Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטור על שוק העבודה, מהכיוון ההפוך

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התפוטרתי לפני כחודש אחרי 6 שנות עבודה כי מיציתי, הרגשתי מנוצל יותר מדי ולא מתוגמל מספיק (לא הצלחנו להגיע לעמק השווה עם הקודקודים ונפרדנו כל אחד איש לדרכו ללא סנטימנטים). השבוע (בזמן תקופת ההודעה המוקדמת) התחלתי לעבוד במקום אחר (קשור בצורה כזו או אחרת לעבודה הקודמת - סוג של מינוף עצמי), עם רכב צמוד, עבודה קלה יותר, ללא משמרות, שישי לסירוגין, ללא מנהלים על הראש. מנסה ולא שוכח לרגע שהעבודה הבאה תמיד תהיה עדיפה על הקודמת (אלא אם כן אתה מנכ"ל אפל או גוגל ואז לא בטוח).

הסינון הראשוני של המעסיק הוא השכלה לטענתך, הסינון הראשוני שלי כמחפש עבודה הוא השכר.

לא בכיתי, שכחתי לעדכן - לא דיברו איתי כמעט 4 חודשים אחרי שהבהרתי בשיחה שאני לא מוכן לעבור סניף ללא "הגנת שכר" (אפילו שלא עובדים בשבתות בסניף הזה) וגם הזכרתי להם שביקשתי לא מזמן העלאת שכר. הם מבחינתם כבעלים החדשים של הרשת תקעו עוד ועוד סכינים קטנות בגבם של העובדים האומללים, אני מבחינתי הורדתי מעצמי עבודה בהתאמה (הגיוני לא?) עד שקיבלתי סוף סוף מכתב.

אגב, אולי פספסתי בהמשך השרשור - כמה אתה רוצה לשלם לעובד?

ציטוט שלך מהפורום לגבי כסף:

מכיר מעולה עובדים כמוך.

סיוט כשכירים, סיוט עוד יותר גדול כבוסים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעסק שלי אני לא הולך לנצל עובדים, העבודה אצלי מתאימה לחיילים או לפני גיוס עם שכר ותנאים מעולים.

כן, 400-500 ש"ח לכמה שעות עבודה זה לא רע. על בסיס שאר הסניפים.

האם היית עצמאי בעבר?

אתה יודע מה עלות המעביד על כל שקל שנותן לעובד ומה מכפיל הרווח על השקל שנתן לעובד?

לפי ההודעות שכתבת, התשובות הן לא.

זה נחמד לצאת בהצהרות. בפועל, המציאות שונה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית כול מה שקשור לעיבוד שבבי מצריך לימוד מסודר והדבר החשוב ביותר להחדיר לעובד עם מכונות חריטה/כירסום/השחזה משמעת של בטיחות עבודה תוך כדי לימוד תיאורטי ומעשי.?

החדרת משמעת - אין ספק. ללא משמעת והבנה במגבלות - יקרו תאונות.

בהתחלה רשמת שיסודות העיבוד השבבי ניתן ללמוד תוך כדי תנועה ואחרי מה שכתב נהג לילה פתאום את משנה כיוון וכותב שאתה מסכים. אולי תחליט כבר ?

קודם כל - יתכן נהג לילה התכוון לדבר אחד ואני הבנתי הפוך - לא שולל את האופציה הזאת.

מבחינתי אין שום אי תאימות - עבודה בתור מפעיל CNC ניתן ללמוד תוך כדי עבודה.

בקורס לא מלמדים אותך לדפון חלק. לא מלמדים אותך לזהות כלים/ אורך חיים וכו'.

את כל זה לומדים בשטח. תוך כדי עבודה. המורה הכי טוב הוא הניסיון (וקצת ראש על הכתפיים).

מה בדיוק לומדים בקורס ? קצת G-CODE. קצת כלי מדידה. בעיקר לקרוא שרטוט (שזה גם דבר חשוב - אך מפעיל מתחיל אפשרי ללמד את הבסיס בהכשרה תוך כדי עבודה. אני מדגיש - קריאת שרטוט בסיסית. לא מדבר על דברים מתקדמים כגון דרישות גאומטריות וכו' - זה רצוי כבר בקורס).

עבודה בתור תכנת - זה כבר מצריך ידע יותר מעמיק (תורת החומרים, כמה שבב הכלי יוצר וכו') שלדעתי רצוי וצריך ללמוד בקורס מסודר.

לימוד של ה-CAD, לדעתי רצוי בקורס, מאחר ובקורס לומדים על אופציות ב-CAD שאולי מפעל X לא משתמש בהם ביום-יום ואולי אפילו לא מודע להן. מה עושים כאשר פתאום יש צורך בשימוש ביכולות אלו ?

מרק10 ונהג לילה - ברשותכם, בואו נסגור את הדיון בינינו לגבי CNC.

אמנם זה פוסט קיטור על שוק העבודה, אך אני ממש לא מחפש להיכנס לדיון מיותר מה יותר טוב - כל אחד ודעתו הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן להיות מעסיק זה לא קל. אני כבר תקופה מחפש עובדים, ואף אחד לא עובר את הרף להתקבל. אנשים התקשרו, ניסו, לא הצליחו.

