Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קוקטסתי - או נמצא מחליף לקיה ריו (דיסקו קנה קקטוס דיזל - ומייד מכר)

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם במבי לא ערך את ההודעה, כנראה שאור-יו לא קרא אותה בעיון.

ומה הכוונה ב"אפקט פסיכולוגי"? האם התכוונת לטווח למכל?

כמובן שכלכלית ההפרש בעלות הדלק (נסיעה לתחנה ועצירה) הוא זניח. אבל מדובר בנוחות (בארץ אין כמעט הבדל בשימושיות). אני נוסע מעל 900 ק"מ כמעט בכל מכל (ממלא 60 ליטר), אם הייתי מתדלק כל 250 ק"מ בסופר מיני לא חסכונית עם מכל קטן יותר, מדובר בטרחה שההבדל הוא בין תדלוק פעם בשבוע ואף יותר מזה, לעומת קרוב לפעם בחודש כניסה לתחנה.

עכשיו למתוח תקציב של עוד 20 אלף ש"ח לרכישת רכב חדש זה לא דבר של מה בכך להרבה רוכשים, למרות שלטענתך ההפרש יתקזז בעתיד (וגם הרכב צפוי לפחות תקלות, ברוח המינימליזם).

לא ערך, כן קרא, בכל הכנות לא יודע מה אתה רוצה. התגובה המתבקשת להודעה שלך היא 'לא קראת את ההודעה שלי בעיון'.

באפקט הפסיכולוגי אני מתייחס להבדל בצריכת הדלק (או לחלופין - תדירות הביקור בתחנה) בין הקקטוס בנזין לקקטוס סולר, ההשוואה שלך לסופר מיני לא חסכונית לא רלוונטית בכלל להודעה שלי ואני מחזיר אות לפסקה הקודמת.

הטענה האחרונה שלך נכונה, ואני מסכים איתה. פשוט אני יוצא מנק' הנחה שמדובר במישהו שיכול לרכוש את שני הרכבים, שכן אם לפלוני קשה מסיבות כאלו ואחרות לגייס את הסכום הנדרש לסולר אז היא מראש לא נמצאת במשוואה ולא באמת צריך להתייחס לכל ההתלבטות.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, סתם אנקדוטה:

איזה סופ"ש אחד ישבתי ובניתי מחשבון תלוי פרמטרים שמציג עלות אמיתית של רכב כשמשקללים את כל הפרמטרים פנימה.

ממש לא מדע טילים, וברור לי שכל אחד יכול לעשות זאת (וייתכן מאוד שרבים כאן כבר עשו).

בכ"א, הדבר הכי ברור מהמחשבון הזה היה שבפרופיל נסועה שגרתי, העלות הגבוהה ביותר היא ירידת הערך. יותר מטיפולים ודלק ושאר ירקות, ובמיוחד כאשר מדובר ביד0.

לכן, אם יש יסוד סביר להאמין שעבור רכב X, עם גרסאות A,B,C, גרסאות מסוימות ישמרו טוב יותר על הערך, להתעלם מכך זו זריית חול בעיניים.

מכאן זה נהיה פחות ברור, שכן כל אחד והידע שלו על עולם הרכב, וההשערות שלו נגזרות משם בהתאם. ממה שאני מכיר, אני מאמין ששתי גרסאות הטורבו יאבדו פחות ערך מהגרסא האטמוספרית - כאשר ב'איבוד ערך' אני לא מתייחס למחירון לוי יצחק בלבד אלא למחיר האמיתי בעת המכירה.

יש כל מיני נימוקים לכך אבל זה לא באמת מעניין, שכן זה לא מידע מהימן אלא הערכות אישיות בלבד. כן אציין במאמר מוסגר שאם הרכב היה מגיע גם בגיר אוטומטי ההערכות שלי היו משתנות.

קיצר - הטענה שלי שלאדם שלא נאבק בגיוס הכספים הדרושים לרכב, אני מאמין ששתי גרסאות הטורבו יעלו פחות בטווח הארוך, אלא אם המנועים יהיו לא אמינים.

או במילים אחרות - גם אם ההחלטה שלך (דיסקו) בבחירה בין הגרסאות היתה אמוציונלית גרידא, יש לה יסוד רציונלי חזק מאוד.

סה טו

(נ.ב. כל זה קרא אחרי שיחה ארוכה שלנו בנוגע לגרסאות, במבי)

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החריגות ב-NOX מצערות. לפחות יש שיפור של פי 2-4 לעומת מנועים מתקן יורו5.

כל הכבוד ל-VAG על מגמת השיפור. חבל שבארץ דגמי הדיזל שלהם לא רלוונטיים ללקוחות פרטיים בגלל שילוב של זמינות נמוכה ותמחור גבוה עד הזוי.

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל הפער בין גרסאות האבזור והמנועים השונים מצטמצם די מהר, אי אפשר לדעת אם הגרסאות היקרות מעלות את המחיר של הזולות או ההפך, אפשר רק לנחש.

