Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוודי A1 ידנית - סקירה מתגלגלת

shakedi
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלינק שפרסמת לאור נמוך, כתוב שאחרי ההתקנה צריך לסובב את הנורות לזווית הנכונה כדי לכייל אותן, צריך לזה ציוד מיוחד?

360 Degree Adjustable Beam Angle - According to the individuality of your vehicle,we have designed the latest 360 degree fully adjustable mounting collar,you can make a simple angle adjustments for proper alignment of the bulb mounts to get the perfect light output and correct beam pattern.

אולי יש לך לינק גם לאור גבוה?

יכול להיות שיהיו בעיות בטסט?

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במקרה שלי לא היה צריך לסובב את הנורה, בכל מקרה במידה וצריך לסובב אותה כל הכלים נמצאים בערכה.

האמת שבנוגע לאור הגבוהה עדיין לא הזמנתי, אבל אני מתכנן לרכוש של אותה החברה Katana, אם אתה מחפש גם לאאודי A1 אז הנורה לאור גבוהה היא H1.

בכל מקרה ממליץ לך לחפש ביוטיוב מדריכים על הפירוק וההרכבה, יש ספציפית שני מדריכים בשביל הA1 שמראים איך לפרק את הפנס ואיך להתקין את הנורות.

בנוגע לטסט, יהיו ככל הנראה בעיות הטסט, ולכן מומלץ מאוד לפרק את הילדים לפני הטסט ולהחזיר אחרי. במידה ואתה מתקין זו איכותי (כמו זה) שלא מסנוור הסיכוי שיהיו בעיות מעבר לטסט לא גבוהות אבל מיותר לציין שזה לא מובטח ועל פניו לא חוקי (למרות שנעים הרבה רכבים על הכביש עם פנסים כאלה) ובמידה ושוטר ירצה יש מצב שתקבל דוח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון קצר עם הגיענו ל -100 אלף ק״מ 
IMG_1043.jpeg.fb83ccf25056a1ede94479a61aff2280.jpeg

זה הגיע טיפה מאוחר מהצפוי עקב הקורונה אבל בסוף הגענו לשם.

לכבוד המאורע ולאור הזמן שהתפנה לי בתקופה זו, החלטתי לפנק את הA1 בהקדמת הטיפול ולעשות את זה לבד בחצר 😮
במקור התכוונתי להחליף שמן, פילטר שמן ופילטר אוויר אבל אחרי בדיקה הבנתי שהמצב של פילטר האוויר סביר ממש ואפשר לדחות את החלפתו לטיפול הבא.

האמת שהחלפת השמן היתה פשוטה יחסית, לא צריך לפרק מגינים כדי להגיע לבורג הריקון, הבעיה היחידה היתה מומנט הסגירה בו סגרו את הדברים בטיפול הקודם במוסך, אבל מה שלא הולך בכוח הולך ביותר כוח ועם עזרתו של הפטיש הנאמן הכל הסתדר בסוף.
המחיר של החלפים: 5 ליטר שמן Castrol Edge 5W40 ופילטר שמן מקורי היה כ-250 ש״ח.

אולי זה רק בראש שלי אבל נראה לי שהמנוע מגיב מעט טוב יותר אחרי ההחלפה 😬

מעבר לזה ברגע של שטות הזמנתי מאיביי סט של דוושות אלומיניום מקוריות, כל תא הנוסעים ברכב הזה מלא בנגיעות אלומיניום, אז הדוושות מוסיפות אלמנט סופרטיבי וקצת צבע, בעיקר מורגש כשנכנסים לרכב ונתקלים גם בסף הדלת הכסוף (לפחות זה מה שאני מספר לעצמי כדי להצדיק את ה-50 יורו שזה עלה)
IMG_1472.jpeg.3077a54fdef4d6920761b71917f14d19.jpeg
 (לפני)

IMG_1474.jpeg.7c0efbb18e20beeca210336f0fdb5f88.jpeg
 (אחרי)

השדרוג האחרון הוא באיזור בידוד הרעשים ואיכות הסאונד:
אחרי התייעצות בפורום האודיו בנוגע לדרך הזולה ביותר לשדרג את איכות הסאונד ברכב המליצו לי להוסיף בידוד סאונד בדלתות, בטענה שזה ישפר את הביצועים של הרמקולים המקוריים ועל הדרך יפחית מעט את הרעשים בנסיעה.
בסופו של דבר רכשתי קופסא של חומר מסוג Kilmat, שהוא יריעות של בוטיל עם שכבה של אלומיניום.

