Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לשמור על זוגיות בריאה בתקופת הקורונה - דיון

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו שרשור מתגלגל בוא כל אחד מוזמן לתת את הטיפים שלו , לייעץ ולהתייעץ וליצור דיון ענייני ופורה בעניין הכה מורכב ולא פשוט שאיתו גברים רבים  נאלצים להתמודד בתקופה מאתגרת זו.

הרבה זוגות הולכים לצערנו לגמור ברבנות בשנה הקרובה, עקב המתחים הרבים שיווצרו עקב המצב. אז בואו נדאג ונעזור פה אחד לשני.

• מעניין 1
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני יתחיל:

הולכים להיות לא מעט מצבים בהם בת הזוג הולכת להתעצבן עלייך. יותר מתקופות רגילות מין הסתם. אין מה לעשות, זהו שילוב לא טוב של תקופה מתוחה, הרבה פחדים ואי וודאות עם המגפה שסביבנו  שמשולבים עם יותר מדי זמן בבית אחד בתחת של השני (סליחה על הביטוי).  מעט ספייס זהו דבר בריא בזוגיות. כשאין ספייס, אין מקום להתגעגע, ושנמצאים אחד עם השני יותר מדי, עלולים להיווצר מתחים.

אז מה תעשה שבת הזוג  מתעצבנת  עלייך? צועקת עלייך? מדברת בצורה פוגענית?

קודם כל, תנסה להיכנס לנעליים של הבנאדם שמולך, תנסה להבין מאיזה מקום הוא מגיע ולמה הוא אומר את מה שהוא אומר. 

למשל:

1. אם אשתך אומרת לך בעצבים: " למה אתה לא מוריד את הזבל?" הרבה פעמים הבעיה היא לא הזבל, אלא היא משתמשת בהורדת הזבל בכדי להביע תסכול ממך.

משהו מפריע לה וזה כנראה לא מסתכם בהורדת הזבל. נסה לזכור כמה פעמים עשית מה שהיא אמרה כמו להוריד את הזבל והיא עדיין הייתה עצבנית. כמעט תמיד יש משהו מעבר. תנסה להבין מהו.

2. אם היא מרימה את הטון או מדברת בצורה פוגענית ולא מכבדת, תדע לעמוד על שלך ולהציב קווים אדומים שזה לא מקובל עלייך.  אבל, וזה מאוד חשוב, תעשה זאת בצורה רגועה ומחושבת. לעולם אל תרים את הקול. הרמת קול זה לא סימן לחוזק מצידך, אלא סימן לחולשה. שאדם מרים עלייך את הקול הוא עושה את זה מחוסר ביטחון. הוא עושה זה, כי הוא לא מספיק בטוח בעצמו ובדימוי העצמי שלו בעיניי אחרים, לכן הוא מפצה על כך בהרמת קול. מעבר לכך, הרמת קול זהו סוג של אלימות מילולית וזה פסול. 

תמיד תשיב בטון רגוע ונינוח,  אך אסרטיבי ובטוח בעצמו. טון רגוע משדר ביטחון עצמי ושליטה בכאוס. טון רגוע משדר שאתה לא נרתע ושולט במצב. "תגיד לה בצורה סופר רגועה אך תשדר לה שאתה בטוח בעצמך והחלטי ותגיד לה משהו בסגנון : "מאמי, את יודעת שאת יקרה לי מאוד, אבל אני לא אוהב את הטון הזה, ואני לא מוכן לנהל איתך דו שיח בצורה כזו לא מכבדת. זה פשוט לא מכבד את שנינו. אז  שתהיי רגועה, תבואי ונדבר." וזהו, אתה הולך לעניינך. אתה בשום אופן לא נשאר שם ונותן לה להמשיך לצעוק עלייך. 

3. נשים הן פועלות הרבה יותר דרך הרגש מאשר אנחנו הגברים.  לא סתם תראו הרבה יותר נשים שבוכות ונהיות אמוציונליות במצבי לחץ/שמחה/עצבות מאשר אנחנו הגברים.  יש לכך הסבר אבולוציוני, אבל לא אכנס לזה כרגע.

