Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לשמור על זוגיות בריאה בתקופת הקורונה - דיון

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיוק כמו שבלתי אפשרי להסביר אהבה.

ולא למה זוגות שנראים "זוג מהשמים" נכשלים.

לא למה זוגות שאף אחד לא יכול להסביר מה מחבר אותם חיים בהרמוניה 70 שנה.

פשוט אין לדבר כללים והוא לא ניתן לניתוח מדעי / פסיכולוגי - לראיה ראו את אחוזי ההצלחה המזעריים של "חתונה ממבט ראשון" בכל העולם.

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.4.2020 בשעה 15:25, zvit כתב:

בדיוק כמו שבלתי אפשרי להסביר אהבה.

ולא למה זוגות שנראים "זוג מהשמים" נכשלים.

לא למה זוגות שאף אחד לא יכול להסביר מה מחבר אותם חיים בהרמוניה 70 שנה.

פשוט אין לדבר כללים והוא לא ניתן לניתוח מדעי / פסיכולוגי - לראיה ראו את אחוזי ההצלחה המזעריים של "חתונה ממבט ראשון" בכל העולם.

לדעתי, כל דבר ניתן לניתוח. לכל דבר בחיים ולכל תופעה יש הסבר, גם לאהבה.  מה שלא ניתן להסביר,  או שעדיין המדע לא גילה, או  פשוט כי יותר נוח לאחרים שלא ניתן להסביר איתו.

אפשר להסביר אהבה. ישנם פקטורים ותכונות אופי מסוימות,   שמעוררים תגובות כימיות במוח הגורמים לך להימשך אל הצד השני, ולהישאר איתו לאח"כ גם בקשר לטווח ארוך.

אהבה לא נוצרת יש מאין וגם לא נשארת לעד אם לא תשמור על הגחלת בוערת. 

שזוג מתגרש, לרב זה כי המשיכה ירדה, עקב איבוד חלק נכבד מאותם פקטורים שמשכו אתכם בהתחלה זה לזו. הרבה פעמים זה נובע כי לאט לאט הבן זוג פשוט נראה מובן מאליו, נוצרת תחושה שקרית שהוא תמיד יהייה שם, לא משנה מה.  ומה שמחמיר את התחושה השקרית של "הוא תמיד יהייה שם" זה שלאחר החתונה, נוצרים "כבלים" מלאכותיים מסוימים בחסות הטקס החוזים והחתימות, אלו מחזקים את תחושת המובן מאליו..לכן לא מעט  פעמים תראה הדרדרות  בזוגיות אחרי החתונה. ובסוף שבאים גם ילדים ויש רכוש משותף, מאוד קל להמשיך ליפול לשגרה מנוונת בזוגיות ותחושת המובן מאליו.  הרי יש לנו ילדים ביחד ובית משותף  אז "לאן הוא כבר יילך עכשיו?" מה שבתורו גורם לזוגיות להפוך למובנת מאליו וכך ההשקעה בזוגיות יורדת והזוגיות עצמה אט אט מתנוונת. ומאוד מאוד קל שהילדים נולדים לשים את הילדים תמיד בפרונט ולא לטפח את הזוגיות, להשאיר אותה מאחור.. אחת הסיבות שיש הרבה פרידות בימינו. סטטיסטיקות הגרושים/גרושות בעולם המערבי מדברות בעד עצמן. 

והשגרה והנוחות זה לזו, לרב  גורמים אט אט  לאחד מהצדדים ל"זרוק" . מה שגורם לצד השני לאט לאט לאבד משיכה ותשוקה אליו. זהו תהליך הדרגתי ואיטי, אך עקבי ,

עם הרבה נורות אזהרה שלרב בני הזוג עיוורים אליהם לצערי.   ובסופו של תהליך -  שתי דברים  יכולים להתרחש   :

או פרידה או שפשוט ימשיכו לחיות יחד  עקב נוחות ושגרה  מנוונת וחשש  משינוי. כמו השינוי לצאת חזרה לשוק הפנויים/פנויות. 

בני אדם הם יצורים של שגרה, לכן תראה הרבה אנשים מתפשרים על קשר רע בזוגיות, עבודה משעממת, חברים לא טובים וכו'. פשוט כי עדיף להם משהו שהוא רע אך מוכר, מאשר הלא מוכר . כמו פרידה שתביא עימה שינוי באמצע החיים שתיצור להם הרבה אי וודאות וחששות. 

