Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטור על שוק העבודה, מהכיוון ההפוך

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה שכל הליך הלמידה הזה הוא על חשבון המעסיק? שגם מקבל עובד לא מיומן שעובד בקצב של צב ושובר מוצרים, סכיני שיבוב, כלים ונקווה שלא גם מכונות?

ועוד לשלם על זה 60 ש"ח לשעה?

אולי המתלמד ישלם על הלימוד 60 ש"ח לשעה.:lol:

הנימה הנעלבת/מלגלגת לא ברורה לי, כמו גם הצורך לסנגר על אחרים. זה ביזנס. כל מעסיק והשיקולים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רע. רע. רע. לך כמעסיק זה בטוח לא רע.

ואת הסכומים אתה כמובן קבעת על בסיס שכר מינימום מנותק מהמציאות.

סלח לי אם אני טועה - לדעתי אתה גם מתבאס כששכר המינימום עולה.

אני בן 27,

ללא השכלה מיוחדת (טכנאי אלקטרוניקה),

עם ניסיון של כמה שנים במכירות,

אחראי, מסודר, פדנט, לומד מהר ועוד,

נכון להיום לא מוכן לקום בבוקר בשביל פחות מ-9000 ש"ח לעבודה בשעות המקובלות (ללא משמרות ושישי).

הבעיה נובעת מכך שלצערי תמיד יהיה "נכשל תורן" שכן יהיה מוכן להשפיל את עצמו.

סביר להניח שכן, נגמרו הימים שעובדים בשביל נזיד עדשים.

היום אין סנטימנטים - מעסיק שמוכן לשלם טוב עובדים אצלו.

מעסיקים - תתמודדו.

אתה בעל מקצוע (בין באלקטרוניקה ובין במכירות).

לגבי שכר המינימום אני ממש לא עצוב שהוא עולה כי אם הוא עולה גם למתחרים שלי אז העלות ל כולנו עולה ויכולת התחרות שלמ לא נפגעת.

את גובה השכר אני לא קובע לפי המינימום אלא לפי המתחרים. יש סף עלויות שמעליו עדיף להפסיק לייצר (ויש מוצרים שהפסקתי בגלל חוסר יכולת להתחרות).

ישה, אקזיט זו לא מילה גסה אבל כל דבר בעיתו. עבודה זה לא רק כסף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעסיקים - תתמודדו.

לא פתחת לא מזמן שרשור בכי על העברת תפקיד (סלח לי מראש אם בלבלתי אותך עם יוזר אחר)?

אז כן, מתמודדים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמה אתה עובד כיום?

Night driver - מהיכרות עם התחום שאתה עוסק בו- אתה צודק ב100% .

אני אוהב את אלו שטוענים שבשכר ככה וככה לא קמים לעבודה כשיש להם מקל ביד מבחינת השכלה .

יכול להיות שחלקם עילוי מבחינת יכולות, אבל הסינון הראשוני הוא על בסיס השכלה .

יש מקומות עבודה שבלי השכלה מוגדרת בתחום לא יכולים לקבל עבורך "תקן" אפילו אם אתה עילוי מקצועי משמיים .

יש לי חברים שהתחילו בבתי מלאכה במשכורת מינימום וללא שום השכלה- ונתמכו רק על ידי השעות הנוספות .

3 שנים אחרי זה הם מרוויחים מעל 8.5 נטו- ומעסיק שרוצה רק ללמד וללמד אותם עוד ועוד ועוד...

אחד מהם יוצא לחודש לגרמניה ללמוד על מכונה של טרומף על חשבון המעסיק.

יש גם כאלה שאכלו חרא . בעיקר אלו שחשבו שהם יותר חכמים מהמעסיק וקיטרו על הסנדוויצ'ים, המתנות לחגים, התספורת של אשתו, אהה ועל הלקסוס שלו... איך הוא מחליף כל 3 שנים אבל הם מקבלים תמיד מתנה בפחות מ300 שקל (לפני תוי קניה).