לא רק שאתה צריך מישהו שיצליח להתמודד עם העבודה, גם צריך מישהו שתוכל לסמוך עליו. זה קשה.

Freak_Miky - קצת משעשע לקרוא את ההודעות שלך. זה ברור שזה נובע מתוך תסכול של שכיר. וכמו שנאמר לך, לבוא בהצהרות שלך 400-500 ש"ח לעובד לכמה שעות עבודה זה קצת מפליג. או שאתה לא תרוויח על העובד הזה ואף תפסיד, או שהרווח שלך יהיה מאוד גבוה שתוכל להרשות לעצמך לשלם לעובד 500 ש"ח על 6 שעות עבודה, שזה כ - 83 ש"ח לשעה. אני מאמין שאתה בערך בשלב של הכנת תכנית עסקית + / -, כך נראה עוד שנה - שנתיים כמה אתה משלם לעובדים שלך, ואם בכלל יש לך עדיין עסק. It's a tought world out there.

אני לא יודע במה אתה מתכוון לעסוק, אבל זה נראה שאתה חולם כרגע על גדולות. אני תמיד אומר - צריך לחלום על הטוב ביותר, אבל להתכונן לרע ביותר. לא נראה לי שאתה מתכונן לרע ביותר.

כל הקטע של "לי עשו משהו רע ואני אהיה טוב יותר, ולא אעשה למישהו במצב שאני הייתי בו משהו רע" זה נחמד. אבל בפועל לא תמיד יכול לבוא לידי ביטוי.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים התחלתי לחפש עובדים לשטיפת רכבים (אפילו פרסמתי פה) השכר שהוצע לאנשים נע בין 7000 ל 8500 לפני כל מיני תוספות. לאחר מכן בניתי מודל תגמול על פי תפוקה, שזה היה חלום שלי בתור עובד חרוץ שהיה שונא לראות את כל העצלנים מסביבי מקבלים אותו שכר על רבע עבודה.. במודל הזה העובד היה יכול להרוויח אפילו עוד יותר. כמה עובדים מצאתי?? אפס מאופס.. היו כאלה שבאו עבדו יום וברחו, היו כאלה שתיאמו פגישה ולא הופיעו.. היו כאלה שהתחננו שבכלל אשקול אותם וגם בסוף לא הגיעו. מוזרים האנשים בארץ נשבע.

תמיד ציינתי שהעבודה יחסית קשה ( כשהראש לא עובד כל הגוף כואב), תמיד ציינתי את השכר מראש, תמיד הייתי אדיב ונחמד לעובדים.

לצערי הכרתי כמה "מנהלים" שלא רואים בעיניים את העובדים שלהם.

בקיצור באגירה אתה ממש לא לבד.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מה ציפית? אנחנו מדינה של 8 מיליון מנהלים שלא שמים תחתונים בבוקר בשביל פחות מ9 בחודש

זכור לי ראיון עם בעלים של מסעדה מאוד פלצנית בתל אביב שנשאל למה מעסיק סודנים בשטיפת כלים ועוד משלם להם 50 שקל לשעה, אז הוא אמר שחיפש בנרות ישראלים והיה מוכן לשלם 70 לשעה, במשך חודשים אפילו אחד לא הגיע לראיון. "שטיפת כלים? מה אני כושי?" אמרו לו.

אז בלית ברירה הוא מעסיק סודנים ואריתראים.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4476311,00.html

זה מ2014, מעניין אם הצליח לאייש את עמדת השטיפה מאז :lol:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יצא לי בחודשיים האחרונים להיות בצד של המעסיק (סיטואציה מוזרה שכזאת) וואלה לא קל.. אין שינה בלילות, כל היום דאגות, כל היום משברים, לרוץ אחרי עובדים, לרוץ אחרי לקוחות..פיזדץ!! זאת הפעם הראשונה בחיי שחוויתי התקף חרדה (או לא יודע מה זה היה בכלל). ואני בנאדם שלא נלחץ בקלות ודווקא פורח ברגעי משבר.

בקיצור כל אחד חושב שהוא יכול לנהל עסק בראייה מהצד, אבל כשנכנסים לזה באמת מבינים את הקושי העצום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה יש המון אנשים שמעדיפים להיות שכירים ולהשאיר את הדאגות למישהו אחר. לא כל אחד בנוי לזה. אנשים לרוב מעדיפים מסגרת שתניח דעתם - ימי חופשה, שכר מובטח, שכר שעתי, אני עושה מה שאמרו לי. לא רוצים דאגות. לדעתי? טמבלים. אבל יש סיבה לכך שרק מעטים מצליחים, שרק על מעטים אתה קורא ב-forbes ורק מעטים מגיעים לגדולות. זה טמון בבן-אדם. זה לא תכונה נרכשת לטעמי. אפשר ללמוד מנהל עסקים עד מחר, אם זה לא בך, אתה לא תצליח.

