Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטור על שוק העבודה, מהכיוון ההפוך

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

flytomars- אז אתה בדיוק מאותם אלו שציינתי שמעדיפים פחות דאגות, ופחות רווח. לא יודע מה מצבך בקריירה, ולא יודע כמה אתה מרוויח, אבל תסכים שלהיות בעלים של חברה או להיות מנכ"ל או חבר דירקטוריון עדיף מלהיות עובד בחברה. אתה כנראה לא תסכים, כי אתה בא מהצד ההפוך למחשבה זו.

יש המון שיחות טלפון, המון "ביזנס" והמון פגישות, אבל יש מי שאוהב את זה, חי את זה. לקבוע, להוביל, לא לעשות מה שאמרו לך לעשות תמורת שכר קבוע בשעה. לא להוכיח עצמך למישהו כדי שיזרוק לך עוד פירור לחם. הדרייב הזה להצליח, להתקדם, להשתפר שבסופו של דבר יביא לך רווח - זה מה שאותי לפחות מניע בכל העניין של עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל עסק שקורא לאנשים שבחרו להיות שכירים 'טמבלים' מעיד בעיקר על עצמו.

(זה לא באמת קשור לבעל עסק, זה קשור לגישה שגורסת כי העדפות ששונות משלך גוררות טיפשות, במקום - נניח - שוני בסולם ערכים / העדפות)

בהצלחה עם העסק סמירו (באמת!), מקווה שאתה קצת יותר 'ממלכתי' כשמדברים איתך בארבע עיניים - לפחות למראית עין.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה יש המון אנשים שמעדיפים להיות שכירים ולהשאיר את הדאגות למישהו אחר. לא כל אחד בנוי לזה. אנשים לרוב מעדיפים מסגרת שתניח דעתם - ימי חופשה, שכר מובטח, שכר שעתי, אני עושה מה שאמרו לי. לא רוצים דאגות. לדעתי? טמבלים. אבל יש סיבה לכך שרק מעטים מצליחים, שרק על מעטים אתה קורא ב-forbes ורק מעטים מגיעים לגדולות. זה טמון בבן-אדם. זה לא תכונה נרכשת לטעמי. אפשר ללמוד מנהל עסקים עד מחר, אם זה לא בך, אתה לא תצליח.

מכיר אנשים די מצליחים בחיים עם משכורת יפה, שלו היו יוצאים לעצמאות היו מרוויחים פי 3. אך כמו שציינתי, בעצמם מודים - מעדיף חיים פשוטים יותר. מסגרת ופחות דאגות.

לא הייתי קורא להם טמבלים.

הייתי ב-2 צידי המתרס. גם שכיר וכעת כעצמאי, עם עובדים שכירים.

זה לא פשוט, אבל זה שווה.

אגב, על מנת שעצמאי ירוויח כמו שכיר (נניח בעירייה), אם אתה משקלל את כל ההטבות של ימי חופשה+מחלה (חודשיים בשנה), פנסיה, קופות גמל וכו', הוא צריך להרוויח כמעט פי 3.

כך שלהרוויח פי 3 בחוץ זה לא מחייב שאתה באמת מרוויח.

מצחיק, אני בדיוק חושב הפוך- העצמאים הם המטומטמים, אני עובד בשביל לחיות ולא חי בשביל לעבוד.

אז העצמאי ירוויח פי 3 ממני (and I seriously doubt that) תמורת פי 3 לחץ ודאגות? תודה, לא.

אולי. אבל אין דבר יותר מספק מזה.

הבעיה הכי גדולה בלנהל עסק היא העובדים...

עובדים, כמו אישה, צריך לדעת לבחור טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיבו, אין לי מושג איך אתם מגיעים לסכומים האלו. כמו שצביקי ציין קודם לכם, המצב בצפון או לפחות או בעמק- פקקת. עד שאתחיל את הלימודים באוקטובר מצאתי עבודה זמנית פה בפנצ’ריה, אני מרוויח 200 יומית. מ0730 עד 1700. לפעמים קורה שנשארים גם קצת מעבר. העבודה בכלל לא קלה והחום של בית שאן מוסיף קורטוב של פינוק לחוויה המפוקפקת ממילא. בקיצור, בסכומים האלו שמציעים פה אני מוכן לבוא גם ברגל לאילת כל יום.

