Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה והייתם אמידים כלכלית איזה רכב הייתם קונים ליום יום?

leston46
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין למה צריך לקנות דירה?! ברוב המקרים זה הרבה פחות משתלם מלהשכיר, דוגמא קטנה:

אדם ממוצע שצריך לקנות דירה ממוצעת שעלותה 1.2m צריך בערך 300k מקדמה. בהנחה שהוא הצליח לחסוך את הסכום למקדמה לדירה יש לו שתי אופציות: לקנות או להשכיר.

לקנות: הלך ה300k ויש לו משכנתא ל25-30 שנה, לאחר 30 שנה הדירה תהייה שווה (נהיה אופטימיים) 1.7m-2m.

להשכיר: השכירות תעלה לדירה כזאת בדיוק כמו המשכנתא אבל את ה300k הוא משקיע ל30שנה בתיק מנוהל ממוצע בבורסה.. לאחר 30 שנה יש לו מעל 2.5m במקרה הרע, במקרה סביר יהיה לו מעל3.5m.. ועוד לא דיברנו על מקרה טוב.

בקיצור ברוב המקרים אלא אם שווי הדירה קופץ לשחקים מטורפים מה שכבר לא נראה לי הגיוני השכרה תהייה עדיפה.. לאורך זמן תמיד הבורסה עולה.

אני לא מסכים איתך, אתה יוצא מנקודת הנחה שאדם חי במשך 25-30 שנה, שזו הנחה שגויה.

תן לו לחיות 35 שנה בשיטתך, והופ - הלכו להם עוד 300K על שכר דירה.

תמיד טוב לשאוף לנכס, ולבצע, בתנאים לא חונקים.

WTF. איך חישבת את זה ? כבן אדם שאין לו דירה ואין לו הורים שעוזרים אני אגיד לך: שכר דירה בהרצליה - רעננה (5 ק"מ מעבודה) - 4 אלף בחודש (אנחנו זוג ). (פלוס 500 שקל כל החשבונות בממוצע לחודש). החזקת רכב במימון או בליסינג - 2500 בחודש. אוכל - 2500 - 3000 בחודש. כבר הגענו לכמעט 10 אלף לחודש, בלי לטוס לחו"ל אפילו פעם בשנה ובלי יותר מדי בילוים והופעות. מה שאומר 5 אלף בצד גג. אבל בחיים לא מגיעים לזה, כי תמיד יש הוצאות לא צפויות (תקלה במחשב, קניית בגדים, הזמנות לאירוע וכי). רק מי שכבר היה אמיד וההורים שלו עזרו לו עם דירה יכול באמת לחסוך יותר מ 5 אלף בחודש.

האמת שכרגע המדינה מחולקת ל -2 : מי שיש לו דירה ומי שאין לו. האחרון צריך להרוויח כ -5 אלף שקל יותר כדי להרגיש באותו מצב כמי שיש לו.

בהחלט צודק, אני רווק וגר אצל ההורים, משלם רק על מותרות, אוכל (אוכל הרבה מאוד, מי שמכיר יודע), מכון כושר והוצאות שוטפות של רכב ועדיין ההוצאות שלי מסתכמות ב3.5 אלף בחודש.

אם הייתי מחזיק גם שכר דירה וחשבונות, לבד הייתי מגיע ל8 אלף שקל במרכז, אז רק אם מרוויחים 20 אלף אפשר לשים 10 אלף בצד, כמובן שה20 אלף יהיו אחרי שלוקחים לנו את המיסים.

החישוב שנתת אמיתי מאוד, אחי עם 3 ילדים גר ברעננה בדירה של 3300 בחודש, בצפיפות נוראית, ואת הרכב הוא מקבל מהעבודה ללא תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 289
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

שכירות זה טוב לתקופות קצרות. אם אתה רוצה להשתקע, תקנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה צריך לקנות דירה?! ברוב המקרים זה הרבה פחות משתלם מלהשכיר, דוגמא קטנה:

אדם ממוצע שצריך לקנות דירה ממוצעת שעלותה 1.2m צריך בערך 300k מקדמה. בהנחה שהוא הצליח לחסוך את הסכום למקדמה לדירה יש לו שתי אופציות: לקנות או להשכיר.