אין דבר כזה "זוג משמיים", ואין דבר כזה "האחד" שאליו נועדת. יש הרבה דגים בים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל אין דג אחד יחיד ומיוחד שמחכה לך אי שם שרק תמצא אותו. זו לא יותר מהמצאה שהמצאנו בשביל לחזק את מעמד "המשפחה המסורתית"  ואת הקהילתיות,  וכדי לנסות למנוע ממשפחות להתפרק בתוך הקהילה שלנו.  כי אם הוא האחד שלי, אז למה אני בכלל מתלונן שרע לי איתו בקשר ולמה שאני יעזוב אותו? הריי הוא "האחד" ואנחנו "זוג משמיים".. אם הוא "האחד" אין לי טעם לעזוב כי לא אמצא אף אחד אחר שם בחוץ, הריי הוא "האחד".

משפחות שמתפרקות זה לא טוב לשבטיות, לקהילה , ולא טוב לילדים. לכן טיפחנו את  המונוגמיה בחברה, והקאנו מתוכנו את הבוגדים/בוגדות.  לכן המצאנו את טקס  החתונה, את מיתוס  "האחד", ושילבנו את הכל בדת ומסורת .הכל  בשביל להדק אותנו זה לזו  בזוגיות. מה שאירוני שכל זה נעשה  לא למען הזוג עצמו,  אלא למען המטרה הסופית והעיקרית של הקמת משפחה וגידול ילדים,  כדי שהדור הבא ימשיך וישרוד, וכך הקהילה תמשיך לשגשג ולהתפתח, ואיתה המין האנושי כולו. הכל מתחיל ונגמר בשרידות המין.

אם זוג נשאר בהרמוניה 70 שנה, או שההרמוניה שקרית ורק נראית כהרמוניה לנו מהצד, או שבאמת כי פשוט בני הזוג יודעים לשמור על התשוקה והמשיכה בזוגיות לאורך זמן. זה בהחלט קורה , אך לצערי זה לא קורה הרבה, כי זה די נדיר לשמור על הגחלת בוערת לאורך כל כך הרבה זמן.  הרבה פעמים  אנחנו פשוט נשארים בזוגיות כי זה נוח ומוכר וכי אנחנו חוששים משינוי, לא בהכרח כי זו זוגיות טובה. 

אז מה הסוד לזוגיות ארוכה ובריאה?  האמת שאין סוד ואין נוסחת קסם. אבל מה אתה כן יכול לעשות כדי לנסות ולשמור על זוגיות בריאה?  לשמור על התשוקה והמשיכה בינכם? זה תמיד לעמוד על המשמר ולעולם לא לזלזל בבן הזוג שלך. לעולם לא לראות אותו כמובן מאליו. תמיד  תשתדל להתייחס אליו באותה מידת השקעה, ניתנה ואכפתיות  כמו בתקופה שהכרתם. 

ויחד עם זאת, לעולם לא לזלזל בעצמך ו"לשכוח" את עצמך בקשר. תמיד תטפח גם את עצמך לצד הבן זוג שלך בזוגיות. כבוד הדדי והשקעה הדדית בזוגיות,  זו מילת המפתח. 

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
  • רעיון טוב! 1
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.4.2020 בשעה 15:48, vadim6385 כתב:

או שתקבלו אחד את השניה כמו שאתם

אני חייב לומר שאני לא אוהד של המשפט הזה. הבעיה עם המשפט הזה שגם אם הוא מגיע ממקום טוב של פשרה בזוגיות,

הוא עלול לעודד את בני הזוג לא לרצות ולהשתפר אחד למען השני ופשוט לדרוך במקום.

אם מפריע לבת הזוג שלי שאני עצלן ולא מספיק עוזר במטלות הבית,  אז בעיה שלה? היא פשוט צריכה לקבל את זה? לא. ממש לא. 

אני צריך להבין את המקום ממנו היא מגיעה, להבין שאולי יש צדק בדבריה, ולנסות לשנות את היותי עצלן.

אם מפריע לי שחברה שלי לא מתקשרת מספיק עם הוריי וחבריי שיוצאים לארועים משפחתיים, אז בעיה שלי?  שפשוט "אקבל" את זה שהיא ביישנית/לא תקשורתית/

לא נחמדה/ אדיבה לאנשים הקרובים אליי? לא. זו בעיה של שנינו ושנינו צריכים לעבוד עליה ביחד אם הזוגיות חשובה לנו.

לא צריך  "לקבל" כל דבר לא טוב אצל בן הזוג שלנו. אם יש מספיק רצון הדדי שהזוגיות תעבוד, אז עובדים עליה. ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Bob Ross כתב:

לדעתי, כל דבר ניתן לניתוח. לכל דבר בחיים ולכל תופעה יש הסבר, גם לאהבה.  מה שלא ניתן להסביר,  או שעדיין המדע לא גילה, או  פשוט כי יותר נוח לאחרים שלא ניתן להסביר איתו.