אולי המצב פקקת רציני, אבל עדיין יש שכר מינימום שקבוע בחוק ועושה רושם שאתה לא מקבל אותו.

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבוד כקופאי במקדונלד'ס זה כנראה קצת פחות מגשים מלהיות עצמאי, אבל שכירים ב fortune 500 כמו מיקרוסופט\גוגל\אמאזון קמים כל בוקר עם חיוך מאוזן לאוזן, אל תטעה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאותם אנשים ב-fortune 500 יש המון דאגות על הראש, שכן אם הם לא מספקים את הסחורה עם עפים על טיל.

אני משווה "שכירים" כמו מנכ"לים ונושאי משרה למיניהם, כעצמאיים, לצורך העניין. שכן רובם אנשי עסקים מצליחים ולא עובדים רק כשכירים. וכאלו שכן עובדים, עברו הרבה משרות בין אם שכיר או עצמאי, שהאחריות בהן הרבה מעבר לאחריות של כל בעל עסק קטן.

טמבלים אני קורא להם כי זו דעתי שמי שיכול להגשים עצמו, להתפתח ולהרוויח יותר, ומה שעוצר בעדו זה החשש מדאגות ואחריות על הראש, סלח לי אבל זה לא רק טמבל, אלא גם פחדן. פנסיה וכו' - נראה לי שהתאוששנו מזה, לא? פנסיה זה בולשיט. עדיף להפריש לעצמך כסף ולהשקיע בתחומים אחרים, ולא פנסיה. פנסיה זה אחל'ה שיטה של הון שלטון לגלגל כספים, על הגב של השכירים. פנסיה זה ממש לא ביטחון כלכלי לגיל הזקנה. עדיף כבר לשים כסף מתחת לבלטות. ימי מחלה וכו' - צריך אשכרה להיות חולה (אלא אם אתה מרמה) כך שזו לא הטבה לדעתי. ועצמאי שיש לו עסק מתפקד, ירוויח כסף גם אם יהיה חולה יום או יומיים.

קרן השתלמות זה נכון, זה הטבה טובה. אבל לא מספיקה טובה לטעמי, ביחס להטבות של להיות עצמאי.

כעצמאי אתה צריך לדאוג לשכר שלך, אין לך חוזה שמגן על התחת שלך, אתה לוקח הכול על הכתפיים. אבל האפשרויות שלך כעצמאי (כמובן שזה משתנה בין אדם לאדם), הן גבוהות יותר. באותה משרה בעירייה, השכר שלך במקרה הטוב יעלה ב-5 % בשנה. השכר ההתחלתי הוא נמוך. וזה ממש ממש לא נכון שעם כל ההטבות אתה מקבל פי 3. זה אחל'ה אמירה כללית, אבל אם תכנס לפירוט, תבין שזה ממש לא כך.

כאחד שעובד המון עם עיריות, ועם ועדות מכרזים, אומר שיש משרות ניהוליות חשובות עם דרישות של תארים וניסיון ומה לא, והשכר בהן נמוך. אתן דוגמה של משרה ניהולית בעירייה מסוימת בעיר גדולה והשכר בה הוא 13 אלף ש"ח. תיקח את כל ההטבות, הבן אדם לא מרוויח בדרך עקיפה 39 אלף ש"ח, לא 30 וגם לא 20.

הוויכוח פה מתחיל להידמות לוויכוח של מה עדיף - להשכיר או לקנות דירה.

