Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לעשות את זה בצורה הכי יפה? הודעה על ביטול לפני חתימה על חוזה שכירות.

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 2181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא אבל ממש לא המתנתי לרגע האחרון, יום לפני סגירת החוזה מצאתי אלטרנטיבה, איפה בדיוק ההמתנה לרגע האחרון פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זהו שלחיצת היד הייתה בשלישי, את החוזה קבלתי אתמול, והיינו אמורים להגיע לחתום מחר, האלטרנטיבה קפצה היום, עוד מעט אני הולך לראות אותה, וברגע שזה זה, מחר בבוקר הוא מקבל הודעה\שיחה על הביטול, לא מנסה למרוח אף אחד.

חמשתווים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהמשכיר נתן לך יופי של סולם לרדת מהעץ.

"משכיר שלום, לאחר עיון בחוזה, וספציפית בסעיפים X,Y,Z החלטתי שלא להמשיך. אני מבין את רצונך לשמור על הנכס, אך נראה לי שהציפיות שלנו בנושא רמת הפרטיות לא עולות בקנה אחד, ועל כן אני מעדיף להיפרד ברוח טובה. בהצלחה בהמשך הדרך. בברכה, מתנפףףףףף"

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון, זיכרון דברים קיים בדיוק בשביל לגשר על פער הזמן בין סגירת העסקה לחתימת החוזה.

אם היה זיכרון דברים ובעל הדירה היה משכיר אותה לאחר, או מתחרט - היה לך מקום לבוא אליו בטענות (ואף לתבוע) ולהפך.

אם העיכוב היה בגללך - מסיים חוזה, או עסוק מדי כדי לחתום על החוזה, בהחלט יש מקום לפצות את ה(לא) משכיר, מיוזמתך, אפשר בגובה החלק היחסי של שכר הדירה, שזה מה שלכאורה הפסיד מהעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"משכיר שלום, לאחר עיון בחוזה, וספציפית בסעיפים X,Y,Z החלטתי שלא להמשיך. אני מבין את רצונך לשמור על הנכס, אך נראה לי שהציפיות שלנו בנושא רמת הפרטיות לא עולות בקנה אחד, ועל כן אני מעדיף להיפרד ברוח טובה. בהצלחה בהמשך הדרך. בברכה, מתנפףףףףף"

הדיון כרגע רק ברמה התאורטית- אני המשכיר ועונה- אין בעיה, אמור לי אילו סעיפים מפריעים לך. אני מוכן להתגמש בנושא העישון וביקורים בדירה.

במקרה הזה הוא ככל הנראה בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

מחזק, לקחת לי את המילים מהמקלדת . אם אני מבין נכון, כל המגבלות של אסור לעשן וכד׳ עלו רק בטיוטת ההסכם? אם כן, אז אין פה עניין של חוסר תום לב לטעמי שכן המידע הופיע בהסכם לראשונה וכמה ימים של עיון הם לא בבחינת מריחה.

ככלל,

אכן יש משקל (גם ברמה הסובייקטיבית בעיניי) למילה. פותה״ש, בפעם הבאה לפני שאתה מאשר (ולא באופן עקרוני) קרא את טיוטת ההסכם.

מעבר לכך, כל מי שמדבר פה על תום לב צריך גם לזכור שמנגד יש את חופש החוזים ובתוך כך את החופש לא לעשות חוזים, חרף מו״מ גם אם מתקדם.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תיאורטי,

אם בשיחה בה נלחצו הידיים לא היה דיון ממצא על עניינים אלו (או בכלל לא), וככל שהם הופיעו כפשוטם רק בטיוטא, יכול לבוא אדם שלא מעוניין להיכנס לדין ודברים ולומר שמבחינתו אלו מחלוקות שאינן ניתנות לגישור ו שקרא את הדברים, החליט שאינו מעוניין בהסכם.

