Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוודי A1 ידנית - סקירה מתגלגלת

shakedi
שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[mention]teyal [/mention] מחכה בקוצר רוח לראות את הפרוייקט שיפוץ שתעשה לאחת כזאת.
זה קצת סוטה מנושא השרשור אבל מאיפה אתה מוצא רכבים גמורים כאלה? יד 2 פשוט?

[mention]outnex [/mention] בנוגע לחומר הבידוד האמת שאני רכשתי אותו מחבר פורום שפרסם מודעה בלוח אודיו, מניח שאם תשאל/תבדוק שם תמצא תשובה.
קח בחשבון שזה לא חומר זול, אני קניתי קופסא שהספיקה לשתי הדלתות ועוד קצת ועלתה כ-400₪, מי שקניתי את זה ממנו אמר שזה עלה משהו כמו 800₪ חדש...
בכל מקרה אם אתה רוצה לעשות פרוייקט בידוד תתייעץ בפורום אודיו, ממה שהבנתי מומלץ לשים ספוג מעבר ליריעות בוטיל.

• אהבתי 1
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחת המכוניות שיותר אהבתי, נרכשה במקור לאשתי אבל מצאתי את עצמי נוהג בה קבוע.

גם אצלי הייתה גרסת הבסיס, אמנם יש מקום לביקורת על הפשטות היחסית והאבזור אבל בסוף רכב זה לא אבזור, זה מנוע, גיר וחוויה. ויש משהו בדגם הזה שהוא כיפי ומאוד נעים לשהייה ונהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, shakedi כתב:

[mention]teyal [/mention] מחכה בקוצר רוח לראות את הפרוייקט שיפוץ שתעשה לאחת כזאת.
זה קצת סוטה מנושא השרשור אבל מאיפה אתה מוצא רכבים גמורים כאלה? יד 2 פשוט?

[mention]outnex [/mention] בנוגע לחומר הבידוד האמת שאני רכשתי אותו מחבר פורום שפרסם מודעה בלוח אודיו, מניח שאם תשאל/תבדוק שם תמצא תשובה.
קח בחשבון שזה לא חומר זול, אני קניתי קופסא שהספיקה לשתי הדלתות ועוד קצת ועלתה כ-400₪, מי שקניתי את זה ממנו אמר שזה עלה משהו כמו 800₪ חדש...
בכל מקרה אם אתה רוצה לעשות פרוייקט בידוד תתייעץ בפורום אודיו, ממה שהבנתי מומלץ לשים ספוג מעבר ליריעות בוטיל.

ביד 2 ומפה לאוזן. האמת שהילדה מוכנה להתפשר גם על מיני קופר 😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הביקורים שלי בארץ קיבלתי A1 ערומה, מנוע ליטר אוטומטית.
בהחלט רכב מהנה וכפי

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Metronome מסכים איתך במאה אחוז, וזאת הסיבה שגם רכשתי אותה בסוף על אף האבזור. שלך היתה גם ידנית?

@סולל הדרך האמת שלפני הרכישה קראתי את הביקורת שלך עליה, מעניין איך מנוע ה1.0 ליטר מרגיש על הרכב הזה, מאמין שבשילוב עם הDSG זריז יחסית אבל בטח זה נותן לרכב אופי אחר מהמנוע שיש אצלי

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהבנת אם קראת עוד תגובות שלי, אני לא מהמפרגנים למותג הזה

ולמרות שכך התרשמתי מאוד מהזריזות של הרכב, גם בהרכב מלא (עם 5 נוסעים ומזגן) הן בכוח, הן בזמינות שלו, הן בתצרוכת הדלק והן בפעולת הגיר הרהוטה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הייתה גרסה 1 ליטר עם dsg, עירומה מאבזור.
דגם זה למיטב זכרוני זכה לכמה שרשורי בוז, בעיקר סביב יחס מחיר/אבזור.
אבל עדיין, יש איזשהו קסם ברכב, זריז ונעים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

עדכון עם הגיענו ל-120,000 ק"מ

מאז העדכון האחרון הרכב המשיך להראות אמינות מעולה ולא היו הפתעות לא נעימות. 

להפתעתי השבוע (בעיתוי מושלם עם מועד הטיפול) נגמר המצבר, הוא לא הראה שום סימני גסיסה אך ביום בהיר אחד אחרי שהרכב עמד כמה ימים בחניון הוא פשוט סירב להניע, הנעה עם כבלים ונסיעה קצרה לא עזרה והמצבר הוכרז כמת. 

ד"א בנוגע להנעה עם כבלים, ב-A1 עם המנוע הזה המצבר (הענקי) ממוקם בתא המטען, מודה שלקח לי כמה דקות לפענח איפה המגעים של המצבר מתחת למכסה המנוע, הפלוס ממוקם בצורה מאוד ברורה אבל המינוס מוסתר מאחורי פלסטיק צמוד לקיר האש.

כשהגעתי לחנות המצברים היו לי שתי הפתעות:

1. המצבר שהיה ברכב הוא המצבר המקורי, כלומר אותו המצבר משנת 2012! נתון מדהים בעיני, מעניין אם המיקום שלו בתא המטען עוזר?  