בסופו של דבר זה מפריד בין האנשים שמוכנים להסתכן ולקחת צעד קדימה, לבין האנשים שמעדיפים להישאר מאחור באזור הנוחות שלהם.

oryo - דעותיי נחרצות כמו שהספקת להבין מהרבה שרשורים. גם ב-4 עיניים אני אומר מה לדעתי מפגר/טמבל/שגוי וכו'. זה אולי שגוי, אבל זו האישיות שלי. גם למנכ"לים, ולאנשים מאוד חשובים אני תמיד אומר הכל בצורה נחרצת ודעתנית, שאופיינית לי. ותאמין או לא, מכבדים את זה.

אפילו אפרט טיפה למה לדעתי אנשים כאלו הם "טמבלים" - אם יש לך אפשרות להתקדם ולהתפתח בחיים, לצאת מאזור הנוחות שלך ולהתקדם קדימה. ואתה יודע מה? אפילו להיות באותה רמה הכנסה + / - אבל להיות הבוס של עצמך, להוביל, ואתה בוחר במקום זה לשבת ולקבל הוראות, העיקר שלא לקחת אחריות - זה לדעתי מעשה של אדם שהוא טמבל. טמבל לא כמילת גנאי או גידוף, אלא אדם לא חכם במיוחד שעושה בחירות מטופשות בהתבסס על מחשבות שגויות מהיסוד.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא רק שאלה של סיכון.

נכון שרוסק עמינוח תרויח הרבה יותר אם תהיה בעלת הבנק אבל השאלה היא אם יש לה את ההון לזה וכמה ההון הזה עולה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Freak_Miky - קצת משעשע לקרוא את ההודעות שלך. זה ברור שזה נובע מתוך תסכול של שכיר. וכמו שנאמר לך, לבוא בהצהרות שלך 400-500 ש"ח לעובד לכמה שעות עבודה זה קצת מפליג. או שאתה לא תרוויח על העובד הזה ואף תפסיד, או שהרווח שלך יהיה מאוד גבוה שתוכל להרשות לעצמך לשלם לעובד 500 ש"ח על 6 שעות עבודה, שזה כ - 83 ש"ח לשעה. אני מאמין שאתה בערך בשלב של הכנת תכנית עסקית + / -, כך נראה עוד שנה - שנתיים כמה אתה משלם לעובדים שלך, ואם בכלל יש לך עדיין עסק. It's a tought world out there.

אני לא יודע במה אתה מתכוון לעסוק, אבל זה נראה שאתה חולם כרגע על גדולות. אני תמיד אומר - צריך לחלום על הטוב ביותר, אבל להתכונן לרע ביותר. לא נראה לי שאתה מתכונן לרע ביותר.

כל הקטע של "לי עשו משהו רע ואני אהיה טוב יותר, ולא אעשה למישהו במצב שאני הייתי בו משהו רע" זה נחמד. אבל בפועל לא תמיד יכול לבוא לידי ביטוי.

תסכול של שכיר? מאז השחרור ב-2010 עבדתי במקום עבודה מסודר אחד, השבוע מנסה אחר.

כמובן קיימת תכנית עסקית לעסק ומדובר בעצם בסניף מספר 4 של רשת מסוימת (לא זכיינות).

^ מה ציפית? אנחנו מדינה של 8 מיליון מנהלים שלא שמים תחתונים בבוקר בשביל פחות מ9 בחודש

ומה הקשר בין התפקיד לשכר? מנהל לא בהכרח אמור להרוויח יותר.

בעבודה שעזבתי רוב חודשי השנה הייתי עובר את שכר המנהלים.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לעבוד כקופאי במקדונלד'ס זה כנראה קצת פחות מגשים מלהיות עצמאי, אבל שכירים ב fortune 500 כמו מיקרוסופט\גוגל\אמאזון קמים כל בוקר עם חיוך מאוזן לאוזן, אל תטעה.