(כי אין גישה ליקום מקביל שבו הגרסה היקרה או הזולה לא קיימת כלל)

ניקח לדוגמה גולף 2012, יש לך גם 1.2T וגם 1.4T באותו טווח מחירים (יש רכבים עם מחירים חריגים למעלה ולמטה, אבל בממוצע המחיר כמעט זהה)

סקודה אוקטביה 2012, ניתן לקנות 1.8T במחיר של 1.2T, משום מה 1.4T קצת יותר נדיר וקצת יותר יקר, אבל שוב ההפרשים בקושי שם, קצת מיקוח ואפשר להשוות

לנסר 2011, ה1.8 אמנם נדיר מאוד אבל נמכר באותו מחיר כמו ה1.5 שיש כמו צ'יפס, הזוי

i10 2014, יש 1.0 ו 1.25 באותו מחיר, הפער ביניהן בתור חדשות בכלל לא קטן (לא שבשאר הדוגמאות מדובר על בוטנים..)

כמובן שמדובר על סטטיסטיקה ו-50% מהסטטיסטיקות בכלל לא נכונות, נשאר לנו לחיות ולראות מה יהיה עם המחירים של הקקטוסולר וה208סולר, אני מעריך שבעוד כמה שנים לאנשים פשוט לא יהיה אכפת. כן יהיו אלה שיחפשו ספציפית את הדיזל ואולי גם יהיו מוכנים לשלם מחירון במקום להתמקח במקרה של האטמוספרית או הטורבו-בנזין אבל כמה כאלה כבר יש?

אמ;לק: נחיה ונראה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס לדוגמאות שאתה מדבר עליהן מהסיבה שאין לי מספיק ידע בתחום כי לא חקרתי מספיק, לכן לא יודע האם הדוגמאות שלך רלוונטיות או שהן מזניחות פרמטרים קריטיים (יד, ק"מטראז', אבזור וכו' וכו' וכו'). כן אציין דוגמא מתבקשת (לדעתי) - haters beware - פיאט בראבו.

הרכבים שהגיע ללא מגדש טורבו אינם סחירים בשיט, כשחיפשתי רכב ראיתי מודעות שנרקבו על הלוח במשך חודשים למרות שהבעלים לא ביקש מחיר מופרז.

אפילו בין תת-הדגמים עצמם של המנוע המוגדש (דיינאמיק מול סנסיישן), ניכר שההפרש בין הגרסאות קיים ובועט.

היות ושני הרכבים (בראבו, קקטוס) הם נישתיים יחסית לשוק, כאשר הקקטוס עוד יותר נישתי (ולכן התופעה בו, להערכתי, תקצין עוד יותר) - אני מאמין שההקבלה בין המקרים מאוד מתבקשת ובהסתברות גבוהה גם נכונה.

אבל נחיה ונראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נעזוב את הויכוחים המיותרים, נחזור לקקטוס, כל קקטוס - והפעם על תא המטען.

טיסה לחו"ל עם המשפחה. 3 מזוודות גדולות, תיק מחשב (זה החום) שני תיקים של הילדות - כולם בתא המטען.

תיק עליה למטוס הונח מאחורי הנהג, מתחת לרגליים של הקטנה שיושבת בכסא בטיחות.

20160814_173501.jpg

20160814_174052.jpg

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יואב - מאחל למשפחתך ולך בילוי נעים בחו"ל.

תודה, חזרנו אתמול. אני לעולם לא מפרסם מתי אני נוסע, או שם תמונות שלי בפייסבוק עם כל המשפחה. נגד 'עין רעה'.

זה לא מסוכן לנסוע עם שדה ראיה מוגבל מאחור?

מה אתה עושה בטנדר סגור? במשאית? אגב, היתה ראות אחורה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נסעת עם הקקטוסולר לחו"ל? היית משלם פחות:wink:

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיפרוץ השלום עם סוריה (כן, בטח) זאת בהחלט תהיה אופציה. 25-27 קמ"ל בבינעירוני מתון יוצא משהו כמו 800 ש"ח לכל כיוון לאיזור הבלקן. לחלק לחמישה נוסעים זה יוצא יותר זול ממחלקת כבודה באיזיג'ט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצחקת אותי. אני לא מתדלק בארץ, אלא יוצא עם שמינית מיכל ומתדלק פול (גם באוטו וגם בבטן) בסוריה. יותר זול (ויותר טעים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, אתם יכולים כבר שנים לצאת עם האוטו לספארי באפריקה, ואני לא רואה אף אחד עושה את זה...

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאפריקה? דרך לוב או דרך סודן?

בנוסף אסור למכוניות דיזל להכנס לסיני.

אני אשאר עם האופציה הסורית. הסורים והלבנונים גם יותר נחמדים (כשהם לא מנסים להרוג אותך) ומי שעדיין פנוי גם יהנה מנוף נשי מוצלח יותר דרך האופציה הצפונית.

עריכה אחרונה על ידי Doc Slow
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...