התפוטרתי לפני כחודש אחרי 6 שנות עבודה כי מיציתי, הרגשתי מנוצל יותר מדי ולא מתוגמל מספיק (לא הצלחנו להגיע לעמק השווה עם הקודקודים ונפרדנו כל אחד איש לדרכו ללא סנטימנטים). השבוע (בזמן תקופת ההודעה המוקדמת) התחלתי לעבוד במקום אחר (קשור בצורה כזו או אחרת לעבודה הקודמת - סוג של מינוף עצמי), עם רכב צמוד, עבודה קלה יותר, ללא משמרות, שישי לסירוגין, ללא מנהלים על הראש. מנסה ולא שוכח לרגע שהעבודה הבאה תמיד תהיה עדיפה על הקודמת (אלא אם כן אתה מנכ"ל אפל או גוגל ואז לא בטוח).

הסינון הראשוני של המעסיק הוא השכלה לטענתך, הסינון הראשוני שלי כמחפש עבודה הוא השכר.

לא פתחת לא מזמן שרשור בכי על העברת תפקיד (סלח לי מראש אם בלבלתי אותך עם יוזר אחר)?

אז כן, מתמודדים.

לא בכיתי, שכחתי לעדכן - לא דיברו איתי כמעט 4 חודשים אחרי שהבהרתי בשיחה שאני לא מוכן לעבור סניף ללא "הגנת שכר" (אפילו שלא עובדים בשבתות בסניף הזה) וגם הזכרתי להם שביקשתי לא מזמן העלאת שכר. הם מבחינתם כבעלים החדשים של הרשת תקעו עוד ועוד סכינים קטנות בגבם של העובדים האומללים, אני מבחינתי הורדתי מעצמי עבודה בהתאמה (הגיוני לא?) עד שקיבלתי סוף סוף מכתב.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לרשום G-CODE עבור מכונת 5 צירים...

בשביל עבודות פשוטות, של קידוח כמה חורים במרחק שווה או כירסום ראשוני - אתה יכול לרשום את ה-G-CODE על המכונה עצמה.

משהו טיפה יותר מסובך - אך ורק CAD

לגבי יוטיוב - ידוע לי שיש מדריכים ברוסית בנושאי כיוון מכונות. מי שיועד רוסית - יכול להשכיל.

בעברית - אין. באנגלית - לא נתקלתי.

לימוד CAD באינטרנט ? בערך כמו רופא שלמד רפואה באינטרנט. יש את כל החומר ...

אין ספק ואין שום ויכוח שהכרת כלי עבודה, תורת החומרים וכו' - זה חומר מאוד חשוב. לומדים תוך כדי ניסיון.

לגבי הצעה ללימוד שרטוט - תודה, אך אני יודע :-)

אין שום ספק ושום ויכוח לגבי נכונות דברים אלו.

כל מה שטענתי הוא שאפשר להכשיר מישהו בתור מפעיל, גם ללא קורס.

רוצה להתקדם- יזדקק לקורס (לימוד שרטוט / CAD וכו').

קורס פשוט חוסך חלק מההכשרה בתפקיד (יודע לקרוא שרטוט, טולרנסים, דרישות גאומטריות וכו').

כול מה שכתבתי לגבי האפשרות של לימוד דרך סרטונים ביוטיוב זה היה בהלצה. לדעתי האישית כול מה שקשור לעיבוד שבבי מצריך לימוד מסודר והדבר החשוב ביותר להחדיר לעובד עם מכונות חריטה/כירסום/השחזה משמעת של בטיחות עבודה תוך כדי לימוד תיאורטי ומעשי.

במהלך 20 שנים שעבדתי בתור מהנדס מתכנן מכני כאשר 6-8 שנים עבדתי בחברה העוסקת בעיבוד שבבי ראיתי מספיק מקרים של תאונות עבודה כתוצאה מחסור משמעת של העובד.

לא כולם עובדים עם מכונות CNC בעלות 5 צירים ולא צריך להקצין כול דבר. יש מספיק מכונות של MAZAK עם 3 צירים בלבד ואפשר לכתוב ישירות את ה-G על המכונה ללא שום בעיה.

בהתחלה רשמת שיסודות העיבוד השבבי ניתן ללמוד תוך כדי תנועה ואחרי מה שכתב נהג לילה פתאום את משנה כיוון וכותב שאתה מסכים. אולי תחליט כבר ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש עובד.