בורגר-ראנץ' אם כבר. מקדונלדס זה חברה בינלאומית כמו גוגל.:lol:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oryo

- דעותיי נחרצות כמו שהספקת להבין מהרבה שרשורים. גם ב-4 עיניים אני אומר מה לדעתי מפגר/טמבל/שגוי וכו'. זה אולי שגוי, אבל זו האישיות שלי. גם למנכ"לים, ולאנשים מאוד חשובים אני תמיד אומר הכל בצורה נחרצת ודעתנית, שאופיינית לי. ותאמין או לא, מכבדים את זה.

אפילו אפרט טיפה למה לדעתי אנשים כאלו הם "טמבלים" - אם יש לך אפשרות להתקדם ולהתפתח בחיים, לצאת מאזור הנוחות שלך ולהתקדם קדימה. ואתה יודע מה? אפילו להיות באותה רמה הכנסה + / - אבל להיות הבוס של עצמך, להוביל, ואתה בוחר במקום זה לשבת ולקבל הוראות, העיקר שלא לקחת אחריות - זה לדעתי מעשה של אדם שהוא טמבל. טמבל לא כמילת גנאי או גידוף, אלא אדם לא חכם במיוחד שעושה בחירות מטופשות בהתבסס על מחשבות שגויות מהיסוד.

אין לי ספק שאתה אדם שפיו וליבו שווים, זו תכונה שאני מכבד וגם אני לא אכתוב בפורום דבר שלא הייתי אומר לאדם אחר במציאות.

וגם אני אדם דעתן, אבל בהשוואה אליך כנראה יש לי קצת יותר פתיחות וכבוד לזולת.

אחלה שזה עובד לך, כנראה בתחום והאזור שלך כוחניות ונחרצות אגרסיבית עובד יופי, מה גם שכמו שאומרים if it ain't broke don't fix it - כך שאם אתה שמח וטוב לך תמשיך לעשות חיל ולהפגין זלזול ובורות תפיסתית בנוגע לאנשים שחושבים אחרת ממך. כל עוד יש מספיק אנשים שהגישה הזו עושה עליהם רושם חיובי, אז למה לא?

פגשתי מספיק אנשים עם גישה דומה לשלך, למזלי בתחום שלי זה נדיר יחסית, ובד"כ לא משחק לטובתו של מי שמתנהל כך. לדעתי זה לא מאוד מעניין לדבר עם בנאדם שלא רק יודע הכל מראש - אלא פוסל את הצד השני כי הוא טיפש/טמבל/טועה מעצם היותו בר פלוגתא.

אגב סתם בשביל האנקדוטה - אני לא מתווכח איתך מתוך אי הסכמה בנוגע למסלול, שכן גם אני בטווח הרחוק רואה עצמי עובר למישור העצמאי. פשוט בניגוד אליך ברור לי שאדם עם סדרי עדיפויות שונים ממני יוכל להגשים את עצמו יופי בתור שכיר (לדוגמא: תעדוף מקסימום זמן עם המשפחה גם תוך פשרה על רמת חיים/שכר/הצלחה). ההבדל בינינו זה שאני מסוגל להבין שההעדפות הסובייקטיביות שלי אינן אמת מוחלטת - ואתה... פחות.

בסדר, אין לך פטנט על זה, ואתה בטח לא הראשון/אחרון שמחזיק בגישה הזו.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למדתי מספר דברים בחיים:

א. להעסיק רק דתיות ורוסים

ב. רוב בעלי העסקים מרוויחים פחות מהעובדים שלהם

ג. מי שחוסך על הנהלת חשבונות ורואה חשבון הוא אידיוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעצמאי אתה צריך לדאוג לשכר שלך, אין לך חוזה שמגן על התחת שלך, אתה לוקח הכול על הכתפיים. אבל האפשרויות שלך כעצמאי (כמובן שזה משתנה בין אדם לאדם), הן גבוהות יותר. באותה משרה בעירייה, השכר שלך במקרה הטוב יעלה ב-5 % בשנה. השכר ההתחלתי הוא נמוך. וזה ממש ממש לא נכון שעם כל ההטבות אתה מקבל פי 3. זה אחל'ה אמירה כללית, אבל אם תכנס לפירוט, תבין שזה ממש לא כך.