לקנות: הלך ה300k ויש לו משכנתא ל25-30 שנה, לאחר 30 שנה הדירה תהייה שווה (נהיה אופטימיים) 1.7m-2m.

להשכיר: השכירות תעלה לדירה כזאת בדיוק כמו המשכנתא אבל את ה300k הוא משקיע ל30שנה בתיק מנוהל ממוצע בבורסה.. לאחר 30 שנה יש לו מעל 2.5m במקרה הרע, במקרה סביר יהיה לו מעל3.5m.. ועוד לא דיברנו על מקרה טוב.

בקיצור ברוב המקרים אלא אם שווי הדירה קופץ לשחקים מטורפים מה שכבר לא נראה לי הגיוני השכרה תהייה עדיפה.. לאורך זמן תמיד הבורסה עולה.

איך הגעת לחישוב הזה? תשואה משוערת מתיק השקעות בורסאי תהיה בצורה גסה בין 8-10 אחוז שנתי. כלומר 24 אלף בשנה, או 720 אלף אחרי 30 שנה. וגם זה כב מאוד כי זה לא לוקח בחשבון נפילות והפסדים לאורך תקופה כה ארוכה, דמי ניהול וכו.

HONDA CIVIC hatchback-RED

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן אתה מדבר על תוכנית השקעות שבה אתה מקבל ריבית על הסכום שהצטבר לך שם כל הזמן. אבל אני לא בטוח שיש אפיקי השקעה כאלה לטווח ארוך ולסכומים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך, אתה יוצא מנקודת הנחה שאדם חי במשך 25-30 שנה, שזו הנחה שגויה.

תן לו לחיות 35 שנה בשיטתך, והופ - הלכו להם עוד 300K על שכר דירה.

תמיד טוב לשאוף לנכס, ולבצע, בתנאים לא חונקים.

אתה טועה לא בגדול בענק! זה שקנה את הדירה יש לו נכס בשווי 1.7m-2m יופי לו והוא לא משלם יותר משכנתא.

זה שמשכיר את הדירה יש לו כרגע כ 3m בבנק והוא יכול לקנות עכשיו דירה זהה לזה שיש לקודם גם ב2m בלי משכנתא ויש לו רווח של מיליון שקל... להסביר לך שוב אבל לאט יותר מה יותר עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגדרה למונח אמיד, כי הוא יחסי. אמיד בסביון שונה מאמיד בעיר פריפריאלית כלשהי. יחד עם זאת, אדם או משפחה בישראל עם הכנסה חודשית של 15 נטו לא נחשב אמיד בשום קנה מידה.

בגלל זה דיברנו על מדינת ישראל שהיא ממוצע בין סביון לפריפריה. כפי שציינתי, אמרתי אדם בודד עם 15 או נשוי עם עוד כמה אלפים מהאישה שזה למעלה מ 20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן 29 נשוי עם ילד מתחיל את החודש עם הוצאות כ 3000 שקל משכנתא 2200 שקל לגן של הילד ס"ה 5200- נוסע במאזדה 2008 3 פרטי שלי ועוד לא דיברנו על הוצאות לדלק

לרכב ,חשמל, מים גז, ביטוחים,יס, קוי פלאפון, אוכל ,חיתולים...

לא הולכים לחדר כושר ,לא אוכלים במסעדות

אנחנו מרווחים ביחד כ 14000

כמה אנחנו כבר מצליחים לחסוך ?

