Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטור על שוק העבודה, מהכיוון ההפוך

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הורים שלי עצמאיים כל החיים שלהם ובתחומים רציניים כלומר לא בעלי מכולת (בלי לזלזל). הם נמצאים לקראת גיל פרישה. במבחן הזמן חברים שלהם שהיו שכירים כל הקריירה במקומות עבודה יציבים הרוויחו הרבה יותר. לכולם יש פנסיה, פיצוי פיטורים (שלושים שנות עבודה תעשו את החשבון), פדיון חופשה, קרנות השתלמות וחסכונות. הורים שלי כל פעם שהצליחו לחסוך שנאלצו להוציא את הכסף בגלל אסון שפקד את העסק או תביעה או בלאי רציני שדרש החלפה. פנסיה אין.

לדעתי מדובר בנושא מורכב מידי לדיון בפורום ואף צד לא ישכנע את הצד השני.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לו גם איכויות נוספות? הוא אהבל? דביל? אידיוט?

הוא אוויל אם זה מתאים צרו קשר.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תמרוץ עובד לפי תפוקה (שיטת העמלות) לעומת שכר 'גלובלי' -

גם כאן קשה להצביע על תשובה אחת נכונה:

תמרוץ לפי תפוקה יכול להיות מתסכל במידה והרף אינו הגיוני, במידה והיה חודש קשה בבית שהשפיע על העבודה (ואז נוצר היזון-חוזר של קשה בבית --> לא הולך בעבודה --> עוד יותר קשה --> ...), זה יכול לגרור בעסקים מסוימים יחס לא מקצועי (נניח: הדודות ב'משביר לצרכן' שעפות על קונה שבוחר שלא לקחת מכנסיים כי הן חיות מהעמלה וכרגע בזבזו זמן לשווא) וכו'.

מנגד, כאשר אין תמרוץ שכזה יכול להווצר מצב של תסכול, אדם שנותן את ה110% ולא מרגיש שיש על כך גמול הוגן יכול להחליט שאין טעם לתת את האקסטרה פוש וכו'.

אצלי בעבודה (ובעוד לא מעט מקומות) נוצרה שיטה שבתור שכיר אני מאוד מחבב שכן היא לוקחת את הטוב משני העולמות -

שכר 'גלובלי' מחד, ותמרוץ רבעוני / דו-שנתי / שנתי בהתאם לתפוקה, ליעדים שהוגדרו בתמרוץ הקודם ולהישגים אישיים.

שיטת השכר הזו מצויינת, אך לא מתאימה לכל תחום.

אצלינו למשל, גם עובדים לפי תפוקה, אבל לא תמיד יש עבודה, כך שאתה יכול לתת גם 120% אקסטרא, אך אם אין עבודה - אין עמלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדים, כמו אישה, צריך לדעת לבחור טוב.

גם בוסים.

באשר לוויכוח של עצמאי מול שכיר - תלוי מיקום ומקצוע. ישראל היא לא מקום קל לעצמאים, אך בעידן הגלובליזציה זה מכשול שניתן להתגבר עליו.

במקצוע שלי למשל (שירות טכני לתעשייה) מי שחי הכי טוב הוא זה שעבר הכשרה וצבר נסיון בתאגידים הגדולים, ולאחר מכן הפך לפרילנסר. זו גם התכנית שלי בעוד מספר שנים, ואחת הסיבות שהלכתי ללמוד מנהל עסקים במקום הנדסה או מקצוע 'כבד' יותר. השיטה עובדת יפה כשהעסק רשום במדינה עם מיסוי נוח, ומשום שהלקוחות מפוזרים בכל העולם, אין בעיה מוסרית עם לעבוד במקום אחד ולשלם מיסים באחר.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין השכר ברוטו (מה שהעובד מכיר) לבין עלות המעסיק הוא סביב 25% עד 40%, תלוי בחברה והתנאים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו גם איכויות נוספות? הוא אהבל? דביל? אידיוט?

היי ניטץ'.