היישום של החומר לא מאוד מסובך, צריך לפרק את חיפוי הדלת (עיניין של כמה ברגים וקליפסים) לחתוך לפי הצורה של הדלת ולהדביק.

08687F05-A0F3-498D-8FA0-83C52D6522BD_1_105_c.jpeg.4e298e87a3bc0e282ecff6391257786e.jpeg

CFAE485E-786A-4CCA-BE0F-4F3826E04053_1_105_c.jpeg.36f9b5737022d7efbe75fbaa7d142423.jpeg 

השיפור ללא ספק מורגש!
הרמקולים המקוריים מפיקים יותר צלילים בתדרים הנמוכים ובאופן כללי מוזיקה נשמעת הרבה יותר טוב ממה שהיתה עד כה.
מעבר לזה ישנו שיפור קל ברעשי הכביש בנסיעה בכביש מהיר, אבל כדי להפיק שיפור משמעותי יותר בתחום הזה אני מניח שצריך לשים את חומר הבידוד באיזורים נוספים.

אחרי שסיימתי עם הדלתות נשארו לי עוד כמה יריעות מהחומר, אותן יישמתי על רצפת תא המטען ומתחת למושב האחורי.

שווה לציין למי שמעוניין לעשות פרוייקט כזה גם שמסתבר שאין צורך לצפות את כל שטח הפח בחומר אלא רק כ-50-70% ומומלץ גם לשלב אותו עם חומר בידוד נוסף כדוגמת ספוג איטום.

באופק אני משתעשע ברעיון של להוסיף לרכב מערכת MMI מקורית עם מסך, מסתבר שזה אפשרי אבל לא פשוט בכלל ודורש רכישה של מכלולים רבים ולא זולים.

עד כאן עד העדכון הבא 
IMG_1191.jpeg.580f152b14f78c4936dbe24437605195.jpeg

עריכה אחרונה על ידי shakedi
  • אהבתי 1
  • מעניין 2
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מגניב. יפה שאתה ממשיך לפנק אותה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאוד קשה,
צריך לפרק את כיסוי הגומי המקורי (עניין של שתי דקות)
אחרי זה ההרכבה של חיפוי האלומיניום היתה מעט יותר מורכבת בגלל שהגומי שמתלבש על הדוושה היה חדש וקשה יחסית. בכל מקרה כל הסיפור לקח 15 דק בערך

Sent from my iPhone using Tapatalk

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי!

תמשיך להנות וכמובן, לעדכן...

אגב, כשטיפלת לבד לקחת בחשבון את ההשלכות בזמן מכירה עתידית? בכל זאת, רכב יחסית חדש ולא מותג עממי.

ברור שזו לא סיבה להימנע מטיפול עצמי, רק אשמח לשמוע איך שקללת את זה.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תודה רבה!
האמת שלא חשבתי על זה יותר מדי, בעיקר בגלל שטיפולים גדולים אני בוודאות אעשה במוסך מסודר. מעבר לזה שבניגוד למוסכים מסויימים השתמשתי בשמן איכותי ממותג מוכר וגם בפילטר מקורי, מאמין שבבוא היום זה לא מה שיכריע את מכירת הרכב.

• אהבתי 1
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון שנה ראשונה - ק״מ 111,000

אז מה יש לספר אחרי שנה במחיצתה של גרמניה מפונקת אך לא מאוד מפנקת?

קודם כל אני מאוד נהנה מהרכב, הוא מספיק חזק, יחסית חסכוני, נוח מאוד בנסיעות ארוכות, הגיר שלו קליקי ועם משקל נכון והאחיזה גבוהה ומשרת ביטחון, הוא אומנם לא מהנה לנהיגה כמו מיני קופר אבל אי אפשר להגיד שהנהיגה בו לא כיפית, מעבר לזה אני מאוד אוהב את העיצוב שלו, בעיקר ממאחור. החסרונות העיקריים באים בדמות מחסור באבזור אבל כמו שפירטתי למטה ובפוסטים קודמים אני עובד על ״להשלים חוסרים״ 🙂

IMG_2079.jpeg.cbf487770e5fcbc8c20c30bae514b8c2.jpeg

(אחרי שטיפה עם וואקס קרמי של Chimical Guys)

481687896_AudiA1AerialDesert.thumb.jpg.51acfdf74e1a8c390563db3c38db9dca.jpg

במהלך השנה וקצת האחרונות נסעתי עם הרכב כ-25k km, לא מעט לכל הדעות אך זה היה צפוי. 

אני שמח לדווח שלא היו הפתעות לא נעימות מבחינת אמינות (מעבר למשאבת המים שעליה דיווחתי כבר)

צריכת הדלק עומדת על כ-1/14, ולעיתים אף מגיעה ל-1/15.5 וזאת באופי נסיעה שרובו עירוני אבל במהירויות שיוט גבוהות.