בפשטות: סגרנו עקרונית, אז קראתי את ההסכם, ראיתי מגבלות שלא מקובלות עלי כלל וכלל והם הביא אותי לרדת מהעסקה, נקודה, בלי שאני מעוניין להיכנס למו״מ.

לא כל אחד מעוניין להתחיל מו״מ על כל דבר. לפעמים זה גם מעיד ברמת הפרקטיקה, מיהו האדם שאתה הולך לפעול מולו.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן היה יכול להיות סולם תיאורטי לרדת מהעץ.

אבל הם כבר קבעו מועד לחתימת ההסכם לאחר שקיבל את הטיוטה.

יותר מכך, הוא כתב כאן בפורום בעצמו שרק אם לאחר שיראה את הדירה התחליפית והיא תמצא חן בעיניו, רק אז הוא יבטל את חתימת החוזה ביום המיועד.

כלומר לולא הדירה הזולה יותר, על פניו נראה מהדברים שהוא אומר שהוא יחתום או היה חותם על חוזה עם המשכיר הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תיאורטי,

בן

כל הדיון פה תאורטי כי עדיין לא התקבלה תשובה מפות"ש וזה ככל כנראה לא יגיע למשפט. hence=תאורטי

אז ברמה העקרונית, לחיצת ידיים משמעה גמירות דעת, ובעל הדירה יכול לנסות ולהוכיח שכל הפרטים המהותיים כמו שכ"ד, מצב הדירה ותאריך כניסה כבר נסגרו, והשוכר אפילו לא נתן לו הזדמנות להתגמש לגבי סעיפים כמו עישון וביקור בדירה לפני שביטל חתימה על חוזה בכתב.

בדיוק בגלל זה חוק החוזים מבחין בין פרטים מהותיים ללא מהותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר להתגמשות, כשמשכיר מנסה להכניס כאלו סעיפים לחוזה, הוא מאותת לי שהוא לא עובד בשגר ושכח, אלא יתרוצץ לי בין הרגליים בתואנות שונות ומשונות. הוא חשף מידע על עצמו, ולאור המידע הזה אני לא רוצה לשכור ממנו. פשוט מאוד.

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנכנס פה לעומקים מיקרוסקופיים אני מאחל לכם רק בריאות והמשך חיים נפלאים, וכמובן שחלילה לא תיפלו על פושע מפר הסכמים כמוני.

אפשר לנעול/למחוק את הדיון - רמת ההזיות שאנשים אוכלים ומאכילים פה היא פשוט לא נתפסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנכנס פה לעומקים מיקרוסקופיים אני מאחל לכם רק בריאות והמשך חיים נפלאים, וכמובן שחלילה לא תיפלו על פושע מפר הסכמים כמוני.

אפשר לנעול/למחוק את הדיון - רמת ההזיות שאנשים אוכלים ומאכילים פה היא פשוט לא נתפסת.

צודק, אפשר לנעול. "אנשים רעים" נותנים לך את ההיבט התיאורטי ודוגמאות מעשיות ותקדימים, כי שאלת שאלה ובא להם לעזור, או סתם לתרום לדיון מעניין סה"כ לטובת מי שיתקל בבעיה דומה בעתיד.

אתה החלטת לדרדר את זה למקומות שליליים והאשמת חברי פורום בחוסר הבנת הנקרא.

אחלה גישה, בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה מגיב ככה, לדעתי היה דיון מרתק, הרבה מעבר לשחור-לבן של לחיצת יד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שזה לא נורא לנהל מולו מו"מ בחוסר תום לב כי גם הצד השני היה עושה אותו דבר לו היה מגיע שוכר אחר שמציע לשלם יותר כסף מקבילה לתירוץ של פוגע ברכב חונה שלא משאיר פרטים כי בטח בעליו של אותו רכב גם לא היה משאיר פרטים, עובדה, פגעו ברכב של דודה של סבתא ולא השאירו פרטים.

מי טען טענה כזו?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...