אנחנו הגברים חייבים להיות משולים להר. ההר, לא משנה כמה הרוחות חזקות מסביבו, הוא תמיד נשאר יציב וחזק בקרקע, הוא לא זז ממקומו. סערה? גשמים? הוריקן? זה לא מעניין את ההר ולא מזיז להר. ההר תמיד נשאר במקומו.  כך גם אתה צריך להיות. אף פעם אל תיתן לאנשים שסביבך להביא אותך למקום רגשי ולערער אותך. שאתה פועל דרך הרגש, אתה לרוב עושה טעויות. תמיד תפעל עם הראש. ותמיד שמור על רוגע ופאסון. באנגלית זה נקרא :  Always keep your frame. Dont ever lose it

4. לעולם אל תתווכח עם בת הזוג/אשתך. מתי אי פעם התווכחת עם בת הזוג שלך וניצחת? מתי היא אי פעם אמרה : "צודק, טעיתי, סליחה"?נדיר מאוד נכון?  נשים לא מתווכחות בצורה הוגנת, כי הם מתווכחות לרוב  דרך הרגש, ולא דרך ההגיון.

לכן, תמיד תנסה להבין למה היא כעוסה, תקשיב להתנהגות ולשפת הגוף , לא למילים. וזה חוזר לנקודה מס' 1 עם הזבל. הרבה פעמים הן יביאו תסכול באמצעות התפסות שולית על משהו,  שנראה זניח. אבל מאחורי המשהו הזניח הזה כמו הורדת זבל, אי פנויי כלים מהשולחן, מסתתר תסכול גדול יותר וכללי יותר ממך. עוד סיבה אגב , שאין טעם להתווכח. 

אז מה תעשה? אחרי שעמדת על שלך שהיא תדבר בצורה רגועה, תהייה קשוב. תקשיב לה. פשוט סתום את הפה ותקשיב. אל תענה. תן לה להוציא את הכל. לרוב, היא לא רוצה שתפתור לה את הבעיות, היא פשוט רוצה שתקשיב. שהיא מסיימת לדבר תגיד לה: אז אני מבין שאת מתוסכלת ממני לאחרונה כי עשיתי X , Y , Z וזה פגע בך, אני צודק?"  תראה לה שהקשבת בכך שתזכיר את עיקרי הדברים שהיא אמרה כמו שציינתי. ואז, חכה שהיא תענה בחיוב ותגיד משהו בסגנון : צר לי שהרגשת כך,  לא הייתה לי כוונה לפגוע..את חשובה לי ואני ידאג יותר לשים לב." משהו בסגנון הזה ותחבק אותה. אחר כך תראה איך היא מרגישה הקלה, וחוזרת להיות האישה המתוקה והחמודה שהכרת. 

תמיד תזכור - חוזק זה לא כמה חזק אתה צועק, זה כמה אתה שומר על טון רגוע, יציב ובטוח בעצמו לא משנה מה קורה סביבך

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
  • אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסוט.

שלא יגמר לעולם.

נותן לה לישון עד 9

מ6 בבוקר אני עם הילדים.

עוזר בבית מה שצריך- ניקיון, ללכת לקניות.

ושוב עם הילדים.

לא אייפון ולא נעליים.

בקושי מסכים.

כיף.

עריכה אחרונה על ידי eladns
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת!

מה הקשר שלי לזה שהתחתנתם עם מכשפה?

למה אני אחראי לזה שאתם חוזרים הביתה ורואים את האישה עם מטאטא, אתם לא יודעים אם היא מנקה או עפה לסידורים? 

בואו, לא כל דבר צריך להאשים אותי או את פנגולין המחמד שלי. 

תודה,

וחג פסח שמח וכשר,

קובי ד19

• אהבתי 1
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתך עדיין על מטאטא?

הגיע הזמן לחדש אותה עם דייסון ספורט. או להושיב אותה כמו חתול על איירובוט.

את המטאטא לקנות מהגוי יחד עם החמץ אחרי המימונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבידוד הוא הזדמנות נהדרת לצפות בסדרה התיעודית ״סימה ומשה״, המתעדת גבר אמיץ אשר מתמודד עם תחלואי הפמיניזם המודרני

מצ״ב פרק 1

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 4

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אמנם מחקת את הוידאו, אבל ניכר שאתה מגיע ממקום טוב - גם אם אתה עושה את זה בצורה מיזוגנית.

