Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה והייתם אמידים כלכלית איזה רכב הייתם קונים ליום יום?

leston46
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 289
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אורן, שכנעת אותי :) אני רוצה בנטלי מולסאן

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אותו אדם שמרויח 15 נקי הוא רווק, הוא אמור לחיות ברמת חיים סבירה +. אם נשוי אז אני מניח שאישתו מכניסה עוד כמה אלפים בחודש. במעל 20 נקי לחודש משפחה אמורה לחיות במדינת ישראל בכבוד.

כבוד זה תלוי הגדרה.

אפשר לחיות כאן בסבבה, אבל אם אין עזרה (ראשונית) מההורים ואתה מעוניין בדירה ומשפחה... אז כן אתה לא תקרוס, אבל אתה בטח לא תהיה 'אמיד', לפחות לא בהגדרה שלי (המושגים האלו רלטיביים מדי).

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בתור אינדיבידואל יכול לחיות מאוד טוב מ15K בחודש כרווק או כזוג באשקלון.

במרכז קצת יותר קשה אבל עדיין אפשרי כרווק.

מצד שני, במרכז הרבה יותר קל להגיע למשכורות כאלה, מאשר בפריפריה.

ואז יש לך שתי ברירות - או לשכור דירה בסכום הזוי קרוב למקום עבודה, או לשכור דירה בסכום פחות הזוי בפריפריה, לשלם הון תועפות על נסיעה או רכב ליסינג, ולבזבז שעתיים ומעלה ביום על נסיעות.

או להסתפק בשכר נמוך יותר (זה בתנאי שתמצא עבודה באיזור שלך, שלא מחייבת ללבוש מדים חנוקים ולהגיד "פותחת תיק בבקשה").

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30 נקי זה אמיד ו 15 נקי זה לא אמיד? :roll:. כמה אנשים במדינה באחוזים מרויחים 15 נקי?

אין הגדרה למונח אמיד, כי הוא יחסי. אמיד בסביון שונה מאמיד בעיר פריפריאלית כלשהי. יחד עם זאת, אדם או משפחה בישראל עם הכנסה חודשית של 15 נטו לא נחשב אמיד בשום קנה מידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ריקי כהן מחדרה חולקת על דעתך.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליומיום וולוו S60 סטיישן פלאג-אין הייבריד.

אם להפריז בלחלום אז גם קיימן או M4 לסופ"שים וגם וולוו SC60 +מיני קופר JCW לאישה (שגם הייתי גונב לה אותה מדי פעם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא ממש קשור, צריך להפריד בן מי שמרוויח 15-20 אש"ח לחודש לבין מי שיכול להסתדר טוב עם הסכום הזה וזו לדעתי ההגדרה של אמיד (ממוצע). איש הייטק שלא שורף את הכסף שלו על שטויות (מכון כושר יקר שבאים אילו פעם בחודש, אכילה קבועה במסעדות, חבילות טלפון/אינטרנט/טלוויזה יקרות שאינן בשימוש וכו') יכול לשים עשירייה בצד כל חודש בכיף, אחרי 3 שנים (ו 350 אש"ח בכיס) ניתן לרכוש רכב פרמיום חדש (C קלאס/בימר סידרה 3) או רכב יוקרה משומש (למשל S קלאס או C63 בנות 5 שנים) ללא הנד עפעף.:wink:

WTF. איך חישבת את זה ? כבן אדם שאין לו דירה ואין לו הורים שעוזרים אני אגיד לך: שכר דירה בהרצליה - רעננה (5 ק"מ מעבודה) - 4 אלף בחודש (אנחנו זוג ). (פלוס 500 שקל כל החשבונות בממוצע לחודש). החזקת רכב במימון או בליסינג - 2500 בחודש. אוכל - 2500 - 3000 בחודש. כבר הגענו לכמעט 10 אלף לחודש, בלי לטוס לחו"ל אפילו פעם בשנה ובלי יותר מדי בילוים והופעות. מה שאומר 5 אלף בצד גג. אבל בחיים לא מגיעים לזה, כי תמיד יש הוצאות לא צפויות (תקלה במחשב, קניית בגדים, הזמנות לאירוע וכי). רק מי שכבר היה אמיד וההורים שלו עזרו לו עם דירה יכול באמת לחסוך יותר מ 5 אלף בחודש.

