Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה והייתם אמידים כלכלית איזה רכב הייתם קונים ליום יום?

leston46
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 289
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

9 אחוז תשואה? TAKE MY MONEY.

החישוב שלך מאוד אופטימי, אני מכיר אנשים עם המון כסף שעושים סלטות בשביל להוציא 4 אחוז תשואה, עם תשואות מובטחות כאלו אני מבטיח לך ארבע לקוחות שיפרנסו אותך יופי, מתי נפגשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשואה שרשמת זה תשואה למשך תקופה מאוד קצרה.. תיק שמנוהל ולא נוגעים בו כמעט למשך 30 שנה יכול להיות עם 100 אחוז מניות בלי קמצוץ של סיכון אל תשכח שהממוצע השנתי כולל את זה שיכול להיות שנה עם משבר.. מניסיון עבר גם אנשים שהשקיעו לפני המשבר ב2008 ונשארו בלי לפחד עד היום הרוויחו ממוצע שנתי מעל 10 אחוז.. לא צריך להסתכל בבורסה כמה זה עשה כל שנה צריך להסתכל לאורך תקופה ואז תראה שיש שנה שהפסדת אחוז שנה שהרווח 2 אחוז ויש שנים שהרוחות 20 אחוז..

אין שום קשר לתקופה קצרה. בדיוק כפי שציינת יכולות להיות שנים טובות ויכולות להיות לא טובות.

מה שכן, אתה לא לוקח בחשבון ירידת ערך המטבע (ריבית במשק, מדד. אני לא מבין בזה כלום. רק יודע שזה קיים). כמו כן מה עם שנים שהתשואה שלילית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפיין היקר אני מדבר על ממוצע.. לא תשואה שנתית. לאורך זמן אם תחלק את כל התשואות השנתיות למשך תקופה ארוכה של עשרות שנים תראה מעל 10 אחוז בתיק בלי סיכון.

אני אישית לא משקיע יש לי מנהל תיקים רגיל שגם אני הפסדתי בשנה הזאת אחוז אחד כי ככה הבורסה התנהגה השנה..אבל אם אני יעשה ממוצע לאורך זמן התשואה מעל 10 אחוז וזה לא כי המנהל תיקים פנומן זה הרווח בהשקעה רגילה בבורסה.

דוגמא אחרונה: בשנת 2008 הפסדתי 40 אחוז מהתיק שלי.. לא פחדתי ונשארתי בדיוק עם אותם מניות ובסוף 2009 התשואה הייתה 90 אחוז.. לא קרה פה נס זה פשוט תיקון רגיל שמי שמבין יודע שתמיד קורה לאחר ירידה תבוא עלייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר לתקופה קצרה. בדיוק כפי שציינת יכולות להיות שנים טובות ויכולות להיות לא טובות.

מה שכן, אתה לא לוקח בחשבון ירידת ערך המטבע (ריבית במשק, מדד. אני לא מבין בזה כלום. רק יודע שזה קיים). כמו כן מה עם שנים שהתשואה שלילית?

תסתכל על הדוגמא למעלה הכל לקוח בחשבון מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שכחת דבר אחד. הבחור שמשלם על משכנתא והבחור שמשלם שכירות שניהם יכולים לחסוך על הנייר את אותו סכום, משמע ההבדל כביכול ביניהם הוא 300 אלף שקל הון התחלתי (לדוגמתך). מה שאומר, שאם הוא יחסוך נגיד עוד 300 אלף שקל ואותם ישקיע, נגיד בטווח של חמש שנים מרגע לקיחת המשכנתא, בסוף ה-30 שנה הוא יהיה כמעט עם אותו סכום של הבחור שלא קנה את הדירה פלוס דירה ששווה 1.7 מליון.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לקחת בחשבון שיקולי מס.

בדירה יחידה (וגם בתנאים אחרים לעיתים) ניתן למכור את הדירה בפטור מלא ממס.

במימוש מניות (או בקבלת דיווידנד) יש מס רווחי הון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהלם, מה כל כך קשה להבין?! שני האנשים שילמו כל חודש אותו סכום אחד על שכירות השני על משכנתא, לאחר 30 שנה הראיתי למי נשאר יותר כסף.. גם אם יקנה דירה ולא יצטרך להשכיר אותה ישאר לו הרבה כסף... רשמתי את זה כבר.

והתשואה בכלל לא גבוהה שרשמתי זה בערך 9אחוז ממוצע שנתי למשך 30 שנה לתקופה כזאת הממוצע בדרך כלל גבוה יותר, מניסיון.

אשמח לשמוע על הנסיון של בבניית תיק השקעות שנותן תשואות כאלה. מה אסטרטגיה? מה חלוקה בין אפיקים שונים? השקעה ישירה או נאמנות עיוורת? גידור סיכונים, סטרקצ'רים?

תמיד נחמד לשאוף אוויר פסגות של בעלי נסיון שעשו את זה ועדיין משתמשים במינוח ''להשכיר'' בהקשר של פעולה הפוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר רשמתי שאני לא בונה שום דבר בתיק יש לזה מנהל תיקים... למרות שאני מבין בתחום. התיק שיש לי הוא סטנדרטי לגמרי והוא כולל תעודות סל וקרנות נאמנות מהארץ ומארה״ב וזהו.. שום דבר מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...