Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לשמור על זוגיות בריאה בתקופת הקורונה - דיון

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלק החשוב הוא לא רק להקשיב, אלא לחזור על הטענות של הצד השני, ושהוא יאשר שהסברת אותן נכון. זה עושה שלושה דברים:

1. מוודא שהקשבת

2. מוודא שהבנת את הטיעון, ושאתה מסוגל לחזור עליו במילותיך.

3. עצם החזרה על דעה שאתה לא מסכים אותה, מקרב אותך ללקבל אותה כלגיטימית.

שוב, המטרה בדיון או ויכוח או ריב עם מישהו שאיכפת לך ממנו היא לא "לנצח" אותו, כי אתם אמורים להמשיך לשתף בפעולה, ועם בנזוג, זה לשתף פעולה בכל דבר בחיים (כמעט). המטרה היא ליצור פשרה מקובלת על שני הצדדים (לא הסכמה, פשרה), ובעיקר, לשמר מסגרת של הבנה הדדית.

אתה לא מנסה לנתח את הצד השני, ולמצוא דרך, פרצה, להשיג את מבוקשך, אלא מכבד את האוטונומיה שלו, ולמצוא איתו דרך קדימה, אם מתוך הסכמה ואם מתוך פשרה. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דעתי הדלה היא  שאין הבדל בין התקופה הזאת לזמנים אחרים.

הכללים והדרך לחיי זוגיות בריאים תקפים בכל זמן באותה מידה.

ולמרות שזוגתי ואני יחד כבר כמעט 30 שנה אני לא אתיימר להיות יועץ זוגיות ולעשות רשימת עשה ועל תעשה.  

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, falou כתב:

החלק החשוב הוא לא רק להקשיב, אלא לחזור על הטענות של הצד השני, ושהוא יאשר שהסברת אותן נכון. זה עושה שלושה דברים:

1. מוודא שהקשבת

2. מוודא שהבנת את הטיעון, ושאתה מסוגל לחזור עליו במילותיך.

3. עצם החזרה על דעה שאתה לא מסכים אותה, מקרב אותך ללקבל אותה כלגיטימית.

שוב, המטרה בדיון או ויכוח או ריב עם מישהו שאיכפת לך ממנו היא לא "לנצח" אותו, כי אתם אמורים להמשיך לשתף בפעולה, ועם בנזוג, זה לשתף פעולה בכל דבר בחיים (כמעט). המטרה היא ליצור פשרה מקובלת על שני הצדדים (לא הסכמה, פשרה), ובעיקר, לשמר מסגרת של הבנה הדדית.

אתה לא מנסה לנתח את הצד השני, ולמצוא דרך, פרצה, להשיג את מבוקשך, אלא מכבד את האוטונומיה שלו, ולמצוא איתו דרך קדימה, אם מתוך הסכמה ואם מתוך פשרה. 

יפה מאוד, זה פחות או יותר מה שאני אמרתי שהסברתי  איך להתנהג עם בת הזוג במילים אחרות.  אני הדגשתי את הצורך להקשיב, ואת הצורך לאחר שהקשבת, לחזור על עיקרי הדברים בכדי להראות לצד השני שהקשבת. זה מאוד חשוב ומראה שאכפת לך .

הסברת יפה מאוד ואני מסכים לרוב, חוץ מככך שאתה שם לדון ולהתווכח כמקשה אחת. אלו דברים שונים לחלוטין, כמו שהסברתי לאוריו, לדון זו הגישה הנכונה בעוד שלהתווכח זה פשוט לריב. וששניים רבים, אחד תמיד רוצה "לנצח" , שזה שלעצמו פוסל את הוויכוח מלהיות כלי לגיטמי. לכן גם אתה ואוריו לא הבנתם את כוונתי בלנצח. בכוונה השתמשתי במילה לנצח, כדי להדגיש כמה שימוש בכלי הזה של וויכוח , או איך אני אוהב לקרוא לזה - "ויכוח - ניגוח" (שזה גם מתחרז נפלא וגם בתכל'ס, מה שזה באמת) הוא לא תקין בעליל ופסול לחלוטין

אכן אתה צריך לכבד את האוטונומיה שלו, אני מסכים בהחלט. בגלל זה כתבתי שצריך להקשיב לצד השני  וצריך לדון. לא לריב (להתווכח).

לפני 4 שעות, אורי מ. כתב:

דעתי הדלה היא  שאין הבדל בין התקופה הזאת לזמנים אחרים.

הכללים והדרך לחיי זוגיות בריאים תקפים בכל זמן באותה מידה.

ולמרות שזוגתי ואני יחד כבר כמעט 30 שנה אני לא אתיימר להיות יועץ זוגיות ולעשות רשימת עשה ועל תעשה.  

הכללים אכן אותם כללים אני מסכים, אבל הזמנים השתנו. אנחנו חיים בעידן שונה בו כמות הגרושים/גרושות מרקיעה שחקים  וכן ,צריך יותר להבין למה זה קורה ויותר להבין מה עושים כדי לא להיכנס לסטטיסטיקה העגומה הזו. ואני שמח לשמוע שאתם מסתדרים לאחר תקופה כה ארוכה ואני מאחל לכם עוד עשרות שנים ביחד.

אני מניח שביועץ זוגיות, אתה כנראה מתייחס אליי. אז צר לי לבשר לך, אינני יועץ ואני לא מתיימר להיות כזה. אני סה"כ משתף מהנסיון האישי שלי, ואני הזמנתי את כלכם לעשות כך גם כן.