אפשר להסביר אהבה. ישנם פקטורים ותכונות אופי מסוימות,   שמעוררים תגובות כימיות במוח הגורמים לך להימשך אל הצד השני, ולהישאר איתו לאח"כ גם בקשר לטווח ארוך.

אהבה לא נוצרת יש מאין וגם לא נשארת לעד אם לא תשמור על הגחלת בוערת. 

שזוג מתגרש, לרב זה כי המשיכה ירדה, עקב איבוד חלק נכבד מאותם פקטורים שמשכו אתכם בהתחלה זה לזו. הרבה פעמים זה נובע כי לאט לאט הבן זוג פשוט נראה מובן מאליו, נוצרת תחושה שקרית שהוא תמיד יהייה שם, לא משנה מה.  ומה שמחמיר את התחושה השקרית של "הוא תמיד יהייה שם" זה שלאחר החתונה, נוצרים "כבלים" מלאכותיים מסוימים בחסות הטקס החוזים והחתימות, אלו מחזקים את תחושת המובן מאליו..לכן לא מעט  פעמים תראה הדרדרות  בזוגיות אחרי החתונה. ובסוף שבאים גם ילדים ויש רכוש משותף, מאוד קל להמשיך ליפול לשגרה מנוונת בזוגיות ותחושת המובן מאליו.  הרי יש לנו ילדים ביחד ובית משותף  אז "לאן הוא כבר יילך עכשיו?" מה שבתורו גורם לזוגיות להפוך למובנת מאליו וכך ההשקעה בזוגיות יורדת והזוגיות עצמה אט אט מתנוונת. ומאוד מאוד קל שהילדים נולדים לשים את הילדים תמיד בפרונט ולא לטפח את הזוגיות, להשאיר אותה מאחור.. אחת הסיבות שיש הרבה פרידות בימינו. סטטיסטיקות הגרושים/גרושות בעולם המערבי מדברות בעד עצמן. 

והשגרה והנוחות זה לזו, לרב  גורמים אט אט  לאחד מהצדדים ל"זרוק" . מה שגורם לצד השני לאט לאט לאבד משיכה ותשוקה אליו. זהו תהליך הדרגתי ואיטי, אך עקבי ,

עם הרבה נורות אזהרה שלרב בני הזוג עיוורים אליהם לצערי.   ובסופו של תהליך -  שתי דברים  יכולים להתרחש   :

או פרידה או שפשוט ימשיכו לחיות יחד  עקב נוחות ושגרה  מנוונת וחשש  משינוי. כמו השינוי לצאת חזרה לשוק הפנויים/פנויות. 

בני אדם הם יצורים של שגרה, לכן תראה הרבה אנשים מתפשרים על קשר רע בזוגיות, עבודה משעממת, חברים לא טובים וכו'. פשוט כי עדיף להם משהו שהוא רע אך מוכר, מאשר הלא מוכר . כמו פרידה שתביא עימה שינוי באמצע החיים שתיצור להם הרבה אי וודאות וחששות. 

אין דבר כזה "זוג משמיים", ואין דבר כזה "האחד" שאליו נועדת. יש הרבה דגים בים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל אין דג אחד יחיד ומיוחד שמחכה לך אי שם שרק תמצא אותו. זו לא יותר מהמצאה שהמצאנו בשביל לחזק את מעמד "המשפחה המסורתית"  ואת הקהילתיות,  וכדי לנסות למנוע ממשפחות להתפרק בתוך הקהילה שלנו.  כי אם הוא האחד שלי, אז למה אני בכלל מתלונן שרע לי איתו בקשר ולמה שאני יעזוב אותו? הריי הוא "האחד" ואנחנו "זוג משמיים".. אם הוא "האחד" אין לי טעם לעזוב כי לא אמצא אף אחד אחר שם בחוץ, הריי הוא "האחד".

הסיבה ליצירת הזוגיות המונוגמית היא לא מה שכתבת. המונוגמיה החברתית נוצרה על מנת להבטיח למקסימום זכרים גישה לנקבות, ולא רק לזכרים המובילים, כדי לשמור על יציבות של קבוצות שנזקקו לשיתוף פעולה ארוך טווח ושלום בין חבריהן. 

במקביל, הוולד האנושי הוא חסר ישע לזמן רב. לכן הנקבה זקוקה לזכר שיישאר וייתמוך בה ובוולד. 

נוחות והשגרה קיימים בחברה האנושית רק בעשרות השנים האחרונות,בחברה המערבית. החיים שאתה מכיר לא דומים לחיי בני האדם מאות אלפי שנים ואפילו לא דומים לאיך שרב בני האדם חיים כיום

והטענה שכל תופעה ניתנת לניתוח והסבר.... בבקשה, נתח מהי התודעה האנושית. 

