Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 42 דקות, G. P. Magnus כתב:

אבל באילת בקיץ היה מלא למרות המחירים ההזויים, נתב״ג מפוצץ יותר מתמיד וגם בעלי המסעדות עדיין לא נראה שסובלים קשות

לא יודע.

רושם אישי שלי הוא שהמצב שונה.

אשתי ואני עוד מעט חוגגים 20 שנות נישואים. הסתכלתי על בתי מלון, כמו בראשית והליגה הזו. לפני שנה שנתיים הם תמיד היו מלאים לפחות 3 חודשים קדימה. היום אתה יכול למצוא כמעט כל תאריך שתרצה.

מסעדות שפעם היה צריך להזמין שבוע מראש, אני מוצא מקום מעכשיו לעכשיו.

לפני 46 דקות, G. P. Magnus כתב:

בהנחה שיש לך שני ילדים ובהנחה שתיתן לכל אחד מהם 20% מעלות הדירה אתה צריך 40% משווי דירה אחת שהם כ-60 משכורות ברוטו ויש לך סדר גודל של 10-15 שנים, כלומר 120 עד 180 חודש לעשות זאת. לא פשוט בכלל לדעתי ... אפילו לא לעשירון 8 ואולי אפילו 9.

יש לי 3 ילדים. הצעיר בן 12 אז יש עוד זמן..

למזלי אני יכול להעמיד סכומים שציינת. אני מקווה שאוכל לעמוד בזה גם בעתיד (שמחירי הדירות לא ידפקו עוד זינוק). במקביל מנסה להשיג להם אזרחות זרה, למקרה שפה החיים יהיו קשים מדי, כלכלית ו\או חברתית.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.9.2023 בשעה 16:52, garicho כתב:

כן, מכיר את אשדוד לא רע בכלל.

רובע ט' בתהליך התחרדות מתמיד. האוכלוסיה שם בהתדרדרות כל שנה. יג' וה' ציינתי כבר.

רובע א' בבנינים חדשים המחירים גבוהים. בבנינים הישנים המחירים יותר נמוכים, אבל הבניינים מתפרקים וגם השכנים די שבורים. ד' אותו הסיפור - מה שבאמת בסדר יקר.

תראה, אני לא אומר שזה אותו המחיר, אבל אני אתפלא מאוד אם דירה דומה ברובע ד' וברובע י"א (לדוגמא) תושכר בהפרש של יותר מ-10%.

ודרך אגב, בעיני ט"ו, י"ז וכל זה משול לראשון מערב. מסיבות קריוקי לתוך הלילה מהוילות השונות, כך שאישית הייתי מעדיף אפילו את אזור ב'...

ט, י׳ג
יהיו בעתיד חלק מהקריה החרדית של אשדוד. סוג של בני ברק בתוך אשדוד
כל הצד המזרחי של אשדוד, רובע ג׳ יחובר לרובע ז׳, אח״כ לט׳ אח״כ לי׳ג
תוך כדי מתרחבים גם עם רובע ה׳ 
בי׳ג כבר יש מלחמות בין התושבים החילונים לכוללים שקמים שם

הבעיה היותר גדולה של אשדוד זה שהיא הופכת לחיפה מבחינת זיהום האוויר שקיים שם, תחלואה עולה.

לגבי טו׳ - הרוב הגדול של הרובע זה בתי קרקע, בטז׳, יש יותר קריוקי מהמגדלים, אבל ממש לא כל יום

בכלל בגלל שלא בונים כמעט בעיר, אני עם גריצ׳ו , המחירים בעיר מאוד דומים.

אגב @yuvalganim להגיד שלגור ברובע א׳ זה בטוח ונעים זה משול בעיניי להגיד שלגור בדרום ת״א זה בטוח ונעים. הוא ממש לא שונה בהרבה מרובע ב׳, מלבד הקרבה לים

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פינדר כתב:

היום אתה יכול למצוא כמעט כל תאריך שתרצה.

מסעדות שפעם היה צריך להזמין שבוע מראש, אני מוצא מקום מעכשיו לעכשיו.