2. המצבר המקורי הוא מסוג AGM (מצבר ג'ל) 80ah מצבר ענק לרכב עם מנוע כזה קטן, מאמין שזה בגלל מערכת הstart stop, הוצע לי להתקין מצבר EFB בעלות טיפה נמוכה יותר אבל לאור אריכות הימים של המצבר המקורי החלטתי להתקין ברכב מצבר AGM של בוש בעלות של 1100ש"ח - יקר מאוד אבל זה מה יש...

1784548187_IMG_3901(1).thumb.jpeg.a710cb6d1312531fea231191619b87b9.jpeg

(המצבר המקורי - שבוע 36 2012)

אתמול ביצעתי לרכב טיפול 120,000 בתפריט:

- החלפת שמן Castrol Edge 5W-30 עומד בתקן 502-000 של פולקסווגן 

- פילטר שמן מקורי

- החלפת שמן גיר 

- החלפת פילטר מזגן (מחכה שיגיע מחו"ל כנראה שבוע הבא)

- החלפת פלאגים (גם מתעכבים באותו המשלוח לצערי)

בנוגע להחלפת שמן גיר, על פניו השמן ברכב הזה מוגדר ככזה שאין צורך להחליף לאורך כל חייו של הרכב, אני אישית לא מאמין בזה ולכן החלטתי להחליף.

לצערי לא מצאתי הוראות מפורטות על איך להחליף את השמן גיר, ומה שכן מצאתי היה לא מאוד מפרוט (מצרף למען הדורות הבאים).

בכל מקרה זה גרר כשעה נוספת של חיפוש אחר פתח המילוי לאחר שמה שחשבתי שהוא פתח המילוי התברר כפתח הריקון.

בסופו של דבר במידה ואיי פעם מישהו מתכוון לעשות את זה בעצמו מחליפים את השמן כך:

פתח הריקון נמצא בצד ימין (הצד של הנהג) מעט מתחת לצירייה כדי לפתוח אותו צריך בוקסת אלן 17mm 

פתח המילוי נמצא מצד שמאל (הצד של הנוסע) מעט מעל הצירייה ופותחים אותו בעזרת אותה הבוקסה. 

אני השתמשתי במשאבה כדי למלא את השמן, אין גישה עם בקבוק והמילוי מבצע כך - תחילה ממלאים שמן עד שהוא מתחיל לנזול מעט מהפתח מילוי, סוגרים את הבורג מבלי להדק עד הסוף, מניעים את הרכב ומשלבים הילוך (הגלגלים צריכים להיות באוויר בשלב הזה), אחרי 2 דק' מכבים את הרכב ופתוחים שוב את פתח המילוי, מוסיפים שוב שמן עד שהוא מתחיל לנזול וזהו.

היום ביצעתי על הרכב נסיעה קצרה וניכר כי ההילוכים נכנסים חלק יותר :) 

ד"א לכל מי שיש רכב מקבוצת VAG ומעוניין לטפל בו לבד בבית או אפילו סתם לבדוק מומנטים של הידוק ברגים וכ'ו Elsawin זמינה אונליין באתר הזה.

571520017_IMG_3906(1).thumb.jpeg.8f873736765efc19b19f436d64b503bd.jpeg

(על הרמפה שבניתי מעץ , לצורך החלפת שמן הגיר צריך שהרכב יהיה מאוזן, כלומר 4 הגלגלים באוויר)

עד העדכון הבא!

עריכה אחרונה על ידי shakedi
  • אהבתי 6
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ששניהם מאושרים ע"י אאודי. 

בכל מקרה כשבדקתי בחנות ה-5W-40 לא עמד בתקן 502 וה-5W-30 כן, ולכן קניתי אותו. 

יכול להיות ששינו משהו בתקנים אבל אני יודע בוודאות שמשתמשים ב-5W-30 גם במנוע הזה. 

עריכה: טעיתי בתקן, ה5W30 עמוד בתקן 504, בכל מקרה על הבקבוק של ה-Castrol Edge 5W40 לא היה כתוב התקן הנדרש אבל חיפוש נוסף בפורומים בחול מראה שיש כאלה שמעדיפים אותו על ה-5W30. בכל מקרה ממה שאני מבין ההבדלים הם מינוריים ואני בכל מקרה מקפיד על החלפות כל 10,000 ק"מ, אני אבחן את הנושא שוב בהמשך ומקסימום אחליף ל-5W40.

ד"א באתר של Castrol אלה השמנים שמופיעים כמתאימים - https://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/home/car-engine-oil-and-fluids/motor-oil-and-fluids-finder.html?customerType=retail&category=cars&make=audi-eu&model=a1-s1-8x-2010-2018&engineType=a1-1-4-tfsi-90-kw-2010-2015&ref=049010623188fc65727fe768608ea6be&component=engine

עריכה אחרונה על ידי shakedi
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שלושת הטיפולים האחרונים עשיתי במוסך אנרגי, מתמחים ברכבי Vag.
הם המליצו לי על שמן מוטול 5w40. הם טוענים שזה שמן ברמה יותר גבוהה מקאסטרול.

https://www.autostore.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-motul-8100-x-clean-5w40-5l-html/

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית רכבי VAG מגיעים מהמפעל עם שמן של חברת Castrol ולכן אני משתמש בו. 

אני לא חושב שברמה הזאת בין החברות הגדולות יש הבדל מהותי בין שמן של יצרן אחד לאחר. בכל מקרה הכי חשוב זה להקפיד על התקן. 

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...