Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פונטו קבריולט 95 כחולה

liorwohl

פוסטים מומלצים

נראה שפיאט זה חלק מה DNA אצלכם במשפחה. אם אני לא טועה הסבא שלך שיפץ פיאט 600 כשאבא שלך היה נער 😊

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בפונטו במקור הציפוי זפת השחור של הרצפה עולה עד לאמצע סף הדלתות ולא צבוע בצבע האוטו. אצלי מישהו כבר עבר על זה עם צבע, אז עוד פרוייקט קטן שמוסיף המון לפי דעתי.

ודרך אגב ה500 עכשיו יושבת מושבתת ומחכה לצינור של האינטרקולר שנקרע (שוב), אז הפונטו נהיתה רכב יום יומי השבוע  😅 אז אני רואה שבאמת שאין לפונטו שום בעיה מכאנית לסדר, רק הרבה קוסמטיקה.

IMG_20200603_152953.jpg

IMG_20200603_191818.jpg

IMG_20200603_191909.jpg

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם הפונטו שלי ביום יום, נהדרת.

אין בעיות בחניות ולמרות שהיא רק 60 כ"ס האוטו לא מרגיש חלש.

זה לא יאמן איך הדברים הקטנים האלה כל כך משנים את האוטו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עכשיו ראיתי את השרשור.

כל הכבוד על העבודה הרבה והקשה!.

אני לא יודע אם זה רלוונטי או עוזר אבל ליד הבית יש פיאט פונטו קבריולט די זנוחה.

היא בצבע צהוב.

אם זה רלוונטי, תשלח הודעה וגם אצלם לך אותה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ariel000 כתב:

רק עכשיו ראיתי את השרשור.

כל הכבוד על העבודה הרבה והקשה!.

אני לא יודע אם זה רלוונטי או עוזר אבל ליד הבית יש פיאט פונטו קבריולט די זנוחה.

היא בצבע צהוב.

אם זה רלוונטי, תשלח הודעה וגם אצלם לך אותה.

אני כבר לא אלך לקנות עוד אחת :) תמונות תמיד נחמד. אשמח לראות שמישהו מציל אותה לפני שמאוחר מדי. 

לפני 17 שעות, shtutnik כתב:

גם אני עם הפונטו שלי ביום יום, נהדרת.

אין בעיות בחניות ולמרות שהיא רק 60 כ"ס האוטו לא מרגיש חלש.

זה לא יאמן איך הדברים הקטנים האלה כל כך משנים את האוטו...

את האמת אני מת לחזור ל500 כבר. והצינור אינטרקולר רק נשלח אתמול מאנגליה, אין בארץ. מתגעגע ללהאיץ מעבר לכל המזדחלים בשניה וחצי ולא להתקע בינהם, לעקוף בלי להתחשבן.. הגה קל, דוושות קלות, כסאות נוחים - הרגלים שהפונטו לא תומכת בהם 😅

הפונטו תהיה כיף גדול לפעם-פעמיים בשבוע, מעבר לזה זה too much. אבל מזל שיש אוטו שני לגיבוי :)

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הצינור הזה של ה500 הגיע כבר מזמן, השבוע וחצי-שבועיים שנסעתי עם הפונטו לעבודה ושאר הסידורים עברו בלי תקלות אמנם, אבל זה לא נוח וגורם לי לנסוע בפונטו במהירויות של אוטו נורמלי במקום 90 כמו שצריך בפונטו כזאת  😅 בנתיים הקצב שיפוצים בפונטו ירד קצת כי האוטו כבר נוסע ואני רק עושה השלמות פה ושם לדברים שאני מוצא. מה שקל למצוא כבר ראיתם בעמודים קודמים :)

IMG_20200611_174556.jpg

בפונטו שלי הפילטר אוויר היה לא משהו - היה שבור לו הקליפס התחתון, לא היה לו את הצינור אוויר, החיבור לצינור אוויר חם מהאגזוז היה שבור, החליפו דיסקיות הגבהה מפלסטיק שאמור להיות שמה בצינור עם ברגים קודחים.

נמצא בארץ החלק במצב יותר טוב. גם פה היו חסרות ההגבהות אז הכנתי כאלה מפקק של מבחנה, יושב הרבה יותר יפה מצינור בברגים קודחים. צריך עדיין להשיג את הצינור נשם וצינור לאוויר חם.

במה שקשור לצינור של האוויר הקר היה פה משהו מוזר, הקניסטר אצלי היה מותקן במקום של הצינור הזה. הצינורות דלק הקשיחים של הקניסטר מקוריים, החשמל שלו נראה דיי מקורי - אבל הכל לא במקום, הכל תקוע על התושבת של המחשב מנוע חוסם את הצינור אוויר. בפונטו שהיתה לי פעם זה היה נמצא בתוך הכנף, לא ככה בתא מנוע.

אז העברתי את הקניסטר למקום שיותר מתאים לקניסטרים בני 25 :) עשיתי קצת סדר שמה בחוטים של החיישנים שעוברים באיזור, יש עוד מה לעשות, הצינורות החסרים שאמרתי, לשים שרשור לחוטים, להזיז את הצינור גזים של דלק הלבן שתקוע שמה

IMG-20200601-WA0005.jpg

IMG_20200501_125132.jpg

IMG_20200613_113533.jpg

IMG_20200613_114434.jpg

IMG_20200620_095348.jpg

IMG_20200624_161407.jpg

מי שממש עוקב טוב אחרי השרשור יודע שהמנורת תקרה בפונטו שלי שונה מכמעט כל הפונטו דור ראשון האחרות, גם קבריולט אחרות או רגילות אחרות ממודל 95. וזה אחרי שמראש רק בדגם הכי פשוט יש כזה חלק בכלל, במאובזרות הפלסטיק בגג והמנורה שונים לגמרי. באיזה יום של חפירות באיביי נתקלתי במנורה המתאימה במחיר כמעט חינם, היום היא הגיעה

IMG_20200624_160915.jpg

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד מה שאני מתכנן מצליח.