בהחלט אפשרי. יש האטה, אבל השאלה היא האם זה אומר שהמלונאים/שפים ירוויחו פחות או יאלצו לקצץ או לסגור. הטענה שלי שאנחנו רחוקים (עדיין) מהמצבים האחרונים. מה שאני לא יודע לומר היא כמה ההתדרדרות תהיה מהירה, בעיקר לנוכח המצב הפוליטי.

לפני 13 שעות, פינדר כתב:

למזלי אני יכול להעמיד סכומים שציינת

שמח שאתה יכול. מכיר לא מעטים שלא מסוגלים ומאוד מתוסכלים מזה ... ויש תור ארוך של אנשים שמוציאים עכשיו דרכונים זרים אבל לא בטוח שהדשא שם ירוק יותר ...

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, G. P. Magnus כתב:

אבל השאלה היא האם זה אומר שהמלונאים/שפים ירוויחו פחות או יאלצו לקצץ או לסגור.

מלונות לא סוגרים כל כך מהר.

מסעדות, עד כמה שאני יודע, חיות על שולי רווח מצומצמים. ירידה קלה בינונית בכמות הלקוחות, תוביל לסגירה של מסעדות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, G. P. Magnus כתב:

בינתיים כולם בוכים אבל באילת בקיץ היה מלא למרות המחירים ההזויים, נתב״ג מפוצץ יותר מתמיד וגם בעלי המסעדות עדיין לא נראה שסובלים קשות ... יתכן שזה יגיע, אבל גם אם כן, כמו שכתבת - הדרך למצב שאין מאיפה להביא שכ״ד עדיין רחוקה מאוד. לדעתי גם עלייה של 50% בשכה״ד עדיין תביא אותנו רק למצב שהעליה בשכה״ד מגיעה לנקודה השווה מול העלייה במחירי הדירות.

אתה צריך להבין דבר אחד שחזרו עליו כבר כמה פעמים.

פעם כרטיס טיסה היה עולה כמו חצי שנה של שכירות

כיום אתה קונה כרטיס טיסה ב300-400 שקל שזה עשירית משכירות חודשית.

זה שאתה טס לחו"ל, קונה אייפון, יוצא למסעדות (בגבול ההיגיון כמובן) בסוף לא משפיע על התמונה הכלכלית שלך כי בשקלול הסופי זה לא משפיע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועם זאת, אתה חייב להודות, שלעם ישראל יש יותר מדי כסף.

מספיק ללכת למסעדות, למרכזי BIG, לבתי קפה, בכמעט כל שעה ביום, מלא באנשים.

וזה מנסיוני באזור חיפה. מתאר לעצמי שלכיוון המרכז זה אפילו מחמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק נראה ככה. 

זה לא כל כך הגיוני עם משכורת חציונית של 6-7 אלף שקל.

יותר סביר שזה פשוט השכבה היותר אמידה בעם.

או שבסביבה של מיליון איש, 400 איש מתוכם באיזה קניון, זה לא אינדיקציה למצב כלכלי מעולה.

אגב, לא שביקור שבועי או פעם בשבועיים הוא משהו יקר יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן בכתבה רשתות אופנה. סוגרות סניפים. ומאחדת סניפים.

https://www.ynet.co.il/economy/article/s1s6hvdyp

המשבר באופנה: רשתות סוגרות ומאחדות סניפים

רשתות אופנה רבות מדווחות על ירידה בפדיונות בעוד ששכה"ד בקניונים עולה, ומתחילות לצמצם פעילות: קסטרו סגרה 9 חנויות השנה, פוקס סגרה יותר מ-20 סניפי יאנגה מאז 2022, גם עדיקה סגרה חנויות ואפילו זארה שנחשבת לאחת הקמעונאיות המובילות - מתחילה לצאת מחלק מהקניונים. גורם בענף: "יש היום פחות כניסות לקניונים, כולם רוצים לסגור סניפים או לאחד תתי-רשתות".

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סתם קליקבייט.

הסניפים נסגרים כי היום יותר קל לעקוב אחרי בלוגרית ולקבל ממנה קוד קופון של 25 אחוז הנחה, ולעשות הזמנה מהיום למחר.

צריך לראות את המאזן הרווחים של החברות האלה.

https://www.themarker.com/markets/2023-08-23/ty-article/.premium/0000018a-221d-de8a-afab-233db3cc0000

למרות פסח ברבעון השני שגרם לירידה של 2 אחוז במכירות, הרווח התפעולי גדל ב13 אחוז.