מכיר אנשים די מצליחים בחיים עם משכורת יפה, שלו היו יוצאים לעצמאות היו מרוויחים פי 3. אך כמו שציינתי, בעצמם מודים - מעדיף חיים פשוטים יותר. מסגרת ופחות דאגות.

אגב, בעל המסעדה שמשלם 50 ש"ח לסודנים? נשמע כמו בולשיט. יש לא מעט ישראלים שישטפו כלים בשביל סכום כזה. ו-70 ש"ח? אז בכלל. יש המון אנשים שיעדיפו לעבוד במטבח לשטוף כלים במקום לשטוף רכבים נניח או לנהל סניף במקדונלד'ס, או במפעל כלשהו תמורת שליש מהסכום הזה. נשמע כמו בולשיט כמו שציינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידיעה, סודאני או כל עובד זר אחר שנובד בצורה חוקית עולה יותר מעובד ישראלי בגלל ההפרשות שיש עליו.

מיקי, אני עוד ממתין לתשובה אם השכר שציינת הוא עם תלוש מסודר וכל ההפרשות הקבועות בחוק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה יש המון אנשים שמעדיפים להיות שכירים ולהשאיר את הדאגות למישהו אחר. לא כל אחד בנוי לזה. אנשים לרוב מעדיפים מסגרת שתניח דעתם - ימי חופשה, שכר מובטח, שכר שעתי, אני עושה מה שאמרו לי. לא רוצים דאגות. לדעתי? טמבלים. אבל יש סיבה לכך שרק מעטים מצליחים, שרק על מעטים אתה קורא ב-forbes ורק מעטים מגיעים לגדולות. זה טמון בבן-אדם. זה לא תכונה נרכשת לטעמי. אפשר ללמוד מנהל עסקים עד מחר, אם זה לא בך, אתה לא תצליח.

מכיר אנשים די מצליחים בחיים עם משכורת יפה, שלו היו יוצאים לעצמאות היו מרוויחים פי 3. אך כמו שציינתי, בעצמם מודים - מעדיף חיים פשוטים יותר. מסגרת ופחות דאגות.

אגב, בעל המסעדה שמשלם 50 ש"ח לסודנים? נשמע כמו בולשיט. יש לא מעט ישראלים שישטפו כלים בשביל סכום כזה. ו-70 ש"ח? אז בכלל. יש המון אנשים שיעדיפו לעבוד במטבח לשטוף כלים במקום לשטוף רכבים נניח או לנהל סניף במקדונלד'ס, או במפעל כלשהו תמורת שליש מהסכום הזה. נשמע כמו בולשיט כמו שציינתי.

ברור בגלל זה ציינתי את זה. אגב יש הבדל בין עצמאי לבין מעסיק. מעסיק יש עליו את כל כאב הראש של משכורות ועובדים ומה לא.. עצמאי צריך לדאוג לפרנס את עצמו. ואם אין משכורת החודש הוא יודע בדיוק למה זה קרה ובולע את הגלולה המרה.

נכון, יש דאגות וזה גם מלחיץ אבל זה לא מלחיץ באותה מידה.

עובדה שיש בארץ כל כך הרבה אדיוטים במקצועות חופשיים והם מסתדרים.

נ.ב שלחתי סמס לנייד, תציץ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על עצמאי שמעסיק עובדים. לו יש יותר דאגות מאשר לעצמאי שלא מעסיק. לרוב ההיקף פעולה שלו יהיה רחב יותר, ואתה מוציא מהידיים שלך דברים מסוימים ומעביר לידיים של מישהו אחר, כשבסוף אתה נושא באחריות. זה קשה מאוד.

לא קיבלתי סמס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיבו, אין לי מושג איך אתם מגיעים לסכומים האלו. כמו שצביקי ציין קודם לכם, המצב בצפון או לפחות או בעמק- פקקת. עד שאתחיל את הלימודים באוקטובר מצאתי עבודה זמנית פה בפנצ’ריה, אני מרוויח 200 יומית. מ0730 עד 1700. לפעמים קורה שנשארים גם קצת מעבר. העבודה בכלל לא קלה והחום של בית שאן מוסיף קורטוב של פינוק לחוויה המפוקפקת ממילא. בקיצור, בסכומים האלו שמציעים פה אני מוכן לבוא גם ברגל לאילת כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בגלל זה יש המון אנשים שמעדיפים להיות שכירים ולהשאיר את הדאגות למישהו אחר. לא כל אחד בנוי לזה. אנשים לרוב מעדיפים מסגרת שתניח דעתם - ימי חופשה, שכר מובטח, שכר שעתי, אני עושה מה שאמרו לי. לא רוצים דאגות. לדעתי? טמבלים.

....

מכיר אנשים די מצליחים בחיים עם משכורת יפה, שלו היו יוצאים לעצמאות היו מרוויחים פי 3. אך כמו שציינתי, בעצמם מודים - מעדיף חיים פשוטים יותר.

מצחיק, אני בדיוק חושב הפוך- העצמאים הם המטומטמים, אני עובד בשביל לחיות ולא חי בשביל לעבוד.

אז העצמאי ירוויח פי 3 ממני (and I seriously doubt that) תמורת פי 3 לחץ ודאגות? תודה, לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...