר סבלנות והרגל. אני גם מאלה שמאוד מתעצבנים כשעוקפים את הפקק ומנסים להכנס לפני, אין מצב שאני נותן להכנס. מה שכן, אם אני שומע ספר תוך כדי נהיגה זה פותר את הבעיה ואני מתחיל לנהוג כמו זקנה.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...