Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטור על שוק העבודה, מהכיוון ההפוך

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הייתי בקשר עם עמותה כזו ודווקא בגללם זה לא התקדם ובגלל ענייני לו״ז לא יכולתי להמתין יותר.

אני גם חושב שנכון יותר לשלב עובדים כאלה עם מערכת רצה ובאותה נקודה כל האופרציה היתה בתולית.

העסקתי גם נכים וניהלתי מלחמה שלמה מול ביטוח לאומי כדי שהנסיעות לא ייחשבו כחלק מהשכר.

היום י גוף זוועתי של משרד העבודה שמטפל בהעסקת נכים. זרקתי את הנציג שלהם כי הוא כל הזמן לחץ שאקח אנשים ואשלם להם מתחת למינימום (דבר שאני לא מוכן לעשות. אם אדם לא שווה את המינימום אז כנראה שהעבודה לא מתאימה לו ואם הוא כן שווה אז למה שיקבל פחות?). הבעייה העיקרית עם העסקת נכים זה המגבלות בפיטורין שלהם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים ש"יורים על אוטומט". אין פה משהו חדש מתחת לשמש. כנראה שהמשרה לא אטרקטיבית במיוחד, ומי שמתקשר עשה זאת ע"מ שיהיה לפחות כדור בקנה, או כפי שכתבתי קודם, אלו שמנסים את מזלם בכל מקום-דרך הטלפון.

ולבחור הזה שמציע 27 שקל לעבודה במפעלה כמשהו חיובי - חבר, אתה מציע שקל מעל המינימום המותר בחוק ומצפה שמישהו יקפוץ על זה?, וועזוב אותך עם המטרה בערפל הזו בנוסח "עם אפשרות להתקדם", כי במעט מקומות שהייתי בהם, עומדים בתור לקידום הזה רבבות לפניך. כמעט מצחיק כמו משרה פאדרלית בארה"ב עם כוכבית שמציינת שאתה מועמד להחליף את הנשיא במקרה של אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקבוע פגישה ופשוט לא להגיע [בלי להודיע על כך אפילו?!] זה גועל נפש.

בלי קשר לשלל הסיבות למה קשה לגייס עובדים במדינה הזאת, ולמה עובדים לא ששים להגיע לעבודות האלה של השכר מינימום, שלא באמת מספיק לכלום מעבר ללחם צר ומים לחץ.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המינימום שאפשר לעשות זה להתקשר לבטל. גם אם אתה ביישן טילים ולא נעים לך מהפאדיחה אתה יכול לשלוח הודעה.

בלי קשר, בכאלה עבודות שולחים קורות חיים למלא מקומות והולכים לראשון שמקבל אותך. אחרי שמקבלים את העבודה שוכחים את כל המקומות הקודמים שדיברו איתך. לצפות ממישהו שקבע 10 ראיונות והתקבל לעבודה להתקשר לכולם ולבטל זה די נאיבי בימינו. הוא השיג מה שרצה, אתה כבר לא מעניין אותו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים ש"יורים על אוטומט". אין פה משהו חדש מתחת לשמש. כנראה שהמשרה לא אטרקטיבית במיוחד, ומי שמתקשר עשה זאת ע"מ שיהיה לפחות כדור בקנה, או כפי שכתבתי קודם, אלו שמנסים את מזלם בכל מקום-דרך הטלפון.

ולבחור הזה שמציע 27 שקל לעבודה במפעלה כמשהו חיובי - חבר, אתה מציע שקל מעל המינימום המותר בחוק ומצפה שמישהו יקפוץ על זה?, וועזוב אותך עם המטרה בערפל הזו בנוסח "עם אפשרות להתקדם", כי במעט מקומות שהייתי בהם, עומדים בתור לקידום הזה רבבות לפניך. כמעט מצחיק כמו משרה פאדרלית בארה"ב עם כוכבית שמציינת שאתה מועמד להחליף את הנשיא במקרה של אסון.

קודם כל לאדם חסר ניסיון ומקצוע זו נקודת ךתיחה עדיפה על המינימום (שקל לשעה זה 180 שקל לחודש וברמות השכר של הלא מקצועיים זה המון כסף). שנית, קידום זה לא עניין של תקנים או מכסות. מי שלומד ותורם יותר מתקדם. בפועל אין לי עובד אחד שעובד יותר מ 3 חודשים ונמצא בשכר הזה.

עריכה: אתה צריך להבין שכשמגיע אדם לא מקצועי בשבוע שבועיים הראשונים הוא בעיקר מפריע ועולה כסף ורק אחרי כחודש הוא מתחיל להרויח את המשכורת שלו. אני משקיע ורוצה לצמצם את הנזק אם הוא מחליט לעזוב אחרי חודש (דבר שקורה לא מעט עם לא מקצועיים במיוחד אם הם צעירים).