וזה רק קסטרו.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, stum כתב:

אתה חייב להודות, שלעם ישראל יש יותר מדי כסף.

מספיק ללכת למסעדות, למרכזי BIG, לבתי קפה, בכמעט כל שעה ביום, מלא באנשים.

שים לב לטענה שלך: לעם ישראל יש יותר מדי כסף, כי הם מבצעים את הפונקציות הכי בסיסיות שיש בחברה מערבית. 

תחשוב עוד דקה על הטענה ואולי תבין כמה דפוקה הסיטואציה במסגרתה היא נכתבת מלכתחילה. 

אלא אם ההשוואה שלך היא לאיזו מדינה נכשלת כלשהי ואז אתה צודק, ישראל מדהימה... אבל האם זה באמת הרפרנס שאתה מעוניין בו? 

ללכת לקניון או מסעדה לא אמור להיות נחלתם של עשירון 10 בלבד, ואותו כנ"ל על רכישת דירה בגודל סלון וחצי בבניין צפוף. משהו דפוק בחינוך אם הורגלנו/הוסללנו לחשוב ככה. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין ללכת לקניון לקנות חולצה לבין "אני אחראי משמרת באגאדיר יאללה אייפון 15 וטיסות למיקונוס".

זה לא מה שעוצר את עם ישראל מלקנות דירה כמו שכבר הראנו פה, אבל יש פה חוסר אחריות כלכלית אישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו וכאלו...
יש לי חברים שמשתכרים בערך חצי ממה שאני משתכר (קצת פחות מהממוצע במשק), שניהם החליטו שהם לא הולכים לקנות דירה אז הם חיים את החיים הטובים.
רכב דנדש, בתי קפה, סיבוב מסעדות בת"א כל סופ"ש, מותגים, איפונם וכל מה שבא ליד...
מצד שני אני מרוויח פי 2 מהם בשכר אבל מתכלב כי אני מנסה לחסוך לדירה שעדיין מאוד רחוקה ממני.

קניונים ובתי קפה מלאים באלו שלקנות דירה זאת לא הדאגה שלהם, או בגלל החלטה אישית או בזכות הון בין דורי.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה הון בין דורי? אנחנו מרוויחים ביחד 35 נטו בחודש וחיים רמת חיים ממוצעת מינוס.

אם היינו מבוגרים יותר בכמה שנים בודדות / חכמים מספיק לקנות בזמן, והיינו קונים דירה באזור 2018 2019 במקום 2021 2022 היינו היום חיים כמו מלכים. אם הייתי צריך לקחת רק משכנתא של 600 אלף לדוגמא עם החזר שלא מדגדג לי, החיים היו יפים. אפילו המחירים ההזויים של הרכבים בארץ לא היו מפריעים לי כלכך. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי בשנת 2020, חתמתי על המשכנתא יום אחד לפני הסגר הראשון של הקורונה, כולם אמרו לי אתה משוגע עכשיו לקנות?!.

אני תמיד אומר שהזמן לקנות הוא עכשיו.

שמח שקניתי.

דירה יד 2 בכרכור, מול נוף, שדות, שכונה שקטה, טובה. בניין בן 10 כרגע, 7 קומות. 24 דיירים בלבד.

אין קירות משותפים. יש גינה גדולה לבניין, ויש חדר ג'ימבורי גדול.

אני במקור קיבוצניק, אז הייתי חייב לגור בסביבה ירוקה, כמה שאפשר.

לקחתי בחשבון שיש 2 תחנות רכבת ברדיוס של כמה קמ מהשכונה.

היה לי הון עצמי של 700k, לקחתי משכנתא של 900k.

הבית, 4 חדרים, מרפסת של 13 מטר מרובע, מרפסת בלי אף אחד מעליה, רק השמיים.

הבית עלה 1.6m. כיום כמעט 4 שנים אחרי דורשים לפחות 2.2m!

אני משלם משכנתא אחרי כל העלות של הריבית 4.6 לחודש. שכירות לבית כזה בבניין רוצים 5.

• אהבתי 2
  • מעניין 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...