כאחד שעובד המון עם עיריות, ועם ועדות מכרזים, אומר שיש משרות ניהוליות חשובות עם דרישות של תארים וניסיון ומה לא, והשכר בהן נמוך. אתן דוגמה של משרה ניהולית בעירייה מסוימת בעיר גדולה והשכר בה הוא 13 אלף ש"ח. תיקח את כל ההטבות, הבן אדם לא מרוויח בדרך עקיפה 39 אלף ש"ח, לא 30 וגם לא 20.

בסופו של דבר זה מפריד בין האנשים שמוכנים להסתכן ולקחת צעד קדימה, לבין האנשים שמעדיפים להישאר מאחור באזור הנוחות שלהם.

למה ידידי?

למישהו אכפת שאני חולה גמור בבית או לחילופין הרכב לא מניע ואני צריך להגיע לבאר שבע?

את הבנק זה מעניין שזה חודש חגים מראש השנה ועד אחרי סוכות ואין כמעט עבודה?

ימי המחלה והחופש שאתה מקבל, שווים הרבה כסף אם אתה משווה את החיים לעצמאי.

חודשיים בשנה שאתה מקבל תשלום כמעט מלא, על כך שלא הגעת לעבודה, וזה עוד בלי כל ההטבות מסביב, כמו רכב וכו'.

אני כנראה מדבר על אותה עירייה שאתה מדבר.

אני יכול להעיד על עצמי שגם שעבדתי בזמנו כשכיר, תמיד הובלתי ותמיד הנעתי קדימה ולכן קודמתי מאוד מהר, עד כמעט לקצה הפירמידה.

כך שלא מחייב ששכיר הוא לוזר שכל היום משתעשע בסודוקו וקורא YNET.

אז כן, זה נשמע מאוד סקסי להיות עצמאי, אבל זה כרוך בלחצים שלעיתים יכולים להיות איומים, במיוחד אם אתה מפרנס עובדים שכירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי רציתי להתייחס לנק' הזו ושכחתי -

משרשור אחר זכור לי שאתה (כמוני) בעלים של דירה, נכון? (לא משנה כרגע אם כן/לא "בשותף" עם הבנק)

האם מכאן אני יכול להסיק שכשאתה אומר 'להסתכן ולקחת צעד קדימה', אתה מתייחס למי שרוכש בית, וכאשר אתה אומר 'להשאר מאחור באזור הנוחות שלהם' אתה מתייחס למי ששוכר?

במידה וכן, זה מפגן יפייפה של בורות כלכלית, שמאוד מתקשר להודעה הקודמת שלי.

דווקא זה שרוכש דירה בישראל, הוא מי שהולך בתלם ונכנס עמוק לתוך אזור הנוחות. מי שבוחר לשכור ולהשקיע את כספו לטובת קבלת תשואה עד לנק' פרישה מבצע משהו הרבה פחות 'המוני' ומקובל כשמתייחסים לתרבות הישראלית.

ושוב, אני אומר את זה בתור מי שבחר 'ללכת בתלם' ולרכוש נדל"ן (לפחות לבינתיים), פשוט אני מכיר את האסטרטגיה הנוספת ולא מזלזל בה ובמי שבוחר בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן להיות מעסיק זה לא קל. אני כבר תקופה מחפש עובדים, ואף אחד לא עובר את הרף להתקבל. אנשים התקשרו, ניסו, לא הצליחו.

לא רק שאתה צריך מישהו שיצליח להתמודד עם העבודה, גם צריך מישהו שתוכל לסמוך עליו. זה קשה.

מעניין מה הרף שלך להתקבל.

כשחברה שלי התקשרה אליך, עוד לפני שהיא הספיקה להציג את עצמה קטעת אותה, אמרת לא רלוונטי וניתקת, ומהודעה פרטית שלי בחרת להתעלם לחלוטין.

בכל מקרה בהצלחה בחיפושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...