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי מזכירה למעלה מחודשיים. הצעתי 35 ש"ח לשעה + 35 ש"ח אש"ל ליום. סכום לא רע. אפילו נתתי יותר ימי חופשה ומחלה.

שלחו לי המון קורות חיים ואף אחת לא הגיעה לראיונות.

פניתי ללשכת התעסוקה, ששלחו לי נשים שרק ביקשו שאחתום על חוסר התאמה, ולברוח כמה שיותר מהר לשתות קפה ולרכל עם החברות.

לא מדובר בעבודה מקצועית אלא תיוקים, טלפונים, מכתבים וצילומים.

למזלי ובסופו של דבר, קרובת משפחתי השתחררה מצה"ל ובאה לעבוד אצלי.

אגב, תבדוק מה עלות המעביד כשהוא "מציע 27 שקל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לבכות על שכר התחלתי נמוך זה לא תמיד חכם, תלוי מה אתה עושה בעבודה. אם אתה הופך המבורגרים במקדונלס או שומר בכניסה לחנות בגדים תתמרמר חופשי, אבל אם מלמדים אותך בעבודה מקצוע?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה בכלל אנשים טורחים לשלוח קורות חיים אם לא מגיעים לראיונות עבודה?

זו רמת כח האדם בתפקידים כלליים, פונקציה של השכר ורמת ההשכלה ה(לא)נדרשת. לא אומר שצריך לשלם יותר על תפקיד כזה, פשוט להבין שיש לסיטואציה את המגבלות שלה.

כמו בקניית/מכירת רכב - סביר להניח שדרך הפורום תקבל תוצאות טובות יותר.

45 שקל לשעה וגם יותר לאיש cnc ללא משמרות זה רע?

תעלה ל-60 ואני שוכר דירה באשקלון ובא לעבוד אצלך, עם התחייבות לשנתיים מינימום וכל השעות הנוספות שתוכל לתת לי.

CNC זה משהו שתמיד רציתי ללמוד, אבל לא יכולתי להיכנס לתחום בגלל שכר מגוחך ותנאי עבודה מזעזעים. בפעם האחרונה שמצאתי מקום עם תנאים נורמליים (מפעלי ורטהיימר), הכל הלך סבבה ואפילו עברתי אצלם מיון מוצלח, אבל הם העדיפו לתת את המקום שלי בקורס למישהו מהכפר הסמוך. אז נאלצתי לחזור להייטק.

לא ביקרתי אצלך במפעל אבל אני מניח שהוא קצת יותר נקי מהנהוג בתחום. עם הבוס אני אסתדר. אם יש מי שילמד - אני מוכן ללמוד הכל מאפס ולעבוד מתוך עניין וסקרנות, לא כי אני חייב. תחשוב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, אתה מבקש 60 שקל לשעה בשביל להתחייב לשנתיים שמתוכם תלמד לפחות שנה את המקצוע? באמת?

Sent from overseas using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצפות ממישהו שקבע 10 ראיונות והתקבל לעבודה להתקשר לכולם ולבטל זה די נאיבי בימינו. הוא השיג מה שרצה, אתה כבר לא מעניין אותו.

אכן, חוסר תרבות ישראלי (כן, ישראלי) טיפוסי.

כשהתקבלתי בזמנו למקום מסוים, לקח לי שעתיים לסרוק את האימיילים והמסרונים כדי לבטל בזה אחר זה,

בצורה מנומסת ובחיוך, את הראיונות הבאים ואת שאר האופציות התלויות באוויר.

נימוס בסיסי וגם ״נִבְחָר שֵׁם מֵעֹשֶׁר רָב, מִכֶּסֶף וּמִזָּהָב חֵן טוֹב״ (ספר משלי, איפה שהוא).

- - - -

המצב הכלכלי פה בשיא של כל הזמנים, למרות שהתשקורת מנסה לפמפם אחרת,

וזה משפיע על ההיצע בכל המשרות, לא רק המקצועיות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לתנאים, אין ולא יהיה תירוץ לקביעת מועד לראיון, ואז אי הגעה ללא התראה מוקדמת.

יש.

אם מתקשרים אליך מחסוי, ולא משאירים טלפון לחזרה. או משאירים, אבל כזה שכל הזמן תפוס/עונה בו מישהי שאין לה מושג מה אתה רוצה מהחיים שלה באמצע ציפורניים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, אתה מבקש 60 שקל לשעה בשביל להתחייב לשנתיים שמתוכם תלמד לפחות שנה את המקצוע? באמת?

כן. לא כזה תלוש מהמציאות בהתחשב במה שהוא כתב. איש לא מכריח, אבל להציע תמיד אפשר.

לגבי התחייבויות ועזיבות - אם יש לך מושג בסיסי בניהול עובדים ומוטיבציה, תבין שאני בקבוצת סיכון נמוכה למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...