עריכה אחרונה על ידי DDOR01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעביר לי חשבון בנק שאעביר לך את הכסף שלי כדי שתשחק בו בבורסה? אני מושקע 35 אחוז מניות ו 65 אחוז אג"חים ובשנתיים האחרונות אני על ממוצע של אחוז בשנה בלחץ. צריך לזכור שאם אתה 100 אחוזה מניות אז אולי תוכל לקבל תשואות יפות יותר אבל אתה הרבה יותר חשוף בנפילות ומסתכן גם בלהפסיד את כל הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת לחישוב הזה? תשואה משוערת מתיק השקעות בורסאי תהיה בצורה גסה בין 8-10 אחוז שנתי. כלומר 24 אלף בשנה, או 720 אלף אחרי 30 שנה. וגם זה כב מאוד כי זה לא לוקח בחשבון נפילות והפסדים לאורך תקופה כה ארוכה, דמי ניהול וכו.

8-10 שנתי זו תשואה פצצה. מה שלא לקחת בחשבון זה שבשנה הראשונה עשית 24 אלף על 300 אלף. בשנה השניה תעשה כבר יותר כי יש לך 324 אלף וכן הלאה. כמובן שגם החישוב הזה לא נכון כי בכל דקה נתונה שהכסף שלך עלה, אתה מרוויח יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה לא בגדול בענק! זה שקנה את הדירה יש לו נכס בשווי 1.7m-2m יופי לו והוא לא משלם יותר משכנתא.

זה שמשכיר את הדירה יש לו כרגע כ 3m בבנק והוא יכול לקנות עכשיו דירה זהה לזה שיש לקודם גם ב2m בלי משכנתא ויש לו רווח של מיליון שקל... להסביר לך שוב אבל לאט יותר מה יותר עדיף?

אתה באמת חושב שהתשואה תהיה כל כך גדולה?

אם יגיע ל3 מליון,אל תשכח שב30 שנה הוא הוציא 1.8 מליון על שכר דירה, בדירה שלא שייכת לו בכלל, אותו מחיר שבו יכל לקנות דירה ולחיות בגיל מבוגר בראש שקט, מאיפה תביא כסף לשכ"ד בגיל הפנסיה? או שמיד תעבור לדיור מוגן בתקווה שהילדיפ יממנו אותך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8-10 שנתי זו תשואה פצצה. מה שלא לקחת בחשבון זה שבשנה הראשונה עשית 24 אלף על 300 אלף. בשנה השניה תעשה כבר יותר כי יש לך 324 אלף וכן הלאה. כמובן שגם החישוב הזה לא נכון כי בכל דקה נתונה שהכסף שלך עלה, אתה מרוויח יותר.

הבנתי על מה הוא מדבר.

300,000*(1+0.08)^30

אמרתי אבל אני לא יודע אם קיימות תוכניות כאלה היום לסכומים כאלה ולתקופות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט צודק, אני רווק וגר אצל ההורים, משלם רק על מותרות, אוכל (אוכל הרבה מאוד, מי שמכיר יודע), מכון כושר והוצאות שוטפות של רכב ועדיין ההוצאות שלי מסתכמות ב3.5 אלף בחודש.

אם הייתי מחזיק גם שכר דירה וחשבונות, לבד הייתי מגיע ל8 אלף שקל במרכז, אז רק אם מרוויחים 20 אלף אפשר לשים 10 אלף בצד, כמובן שה20 אלף יהיו אחרי שלוקחים לנו את המיסים.

החישוב שנתת אמיתי מאוד, אחי עם 3 ילדים גר ברעננה בדירה של 3300 בחודש, בצפיפות נוראית, ואת הרכב הוא מקבל מהעבודה ללא תשלום.

כמה תיקונים למה שכתבתי.

-השאלה הייתה על "אמיד" ולטעמי מי שמרוויח 15-20 לכיס הוא אמיד בקצה התחתון של הסקאלה ואילו לאחרים זה זה לא נראה כי משכורת כזו מתארת אמידות. בכל מקרה ניסיתי להראות כי גם בלי להיות ממש מלייאן אפשר לרכוש רכבים (משומשים אמנם) בקצה העליון של הסקאלה.

