Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזדה 3 ספיריט 2010 (הכותרת נערכה)

Pvlofacer
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם המוכר היה מציג היסטורית טיפולים מסודרת אז לקונים היה יותר קל לא לטרטר אותו.

יש פה נורה אדומה חזקה לחשד להזנחה לרכב אז לך תאשים קונים שרק רוצים להיות בטוחים בתקינות הרכב שהם קונים.

אבל למוכר יש מזל כי זה רכב סחיר אז סביר להניח שיבוא האחד שיקנה בלי לבלבל לו את השכל ולבדוק את הרכב באופן תקין

כן לא נראה לי שיש שתהיה לו בעיה למכור למי שיראה את מצב הרכב מבפנים (כמעט נפלתי גם לעניין הזה )

אבל אז כשאתה בודק את הדברים אתה מבין שיש בעיה קשה בהתנהלות השותפת עם הרכב .

יד ראשונה ללא היסטוריה של טיפולים ?

8 שנים אצל בן אדם אחד שלא שמעולם לא טיפל ברכב במוסך מורשה ?

אין קבלות על טיפולים ועם איזה חלקים הרכב טופל ?

רכב שלא עבר שום טיפול מאז תחילת שנת 2018 (אז מה שהוא כמעט ולא נוסע .. מה לגבי בלאי טבעי לרכב שחונה בחוץ כל הזמן )

כמו שאני מבין את התמונה

רכב שבעיקר שמור יחסית קיסמטית ומבחינת הסלון ... מעבר לזה הכל בגדר סימן שאלה

עד שלא ניתן להוכיח אחרת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במידה ואכן אין היסטוריית טיפולים/קבלות לא הייתי מתקרב, בלי קשר לכמה המצב שנשמע מדהים ומבטיח.

כן ממליץ בחום על הדגם, פשוט תחפש אחת שמורה יותר.

מסכים עם מה שרשמת . בעניין הדגם בהחלט . היה לנו במשפחה בדיוק את אותו רכב שנת 2008 למשך 3 שנים . באמת אחלה רכב שבעולם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לגיטימי לדרוש ללכת למכון בדיקה ואם מוכר מסרב לזה אז ביי..

אבל גם וגם זה באמת נתון להקדשת זמן נוספת מצד המוכר וכאן אולי לגיטמי שתהיה התנגדות.

אבל עזוב זה היסטוריה.. לא חסר ספיריטים אי שם ואני בטול שתמצא אחת יותר מטופחת שהשקיעו בה

נכון ... מסכים איתך שזה דורש ממנו יותר השקעה של זמן .. אבל זה המחיר שאתה משלם בלהיות לא מסודר .

בכל אופן .. בהחלט היסטוריה - ממשיך בחיפושים - תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם טיפלו ברכב במוסך כלשהו, המוסך יכול דרך כרטיסי עבודה לאתר את כל הקבלות.

לא נראה לי הגיוני (ובמיוחד אם הוחלף דאשבורד,שהרכב מעולם לא היה בטיפול במורשה- אפשר להוציא לפחות היסטוריה חלקית ממורשה והשאר מהכללי- רכב לא צריך יותר מטיפול אחד בשנה ואם טופל בתחית 18 טיפול הבא בתחילת 19-לא רואה בזה שום בעיה.

רוב המוכרים כבר לא מטפלים במורשה בשנה כזו (טיפול קטן עולה שם כמעט כפול ממוסך רגיל) ומי שכן,לא יהסס לדרוש ממך בסביבות 10% מעל המחירון- שיהיה בהצלחה.

יותר מכך,ברכב הקודם שלי,את רוב הטיפולים עשיתי עם עזרת חברים ושמרתי על רישיונות הרכב (תיעוד לק"מ הנמוך) שכאשר יבוא קונה לא יצוצו שאלות מיותרות ובטרייד אין,ידעו שיש הסטוריה חלקית ועדיין קנו את הרכב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם טיפלו ברכב במוסך כלשהו, המוסך יכול דרך כרטיסי עבודה לאתר את כל הקבלות.