שדרוגים:

לאחרונה כחלק ממסע השדרוגים שלי ברכב הוספתי שעון OBD אותו השתלתי בתוך פתח המיזוג - תוכלו לקרוא יותר לעומק על הפרוייק כאן, האמת שאני ממש מבסוט מהתוצר הסופי, סוגר את הפינה מבחינת הקמצנות של אאודי במחשב דרך ברמת הגימור שלי ואף מוסיף מידע נוסף שהיה חסר לפני.

IMG_2476.jpeg.548de1b54edae542368fe38dd3db2fa9.jpeg

IMG_2470.jpeg.1c45f5795959f9478318387753b5efee.jpeg

מעבר לזה התקנתי מצלמת דרך אחורית מסוג 70mai שמצטרפת לאחותה הגדולה 70mai pro בחלון הקדמי 

בעתיד הקרוב אני מתכוון להתקין תאורת לד פנימית מקורית, וזאת בגלל שבמקור האוטו שלי מגיע עם נורה אחת בודדת בתקרה, שגם לא מאירה טוב וגם נראת שייכת לסוזוקי אלטו יותר מאשר לאאודי...

כשאקבל אותה מאיביי אפתח שרשור נפרד בנוגע להתקנה עצמה.

טיפולים ותחזוקה מונעת

• היו לנו שלושה טיפולי החלפת שמן ופילטרים, אחד עם קניית הרכב במוסך רון ושניים עצמאית בבית.
    אני מקפיד על טיפולים כל 10k km ולכן מספר הטיפולים הגבוהה יחסית.
  • הוחלפו משולשים ומשאבת המים שהתחילה לדפוק 
  • באחד הטיפולים בבית החלפתי את פילטר הדלק (לא צריך לעשות את זה לפי שגרת הטיפולים אבל נראה לי שזה לא מזיק)
  • ועכשיו לתחזוקה המונעת - החלטתי להחליף את שרשרת הטיימינג, את המותחן ואת המובילים טיפול לא זול אך החלטתי לבלוע את הגלולה לאור רשרושים שהופיעו מדי פעם בהנעות קרות, את הטיפול עשיתי במוסך ליד הבית בו אנחנו מטפלים בכל הרכבים שלנו, לאור זאת לא היתה בעיה להביא את החלקים בעצמי (הוזמנו מcars245 וכך חסכתי קרוב ל1000 ש״ח)

מעבר לזה במהלך השנה החלפתי צמיגים לרביעיית Bridgestone Turanza t001 בעלות של 2000 ש״ח, תכלס מעבר לנסיעה רכה יותר ושקטה יותר אני לא מאוד מרוצה. לפניהם היו לי מקדימה Michelin PS3 שהיו אומנם די גמורים אבל אחזו משמעותית טוב יותר ואיתם ההיגוי הרגיש משמעותית חד יותר.

לצערי לא מצאתי PS3 כשהחלפתי את הצמיגים אז אין יותר מדי מה לעשות...

IMG_1884.jpeg.b44dc5a88281e22e4062ee633c1cc446.jpeg

בעתיד הקרוב אני מתכוון להחליף את שמן הגיר, רכשתי כבר את השמן המקורי של febi, קניתי משאבת שמן שאמורה להפוך את התהליך קל יותר ואפילו הזמנתי ביט ייעודי לפתיחת פתח המילוי, עכשיו רק צריך למצוא זמן.

נתראה בעדכון הבא וכל הכבוד למי ששרד את החפירה 😎 

עריכה אחרונה על ידי shakedi
  • אהבתי 3
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלפה של השמן גיר נעשית מתחת לאוטו, יש פתח ניקוז בתחתית ה-housing של הגיר ויש פתח מילוי שממוקם מעט מעליו, עקרונית לפי מה שאני יודע ממלאים את השמן עד שהוא מעט נוזל מהפתח העליון וזהו.

בנוגע ללמה לעשות את זה, יש אנשים שמדווחים שזה משפר את התחושה של העברת ההילוכים, מעבר לזה אני לא מאמין בזה שהשמן גיר הוא לכל אורך חיי הרכב, בעיקר ברכיב כמו תיבת הילוכים שיש בה בלאי וחלקיקי מתכת שעם הזמן משתייפים מגלגלי השיניים ומתערבבים בשמן.
חוץ מזה שזה לא יקר, השמן עלה כ-200 ש״ח + כ-20-30$ על כלים שלא היו לי אבל ישמשו אותי עוד בהמשך.

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...