Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, MZN כתב:

יש זוכי מחיר למשתכן שבאו רק עם 10% הון עצמי, לא? יש סיכוי שהמדינה תתן להם למכור לפני הזמן כי הם פשוט לא יכולים לעמוד בתשלומים שעלו? או שזה תרחיש דמיוני...

איסור מכירת דירה במחיר למשתכן והגבלות על בעלות על דירה נוספת | איגוד הזוכים (zochim.co.il)

"למרות האיסור על מכירת הדירה, לפעמים רכישת דירה במחיר למשתכן לא עולה יפה – בני זוג עשויים להיפרד, רוכשים עלולים להיקלע למצב כלכלי לא טוב או חס וחלילה למות. במצבים האלה, יכול להיות שלמרות האיסור תאלצו למכור את הדירה.

משרד הבינוי והשיכון מכיר בכך שהחיים לא תמיד צפויים, ולעיתים יש צורך בהגמשת הכללים. מידת הגמשת הכללים נקבעת בוועדת חריגים. הועדה היא עצמאית וכל מקרה בה נידון לגופו."

יש מקרים שאפשר למכור לפני הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.2.2023 בשעה 13:36, natco כתב:

שוב, התחלות הבניה שהיו בשנה שעברה זה תהליך שהתחיל עוד הרבה לפני שהממשלה הזו מונתה.

הוא כנראה חושב שבממשלה ההיא "החליטו" שיהיו הרבה התחלות בנייה ובום, אחרי כמה חודשים פתאום יש פה שנת שיא במספר התחלות הבנייה, למרות שמדובר בתהליכים שנמשכים שנים לרוב (קרקע, מכרזים, ועדות, קבלנים וכדומה).

זאת בדיוק הבעיה עם שוק הנדל"ן, לדעתי - מחפשים פתרונות קסם כאן ועכשיו במקום לתכנן לטווח הארוך ולחשוב קדימה.

מתעסקים בלפתור בעיות במקום למנוע או להתכונן מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, farkash7 כתב:

הזו הזו? התכוונתי לקודמת, מה קוראים "ממשלת השינוי" (אני כבר קורא לה "הממשלה האחרונה" אבל זה רק אני)

ההגדרה הרשמית  של "התחלת בניה", היא פרויקט שיש לו צו תחילת עבודות.

מהרגע שהיזם רוכש את הקרקע, המינימום של המינימום (תב"ע סגורה עם תכניות בינוי ופיתוח מוכנות, אתר מוכן לעליה לשטח וכו') זה שנתיים.

את ההחלטה על שיווק הקרקע הזו, קיבלו לפחות שלוש שנים לפני זה, מאז תוכננת תב"ע מפורטת, בוצעה פרצלציה (חלוקה למגרשים) על-פיה, הוחל בעבודות פיתוח שיאפשרו עליה לשטח וכו'.

כל הזמנים הללו, זה באופטימל.

לרוב זה לוקח הרבה יותר, כי יש התנגדויות ביישוב, וכי הפיתוח בשטח מבוצע בעצלתיים ע"י הרשות המקומית שאין לה שום אינטרס לזרז את העניינים, וכי עוד אלף מכשולים ביורוקרטיים (שדווקא כרגע יש תכנית לא רעה להלחם בחלקן).

כך שהתחלות הבנייה עכשיו, הן מלפני שתיים-שלוש ממשלות, לכל הפחות...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

איסור מכירת דירה במחיר למשתכן והגבלות על בעלות על דירה נוספת | איגוד הזוכים (zochim.co.il)

"למרות האיסור על מכירת הדירה, לפעמים רכישת דירה במחיר למשתכן לא עולה יפה – בני זוג עשויים להיפרד, רוכשים עלולים להיקלע למצב כלכלי לא טוב או חס וחלילה למות. במצבים האלה, יכול להיות שלמרות האיסור תאלצו למכור את הדירה.

משרד הבינוי והשיכון מכיר בכך שהחיים לא תמיד צפויים, ולעיתים יש צורך בהגמשת הכללים. מידת הגמשת הכללים נקבעת בוועדת חריגים. הועדה היא עצמאית וכל מקרה בה נידון לגופו."

