Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צ'ק בנקאי מזוייף - יש דרך להתגונן?

זה ביצים של בעלי
שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך להביא בחשבון שגם מצד הקונה יש בעיות.

נניח שהסכמתם להעברת זה'ב והכסף עבר, באים להעביר בעלות והאוטו משועבד, מעוקל או השד יודע מה.

לקונה הלך הכסף.

לכן, הדרך ההוגנת לשני הצדדים היא לגשת ביחד אל הבנק, להוציא צ'ק בנקאי שנשאר בידי הקונה עד להעברת הבעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מסכים לחלוטין. כך גם עשיתי.

ניגשים ביחד, מוציאים צ'ק בנקאי וממשיכים אל עבר העברת הבעלות וכו'.

לא ניתן לדעת מה יקרה בהעברת זה"ב עד אשר תתקיים העברת הבעלות כך שגם פה וגם פה יש יתרונות וחסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להביא בחשבון שגם מצד הקונה יש בעיות.

נניח שהסכמתם להעברת זה'ב והכסף עבר, באים להעביר בעלות והאוטו משועבד, מעוקל או השד יודע מה.

לקונה הלך הכסף.

לכן, הדרך ההוגנת לשני הצדדים היא לגשת ביחד אל הבנק, להוציא צ'ק בנקאי שנשאר בידי הקונה עד להעברת הבעלות.

מה הבעיה לבדוק שיעבוד בדואר טרום העברת הכסף?

Sent from my M3s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה לבדוק שיעבוד בדואר טרום העברת הכסף?

Sent from my M3s using Tapatalk

ואתה יודע מה השתנה לאחר מכן? שוב, כל אחד והשיטה שלו אבל בבירור, לאחר העברת הכסף אתה נתון לחסדים של המוכר ומה אז? בסדר... בקניית רכב ב 20K, מה כשמדובר על 100-150-200K? פחות נעים.

כפי שכתבו, לך על זה 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בסכומים של 200+ העברת זה"ב היא הדבר הנפוץ. אפילו לא מדברים על אופציות תשלום אחרות.

בסכומים של 50-80 אלף שקל יש כבר אופציות. כולל מזומן שנספר ונבדק במכונה בצ'יינג.

היו לי כל מיני סיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתהליך מכירת הרכב הקודם שלי הלכתי עם הקונה לבנק והוצאנו צ׳ק בנקאי ביחד, ומשם ישר הלכנו לדואר להעביר בעלות. התחנה הבאה שלי אחרי הדואר הייתה ישר הבנק להפקיד את הצ׳ק.

בנוסף, לא יודע כמה זה מקובל בד״כ, אל שנינו צילמנו את הת.ז אחד של השני במעמד החתימה על הזכרון דברים.

(אני אישית יודע לזהות תיעוד מזוייף - כחלק מעבודתי)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אתמול סיפרה לי פה (אסטוניה) מישהי מקומית שעבדה בהונג-קונג שפעם שלחו לה צ'ק של כמה מאות דולרים מהונג קונג לאסטוניה. היא הלכה לשלושה בנקים שונים וכולם אמרו לה "מצטערים, אנחנו לא עובדים עם צ'קים". גם הבנק הבינלאומי שלה בלונדון לא הסכים. בסוף מכר שלה בהונגקונג הסכים להכניס את הכסף לחשבון שלו ולעשות לה העברה בנקאית.

אני מספר את זה מכיוון שאחרי כמה שנים באירופה נשגב מבינתי איך בישראל צ'קים עדיין כל כך שכיחים. פה פשוט אין דבר כזה. הכל מתבצע בהעברה בנקאית. אני רוצה לקנות עכשיו רכב והכסף יושב בחשבון? אני נכנס לחשבון שלי דרך הטלפון, מכניס את פרטי הבנק של המוכר במעמד העברת הבעלות וכמה דקות אח"כ הוא בודק אצלו ורואה את הכסף.

אנחנו נותנים למערכת הבנקאית להמשיך להיות מסורבלת ומגושמת, ואנחנו משלמים על זה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שניסיתי להעביר למישהו סכום בהעברה בנקאית, עברו יומיים עד שהוא ראה את הכסף בחשבון (בנקים אחרים ולאחר השעה 15:00 בצהריים).