בהצלחה 

נ. ב. אם בני אדם הם יצורים של שגרה, אז למה לקחת חופש? לנהל רומנים? לטפס הרים? לגלות ארצות? להכניס שינויים לחיים??

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, falou כתב:

הסיבה ליצירת הזוגיות המונוגמית היא לא מה שכתבת. המונוגמיה החברתית נוצרה על מנת להבטיח למקסימום זכרים גישה לנקבות, ולא רק לזכרים המובילים, כדי לשמור על יציבות של קבוצות שנזקקו לשיתוף פעולה ארוך טווח ושלום בין חבריהן. 

במקביל, הוולד האנושי הוא חסר ישע לזמן רב. לכן הנקבה זקוקה לזכר שיישאר וייתמוך בה ובוולד. 

מעניין, לא  יודע אם שמת לב, אבל בעצם טענת מה שאני טענתי במילים אחרות  ורק חיזקת את דבריי. שהמטרה הסופית של כל הדברים הללו היא למען הילדים - הדור הבא, ושרידות המין  ולא למען הזוג עצמו.

ציטוט

נוחות והשגרה קיימים בחברה האנושית רק בעשרות השנים האחרונות,בחברה המערבית. החיים שאתה מכיר לא דומים לחיי בני האדם מאות אלפי שנים ואפילו לא דומים לאיך שרב בני האדם חיים כיום

כוונתי לנוחות ושגרה עם השארות עם אותו בן הזוג שלך, שאותו אתה כבר מכיר. זאת  במקום לחפש אחד אחר, מה שבתורו יוציא אותך מאזור הנוחות ויכניס מחדש אי וודאות וחשש משינוי. לא נוחות ושגרה שאתה תיארת כגון נוחות ושגרה שהעולם המודרני מספק לנו . כך שזה לא משנה אם אותה שגרה היא בתקופה במודרנית או בתקופה שנדדו בשבטים. 

ציטוט

והטענה שכל תופעה ניתנת לניתוח והסבר.... בבקשה, נתח מהי התודעה האנושית. 

בהצלחה 

אין ספק שיש לתודעה האנושית הסבר מלא. אין דבר או תופעה  ביקום הזה שאין להם הסבר, זה שלא מצאנו עדיין הסבר  לא אומר שלא קיים כזה.

ואנחנו בהחלט בכיוון הנכון ומתקדמים כל עת בלהסביר את התודעה האנושית במלואה. 

ציטוט

נ. ב. אם בני אדם הם יצורים של שגרה, אז למה לקחת חופש? לנהל רומנים? לטפס הרים? לגלות ארצות? להכניס שינויים לחיים??

דווקא בגלל שאנחנו יצורים של שגרה, אנחנו מחפשים מדי פעם לשבור קצת את הדפוס ולשנות. לא אמרתי שבני אדם לא מחפשים שינויים מפעם לפעם. 

אבל שים לב שאנחנו תמיד נחפש לחזור אל השגרה. וגם אם נשנה משהו בחיינו, גם לשם נכניס שגרה ודפוסים קבועים עם הזמן. 

למשל: 

שאתה לוקח חופש לכמה ימים בחו"ל, אתה בסוף חוזר לשגרה שלך בארץ של עבודה - בית . או שאתה מנהל רומן מהצד, אתה עדיין שומר על השגרה שלך

עם הילדים שלך ובת הזוג שלא יודעים על הרומן שאתה מקיים מהצד. וגם לרומן מהצד אתה מכניס דפוסים של שגרה, כמו לפגוש את הבחורה השניה באותו המוטל

ובאותם שעות ולהתקשר אליה מאותו טלפון פשוט שקנית ב100 שקל  והחבאת בארון הנעליים.

לא זו אף זו,  אלא שאתה מנהל רומן מהצד כי אתה חושש לאבד את השגרה והנוחות שלך עם בת הזוג הקבועה, לכן אתה עושה את זה בסתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חלק גדול מתגרשים כי א. לא מכירים את הבן שמתחתנים איתו. יוצאים תקופה הכול נראה נפלא ואז מתחתנים. אז בא הקטע המעצבן והופ - גירושין. 

ב. בהמשך לא-חלק גדול מהאנשים לא חי בכלל ביחד לפני החתונה. 

ג. מתחתנים בגלל הקונספט הכללי של משפחה וילדים. מי המשפחה הזו פחות חשוב. אנשים רוצים להתחתן פשוט בגלל הטקס בגלל המסורת בגלל הקונספט הכללי של משפחה. 

צריך להתחתן עם מישהו נוח. מישהו שאתה מסתדר איתו. האהבה תבוא ותלך. אדם שאתה מעריך וטוב לך איתו יישאר. 

עריכה אחרונה על ידי Smiro
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

• תוכן חדש...