לא יודע מאיפה ה״הכשרה״ לנתח נשים בצורה כוללנית ועל בסיס ״אבולוציה״ וכל מיני מדע פופולארי, אני גם בטוח שיש לך קונביקשן עמוק בנוגע לנושא - אבל חשוב שאנשים אחרים שקוראים את זה ישאלו את עצמם האם זה מתיישב עם תפיסת העולם שלהם / סט הערכים שהם רוצים לחנך עפ״יו את משפחתם, ובפרט בנותיהם.

בפרט -

לפני 16 שעות, Bob Ross כתב:

[1]לעולם אל תתווכח עם בת הזוג/אשתך. [2]מתי אי פעם התווכחת עם בת הזוג שלך וניצחת? מתי היא אי פעם אמרה : "צודק, טעיתי, סליחה"?

מהסוף להתחלה:

2. אתה מתייחס לויכוח כאל תחרות (״ניצחת״), אבל ויכוח ו/או דיון (הן בכלל, וכמובן עם בת/בן זוג בפרט) אינו תחרות אלא הזדמנות לשתף ידע ולהגיע למסקנות. מטבע הדברים כמובן שקרה הרבה פעמים שבתום ויכוח אשתי הגיעה למסקנה שאני צודק, כמו שקרו מקרים בהם אני הסקתי שהיא צודקת, ומקרים בהם כל אחד נשאר בשלו. מה שמוביל ל -

1. אתה מתאר כאן מערכת יחסים בעייתית בלשון המעטה, חולנית אם מדברים דוגרי. לעולם לא להתווכח עם האדם שנמצא במערכת הכי אינטימית, לעתים נצחית? באמת...? אתה באמת ובתמים מאמין שזו דרך חיים נבונה ו/או בריאה?

מקווה שהשנים והחיים ישנו את דעתך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

תשמע, אמנם מחקת את הוידאו, אבל ניכר שאתה מגיע ממקום טוב   - גם אם אתה עושה את זה בצורה מיזוגנית.

לא יודע מאיפה ה״הכשרה״ לנתח נשים בצורה כוללנית ועל בסיס ״אבולוציה״ וכל מיני מדע פופולארי, אני גם בטוח שיש לך קונביקשן עמוק בנוגע לנושא - אבל חשוב שאנשים אחרים שקוראים את זה ישאלו את עצמם האם זה מתיישב עם תפיסת העולם שלהם / סט הערכים שהם רוצים לחנך עפ״יו את משפחתם, ובפרט בנותיהם.

בפרט -

מהסוף להתחלה:

2. אתה מתייחס לויכוח כאל תחרות (״ניצחת״), אבל ויכוח ו/או דיון (הן בכלל, וכמובן עם בת/בן זוג בפרט) אינו תחרות אלא הזדמנות לשתף ידע ולהגיע למסקנות. מטבע הדברים כמובן שקרה הרבה פעמים שבתום ויכוח אשתי הגיעה למסקנה שאני צודק, כמו שקרו מקרים בהם אני הסקתי שהיא צודקת, ומקרים בהם כל אחד נשאר בשלו. מה שמוביל ל -

1. אתה מתאר כאן מערכת יחסים בעייתית בלשון המעטה, חולנית אם מדברים דוגרי. לעולם לא להתווכח עם האדם שנמצא במערכת הכי אינטימית, לעתים נצחית? באמת...? אתה באמת ובתמים מאמין שזו דרך חיים נבונה ו/או בריאה?

מקווה שהשנים והחיים ישנו את דעתך.

קודם כל, תודה לך על התגובה.

זו בדיוק המטרה של השרשור שפתחתי. המטרה של השרשור הזה הוא שכולם יכולים להגיב ולשתף את דעותיהם והשקפת עולמם. לייעץ ולהתייעץ. אני סה"כ נתתי את ה5 סנט שלי, אתה ואחרים כמובן לא חייבים להסכים וכמובן שגם יכולים לכתוב דעה נגדית. זהו חלק מדיון.

אתה כותב שחשוב שאנשים אחרים לא יקחו דברים כעובדה מוגמרת, אני כמובן מסכים. אני יוצא מנק' הנחה שרוב הקוראים פה מעל גיל 18 עם חשיבה עצמאית ויכולים להחליט בעצמכם מה נכון להם ומה לא.

כלל אצבע לחיים מבחינתי הוא - שתמיד תיקח דברים שאנשים אומרים לך עם כפית של מלח. ודברים שאני כותב הם כמובן לא יוצאים מין הכלל. 