האמת שכרגע המדינה מחולקת ל -2 : מי שיש לו דירה ומי שאין לו. האחרון צריך להרוויח כ -5 אלף שקל יותר כדי להרגיש באותו מצב כמי שיש לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

כן אני כבר וויתרתי על תקוה לקנות דירה במדינה הזאת, אלא אם השוק יירד חזרה לרמה של 2008.. את ה10K שנחסכים בשנה עדיף להוציא על חופשה בחו"ל ולהנות קצת מהחיים, מאשר לאסוף את הגרושים האלה ולהתייבש. וביומיום כן ללכת למסעדות והפאבים וגם להנות. עדיף על להיות משועבד לבנק ורק לשבת בין ה-4 קירות שקנית.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה צריך לקנות דירה?! ברוב המקרים זה הרבה פחות משתלם מלהשכיר, דוגמא קטנה:

אדם ממוצע שצריך לקנות דירה ממוצעת שעלותה 1.2m צריך בערך 300k מקדמה. בהנחה שהוא הצליח לחסוך את הסכום למקדמה לדירה יש לו שתי אופציות: לקנות או להשכיר.

לקנות: הלך ה300k ויש לו משכנתא ל25-30 שנה, לאחר 30 שנה הדירה תהייה שווה (נהיה אופטימיים) 1.7m-2m.

להשכיר: השכירות תעלה לדירה כזאת בדיוק כמו המשכנתא אבל את ה300k הוא משקיע ל30שנה בתיק מנוהל ממוצע בבורסה.. לאחר 30 שנה יש לו מעל 2.5m במקרה הרע, במקרה סביר יהיה לו מעל3.5m.. ועוד לא דיברנו על מקרה טוב.

בקיצור ברוב המקרים אלא אם שווי הדירה קופץ לשחקים מטורפים מה שכבר לא נראה לי הגיוני השכרה תהייה עדיפה.. לאורך זמן תמיד הבורסה עולה.

עריכה אחרונה על ידי CarAddict
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד ואיך שהוא רואה את המושג "עמיד"

אני רואה את עצמי כבן אדם עמיד, אחרים יראו בי עני.

מבחינתי אני נוהג ברכב נהדר ליום יום

סובארו B4 2010 שני ליטר.

4*4 יש? - יש. טוב זה AWD סימטרי אבל בהחלט יש לרכב הזה יכולת משעשעת מאוד לאחוז בקרקע ולאכול סוגים שונים של משטחים.

והרכב נוח - אוי כמה שהרכב הזה נוח.

לא הכי יפה בעולם (יש כאלה שיגידו מכוער כמו ישבן של נאקה), לא מזנק מהר מהרמזור אבל מספק אותי.

התנהגות כביש טובה למדי (להגדרות שלי)

אמין טפו טפו טפו

שפוי לטיפולים וצריכת דלק 1 ל 9.5

האם זה הרכב שאני חולם עליו כ"עמיד"? האמת - לא, אבל הצליח להפתיע אותי בהרבה דברים ואני אוהב את הרכב.

מה נתפס כרכב לבן אדם עמיד בעיני?

אני מאוד רוצה JEEP - דגם לארדו (גרנד צ'רוקי) מהדור הלפני אחרון - המחירים שלהם בכלל לא בשמיים לפי מה שאני שם לב והרכב לעומת זאת בהחלט רכב חלומות.

אם לא הג'יפ אז

S60 T5

או אאודי A4 או A6 מצויידת קוואטרו לא משנה נפח המנוע.

BMW 320I עד 335 ולא משנה לי ממש השנתון.

מרצדס C או E קלאס ולא משנה לי ממש השנתון.

ביואיק לה קרוס מהשנתונים של 2010 ומעלה

קאדילק CTS או ATS משנתונים 2009 ומעלה

העיקר שתהיה מערכת סטריאו טובה (יש).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...