זה אחלה כשאתה מעביר כסף לקרוב משפחה, למוכר הרכב שמולך זה קצת פחות אטרקטיבי.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי זה בדיוק, בבנק הפועלים למשל אם אתה מעביר בהעברה בנקאית, אותו אדם יקבל הודעת SMS עם הסכום וכו' ואתה מקבל גם אישור. אבל... זה במידה ואתם באותו הבנק.

לגבי בנקים אחרים? צריך לבדוק עם אחרים שמעבירים באופן תדיר לבנקים אחרים.

האמת שזה ממש נוח היום, בסמארטפון באפליקציה להעביר כספים זה פשוט נוח וקל.

למעשה, לא צריך לזכור היום את הקוד לכרטיס האשראי כיוון שאפשר מהחשבון (שוב, בבנק הפועלים) "להזמין" כסף בכספומט עם קוד זמני ב SMS שאותו מקישים במכונה.

לחלופין, אפשר לתת למישהו מזומן בהעברת SMS גם כן, הוא ניגש להוריד מזומן וזה יורד מהחשבון שלך גם כן, נחמד ונוח.

(כל הנאמר נכון כל עוד זה לא מיום שישי ועד יום שני כיוון שבימים הללו לא באמת מתבצעות פעולות והכל על תנאי שזה ממש מציק ומטריד בשנת 2018 תכף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסמכו על אף אחד. דרך המלך מבחינתי:

1. בדיקת שיעבוד של הקונה.

2. בנק

3. כשוודאי הכסף בפנים ולא ניתן לביטול, העברת בעלות.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך המלך מבחינתך אך לא מבחינת אחרים וזה תלוי בסכום.

למה שאעביר לך את כל הכסף מראש ורק אז נלך להעביר בעלות כשמי יודע מה יקרה בדרך? הסניף סגור... בעיה כזו או אחרת ומה אז? אתה תחזור הביתה עם הרכב ואני הקונה אחזור עם מה? מניח שזה קצת יותר מובן.

זאת ממש לא דרך המלך אלה בסה"כ הדרך שבה אתה בחרת אבל שוב, יש יתרונות וחסרונות לכל צד בכל תהליך.

ההנחה המוסכמת הכללית זה שנלך יחד לבנק, ננפיק יחד צ'ק בנקאי (מניח שרובכם יודעים שצ'ק בנקאי אומר שריון הכסף והוא לא מונפק סתם ככה) ואז הולכים יחדיו להעברת הבעלות ומסירת השיק.

נכון, במעמד ההעברה תכף יקפצו התאוריות שההוא לא ימסור, יברח, יקרע את השיק וכו' וכו', שוב... יתרונות וחסרונות.

היתרון היחידי יהיה ביום שבו ניתן יהיה לעשות את זה במעמד הבנק או דלת לידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה המוסכמת הכללית זה שנלך יחד לבנק, ננפיק יחד צ'ק בנקאי (מניח שרובכם יודעים שצ'ק בנקאי אומר שריון הכסף והוא לא מונפק סתם ככה) ואז הולכים יחדיו להעברת הבעלות ומסירת השיק.

בהתחלה אתה מתייחס בביטול למה שבן כתב ולאחר מכן קובע נחרצות שטות אחרת.

למה שאני אבזבז חצי יום ללכת לבנק עם הקונה, לעמוד בתור ולקבל צ'ק.

ההנחה המוסכמת שיש לך חוזה או זכרון דברים שמגן עליך הן כקונה והן כמוכר ולפיו אתה זכאי לדרוש סעד מבית משפט במקרה והצד השני לא מקיים את המוסכם.

כמו כן, לפי השרשור ההנחה המוסכמת זאת העברת זה"ב, למרות שלי אישית זה פחות נראה.

אני מודה שיותר מכרתי רכבים בחיים מאשר קניתי, כי לרוב אני קונה בסוכנות, אבל עשיתי כמה עשרות עסקאות כאלה בסכומים בין 9 ל 300 אלף שקל.

בחיים לא הלכתי עם קונה או מוכר לבנק. לא שלי, ולא שלו וגם לא אלך. אז ההנחה שלך לא מוסכמת עלי, לדוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...