לא נראה לי הגיוני (ובמיוחד אם הוחלף דאשבורד,שהרכב מעולם לא היה בטיפול במורשה- אפשר להוציא לפחות היסטוריה חלקית ממורשה והשאר מהכללי- רכב לא צריך יותר מטיפול אחד בשנה ואם טופל בתחית 18 טיפול הבא בתחילת 19-לא רואה בזה שום בעיה.

רוב המוכרים כבר לא מטפלים במורשה בשנה כזו (טיפול קטן עולה שם כמעט כפול ממוסך רגיל) ומי שכן,לא יהסס לדרוש ממך בסביבות 10% מעל המחירון- שיהיה בהצלחה.

יותר מכך,ברכב הקודם שלי,את רוב הטיפולים עשיתי עם עזרת חברים ושמרתי על רישיונות הרכב (תיעוד לק"מ הנמוך) שכאשר יבוא קונה לא יצוצו שאלות מיותרות ובטרייד אין,ידעו שיש הסטוריה חלקית ועדיין קנו את הרכב.

מסכים איתך ... אבל זה מה שהמוכר אמר .. לא יכול לספק לא היסטוריית טיפולים ולא קבלות לאורך השנים .

גם לי זה היה מאוד מוזר ויכול להיות שבאמת מדובר בניסיון להסתיר הזנחה

אגב אין לי בעיה עם 10% מעל המחירון בתנאי שהרכב באמת מטופל כמו שצריך עם בן אדם ששמר אליו בחלקים טובים ואיכותיים

זה משתלם לאורך זמן ויחזיר את עצמו עם ריבית דריבית .

במקרה שלך אתה מדבר אל היסטוריה חלקית - פה המקרה הוא ללא היסטוריה בכלל . לכן לאור הדבר נראה לי שעדיף לוותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עושה בכל זאת בדיקה- נגש עם המוכר למוסך מאזדה קרוב אליו- אם הרכב יד ראשונה צריכה להיות להם במחשב הסטוריית טיפולים לפחות 3 שנים ראשונות.אם אין הסטוריה בכלל זו בעיה,אם קיימת חלקית ואח"כ יש המשדך ממוסך כללי זה מספיק- לא אומר במקרה הזה 10% מעל המחירון אבל המחיר שהוא ביקש +-1000 נראה הוגן אם קיימת הסטוריה כלשהי שאפשר לראות בדרך כזו או אחרת.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יד ראשנה פרטי שנמכר במחיר מחירון ומעלה צריך להגיע עם הסטוריית טיפולים.

לא שומר קבלות? אין בעיה.

לפני שמפרסם את הרכב למכירה (לפני, לא עם הקונה יחד. גם הזמן של הקונה יקר) בעל הרכב הולך למוסך מורשה איפה שהוא טיפל לפחות בשנים הראשונות ומבקש הסטוריה, מדפיסים לו במקום.

אחרי זה הולך למוסך כללי שאליו הוא עבר אחרי המורשה וגם מבקש הסטוריה. גם שם מדפיסים לו.

את כל זה הוא שם בקלסר ומציג לקונה. זה אחד הדברים בעייני שמצדיקים לשלם על הרכב מחיר מחירון או מעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שומר קבלות? אין בעיה. בעל הרכב הולך למוסך מורשה איפה שהוא טיפל לפחות בשנים הראשונות ומבקש הסטוריה, מדפיסים לו במקום.

אחרי זה הולך למוסך כללי שאליו הוא עבר אחרי המורשה וגם מבקש הסטוריה. גם שם מדפיסים לו.

את כל זה הוא שם בקלסר ומציג לקונה. זה אחד הדברים בעייני שמצדיקים לשלם על הרכב מחיר מחירון או מעל.

מסכים 100% לא נראה לי הגיוני שזה שבעל הרכב לא מסודר ולא שומר היסטוריה + קבלות (או שיש לו והוא לא רוצה להראות )

איך זה הופך להיות בעיה של הקונה ?!

המוכר צריך לדאוג לניירת מסודרת וזה לא המקרה .