כמו שאמרתי הייתי רוצה פגושים שחורים - צבע פלסטיק, בלי קילופי צבע ודאגות ובלי לנסות שהפונטו 95 שלי תראה מודרנית עם פגושים בצבע האוטו. 

קניתי חומר שמסיר צבע מפלסטיקים, עשיתי ניסיון זריז על הפגוש הקדמי שקצת שבור אז במילא צריך להחליף אותו, ואכן הצבע ירד בשניה איפה שניסיתי, אם הייתי ממשיך הייתי מוריד את כל הצבע בשעה אחת.

ואז הלכתי לפגוש האחורי שאותו עוד תכננתי לשמור, ושמה פתאום זה היה נורא קשה עד בלתי אפשרי, כל שכבה הצריכה המון מהספריי, והשכבה התחתונה של הצבע יסוד היתה נוראית, נשברתי.. כבר עדיף לקנות פגושים הם לא כאלה נדירים בשביל עבודה כזאת מתישה ונגמר לי הספריי כבר ורציתי לנסוע עם הפונטו יום אחרי. אז כדי לא להשאר עם פגוש שנראה כמו באמצע פחחות עשיתי שיוף זריז והשתמשתי באותו ספריי זפת שהשתשתי לספי דלתות, רק שיראה נורמלי עד שאני אשיג 2 פגושים שחורים לא צבועים. גם הצבע הזה נגמר לי מוקדם מדי, יש נקודות שצריכות עוד שכבה. אבל לא נורא כל הפגוש יוחלף במילא.

אבל - אם אני מסתכל מרחוק על האוטו עכשיו, נראה הרבה יותר לטעמי עם פגוש שחור :) קודם כל אין את הקילופים המוגזמים שהיו על הפגוש הזה שזה כבר שיפור, ואני אוהב את המראה.

IMG_20200605_095313.jpg

IMG_20200605_181308.jpg

IMG_20200605_183228.jpg

IMG_20200605_212254.jpg

IMG_20200606_062414.jpg

IMG_20200606_083251.jpg

IMG_20200606_083259.jpg

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה, בשנות ה-80 וה-90, אם אני זוכר נכון דובר על כך שהאיטלקיות נוטות להתחמם הרבה מאוד בארץ, אלפא ופיאט.

אני לא זוכר אם זה היה נכון או שזו סיטגמה שיצאה.

במידה וזה נכון ולא סטיגמה, מדוע זה קרה?.

פונה אליך בתור, מה שנראה, חובב איטלקיות 😀

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלא לא מבינים אז עושים נזקים ואומרים שטויות, זה מה שקרה לתדמית של הפיאטים בארץ. אני מכיר פיאטים משנות ה90 ומעלה, לא 80.

פיאט 500 חדשה עם מנוע 1200 זה אותו מנוע כמו בפונטו הזאת, אם תשאל אנשים אם 500 1200 ידנית אמינה יגידו לך כן מאוד. אם היית שואל על פונטו בשנת 2000 היו אומרים לך חרא אוטו מתחמם. מה השתנה מאז? אנשים התחילו לשים נוזל קירור ולא מי ברז. ואולי פיאט סידרו את הצנרת קצת אחרת כדי שפחות יהיו בועות אוויר ענקיות אם לא מנקזים אוויר  😬 אבל בעיקר הנוזל קירור שינה הכל..

הפונטו שלי כרגע נוסעת קבוע על רבע בשעון טמפרטורה, גם כשממש חם. לא נראה שהחום הישראלי שונה מהחום האיטלקי בשבילה.

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, ariel000 כתב:

יש לי שאלה, בשנות ה-80 וה-90, אם אני זוכר נכון דובר על כך שהאיטלקיות נוטות להתחמם הרבה מאוד בארץ, אלפא ופיאט.

אני לא ליאור,

אבל שמעתי את הטענות האלו גם על פונטו ספייס.

לדעתי הסיפור טמון בזה שחלק מהאנשים השתמשו בנוזל קירור זול או במי ברז במקום בפראפלו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהפיאט 127 1973 דרך פיאט 127 1978, פיאט 131 1979 ו 1982, פיאט רגאטה 1987,

פיאט אונו 1987 ו 1993, פיאט טמפרה 1991 וכיום פיאט פנדה 2010 ופיאט בראבו 2010,

כולן מעולם לא התחממו ואכן השימוש הנו תמיד בנוזל הקירור המקורי "פאראפלו" וטיפולים שוטפים בזמן.

אפילו תקלות היו מעט מאוד בכולן.

חלק לא מבוטל בתקלות רכב (מכניות, חשמליות, אלקטרוניות וכו') נגרמות ע"י יד אדם

ואפילו של כאלו שהנם מקצועיים כביכול.

בברכה  -  רפי לין

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההבהרה, אז כמו על הצרפתיות שאני אוהב, סתם סטיגמות.

רכב אחד יש תקלה של התחממות אז סרן שמועתי מציף את זה לכל הרכבים הצרפתיים.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...