-אתה מחזק את מה שאמרתי, 17 אש"ח במרכז ניתן לשים עשירייה בצד כל חודש וכמו שהזכירו יותר מפעם אחת זו אינה משכורת של "אמיד". בוגרי צבא/תואר ראשון בדרך כלל לא מקבלים משכורות שכאלה אבל מי שעובד בתחום "טוב" מגיע למשכורת כזו תוך מספר שנים.

-אני לא אמיד אך מחזיק רכב (יד שניה) שמחירו כחדש היה חצי מיליון, יוצא לי שעלותו הכוללת לא גבוהה בהרבה מה"מאזדה 6" החדשה של השכנים.

דרך אגב, בנוגע ל C63 שהזכרתי, התכוונתי ל ML C63. בכל זאת, מדובר על רכב ליום יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שהתשואה תהיה כל כך גדולה?

אם יגיע ל3 מליון,אל תשכח שב30 שנה הוא הוציא 1.8 מליון על שכר דירה, בדירה שלא שייכת לו בכלל, אותו מחיר שבו יכל לקנות דירה ולחיות בגיל מבוגר בראש שקט, מאיפה תביא כסף לשכ"ד בגיל הפנסיה? או שמיד תעבור לדיור מוגן בתקווה שהילדיפ יממנו אותך?

אני בהלם, מה כל כך קשה להבין?! שני האנשים שילמו כל חודש אותו סכום אחד על שכירות השני על משכנתא, לאחר 30 שנה הראיתי למי נשאר יותר כסף.. גם אם יקנה דירה ולא יצטרך להשכיר אותה ישאר לו הרבה כסף... רשמתי את זה כבר.

והתשואה בכלל לא גבוהה שרשמתי זה בערך 9אחוז ממוצע שנתי למשך 30 שנה לתקופה כזאת הממוצע בדרך כלל גבוה יותר, מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעביר לי חשבון בנק שאעביר לך את הכסף שלי כדי שתשחק בו בבורסה? אני מושקע 35 אחוז מניות ו 65 אחוז אג"חים ובשנתיים האחרונות אני על ממוצע של אחוז בשנה בלחץ. צריך לזכור שאם אתה 100 אחוזה מניות אז אולי תוכל לקבל תשואות יפות יותר אבל אתה הרבה יותר חשוף בנפילות ומסתכן גם בלהפסיד את כל הכסף.

התשואה שרשמת זה תשואה למשך תקופה מאוד קצרה.. תיק שמנוהל ולא נוגעים בו כמעט למשך 30 שנה יכול להיות עם 100 אחוז מניות בלי קמצוץ של סיכון אל תשכח שהממוצע השנתי כולל את זה שיכול להיות שנה עם משבר.. מניסיון עבר גם אנשים שהשקיעו לפני המשבר ב2008 ונשארו בלי לפחד עד היום הרוויחו ממוצע שנתי מעל 10 אחוז.. לא צריך להסתכל בבורסה כמה זה עשה כל שנה צריך להסתכל לאורך תקופה ואז תראה שיש שנה שהפסדת אחוז שנה שהרווח 2 אחוז ויש שנים שהרוחות 20 אחוז..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי על מה הוא מדבר.

300,000*(1+0.08)^30

אמרתי אבל אני לא יודע אם קיימות תוכניות כאלה היום לסכומים כאלה ולתקופות כאלה.

זה לא תוכנית חיסכון בבנק וודאי שיש דברים כאלו. כל בית השקעות או אפילו בנק יכול לעשות את זה הריבית שאתה מקבל זה ריבית דריבית..

לסיכום מה מה שאני רוצה להראות פה זה שעם ישראל לא צריך לרדוף אחר דירה. מי שקונה דירה זה אך ורק במזומן מי שאין לו שישכיר וישיקיע את הכסף שרצה לשלם מקדמה לדירה.

עריכה אחרונה על ידי CarAddict
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...