יש מקרים שאפשר למכור לפני הזמן.

מותר למכור דירה של מחיר למשתכן לפני הזמן.

פשוט יש קנס על מכירה מוקדמת של 500 אלף שקל או 250 אלף שקל תלוי באזור הזכיה.

• מעניין 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.2.2023 בשעה 21:48, FROGIE כתב:

שאלה שמעניינת אותי. מצב שנגרם מעליה חדה במחיר הדירות אבל לא בשכירות.

אבל זה נתון לא נכון

כי בגלל שמחירי הדירות עולים ויותר קשה לקנות דירה, הרבה אנשים פונים לשכירות וזה גורם למחיר לעלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, yuvalganim כתב:

מותר למכור דירה של מחיר למשתכן לפני הזמן.

פשוט יש קנס על מכירה מוקדמת של 500 אלף שקל או 250 אלף שקל תלוי באזור הזכיה.

זה רשום בחוזה שחתמת או משהו?

כי מה שאני הבנתי זה שאם יש אישור אז הקנס מבוטל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, gadik6 כתב:

הוא כנראה חושב שבממשלה ההיא "החליטו" שיהיו הרבה התחלות בנייה ובום, אחרי כמה חודשים פתאום יש פה שנת שיא במספר התחלות הבנייה, למרות שמדובר בתהליכים שנמשכים שנים לרוב (קרקע, מכרזים, ועדות, קבלנים וכדומה).

לא זה לא מה שאני חושב.
מה שאני חושב זה שאני יכול להשוות את התפקוד של ממשלות וכמה הנושא בער להן לפי מספר השיווקים.
משך הזמן של התהליכים זהה בין הממשלות כי לא שמעתי שמישהו פירק פה את הבירוקרטיה, אז הקריטריון של מספר השיווקים הוא משהו שכן אפשר לשפוט איתו ממשלה.
להגיד שלממשלה הקודמת לא היה אכפת זה לא נכון, עובדה, הם שיווקו הכי הרבה. גם ראש רמ"י אמר את זה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

זה רשום בחוזה שחתמת או משהו?

כי מה שאני הבנתי זה שאם יש אישור אז הקנס מבוטל

זה נספח לחוזה.

מאוד קשה להשיג אישור מוועדת חריגים.

זה רק גירושין אי מחלה קשה.

• אהבתי 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, MZN כתב:

ש זוכי מחיר למשתכן שבאו רק עם 10% הון עצמי, לא? יש סיכוי שהמדינה תתן להם למכור לפני הזמן כי הם פשוט לא יכולים לעמוד בתשלומים שעלו? או שזה תרחיש דמיוני...

עוד הרבה לפני הריבית הזאת אני כתבתי כאן 

שאנשים באו עם 60 אלף לקנות דירה של 1.2

לקחו קצת הלוואה מפה קצת משם העיקר להגיד "הנה הצלחנו לקנות דירה"

עוד מליון שקל התחייבות

ובנו על זה שהריבית 0 לכל החיים

עכשיו הכל יתפוצץ להם בפנים ואני שמח 

כי נתנו לאנשים לקנות דירות כמו גרעינים העיקר להגיד קניתי, בלי להגביל אותם ובלי לחשוב שאולי יום אחד הריבית תעלה, או שהם יתפטרו מהעבודה או שהם כבר לא יהיו זוג צעיר נשוי בלי ילדים, 

ופתאום אין להם כסף לשלם את ההלוואה כי גם לפני הריבית ולפני הילדים לא באמת היה להם

אז יאללה לא נורא אם יהיו פה 10-20 אלף זוגות שקורסים ומוכרים את הדירה בהפסד

בתאריך 21.2.2023 בשעה 08:32, stum כתב:

פריסה  מחדש של החוב ל35-40 שנה.

אז קשה לתת הלוואה לבן 80 ? אין בעיה. מעלים את פרמיית הביטוח. העיקר שהתשלום החודשי יירד.