הניתוחים שלי הם אכן בקווים כלליים. אין , דרך אחרת. וכמובן שייתכן וזה לא נוגע לזוגיות הספציפית שלך או של אנשים אחרים פה וזה בסדר גמור, אלו  שזה כן נוגע להם, יודעים. 

הטענה שלך לגבי מיזוגניה, אני חולק עליה ברשותך. אין שום דבר מהדברים שכתבתי שרומזים או מעידים על כך. ואם כן, אשמח אם תכתוב לי מה הם.

לגבי דברייך על עניין הויכוח, שוב, הרשה לי לחלוק ואסביר לך למה:

אמרתי לעולם לא להתווכח , לא אמרתי לעולם לא לדון. לדון אפשר ורצוי.  מה ההבדל בין דיון וויכוח? דיון נעשה בנועם כמו שאני ואתה עושים עכשיו. לעומת ויכוח, שהוא לא יותר מאשר חילופי ההאשמות המלווים לרוב בצורה תוקפנית ולא נעימה לשני הצדדים, שלא מובילה לשום מקום ורק יכולה לגרום לנזק.

מוזמן כמובן להגיב ולחלוק על דבריי . זהו דיון פתוח . חג שמח לכולנו.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

נדמה לי שצרור העצות הזה שייך לפורום הטכני ולא לאוף טופיק, יחד עם שאר הוראות היצרן והמדריכים למשתמש.

פעם תכני איכות כאלה היו עולים לפה רק בחופש הגדול.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Derish כתב:

~

נדמה לי שצרור העצות הזה שייך לפורום הטכני ולא לאוף טופיק, יחד עם שאר הוראות היצרן והמדריכים למשתמש.

פעם תכני איכות כאלה היו עולים לפה רק בחופש הגדול.

אה.. הנה עוד אחד מ.. "פעם היה כאן טוב יותר".. אני לא רואה איך ההודעה שלך תורמת לדיון, אבל רק שתראה כמה אתה טועה ומטעה ידידי - 

רק יולי אוגוסט ורק בפורום טכני כן? ופעם היה טוב יותר, כן?

בואו נראה אם אתה צודק: (ספוילר - לא)

והנה, נתחיל ממך   :

ועוד שתי דוגמאות אחרות :

והיריעה עוד קצרה.. יש עוד מלא בהיסטוריית האוף טופיק , אני פשוט לא רוצה להרוס כאן את השרשור.. כל אחד מוזמן לעשות חיפוש. ולהבדיל מהשרשורים האלה שהבאתי כאן  ומבלי להוריד מהחשיבות שלהם, כאן הנושא קצת יותר רציני. כאן מדובר על לשמור על מע' היחסים שלנו עם בנות הזוג בתקופה לא פשוטה זו.לשמור על מה שבנינו תקופה ארוכה כל כך בהרבה דם, יזע ודמעות ולעזור אחד לשני כדי למנוע מזה להתפרק בתקופה שהרבה דברים הולכים להתפרק.  וכולם מוזמנים לשתף ולהשתתף, ולתת מהנסיון שלהם. וכל אחד ייקח מזה מה שנכון ורלוונטי עבורו. 

אבל  אם זה לא לרמתך, אתה מוזמן לא להיכנס ובטח לא להגיב. אבל זה בסדר, תמיד מגיע חבר הפורום התורן לתת "ביקורת בונה" על איזה שרשור שלא נראה לו כמו בחיים עצמם שתמיד יש את האחד שחייב לבוא, לזרוק לך הערה עוקצנית  וללכת, והוא עושה זאת רק לשם לומר אותה, לא באמת בשביל לשנות משהו או כי באמת תכלס אכפת לו. האירוניה היא, שהדבר היחיד שמוריד את הרמה  בשרשורים האלה זה הודעות מהסוג שלך. חג שמח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

נעים להיזכר בכמה משרשורי העבר ובעיקר בנפשות הפועלות. אכן היו זמנים.