זו המטרה של השרשור, שכל אחד ישתף מהנסיון שלו ואפשר יהייה לפתח דיון בריא עם עצות מועילות לזוגיות בריאה שכל אחד יוכל לקחת ממנה לפחות משהו קטן. אני סה"כ נתתי את הסיפתח. 

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו עובד הכי טוב שהיא נעולה במרתף, ופעם ביומיים-שלושה אני מוריד לה אוכל.

אגב... איזה יום היום?

• רעיון גרוע 2
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

יאנחנו חיים בעידן שונה בו כמות הגרושים/גרושות מרקיעה שחקים וכן ,צריך יותר להבין למה זה קורה ויותר להבין מה עושים כדי לא להיכנס לסטטיסטיקה העגומה הזו.

למה עגומה? לדעתי גירושים זה דווקא מצויין, ובכלל כל נישואים צריכים לבוא עם 'נקודת יציאה' אחרי 5-10-15 שנים, כמו משכנתא. אם עשית טעות בצעירותך והתחתנת עם האדם הלא נכון, זה לא אומר שאתה (ואשתך, והילדים אם יש) צריך להיענש על זה במשך שארית חייך. לפעמים צריך גם לדעת מתי לחתוך ולא להישאר ביחד בכל מחיר מתוך איזה פרינציפ מיושן.

הזוגות הכי מאושרים שאני מכיר הם דווקא אלו שנפגשו בפרק ב', ושלא במפתיע הם גם לא ממהרים להתחתן בשנית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, פבל כתב:

לנו עובד הכי טוב שהיא נעולה במרתף, ופעם ביומיים-שלושה אני מוריד לה אוכל.

אגב... איזה יום היום?

אז במילים אחרות, היא לא מבשלת עבורך?

וואו, חוצפנית. מקווה שהיא יודעת להעריך את הגבר בו היא זכתה.

• מצחיק 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מציג את זה ככה, באמת הייתה לי תחושה שהיא עוקצת במשהו.

• מצחיק 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

הכללים אכן אותם כללים אני מסכים, אבל הזמנים השתנו. אנחנו חיים בעידן שונה בו כמות הגרושים/גרושות מרקיעה שחקים  וכן ,צריך יותר להבין למה זה קורה ויותר להבין מה עושים כדי לא להיכנס לסטטיסטיקה העגומה הזו. 

א. נשים משכילות ומרוויחות יפה לעיתים יותר מהגבר ב. גירושים כבר לא סטיגמה חברתית. ג. יש הרבה פיתויים בחוץ ד. מערכת המשפט נוטה להעניק לאישה "רשת ביטחון" במיוחד אם יש ילדים 

כתוצאה מכך לנשים יש פחות סיבות להישאר במערכות יחסים גרועות. באופן כללי משברים כמו קורונה נוטים להגביר בעיות שכבר קיימות בזוגיות לכן סביר להניח שנראה זינוק חד בגירושים בשנים הבאות. אם זה טוב או לא טוב אני לא יודע. Louis CK אמר no good marriage has ever ended in divorce אולי יש משהו בדבריו. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, oryo כתב:

אז במילים אחרות, היא לא מבשלת עבורך?

וואו, חוצפנית. מקווה שהיא יודעת להעריך את הגבר בו היא זכתה.

מי אמר שזה לא אוכל שהיא הכינה? ;)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

א. נשים משכילות ומרוויחות יפה לעיתים יותר מהגבר ב. גירושים כבר לא סטיגמה חברתית. ג. יש הרבה פיתויים בחוץ ד. מערכת המשפט נוטה להעניק לאישה "רשת ביטחון" במיוחד אם יש ילדים 

כתוצאה מכך לנשים יש פחות סיבות להישאר במערכות יחסים גרועות. באופן כללי משברים כמו קורונה נוטים להגביר בעיות שכבר קיימות בזוגיות לכן סביר להניח שנראה זינוק חד בגירושים בשנים הבאות. אם זה טוב או לא טוב אני לא יודע. Louis CK אמר no good marriage has ever ended in divorce אולי יש משהו בדבריו. 

תן דוגמה לכך שנשים מרוויחות יותר מהגבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היו מספר שנים כאלה. לא פגם בזוגיות ככהוא זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בזמן שלמדת נניח בסדר. אבל במצב רגיל שזה השגרה? א. לא מכיר. ב. נראה לי הזוי.  ג. אשמח לתיאור שגרת חיים כזו. ואני לא מדבר על הפרש של 5 אלפים שח. אני מדבר על הפרש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה מנותק. אני מכיר מישהו שעבד כמנהל IT בארגון גדול ואשתו סמנכ"לית בחברת רפואה כלשהי (לא טבע, לא זוכר איזו). אשתו הרוויחה הרבה יותר ממנו (והרבה אבסולוטית) ברמה כזאת שהוא הרשה לעצמו לחפש עבודה אחרת בחצי משרה (ככה שהפער אפילו עוד יותר גדל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על המקום בפורום.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקופה לא קצרה. איזה 10 שנים. את הדוחות אני חייב למס הכנסה ולא לפורום, אבל זו היתה המציאות. ולא שלא עבדתי - דווקא עבדתי הרבה מאד שעות. אבל מבנה התשלום היה נצלני, ובדיעבד כנראה שמישהו גם לא דיווח נכון את העבודה הנוספת שלי. אבל זה מהעבר הדי רחוק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...