דואגים להסיר את סעיף ה"אם אתה מת הנכס נשאר של היורשים שלך" ומחליפים אותו ב"היורשים ישלמו את מה שנשאר לך מהמשכנתא".

אם יש בעיית נזילות, אין בעיה למכור את החוב לגופים אחרים, כמו אלו שמחזיקים לך בפנסיה לדוגמא, והופ, לבנק אין בעיה.

רוב האנשים שאין להם כסף ולקחו משכנתא  בשנתים האחרונות פרסו אותה ל 30 שנה

לאן עוד אתה רוצה שיפרסו להם אותה?

לדעתי אי אפשר לשים פלסטר על כל דבר

והפוליטיקאים הופכים עולמות רק כשזה קשור בתחת שלהם או בדרעי ודברים כאלה

לא חושב שבאמת אכפת להם שמישהו ימכור דירה ומישהו אחר יקנה אותה

אנשים מסתבכים בחובות כל זמן

אני לא יודע עד כמה זה משנה למדינה

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כשזה כמה עשרות ביום, זה משהו אחד, כשזה כמה מאות או אלפים ביום, זה בעיה

מכיר את זה שכשאתה חייב לבנק 100,000 שקל אתה לא ישן בליילה וכשאתה חייב לבנק 100,000,000 שקל מנהל הבנק לא ישן בליילה ? כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, stum כתב:

כי כשזה כמה עשרות ביום, זה משהו אחד, כשזה כמה מאות או אלפים ביום, זה בעיה

מכיר את זה שכשאתה חייב לבנק 100,000 שקל אתה לא ישן בליילה וכשאתה חייב לבנק 100,000,000 שקל מנהל הבנק לא ישן בליילה ? כזה.

אולי דווקא בגלל זה עדיף למדינה לתת לאותם אנשים למכור את הדירות שלהם היום

ולהיות חייבים לבנק 400 אלף ל 30 שנה

מאשר להשאר עם חוב של מליון שקל ל 30 שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט אפשרי.

אבל זה יקרב את הקריסה כי זה יצור היסטריה מוחלטת בשוק.

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

אבל זה נתון לא נכון

כי בגלל שמחירי הדירות עולים ויותר קשה לקנות דירה, הרבה אנשים פונים לשכירות וזה גורם למחיר לעלות

מחירי הדירות היסטורית הם במתאם לעליית השכר במשק.

קשר בין מחיר הדירה לבין מחיר השכירות הוא מקרי בהחלט.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת המדינה שכולם ימכרו, הבעיה שכולם עסוקים בלבכות מה שגורם לפוליטיקאים פופוליסטים לצעוק על מניעת עליית ריבית (ועוד רואה חשבון אמר את זה) ומכניסים את כולם לסחרור.

תוסיף לזה את הכתבה מלפני כמה עמודים שמישהו אומרת שלמכור לא בא בחשבון מבחינתה, ותקבל את המצב שנמצאים בו היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא ימכרו.

אבל שישלמו.

הנה השינוי רק במרכיב הפריים של המשכנתא, זה בלי מרכיב המשתנה כל 5 שנים שקופץ לכולם בסוף ובלי המרכיבים הצמודים.

אני באמת לא מאמין שכולם יצליחו לשלם את הסכומים הנוספים האלה, והזרוע עוד נטויה.

אנשים פה הולכים לפשיטת רגל המונית בעיקר של זוגות צעירים

image.png.90c62cdcf2ecc79be7e01ca7dae80294.png

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעלם מנקודת המבט שלה, שזה כנראה נקודת מבט שלא מעט ישראלים חולקים.

מחירי הדירות עולים. אם עכשיו קשה לקנות מחר יהיה עוד יותר קשה.

עד שאיכשהו הצליחה להגיע למקדמה לדירה, אם היא תמכור עכשיו, היא לעולם לא תוכל לקנות שוב כי זה רק יתרחק ממנה עוד ועוד.

וזה לא רלוונטי אם אתה חושב שזה נכון או לא נכון. זה הקונספציה ובזה היא  ועוד המון ישראלים מאמינים ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...