לענייננו - המלצתי להעביר לטכני היות וניכר שנעשתה כאן השקעה לא קטנה (בלי שום סרקאזם). אבל התוכן, איך לומר... שנוי במחלוקת. באת והכללת פה חצי מאוכלוסיית העולם, עם עצות שנעות בין קומון סנס אנושי (בלי קשר למין) לבין משהו ששייך למאה הקודמת ולאיך שנתפסו אז תפקידי האשה והגבר. מילא אם היית רושם 'אצלי כך וכך עבד - אולי יעבוד גם אצלכם', אבל באת ואשכרה נתת פה הוראות הפעלה, כאילו שכולנו קנינו את אותו דגם של 'אישה 1600LS' מאותו שנתון ועכשיו נחלוק טיפים על איך לתחזק אותן בזמן הדממה. בחייאת זום-זום.

לב טולסטוי נתן טיפ של אלופים כשכתב: כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו אך האומללות אומללות הן כל אחת בדרכה. זו לדעתי הביקורת הכי בונה שאפשר לתת פה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבשש דקות מסוכמת פה גישה בריאה לאיך מנהלים דיון או ויכוח, א-לה הכיוון שאוריו מכוון אליו.

הרבה יותר מועיל מלנסות להציב קווים ולהגדיר מה הצד השני, לפי סכמות קבועות על בסיס מגדר.

הכי חשובה העצה מדקה 4:30.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Derish כתב:

~

נעים להיזכר בכמה משרשורי העבר ובעיקר בנפשות הפועלות. אכן היו זמנים.

לענייננו - המלצתי להעביר לטכני היות וניכר שנעשתה כאן השקעה לא קטנה (בלי שום סרקאזם). אבל התוכן, איך לומר... שנוי במחלוקת. באת והכללת פה חצי מאוכלוסיית העולם, עם עצות שנעות בין קומון סנס אנושי (בלי קשר למין) לבין משהו ששייך למאה הקודמת ולאיך שנתפסו אז תפקידי האשה והגבר. מילא אם היית רושם 'אצלי כך וכך עבד - אולי יעבוד גם אצלכם', אבל באת ואשכרה נתת פה הוראות הפעלה, כאילו שכולנו קנינו את אותו דגם של 'אישה 1600LS' מאותו שנתון ועכשיו נחלוק טיפים על איך לתחזק אותן בזמן הדממה. בחייאת זום-זום.

לב טולסטוי נתן טיפ של אלופים כשכתב: כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו אך האומללות אומללות הן כל אחת בדרכה. זו לדעתי הביקורת הכי בונה שאפשר לתת פה.

תודה על ההסבר, עכשיו הביקורת שלך עניינית ומובנת.

הרשה לי להשיב - 

1. זה לא יהייה הוגן  או נכון (לדעתי) להעביר לטכני, בזמן שעשרות אם לא מאות שרשורים בנושאי זוגיות מאז ומתמיד היו באוף. יחד עם זאת, כמובן שזהו פורום פרטי והמנהלים יעשו כראות עינהם.

2. תודה לך על ההכרה בהשקעה שלי ובכך שזה בא ממקום טוב (גם בלי שום  סרקאזם).

3. כמו שכבר כתבתי לאוריו, אני חייב לדבר בקווים כללים, כין אין דרך אחרת. אני לא יכול לקחת את בת הזוג שלך בנפרד ואת בת הזוג שלו בנפרד ולעשות עליהם מדגם מייצג. אני חייב לדבר בהכללות ומתוקף היותם של הכללות - זה לא ייגע בכולם.  וכמו שאמרתי לאוריו, מי שזה יודע שזה רלוונטי אליו, יודע. ומי שלא, לא. וזה גם בסדר. 

4. אשמח אם תסביר את עצמך, מה מהדברים שכתבתי שייכים למאה הקודמת או שנויים במחלוקת. 

תודה והמשך חג שמח

לפני 16 שעות, falou כתב:

אני חושב שבשש דקות מסוכמת פה גישה בריאה לאיך מנהלים דיון או ויכוח, א-לה הכיוון שאוריו מכוון אליו.

הרבה יותר מועיל מלנסות להציב קווים ולהגדיר מה הצד השני, לפי סכמות קבועות על בסיס מגדר.

הכי חשובה העצה מדקה 4:30.

גישה מעניינת, תודה על השיתוף.

אם הבנתי אותו נכון, הוא פחות או יותר אומר מה שאני אמרתי - להקשיב להקשיב להקשיב, למה שהצד השני אומר לך, ולחזור על עיקרי הדברים בפניו. לא לבטל את מה שהוא אומר ולהציג רק את טענותייך כיחידות שרלוונטיות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...