לא צריך ידע, לא צריך כלום מעבר לרשיון נהיגה בתוקף ונכונות לעבוד.

העבודה היא משלוחים וסידור סחורה ושליטה על מלאי במחסנון (מכיל כמה מאות שקי אוכל).

אגב, אולי פספסתי בהמשך השרשור - כמה אתה רוצה לשלם לעובד?

ציטוט שלך מהפורום לגבי כסף:

... למכור ב 7K ש"ח? מה אני אעשה איתם? אקנה בוטנים? ...

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את זה בשרשור אחר:

ואם יש לכך משמעות - אני בהליך מתקדם של פתיחת עסק.

קודם כל אני אאחל לך המון בהצלחה ואשמח שנחזור לשרשור הזה עוד שנה/שנתיים לשמוע תובנות.

Sent from overseas using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעסק שלי אני לא הולך לנצל עובדים, העבודה אצלי מתאימה לחיילים או לפני גיוס עם שכר ותנאים מעולים.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
בעסק שלי אני לא הולך לנצל עובדים, העבודה אצלי מתאימה לחיילים או לפני גיוס עם שכר ותנאים מעולים.

דבר איתנו בתמחור הראשון שלך.

"שכר ותנאים מעולים". מת על סיסמאות הגיוס האלה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול מה שכתבתי לגבי האפשרות של לימוד דרך סרטונים ביוטיוב זה היה בהלצה. לדעתי האישית כול מה שקשור לעיבוד שבבי מצריך לימוד מסודר והדבר החשוב ביותר להחדיר לעובד עם מכונות חריטה/כירסום/השחזה משמעת של בטיחות עבודה תוך כדי לימוד תיאורטי ומעשי.

במהלך 20 שנים שעבדתי בתור מהנדס מתכנן מכני כאשר 6-8 שנים עבדתי בחברה העוסקת בעיבוד שבבי ראיתי מספיק מקרים של תאונות עבודה כתוצאה מחסור משמעת של העובד.

לא כולם עובדים עם מכונות CNC בעלות 5 צירים ולא צריך להקצין כול דבר. יש מספיק מכונות של MAZAK עם 3 צירים בלבד ואפשר לכתוב ישירות את ה-G על המכונה ללא שום בעיה.

בהתחלה רשמת שיסודות העיבוד השבבי ניתן ללמוד תוך כדי תנועה ואחרי מה שכתב נהג לילה פתאום את משנה כיוון וכותב שאתה מסכים. אולי תחליט כבר ?

לא רק של מזאק.

כעיקרון אם אין משטחים מפוסלים או קונטורים משוגעים קל מאוד לכתוב הכל ישירות על הבקר. למעשה ביותר מ 20 שנות עבודה עם cnc רק פעמיים השתמשתי בתוכנת cam לייצר תכנית. כל השאר אני כותב ישר על הבקר. עם הבקרים המודרניים זה בכלל הופך להרבה יותר פשוט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא לחיילים או ללפני גיוס?

בהצלחה כמובן.

או כל מי שמתאים לו לעבוד מ-20:00 עד 02:00 או אחרון הלקוחות.

דבר איתנו בתמחור הראשון שלך.

"שכר ותנאים מעולים". מת על סיסמאות הגיוס האלה.

כן, 400-500 ש"ח לכמה שעות עבודה זה לא רע. על בסיס שאר הסניפים.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק של מזאק.

כעיקרון אם אין משטחים מפוסלים או קונטורים משוגעים קל מאוד לכתוב הכל ישירות על הבקר. למעשה ביותר מ 20 שנות עבודה עם cnc רק פעמיים השתמשתי בתוכנת cam לייצר תכנית. כל השאר אני כותב ישר על הבקר. עם הבקרים המודרניים זה בכלל הופך להרבה יותר פשוט.

בהחלט מסכים. אצלי בעבודה התכנת שעובד עם מרכז עיבוד תוצרת okuma כותב את התוכנית ישירות על לוח הבקרה של המכונה.

אומנם החלקים יחסית לא מסובכים אבל בכדי לסיים חלק בודד צריך לפחות 5-7 כלים שונים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...