נדמה לי שהשלשה היא דביל, אימבציל, אידיוט ובזה הסדר, אבל לא בדקתי בדוקטור, רק מהזיכרון.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעובד אצלי לא טמבל מהסיבה הפשוטה שהוא לא כמו שכיר רגיל. הוא איננו מקבל שכר שעתי אלא מקבל שכר לפי תפוקה, משמע יש לו אפשרויות להתפתח ולהעלות את ההכנסה שלו מהסיבה הפשוטה שהוא מתייעל ומשתפר. ייעול ושיפור = העלאת שכר. אגב משמעותית, שיכולה להגיע גם ל2-3 אלפי ש"ח בתוך מספר חודשים. נכון, זה עדיין נכנס להגדרה אבל זה לא שכיר פשוט שעובד תמורת X ש"ח ביום. אצלי אתה אמור לדעת לנהל את עצמך, את הזמן שלך, ואתה כן צריך להשתפר ולהתייעל. יש לך יותר חופש פעולה. זה לא להוביל (כי זה מה שאני עושה) אבל זה לא שכיר רגיל. אבל תכלס, כן, מי שלא מוביל ומתפתח נכנס להגדרה הזו.

מי שעובד אצלך הוא קבלן משנה ולא שכיר.

אני מקווה שאתה מבין שכל עובד שלך יכול לתבוע אותך ולהרים אותך על טיל (חוק שכר המינימום שאתה מחוייב לו, רישום שעות עבודה בפועל שאתה גם מחוייב לו ותנאים סוציאליים). אם הוא קבלן הוא צריך להוציא לך חשבונית ואם אתה מוציא לו תלוש אז יש ביניכם יחסי עובד מעביד נל כל הכרוך בזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה

איך הסקת שהוא לא מוציא להם תלוש ולא משלם את כל הסוציאליות?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין השכר ברוטו (מה שהעובד מכיר) לבין עלות המעסיק הוא סביב 25% עד 40%, תלוי בחברה והתנאים.

צריך להוסיף 40% רק בשביל להשוות תנאים, אבל לא פותחים תיק עצמאי בשביל להשוות תנאים. פותחים תיק עצמאי בשביל להרוויח יותר. עצמאי צריך להרוויח 60% - 80% יותר רק בשביל להצדיק את הטרחה. בנוסף צריך לקחת בחשבון שעצמאי מקבל הרבה פחות זכויות בביטוח לאומי. אבל שכיר זו מלכודת דבש. שכיר שבגיל 40-50 נפלט מהארגון רוב הסיכויים שלא יצליח למצוא תפקיד באותה רמה. עצמאי מפזר סיכונים כי יש לו מספר לקוחות.

החיים יותר מידי דינמיים ואנשים מאוד מורכבים ואי אפשר לקבוע חד משמעית מה יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האידיאל בשנים הראשונות הוא להיות גם שכיר וגם עצמאי, עד שמתייצבים או עד שמגיעים ליותר מכפול מההכנסות הפוטנציאליות כשכיר.

אני למשל דואג תמיד שיהיה לי תלוש שכר של עבודה רגילה ובמקביל בערב עובד כעצמאי.

את כאבי הראש של תיאומי מס וכל זה אני משאיר לרואה החשבון שלי וזה נותן נחת.

כעצמאי אפשר להזדכות על הוצאות, לתכנן מס ולעשות חיים יותר קלים מבחינת הרשויות.

הבעיה היא כשעובדים עם "שוטף פלוס X" או עם פרויקטים שבשבילם צריך לעבוד קשה במשך כמה חודשים ורק בסוף מקבלים כמות גדולה של כסף בבת אחת.

אם אין לך את העבודה היומיומית, אתה פשוט תקרוס תוך חודש-חודשיים.

בגלל זה עצמאי צריך לפעמים עבודה שהוא יודע בוודאות שתכניס לו כסף בסוף החודש, לפחות כדי לשלם את ההוצאות הבסיסיות.

(שוב, בתחילת הדרך. אם העסק מאוד מאוד מצליח אז אפשר להקדיש אליו את כל הזמן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה

איך הסקת שהוא לא מוציא להם תלוש ולא משלם את כל הסוציאליות?

תחושת בטן (יש לי עבר בתמלול/תרגום).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעובד אצלך הוא קבלן משנה ולא שכיר.

אני מקווה שאתה מבין שכל עובד שלך יכול לתבוע אותך ולהרים אותך על טיל (חוק שכר המינימום שאתה מחוייב לו, רישום שעות עבודה בפועל שאתה גם מחוייב לו ותנאים סוציאליים). אם הוא קבלן הוא צריך להוציא לך חשבונית ואם אתה מוציא לו תלוש אז יש ביניכם יחסי עובד מעביד נל כל הכרוך בזה.

מי שעובד אצלי עובד כפרילנס. מקווה שעניתי על כל השאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא שכיר/פרילאנס הרבה יותר מורכב מתלוש/חשבונית. סמירו, אני מקווה שקיבלת ייעוץ משפטי מתאים לקראת העניין. אם לא - ישא"ק.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...