ההתנהלות שלו גם בעניין הזה וגם בגישה של "אני לא הולך לבלות יום שלם במוסכים"

משקפת לדעתי גם את הדרך שבה הרכב טופל - ועם כל זה בוודאי שלא מצקיד מחיר מחירון +

מה גם שהוא לא פתוח לנהל מו"מ גם במידה ויתגלו ליקויים (כמובן לא מנוע גיר שלדה וכו)

שורה תחתונה להציג ניירת מסודרת והיסטוריית טיפולים במיוחד שזה רכב יד 1 זה אחריות המוכר !

ואם אין לו כזה יש לזה גם סיבה וגם מחיר שהוא לא מוכן לקבל אותו .

כמו שנאמר כאן כנראה שהוא מחכה למישהו שיבוא ויקנה רגשית את הרכב בגלל הפרמטרים על הנייר

ספק אם מישהו שמבין עניין יבליג על הדברים הללו או לחילופין ידע לבדוק את הרכב בעצמו

ברמת חלקים .

בכל מקרה כל הסיפור הזה לא מריח טוב ונראה כמו נסיון להסתיר דברים או סתם הזנחה מתוך חוסר איכפתיות

כך או כך הוא לא מוכן ללכת למוסך לבדיקה - אין מה להוסיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שומר קבלות? אין בעיה.

לפני שמפרסם את הרכב למכירה (לפני, לא עם הקונה יחד. גם הזמן של הקונה יקר) בעל הרכב הולך למוסך מורשה איפה שהוא טיפל לפחות בשנים הראשונות ומבקש הסטוריה, מדפיסים לו במקום.

לגבי רכב אחר שראיתי . גם שנת 2010 אבל בעל הרכב לא ביצע החלפת פנסים + דשבורד במסגרת הריקול

לאחר שיחה עם מוסך מורשה אמרו לי שזה רק במסגרת של 7 שנים - כלום 2010 כבר לר רלוונטי .

האם העניין הווה בעיה - מה המשמעות של זה מבחינת הרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי לוקח.

הייתה בעיה של הזעה קשה מהדשבורד לאלו שלא הוחלפון במסגרת הריקול.

בנוסף צריך לבדוק האם הרכב יעבור רישוי אם יש לו ריקול פתוח מהיבואן?

כנס לאתר של דלק מטורוס ותרשום את מספר הרכב ותוכל לראות אם יש ריקולים פתוחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי לוקח.

הייתה בעיה של הזעה קשה מהדשבורד לאלו שלא הוחלפון במסגרת הריקול.

בנוסף צריך לבדוק האם הרכב יעבור רישוי אם יש לו ריקול פתוח מהיבואן?

כנס לאתר של דלק מטורוס ותרשום את מספר הרכב ותוכל לראות אם יש ריקולים פתוחים

בדקתי באתר - אין קריאה פתוחה .

הבחור אומר שברכב טופל רק במוסך מורשה יש קבלות .

הרכב אחרי טיפול גדול כולל ברקסים (אמר שיש קבלות להכל ויכול להראות בדיוק מה נעשה ברכב)

האם במצב הזה באמת מדובר בדיל ברייקר או שאפשר לחיות עם זה .

* לא ראיתי עדיין את הרכב

חשוב לציין שהטסט של הרכב הוא עד סוף השנה - כלומר ממש עוד מעט

עריכה אחרונה על ידי Pvlofacer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הבנתי אותך ... על איזה שנתונים היית ממליץ להסתכל עם כמה שפחות מחלות ילדות ..

מעוניין ברכב הזה ספציפית ...

המלצה מה לעשות ?

2011 אולי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם 2010, לי יש 2010!

רק לא כאלו שלא עברו את הריקול הזה או כאלו מוזנחים.

2011 זה כבר נהיה יקר..

אני מאמין שאם תחפש טוב תמצא.

הסבלנות משתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם 2010, לי יש 2010!

רק לא כאלו שלא עברו את הריקול הזה או כאלו מוזנחים.

2011 זה כבר נהיה יקר..

אני מאמין שאם תחפש טוב תמצא.

הסבלנות משתלמת.

תודה רבה חבר :)

אמשיך לחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...